טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים - סבב 8 – בסיום לוהט


   09-05-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונת 2009-2010 בליגת האנדורו הגיעה לסיומה במרוץ ספיישל טסט בתרקומיא. הדר עציוני, יונתן לוי ותומר שמש חותמים באליפות בקטגוריות המקצועיות. היה חם ולא רק בגלל מזג האוויר.

העמותה הישראלית למרוצי אנדורו מסיימת את מרוצי עונת 2009-2010, במרוץ ספיישל טסט שהתקיים במסלול חדש באזור תרקומיא. מזג האוויר החם של השבת האחרונה שיחק תפקיד לא קטן במרוץ הקריטי שחתם עונה מוצלחת במיוחד. שינויים של הרגע האחרון הביאו לאי הבנות בקרב הרוכבים השונים.

מקצועית E-1
הגזרה הלוהטת כמכסה מנוע של מכונית שחורה ביום קיץ לוהט לא אכזבה ולו לרגע. טבלת הניקוד מצביעה על שניים בראש – מתן ניר והדר עציוני. השניים עם ניקוד זהה מגיעים בבוקר במצב רוח מתוח וקרבי. כאילו שלא די בכך, מזג האוויר הקיצוני שנפל עלינו ביום האירוע הוסיף עוד קיסם למדורה. הקרב צמוד צמוד לאורך כל הדרך, תחילה המתניר הוביל במשך שלוש הקפות, לאחר מכן עציוני פתח בגז וניצל התהפכות של יריבו בקטע המדידה וסגר את הפער, בהקפה הבאה המתניר שוב לקח את ההובלה אך בשתי ההקפות האחרונות עציוני היה חד וממוקד יותר והניצחון המתוק מקנה לו אליפות ראשונה בקטגוריה. אוריה כרמלי רוכב היטב ועולה לפודיום לתמונה עם שני החברים שעשו לו חיים קשים העונה. אורן חסון נראה מעולה על המסלול ומסיים במקום הרביעי.

"...אך בשתי ההקפות האחרונות עציוני היה חד וממוקד יותר והניצחון המתוק מקנה לו אליפות ראשונה בקטגוריה."

מקצועית E- 2
לאחר שכבר הבטיח לעצמו את האליפות, יונתן לוי מגיע למרוץ עם כוונה ברורה לסיים את העונה עם מאזן ניצחונות מושלם. כהרגלו בפועל הוא פותח את המצערת ולא נותן למנוע מנוח כשהוא משפר זמנים מהקפה להקפה. מה שהמנוע לא ידע, זה שבבוקר האירוע החליטו להוסיף הקפה נוספת לקטגוריה המקצועית וזו היא ששברה את גב הגמל. בעודו מתרוצץ בקטע המדידה בהקפה השביעית, לוי פתאום נעצר והאופנוע דומם, בבדיקה מהירה מתברר כי תקלה טכנית באופנוע לא מאפשרת לו לסיים את המרוץ ומעניקה לנתנאל זיו את הכבוד הראוי לו, לאחר שהציג גם במרוץ זה, כמו במהלך העונה כולה, רכיבה יוצאת מהכלל ומעמידה אותו בראש הפודיום. שלום אוחיון שכבר הבטיח לעצמו את המקום השני לא השתתף במרוץ בשל פציעה בכף היד, והגיע בכדי לצפות בחברו לקבוצה, אריאל שלי, משלים מרוץ בצורה חלקה ויפה והוא על המדרגה השנייה. דרור כהן נותן פייט לא קל לשלי ומסיים במקום השלישי בפער של פחות ממחצית השנייה.

מקצועית E-3
תומר "החיה" שמש מככב שוב על המסלול, לאחר שזכה בעונה הקודמת באליפות הקטגוריה הקטנה, הבחור מתרגל במהרה להוסקוורנה גדולת הנפח ועושה חיל במשך כל העונה בקטגוריה המנופחת, הוא פותח מצערת ורוכב כל הדרך אל תואר אליפות שני ברציפות ולא מאכזב את המעריצות שהגיעו מראש לבושות בחולצות התמיכה. נדב לוגסי על ההוסאברג מוכיח כי הכלי יכול לעשות את העבודה והוא מסיים במקום השני. במקום השלישי רמי צמח מקדים את זהר גלילי התשוש מהחום הכבד ואת אייל אייזנברג החותם את רשימת המסיימים בקטגוריה. ערן וולנברג ושחר סולימני מסיימים רק שש הקפות.

