טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המאגר של הגר - "רווה אתגרים"


   24-08-2010, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הגר חוזרת מטיול ריינג'רים בשטחי בית לחם הגלילית בחברת הטיולים "רווה אתגרים". היה מעניין וצונן.

שם העסק: "רווה אתגרים"
מיקום: בית לחם הגלילית
דרכי הגעה:
לבאים מדרום: כביש החוף (מס' 2) לכיוון צפון, יורדים במחלף זכרון יעקב ולוקחים את הנתיב הימני לכיוון צומת פרדיס, בצומת פרדיס ממשיכים ישר לכביש וואדי מילק/שפיה (מס' 70). בצומת התשבי פונים ימינה כיוון כביש מס' 722, בצומת השומרים פונים ימינה לכיוון כביש מס' 75, בצומת אלונים פונים שמאלה לכביש מס'7513. ממשיכים ישר עד הסוף ומגיעים לכניסה של המושב בית לחם הגלילית.
לבאים מצפון: עולים לכביש מס' 77 עד צומת ישי, בצומת ישי פונים ימינה לכביש מס' 75, בצומת אלונים פונים ימינה לכביש מס' 7513. ממשיכים ישר עד הסוף ומגיעים לכניסה של המושב.
בכניסה למושב, כ-800 מ' מהכניסה, מהשילוט הראשון, פונים שמאלה (לפי השילוט) לחצר האחורית של בניין טמפלרי ומחנים את הרכב בחניה.

סוג הכלים: POLARIS ריינג'רים 500 סמ"ק
מפרט טכני: 4X4, אוטומט, נעילת דיפרנציאל אחורי+4X4, ארגז גדול, כלוב התהפכות + וו גרירה.
כמות רוכבים: 2-3
בטיחות: הכלים בטיחותיים מאוד, מצוידים בחגורות בטיחות, מתאימים גם לילדים קטנים (צריך להביא לילדים בוסטר מהבית).
ציוד נלווה: משקף אבק.
תדרוך יציאה: , מאוד מפורט ומדויק.
הדרכה במהלך הטיול והסברים: בכל עצירה יש הסבר מפורט על המקום והאזור.
רמת שירות: אדיבים מאוד והשירות אישי.
רמת מקצועיות: , שומרים על רמה גבוהה בכל המובנים.
זמן ומחיר הטיול: הזמן והמחיר נקבע לפי אופי קבוצת הטיול.
הנחות ואטרקציות משולבות:
החבילות הן לפי אופי הקבוצה:
1) טעימות ביקב מורד,א. בוקר, סיור טמפלרים בבית לחם הגלילית וסיור בחוות התבלינים.
2) משחקי גיבוש לעובדים- פיינטבול/ לייזר/ מירוץ למליון (עם הריננג'רים) +א. צהוריים על האש.
3) סדנאות רוחניות/ מסאג'ים/ פעילות קריוקי.
אופי המסלול: הכל תלוי איזה חבילה לוקחים. אך לרוב, המסלול הוא בנסיעה על שבילים נוחים.

קצת על "רווה אתגרים"
דני רווה, פריק טרקטורונים מצוי, התחתן עם אפרת ולהם נולדו שירלי, יניב ויוני.
כאשר הבנים גדלו מעט קנה להם דני טרקטורונים ולקח אותם איתו לטיולים, בעיקר בימי שישי. עם הזמן, הבנים התבגרו, דני רצה יותר עצמאות, הוא רצה לצאת לבד לשטח, אך הילדים לא ויתרו ובכל פעם מחדש דני היה מוצא אותם רודפים אחריו. בסוף שנות ה-80 דני החליט לפתוח מוסך לטרקטורונים ובעקבות המוסך נפתחה גם סוכנות של POLARIS.

