טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אופנועים - סבב 6


   16-12-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל


סבב מספר 6 בליגת המוטוקרוס הסתיים בסימן ברור, אקשן חזק. קרבות אויר,
התרסקויות על הקרקע ושלושה מנצחים. עוד שבת איכותית של ספורט מוטורי מרהיב בארץ הקודש.

"הדרך יותר חשובה מהתוצאה..." חזרה ואמרה המורה למתמטיקה כמעט בכל רגע נתון, המקצה השני בקטגוריה הפתוחה הוכיח כי האקסיומה לעולם נשארת אך הדרך היא זו שמענגת את הקהל.

הקטגוריה הפתוחה

ארבעה רוכבים הגיעו להתחרות בקטגוריה הפתוחה, שלום אוחיון מגיע למרוץ כשיד שמאל מושבתת, לאחר פציעה שעבר במהלך השבוע,
הוא מתלבש חלקית ונכנס למסלול על גבי הYZ450F רק בכדי לצבור ניקוד. מתן ניר מגיע בכדי להניע את האופנוע ולספוג קצת אווירת מרוצים על גבי שני גלגלים, ניר רוכב על ק.ט.מ. 450 אופנוע אנדורו לכל דבר שלא מיועד להתחרות על מסלול מוטוקרוס סגור. עידו כרמון CRF450 מגיע מוכן ובכושר ואליקו אוחנה שמח וטוב לב על rmz250. מאחר וזוהי תמונת המצב עושה הרושם שהתוצאה ידועה מראש.
במקצה הראשון יוצאים הארבעה לדרך כשאוחנה תופס את ההובלה ומתן ניר מצליח להשתחל לפני כרמון, אוחיון כאמור במשחק אבל לא בתמונה מאחר והוא מדדה אט אט על המסלול במטרה לצאת ממנו בחתיכה אחת. ניר שתפס את המיקום השני מצליח לשמור עליו במשך שלוש הקפות ובכך נגמר המקצה הראשון.

אוחנה פותח כשכרמון צמוד אליו ברגע ששניהם מגיעים לפנייה הראשונה פוגע כרמון באחד הצמיגים ומפיל איתו ארצה את אוחנה, מתן ניר רואה את השניים מתבוססים על הרצפה ופותח בחגיגת גזים. אוחנה מצליח לחזור למקום הטבעי לאחר שלוש הקפות. כרמון מתיישב על זנבו של ניר ומחפש את הפרצה לעקיפה, כך עוברים להם ההקפה הרביעית ועד השביעית כשאוחנה פותח פער, ניר שומר על מיקומו המפתיע וכרמון מנסה לחטוף את המקום השני. בהקפה השמינית כרמון מבין שלחפש לא יעזור וצריך להתחיל לעבור לטקטיקה. בסיבוב הראשון הוא מנסה לבצע 'בלוק - פס' על ניר אך זה מתחמק ממנו בערמומיות, בסיבוב השני שוב כרמון מנסה לחתוך אך ניר חומק למרות שהפער צומק מעט ואותה סיטואציה חזרה גם בסיבוב השלישי. לבסוף על קו הרמפות פותח כרמון את הגז לרווחה ועוקף באוויר את ניר ומסיים במקום השני. הקהל עומד ומוחא כפיים להצגה האיכותית שכמו שאמרה המורה למתמטיקה "הדרך חשובה יותר מהתוצאה".
אוחנה עומד על אחת הרמפות, מניף את ידו ופותח מצערת כאילו אומר "ח'ברה, אני המנצח כאן" תוקע את הדגל ויוצא להקפת הניצחון. בהמשך נשאלה השאלה האם לא הגיע הזמן להכין מתקן יעודי לדגל בשריון המגן של אוחנה...