"...מעניקה לנתנאל זיו את הכבוד הראוי לו, לאחר שהציג גם במרוץ זה, כמו במהלך העונה כולה, רכיבה יוצאת מהכלל ומעמידה אותו בראש הפודיום"

סניורים
ברק דודאי מוביל בראש הטבלה ויכול להיות רגוע, עם עבר המרוצים שלו בליגה להשיג את המקום הרביעי זו לא אמורה להיות בעיה קשה, בהתחשב בכך שניצח כבר שלושה מרוצים העונה. מי שעוד איכשהו נושף בעורפו זה ירון "גולדי" גולדשטיין, שנמצא במקום השני עם שמונה נקודת הפרש.
דיברנו כבר על דרמות? גולדי שסוחב פציעה בכתף עולה למסלול ומאמץ כוח סבל של גלדיאטור בזירה, הבחור מתעלם מהכאבים וטס על המסלול כאילו מדובר בשביל עפר סלול ולא בדרך מסולעת למשעי, המקום הראשון בידיו וכל שנותר הוא להמתין לדודאי שלא נהנה מהיום הכי חלק שלו. ארז צור מסיים את המרוץ במקום השני וגלעד קדשאי העומד על המדרגה השלישית בפודיום יודע שזה גם מיקומו בסיכום העונה. דודאי מסיים רביעי, לא מרוץ מבריק במיוחד, אך עם הטעם הטוב של אליפות ביד, גם אם בהפרש של נקודה בודדת.

עממית E-1
כמה חבל שטל מאיה הגיע אלינו כל כך מאוחר העונה, הבחור נותן הצגה על המסלול ועוד נשאר עם מספיק זמן כדי לעצור ליד המעריצים בשורות הקהל. הוא תופר את המסלול בזמן מעולה ומסיים במקום הראשון דקה שלמה לפני חבריו לקטגוריה. מי שמסיים במקום השני הוא רועי קליין הצעיר שזוכה גם לכתר אליפות הקטגוריה הכה צפופה. במקום השלישי רותם פחימה שמקדים בדקה שלמה את רונן מדיאל, זה האחרון מחוייך מאחר והמקום השלישי הכללי של העונה בכיסו.

"תומר 'החיה' שמש מככב שוב על המסלול ... הוא פותח מצערת ורוכב כל הדרך אל תואר אליפות שני ברציפות ולא מאכזב את המעריצות שהגיעו מראש לבושות בחולצות התמיכה."

עממית E- 2
קרב ראש בראש בין אלמוג מנגד, שפתח את העונה בצורה נפלאה, לבין און בלומנסון, שהפגין יכולות מרהיבות לאורך העונה, עומד על הפרק כשהשניים עם ניקוד זהה בראש הטבלה. בלומנסון הצפוני מעמיס את הכלי יחד עם חבריו לקבוצת "ליוגב", עמרי סגל ושגיב נגאוקר ויורד למסלול לפתוח בגז. זה לא בדיוק היום של מנגד שפורש לאחר שלוש הקפות בלבד ומאשר לחברי "ליוגב" לדפוק הופעה מושלמת כשנגאוקר מסיים ראשון, בלומנסון במקום השני ועמרי סגל במקום השלישי. תואר האליפות בידיו של בלומנסון ואילו סגל מצליח לחטוף את המקום השני הכללי של העונה בקטגוריה.
תומר מזור מתרגל לאווירת המרוצים ותוקע יתד במקום הרביעי זו הפעם השנייה העונה, ורק להזכירכם זו העונה הראשונה בה הוא משתתף במרוצים – כבוד. יוסי גוטמן מסיים חמישי, אך זהו הישג לא מבוטל ביחס לרשימת הלא מסיימים של המרוץ בכלל ובקטגוריה הזו בפרט.

עממית E -3
במרוץ הקודם הגיע אורח לביקור בשם יעקב סער וכבש את הקטגוריה מבלי להניד עפעף, תאמינו או לא הבחור עשה זאת. מבלי להתריע לאף אחד בסביבה, הוא עולה למסלול וגומע אותו כאילו מדובר בארוחת בוקר קלילה בבית קפה מקומי. הוא מסיים במקום הראשון בפער של כמעט ארבע דקות שלמות. איפה היית כל העונה?
מי שמסיים במקום השני ועל הדרך זוכה באליפות ולא רק בגלל ההתמדה, זהו עמרי גור שעמל קשה העונה וביקר על מדרגות הפודיום כמעט בכל פעם שהשתתף. ג'קי שושן מגיע כמחצית הדקה אחרי גור ומתייצב על המדרגה השלישית בדוכן המנצחים. ירון בן יוסף מקדים את תומר ברבי החותם את רשימת המסיימים בקטגוריה. זאב "צ'פאלה" שליו משלים שתי הקפות ופורש.