לפני כ- 4.5 שנים המשפחה החליטה לקנות חמישה ריינג'רים כדי להשכיר אותם לקיבוצים לתקופות ארוכות. הבנים הציעו לעשות זאת קצת אחרת ולפתח את זה לכיוון של טיולים באזור בטענה שהאזור לא מפותח בתחום טיולי השטח המאורגנים ואולי גם כדאי לקפוץ על המציאה.
המשפחה החליטה להתחיל לעשות זאת בקטן. להתחיל עם חמישה ריינג'רים, משהו איכותי ואינטימי. עם הזמן הם גדלו בהדרגה. כיום יש ברשותם לא פחות מ- 20 ריינג'רים.
אפרת, אשתו של דני, מדגישה כשהיא אומרת שלמרות הכמות המכובדת של הריינג'רים, הם עושים הכל כדי להתאים את אופי הקבוצות והמטיילים לאופי המסלולים ולחבילות הקיימות. עוד היא מוסיפה כי המדריכים כולם בני המשפחה והמשפחה המורחבת, מדריכים ברמה גבוהה, היא מדגישה שכולם יוצאי יחידות מובחרות ובנוסף כולם מדריכים באנגלית לרבות מדריכה אחת שמדריכה גם בספרדית.

ועכשיו תורי ...
בשבת, בסביבות השעה 8:00 וקצת אני מוצאת את עצמי בדרכים, נוסעת לכיוון בית לחם הגלילית הנמצאת בשוליים הצפוניים של עמק יזרעאל, כשהמטרה להגיע ל"רווה אתגרים".
בכניסה למושב קווי הקליטה בסלולארי החלו לרדת במהירות עד שמצאתי את עצמי מנותקת מהעולם, ללא קליטה בנייד, אציין שמדובר אך ורק על מכשירים ברשת אורנג'. הגעתי למתחם "רווה אתגרים" בסביבות השעה 9:30, הקדמתי בחצי שעה ושוב הצלחתי להשקים את מי שהייתי צריכה לפגוש, טל ציון הסמנכ"ל של "רווה אתגרים".
כרבע שעה אחרי שהתעורר והצליח להבין מה קורה סביבו, הוא הגיע למתחם. שיחה של בוקר על כוס אספרסו ותה נענע בבית הקפה הקיים במתחם כחלק בלתי נפרד מהעסק, הצליחה להעביר את השעה הקשה הזו של הבוקר ולאחר כל הקשקושים, על העסק ועל החיים, מפנה את תשומת ליבי אורן, אחד המדריכים, כדי שאני אחתום על טופס המאמת את פרטי רשיון הנהיגה שלי. היכרות זריזה עם המטיילים הנוספים, זוג שהחליט לגוון השבת ולצאת לטיול בגינתם -אזור מגוריהם.

אורן קורא לנו להסברים ותדרוך לפני יציאה. הסברים על תפעול הריינג'ר, מה צריך לעשות והכי חשוב מה לא עושים בשום פנים ואופן, בהדגשה מיוחדת על הוצאת איברים גופניים מעבר לכלוב ההתהפכות. כולל בתוכו את שאלת המיליון - בנות שימו לב, לרוב אנחנו שואלות את השאלה הזו וגם הגברים שלרגע שכחו את זהותם המינית – "האם אפשר לשים רגליים על הדשבורד?" והתשובה.... לא. כשהבחורה שאלה את זה לרגע הופתעתי, חשבתי שהיא המציאה את הגלגל, אך כנראה שטעיתי ובכל טיול יש מישהו/מישהי ששואלים את זה.
אחרי כל ההסברים, הגיע הזמן לזוז. אורן הזמין אותי לנסוע איתו בריינג'ר ואני כמובן הסכמתי. מה יותר טוב מלשבת עם המדריך ולשמוע הכל? כן אתם צודקים - לנהוג לבד בריינג'ר. אבל הפעם עשיתי לעצמי הנחה קטנה ונתתי לאורך לעשות את העבודה.

