טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים - מרוץ פגרה - הורה נאעורה


   08-08-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מרוץ הפגרה של העמותה הישראלית למרוצי אנדורו התקיים למרות החום הכבד. פיילוט כרטיס הזמנים במרוץ ספיישל טסט עבר בהצלחה וקבוצה חדשה שנכנסה בקול תרועה.

כמידי שנה העמותה הישראלית למרוצי אנדורו מקיימת מרוץ בזמן פגרת הקיץ. בדרך כלל מדובר במרוץ זוגות, שנערך אי שם במחתרת כמו שהורגלנו משכבר הימים. אך השינוי והתנופה שהעמותה צוברת ומכוונת אליה, הולידה שיתוף פעולה פורה עם המועצה האזורית גלבוע, שתמכה בכוחות מתוגברים בהפקת האירוע שהתקיים בסגנון ספיישל טסט עם כרטיס זמנים, ממש כמו בחו"ל.

על אף החום הכבד שפוקד את מדינתנו בימים האחרונים, המרוץ התקיים כמתוכנן. לא מעט רוכבים הדירו צמיגיהם מהאירוע והעדיפו להישאר במזגן הביתי ולהתחבר לטלפון לקבלת עדכונים מהשטח.
מי שבכל זאת הצליח להזיז עצמו ולהגיע לשטח, נהנה מחום קיצוני, מחניק והזעות יתר. מבין אוהלי הקבוצות שהגיעו בהרכב חסר, בלט במיוחד אוהל אדום של הקבוצה החדשה בשטח: "ה.מ. – הונדה". חמושים בדגלים, אופנועים וקבוצה מרשימה הכוללת את נמרוד חמו, האחים דן ואורי כרמל, נמרוד דור וזיו כרמי. עופר אבניר נעדרו מהצגת נוכחות ורוכבי הדגל של הקבוצה הופיעו בפני עצמם. 56 רוכבים ברשימה, מקוטלגים ומתוזמנים לפי הכתוב בספר. בשעה 15:30 הוציא שחר עמרמי, שופט המרוץ, את הרוכבים לדרך והמרוץ החל.

מקצועית E-1
אחד עשר רוכבים נכנסים לקטגוריה, חמישה מתוכם אורחים חדשים ישנים מהסצינה. נמרוד דור ואליקו אוחנה, כוכבי ליגת המוטוקרוס ז"ל, קפצו לביקור לרענון מנות האדרנלין בדם. מרוץ אנדורו בחום שכזה זו לא בדיוק כוס התה שלהם. אוחנה, מזויין באופנוע ימאהה שחור וחליפה ירוקה, דופק יופי של הופעה על המסלול אך התוצאה הסופית מעמידה אותו במקום העשירי. דור לא מצליח להשתלב בחוד וחותם את הרשימה לאחר שצבר קנס של שבע דקות. דן ואורי כרמל יחד עם זיו כרמי, מצטרפים לקבוצה הטרייה של ה.מ. – הונדה, ונהנים מכל רגע על המסלול כשהאחים מסיימים במקומות הרביעי והחמישי ואילו זיו כרמי, שחוזר לאחר היעדרות ארוכה באמצע תקופת מבחנים, מפוצץ את הגז וטוחן את המסלול בתצוגה שלא משאירה מקום לדימיון, הוא חזר ובגדול היישר אל המקום הראשון ומבחינתו את העונה הקרובה הוא מתכנן לראות רק מהמדרגה הגבוהה בפודיום.
נתנאל זיו מחליף אופנועים עם חברו לקבוצה, הדר עציוני ובודק את השטח תחת 250 סמ"ק, השילוב עובד לו טוב והוא נותן קרב צמוד ומסיים על המדרגה השנייה בפער של ארבע שניות בודדות. את המקום השלישי והחוצץ בהבדלי הרמות הניכר בין שלישיית החוד לשאר הרוכבים, כובש אוריה כרמלי הוותיק שלא אומר נואש ומתכנן קרב נוסף על גביע האליפות. אייל הבר, יונתן וונדרהורן, אודי לפיד ושי לוי מסיימים במקומות שש עד תשע בהתאמה.

