טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
GNCC – סבב 7, סומרסט, פנסילבניה.


   11-07-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

קרב צמוד על ההובלה מתנהל בין חמישה רוכבים לאורך המרוץ כולו עד שבוריץ' מוצא פירצה ומסיים במקום הראשון בפעם החמישית העונה. פאולר מנצח את ה-XC2 וקריסיטין אטוול לאחר קרב צפוף מסיימת על המדרגה הגבוהה בפעם השנייה ברציפות.

מסלול "מאונטן רידג'" בסומרסט, פנסילבניה, אירח את הסבב השביעי של ליגת האנדורו הגדולה בעולם לרוכבי טרקטורונים, ה- GNCC. לא פחות מ-536 רוכבים, בארבעה מקצים שונים, חרשו את השטח לעומקו ולרוחבו בקרבות קשים בין אדם למכונה, אדם ומכונה נגד מזג האוויר ובעיקר רוכבים מול רוכבים במאבק על ראשות הפודיום. כבר משעות הבוקר המוקדמות ענן גדול ושחור התמקם מעל המסלול והמטיר ללא הפסקה עשרות מטרים מעוקבים של טיפות מים עבות שהפכו את המסלול כולו לעיסה בוצית במיוחד.

ג'פרי פיקנס, רוכב ימאהה, מוכיח שוב שהכלי הכחול לא פראייר, הוא מזנק כקפיץ דרוך ומכניס לכיסו 250$ בחציית קו ההולשוט. מחזיק בהובלה זמן רב באופן יחסי וכשהוא מעיף מבט לאחור הוא רואה לא פחות מארבעה רוכבים עם רצח בעיניים דולקים בעקבותיו, רוכב סוזוקי - כריס בוריץ', רוכב ימאהה – טיילור קייזר, רוכב KTM – בריאן קוק ושני רוכבי קאן אם – כריס בית'ל ואדם מק'גיל.
כמצחית מזמן המרוץ כל אחד מהחמישיה המרכיבה את חוליית החוד, החזיק בהובלה לפרקי זמן משתנים, כשבית'ל הוא זה שהוביל לאורך זמן יותר מכולם. בהקפה הרביעית והאחרונה, משקפי האבק של בית'ל מלאות בוץ וכשהוא מושך אותם מעיניו הוא חוטף גוש בוצי שמחייב אותו לעצור בצד. פיקנס נתקע בבור ונפלט מחוליית החוד המורכבת כעט משלושה בהם קייזר בחוד, מק'גיל שני ובוריץ' צמוד במקום השלישי. כשהם הולכים ומתקרבים לקו הסיום בוריץ' מצליח למצוא נתיב מהיר יותר וחלוף על פניו של מק'גיל, וכעבור מארב קליל נכנס לפנייה מהירה מהחלק הפנימי ועובר גם את קייזר בדרך לחציית קו הסיום במקום הראשון בפעם החמישית העונה. קייזר מסיים שני ומק'גיל על המדרגה השלישית. בוריץ' בראש הטבלה עם 196 נקודות, אחריו טיילור קייזר עם ניצחון אחד העונה ו-173 נקודות בטבלה ושלישי בטבלה עם 132 נקודות ללא ניצחונות, אדם מק'גיל.