"אוחנה פותח כשכרמון צמוד אליו ברגע ששניהם מגיעים לפנייה הראשונה פוגע
כרמון באחד הצמיגים ומפיל איתו ארצה את אוחנה"

הקטגוריה הקטנה (לייטס)

שני המקצים היותר צבעוניים שהיו לנו במרוץ, לא פחות מאחד עשר רוכבים התמקמו על שער הזינוק. במקצה הראשון דן מיה פותח ראשון ומיד אחריו נמרוד דור וחיים אוחנה. בתום ההקפה הראשונה דור מצליח לעקוף את מיה ולוקח את ההובלה, אוחנה מצמצם טווח וכובש את המקום השני. נדב שוורץ ויניב צמח שהיו במקומות ארבע - חמש חוברים אחד לשני ומתנפצים אל הקרקע במהלך ההקפה החמישית, גל חסון מנצל את ההזדמנות וחולף על פניהם למקום הרביעי. מכאן קרבות הקטגוריה עברו למצב של אחד על אחד, אסף בן אהרון ועומרי פוקוס, כפיר חלואה ורועי ירימי. גל דנינו משתחל ביניהם. בסיום: דור ראשון אוחנה ומיה אחריו.

במקצה השני היה זה דור שפתח ראשון חסון אחריו ושוורץ שלישי. עוד במהלך ההקפה מצליח יניב צמח לעקוף את שוורץ כשאחריו דולקים מיה ואוחנה. בן אהרון וחלואה ממשיכים בקרבות האויר. חילופי המיקומים המשיכו לאורך כל המקצה כשאוחנה נופל באחד הסיבובים ועובר למקום האחרון. בסיום דור ראשון חסון שני ומיה שלישי.


"בתום ההקפה הראשונה נמרוד דור מצליח לעקוף את דן מיה,
לוקח את ההובלה ושומר עליה עד חציית דגל השחמט"

קטגורית מתחילים

שישה רוכבים עמדו על השער כשבר לוי המכונה "ברל'ה" פותח ראשון, אחריו יוסי לאנדו שהוא היחידי עם אופנוע בן 125 סמ"ק שעובד בתצורת שתי פעימות, רותם פחימה שלישי, אייל כהן רביעי אפי 'רקסטון' שטיינבוים חמישי וסוגר את הרשימה רובי מיכאלי.
עד תום ההקפה השלישית מדלג רקסטון וכובש את המיקום השלישי כשהוא מתיישב על הזנב של לאנדו ומצליח לעבור גם אותו בהקפה שלאחר מכן ועובר לפרוייקט העקיפה על ברל'ה, זה האחרון מצליח לנער מעליו את ניסיונות העקיפה של רקסטון במשך שתי הקפות ובהקפה האחרונה בעקיפה אווירת מצליח רקסטון לכבוש את המקום הראשון. כשאחריו ברל'ה ולאנדו.
במקצה השני ברל'ה פותח יפה אך רקסטון הוא זה שיוצא ראשון אחרי המשפך, ברל'ה שני ומיכאלי שלישי. הסדר נשמר כמו שהוא עד לסיום.


"ובהקפה האחרונה בעקיפה אווירת מצליח רקסטון לכבוש את המקום הראשון"

לסיכום,
יום שבת של שמש איכותית והרבה ירוק בעיניים לאחר מטר גשמים שירד במהלך השבוע המסלול בג'וליס נראה ספוג והאדמה פשוט מזמינה את הצמיגים לנצל את ההזדמנות במבצע של אחיזה מעולה. קהל רב הגיע לצפות באירוע והאקשן נתן תמורה נאותה למרות מחיר הכרטיס. זה גם המקום לציין כי קהל שמשלם עבור כניסה אמור לקבל תמורה קצת מעבר למרוץ עצמו. מאות האנשים שהגיעו נאלצו לעמוד בשמש הקופחת ורובם אף מצאו עצמם עומדים תחת אוהלי הרוכבים בפיץ. דבר שלא נראה טוב ולא היה קיים עד כה במהלך העונה הנוכחית של ליגת המוטוקרוס.
בין צוות המרשלים המכובד נמצאו שני מרשלים שעד סיום האירוע הם עמדו בסכנת התייבשות, לא בשל אי אספקת מים אלא בשל האקשן המטורף שרץ להם מול העיניים והם עומדים על המסלול במקום לרכב עליו בגלל מכירת האופנוע בשבוע האחרון, אותם מרשלים העונים לשם אריאל דדיה ויריב לוי.

תוצאות:

מתחילים:

קטנה:

פתוחה:

1.אפי שטיינבוים
2.בר לוי
3. רותם פחימה

1.נמרוד דור
2.דן מיה
3.גל חסון

1. אליקו אוחנה
2. עידו כרמון
3. מתן ניר

@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:08-24.