מקצועית E-2
למרות המאהל החסר של עופר אבניר, האפריליה של יוני לוי על המסלול ובגדול. לוי, כמו שרק הוא יודע לעשות, חורש את אדמת העמק, מנצח את הקטגוריה בפער ומשיג את זמן ההקפה המהיר ביותר - 03:40. נמרוד חמו חמוש באופנוע ה.מ.-הונדה מוכיח כי הכלי יודע לעשות את העבודה ושהוא עדיין חזק בעניינים, כשהוא מסיים במקום השני. אריאל שלי מגיע חד מתמיד ונלחם בחוד בכל כוחו והוא מסיים במקום השלישי. הדר עציוני, שהחליף כאמור אופנוע עם נתנאל זיו, לא התחבר לכלי ככפפה ליד, ונאלץ להסתפק במקום הרביעי. גיל קינן חובר לאופנוע הוסאברג ומסיים חמישי אחרי קנס של דקה. שגיב נגאוקר, יוסי טאוכן, שחר דהן, דרור כהן, און בלומנזון ואסף וייסבקר מסיימים במקומות שש עד אחד עשר בהתאמה, כשוויסבקר מצרף ללוח הזמנים שלו שש דקות קנס על איחורים לנקודת הביקורת. עפרי שטראוס שוב מצרף את מרפי לתיק הציוד והוא פורש עוד בטרם החל את המרוץ בשל תקלה בבלמים.

מקצועית E-3
לא מספיק שהאופנוע גדול וכבד, עומס החום נותן אותותיו ורק שלושה רוכבים בלבד מתייצבים למערכה. שחר סולימני, נדב לוגסי ויניב צמח. סולימני חד מהיר וחלק מסיים במקום הראשון בפער של 16 שניות על חברו לקרב נדב לוגסי. צמח מסיים שלישי.

סניורים
ארבעה רוכבים לוקחים חלק בקטגוריית הסניורים. ברק דודאי נותן עבודה על המסלול ומסיים במקום הראשון בפער של כמעט 20 שניות. במקום השני מתייצב ארז צור שמקדים ב-16 שניות את צליל וונדרהורן שמסיים שלישי. אמרי עמרי חותם את הרשימה בקטגוריה.

עממית E-1, E-2, E-3
הקטגוריות העממיות שבדרך כלל גדושות ברוכבים, הסתפקו במינון נמוך במיוחד עם עשרה רוכבים בקטנה, שישה בבינונית ואחד בפתוחה. עופר קלגרד מצליח להפתיע את כולם ולוקח את המקום הראשון בקטגוריה העממית הקטנה. דודו דהן מסיים שני ויאיר אורן מסיים במקום השלישי. בר נוב מסתפק רק במקום הרביעי והמאכזב מבחינתו, גיא בר, ניב צורי, רונן כהן וגוש לוברנט מסיימים במקומות שש עד שמונה בהתאמה. תמר נתנוב מסיימת במקום התשיעי לאחר שהצליחה לעמוד בכבוד במשימה אף על פי החשש מכמות הדלק בהקפה הלפני אחרונה. רגב צרפתי חותם את הרשימה לאחר שסיים ארבע הקפות בלבד, למרות שהיה טוב בפתיחה והתמודד בחוד, פנצ'ר בגלגל הוציא אותו מהתמונה.
תומר מזור, מתחדש באופנוע הוסאברג ובא עם הצהרה ברורה שבעונה הבאה הוא לא מתכוון לרדת ממדרגות הפודיום, וכהוכחה לכך הוא טוחן את העפר עד דק ואפילו עקבות האבק כבר נעלמו למי שנמצא אחריו. הוא מסיים בגאון במדרגה הגבוהה בפער של יותר משתי דקות שלמות. שאפו.
רון קבי מסיים על המדרגה השנייה וגילי בשן מסיים שלישי. טל איזנבנד, יוסי גוטמן ויניב צמח מסיימים במקומות רביעי עד שישי.
בעממית הפתוחה מתחרה בודד, זאב צ'אפלה שליו, שהגיע לאחר התלבטות קשה באם להשתתף או לא, הגביע החדש על המדף בטח מעלה חיוך כשהוא רואה אותו מול עיניו עכשיו.