XC2
בריאן וולף פותח ראשון וקוטף לכיסו צ'ק ע"ס 100$ בחציית קו ההולשוט, הוא מחזיק בהובלה כמחצית המרוץ עד שנתקל בבעיות מכניות בטרקטורון ההונדה שלו והוא מתדרדר הרחק לאחור במיקום. וולקר פאולר לא פותח טוב וגם כשהחל לשפר מיקום בסיום ההקפה הראשונה צלל לבור ושוב ירד במיקום, עכשיו, כשהכל נראה אבוד והמובילים נמצאים הרחק הרחק, אין הרבה מה להספיד והוא פותח מבערים ומצליח לחצות ראשון את קו הסיום כשהוא מקדים את שני חבריו הרוכבים על ימאהה, גייב פיליפס במקום השני ומארק נותמן, שמסיים לראשונה על מדרגות הפודיום במקום השלישי. זהו ניצחונו השלישי של פאולר העונה והוא מוביל את הטבלה עם 146 נקודות. לא הרחק ממנו במיקום הטבלה נמצא וולף עם 141 נקודות ושני ניצחונות. מנצח הסיבוב הקודם, ג'וש קירקלנד, סבל ממרוץ חלש במיוחד וסיים רק במקום השביעי, אך הוא עדיין בתמונה במקום השלישי בטבלה עם ניצחון ו-136 נקודות.

נשים, 4X4 ורכבי שטח קלים
הבנות הקרביות לא מפסיקות להציג יכולות מדהימות ולצורך הדרמטיות האמריקאית הקיצונית מצופפות את טבלת הליגה יותר ויותר. לאחר שניצחה בידקינוויל בסיבוב הקודם, קריסטין אטוול עושה זאת שוב ומקדימה את הדודה אנג'ל אטוול בשנייה בודדת בחציית דגל השחמט. טרייסי סקו מסיימת במקום השלישי. שלושת הכוכבות מחזיקות כעת מספר ניצחונות זהה, והקרב כאמור על ראשות הטבלה צמוד מתמיד.

בקטגוריית 4X4 הפתוחה, שלושת רוכבי קאן אם עומדים על המדרגות כשבריאן בוקהנן עומד בראש לאחר שפתח לא טוב אך הצליח להשתלט על העניינים ולקטוף את הניצחון. במקום השני זקרי זוקבסקי ובמקום השלישי ריק סקו.

בקטגוריית רכבי השטח הקלים, צוות קרקליך זוכה במקום הראשון לאחר שהקדים את צוות המשמר הלאומי ואת צוות קארר שמסיימים על המדרגות במקום השני והשלישי.

תוצאות
1. כריס בוריץ' - סוזוקי - 02:09:04
2. טיילור קייזר - ימאהה - 02:09:16
3. אדם מקג'יל - קאן אם - 02:09:36
4. כריס בית'ל - קאן אם - 02:10:13
5. דונלד אוקרמן - ימאהה - 02:12:54
6. ג'וני גלהגר - ימאהה - 02:13:32
7. ברנדון סומרס - ימאהה - 02:13:46
8. ג'פרי פיקנס - ימאהה - 02:15:00
9. סלון ג'קסון - הונדה - 02:19:10
10. טוד דמרי - סוזוקי - 02:29:25תגובות לכתבה
1.איזה טירוף 11-07-10
אצלנו בליגה יש רוכב שעף והדרמה היחידה זה אם הוא יגיע לסיום בכלל
פה הולכים מלחמות עולם
2.... 11-07-10
רק השיפורים שלהם עולים כמו 4 טיארקסים בארץ :(
3.yfz 11-07-10
yamaha all the way
סיקור יפה!!!
4.אדי 12-07-10
כמו שזה נראה בוריץ לוקח את האליפות בהליכה גם הפעם
מקום שני כנראה לקאן-אם
5.POLAR 12-07-10
איזה ליגה חלום יש להם שם
תודה רבה על הכתבה שתמיד מעניינת
6.חיות רעות 13-07-10
התמונה של הקאן אם לפנים!!!!
7.דני 14-07-10
מתי כבר נוכל לרכוש את הימאהה בארץ מבלי להתעסק עם כל מיני מאעכרים שמוכרים את הכלי הזה בלי אחריות ובלי אמא ואבא
לא אמרו שקשר ימי יתחילו ליבא אותם באופן סדיר?
8.כפרה על נענע 15-07-10
מה היינו עושים בלעדיך?!
9.לדני 15-07-10
מה הבעיה ? לא סומך על אף אחד ורוצה כלי כזה ? תביא לבד !
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:37-24.