המסלול מתחיל ממש כשיוצאים מהמתחם, פונים שמאלה ומגרש המשחקים מתחיל. במעלה הגבעה מסודרים להם בסדר שהטבע קבע והחליט, מדרגות מסולעות משופעות יותר ומשופעות פחות - טעימה קטנה מהשטח ההררי שעליו ממוקמת בית לחם הגלילית. במהלך כל הנסיעה מהרגע שיצאנו, אורן העיף בכל רגע אפשרי מבט לאחור לראות אם הכל בסדר עם הזוג שמאחור.
בהמשך עצרנו (עצירה 1) לצפות בנוף המדהים הנגלה לעינינו בין עצי האלונים שב"חורשת יער אלונים" הצופה אל האופק לכיוון מערב. אפשר לזהות בבירור את הקריות ובימים בהם הראות טובה אפשר לראות את הים, כך הסביר לנו אורן.
אחרי עצירה של 5-10 דקות המשכנו דרך הכפר כעביה לכיוון נחל ציפורי. חלפנו על פני עמק הרימונים שלפי דבריו של אורן, מכאן תצא כמות נכבדת של רימונים לחנויות בתקופת החגים. אחרי נסיעה של 20 דקות בערך, בדרכי השבילים המהירים ולאחר שחצינו את נחל ציפורי מימין ומשמאל הגענו לעצירה השניה - עין נקבה-מעיין הסוסים(בריכת הסוסים), הוא נקרא כך מכיוון שבאותה נקודה עברה בעבר דרך המלך ששמשה מעבר סחורות מעזה לאירופה ובאותו מקום הסוחרים היו עוצרים לנוח, ואילו הסוסים נרגעים. אורן ממשיך להסביר לנו על ההיסטוריה של האזור בזמן שאנחנו מתפלאים מהמים הצלולים המזמינים לטבילה, ומיד הוא מזמין אותנו להתפנק בכוס מים קרים וצוננים מהצידנית שבארגז הריינג'ר. לאחר התרעננות קרירה, אנחנו ממשיכים לפי תוואי נחל ציפורי המתעקל ומתפתל לכל אורכו. בנסיעת שבילים מהירה בין המטעים, שדות התירס והכרמים, אנחנו מגיעים לעצירה השלישית והאחרונה, לצד אחד המעיינות של נחל ציפורי, כאשר אורן מזמין אותנו להתרענן עם אבטיח קר וטעים, ועוד קצת הסברים על האזור.
אחרי כל הנסיעה המגוונת, העצירות המרעננות וההסברים המפורטים, הגיע הזמן לחזור אל משכן "רווה אתגרים". וכמובן איך אפשר מבלי לטעום עוד קצת מהאזור ההררי והמסולע של הגליל.

הגר מדרגת:תגובות לכתבה
1.אין עליך הגר 24-08-10
רווה אתגרים זה הסוכנות של יוני רווה?
2.IDO306 24-08-10
אני תמיד עושה את המסלול שלהם עם האופנוע והרנג'ר שלנו ואחרי זה ממשיך לסינגלים שמעל המקום הזה זה מקום ממש יפה מומלץ בחום לכל חובבי טיולי המים
3.טוני... 25-08-10
הכניסה למושב בית לחם הגלילית זה ממש כמו חו''ל שם, הכל ירוק, יש נוף יפה, מסלול כיף, למטה יש את המעיין, אפשר לשחות שם מים קרירים!
4.רועי 25-08-10
הגר את מוזמנת לטיול בכלניטריפ ואז תביני מה זה באמת טיול
5.אבי 25-08-10
התמונה של הבית הישן מאבן מאוד מוכרת, מישהו יודע מה זה הבית הזה?
אחלה כתבה הגר
6.הגר 25-08-10
למה אין גלריית תמונות?
7.אלירן 26-08-10
לא באמת נשמע טיול אתגרי, אלא יותר טעימה מהטבע הקסום.
אבל מה בכל נסיעה הם מביאים צידנית עם אבטיחים? או שזה רק בשביל הכתבה?
8.רמי 26-08-10
מה עם קצת טרקטורונים? ואם יש באזור המרכז/דרום היינו שמחים לשמוע עליהם
9.הגר קרפפן 27-08-10
למגיב מס' 8: גם תורם של המרכז והדרום יגיע.
10.גבי 28-08-10
אין על הצפון! כמה מים יש שם ובכל ימות השנה, פשוט חוץ לארץ
מה המחירים בערך למשפחה של ארבעה שרוצים לקחת ריינג'ר?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:48-24.