מתחילים
תשעה רוכבים מתחילים מצאו להם יום לעשות בדיקות וניסויים. שבעה מתוכם פרשו במהלך המרוץ או עוד בטרם ההזנקה, אך עידו ברעם, האח של כRובי, מצליח לסיים בקושי רב ולעמוד על המדרגה השנייה, כשמעליו ניצב ליאור כהן שקוטף את המקום הראשון בפער גדול.

תוצאות
רשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. זיו כרמי – ה.מ. – הונדה, אבנוע
2. נתנאל זיו – מוטוספורט
3. אוריה כרמלי – מטרו

מקצועית E-2
1. יונתן לוי – עופר אבניר, אביזריון
2. נמרוד חמו – ה.מ. הונדה, אבנוע
3. אריאל שלי – מטרו

מקצועית E-3
1. שחר סולימני – מטרו
2. נדב לוגסי – מוטוספורט, אופרוד
3. רמי צמח

סניורים
1. ברק דודואי
2. ארז צור
3. צליל וונדרהורן

עממית E-1
1. עופר קלגרד
2. דודו דהן
3. יאיר אורן

עממית E-2
1. תומר מזור
2. רון קבי
3. גילי בשן

עממית E-3
1. זאב צ'אפלה שליו

מתחילים
1. ליאור כהן
2. עידו ברעם
3. גלעד כהן
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.להיט! 08-08-10
וגם בטח היה לוהט... לא העזתי לצאת בהבית אבל נראה שהיה משובח כרגיל.
2.חם..חם מאוד.. 08-08-10
איזה חום מטורף היה אתמול (שבת). אני מורידה את הכובע בפני אלו שהגיעו להתחרות, לסקר,לצלם, למדוד זמנים ולצפות.

ערן.. תודה על עוד סיקור מדהים ותמונות יפות יותר...
בהצלחה לכולם בעונת 2010-2011!!!
3.בר 09-08-10
ערן אחלה תמונות,ואחלה סיקור!
4.oio; 09-08-10
גולדי יא חמוץ מה אין כסף
5.איתי 09-08-10
איזה מירוץ חרא
6.RON 09-08-10
האופנוע של אליקו פשוט מדאים וגם סגנון הרכיבה שלו
חבל שלא צינו שהוא היה רביעי עד ההקפה האחרונה של ובהקפה האחרונה קיבל מכה חזקה שדירדרה אותו
והנה לכם עוד מתחרה חזק לעונה הקרובה
7.הכל ימאה 09-08-10
מה קורה לאן נעלמו הקתומים
8.ל 4 09-08-10
מילא גולדי... אבל אבניר?
9.תגובה 10-08-10
היי , הייתם צריכים להוסיף באמת שאליקו היה מקום 4 בקטגורייה שלו לאורך כל הדרך ויכל גם לקחת פודיום , אם לא היה מסובב את הברך , נתן הופעה מדהימה ומגיע לו קרדיט על זה אז באמת מגיע לו יותר מאשר "תוצאתו הסופית מעמידה אותו במקום ה10" תסבירו גם למה!
10.ל- 6 ו-9 10-08-10
אליקו אוחנה- עד לאן המצב ידרדר? לטקבק לעצמך? כמה תירוצים, כמה בכיינות- די! עזוב אותנו באמש'ך- תחזור לבולגריה/רומניה/יוון.
11.ל7 10-08-10
יש המון KTM בתחרויות, רוב האופנועים שם האמת. הכחולים שאתה רואה 4 מהם בכלל הוסאברג שהיא חברת בת של KTM.
12.איתי - מגהצי העמק 11-08-10
ערן - תמונות מדהימות נפגש בעונה הבאב .......

אורי כרמל שייך לקבוצת מטרו ודן כרמל לה.מ .
13.אלעד שלו 11-08-10
נשכחו 2 קסדות באירוע, אחת אדומה של AXO עם משקף של KTM ושניה של חברת ROCKSTAR, כל המוצא נא להתקשר לאלעד 052-8746512. תודה
14.ל7 אין עיניים? 11-08-10
תראה בפולגז כל אופנוע שני היה קטמ ואם הוא לא כתום אז הוא הוסברג כחול (שזה גם קטמ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:05-24.