"גולדי שסוחב פציעה בכתף עולה למסלול ומאמץ כוח סבל של גלדיאטור בזירה, הבחור מתעלם מהכאבים וטס על המסלול כאילו מדובר בשביל עפר סלול ולא בדרך מסולעת למשעי, המקום הראשון בידיו"

מתחילים
ארבעה רוכבים מגיעים לראשונה העונה בכדי לטעום מהאווירה ואולי להתכונן לקראת העונה הבאה.
בשלב המסלול הלא ידידותי בעליל ומזג האוויר שכבר צוין כי עשה שמות ברוכבים, שלושה לא הצליחו לסיים את המשימה ומי שעמד בדד בראש הפודיום עם הרבה כבוד על הנחישות הוא גיא בר.

עונת המרוצים 2009-2010 בליגת האנדורו הישראלית הגיעה לסיומה כאמור, אין ספק כי השנה העמותה הישראלית למרוצי אנדורו עלתה כיתה בכל המובנים; החל מהליך ההרשמה, דרך מערך התקשורת מול חברי העמותה וכמובן בביצוע כל המטלות אשר בחרו להעמיד לפניהם. עוד מוקדם לסכם את העונה וכתבה משלימה ומרכזת תעלה בהמשך.

"כמה חבל שטל מאיה הגיע אלינו כל כך מאוחר העונה, הבחור נותן הצגה על המסלול ועוד נשאר עם מספיק זמן כדי לעצור ליד המעריצים בשורות הקהל. הוא תופר את המסלול בזמן מעולה ומסיים במקום הראשון דקה שלמה לפני חבריו לקטגוריה."

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. הדר עציוני – ד.ל.ב. מוטוספורט, טיטן, אופרוד, אבנוע, מוטורקס
2. מתן ניר – רדבול, קמור, Z-M Racing
3. אוריה כרמלי – מטרומוטור

מקצועית E-2
1. נתנאל זיו – ד.ל.ב. מוטוספורט, מוטורקס, אופרוד, דנלופ
2. אריאל שלי – מטרומוטור, מסגריית אקספרס
3. דרור כהן – סטאריק, מובילי מעונה,

מקצועית E-3
1. תומר שמש – קמור, אופנועית,
2. נדב לוגסי – ד.ל.ב. מוטוספורט, אופרוד, דנלופ
3. רמי צמח

שגיב נגאוקר - מקום ראשון, קטגוריה עממית E2

סניורים
1. ירון גולדשטיין – קמור
2. ארז צור
3. גלעד קדשאי

עממית E-1
1. טל מיה
2. רועי קליין – יחיעם שרותי שדה,
3. רותם פחימה

יעקב סער - "הוא עולה למסלול וגומע אותו כאילו מדובר בארוחת בוקר קלילה בבית קפה מקומי. הוא מסיים במקום הראשון בפער של כמעט ארבע דקות שלמות. איפה היית כל העונה?"

עממית E-2
1. שגיב נגרקר – ליוגב, ניר מוטורס
2. און בלומנסון – עופר אבניר,
3. עמרי סגל – ליוגב

עממית E-3
1. סער יעקוב
2. עמרי גור –לוויין ק.ט.מ
3. ג'קי שושן

מתחילים
1. גיא בר

"שלושה לא הצליחו לסיים את המשימה ומי שעמד בדד בראש הפודיום עם הרבה כבוד על הנחישות הוא גיא בר"
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ירון 09-05-10
ארוע מושלם חוץ מתואי המסלול שהיה אכזרי מדי... מתי תבינו שלרוכבים בארץ אין את התקציבים שיש לרוכבים בחו"ל? על חלק באופנוע צריך פה למכור כליה
2.איפה היו הדוגמניות של רד בול? 09-05-10
עברו לידי עם האוטו, אחר כך חיפשתי אותן שעה בשביל איזו פחית... התייבשתי לגמרי
שיהיה שבוע טוב לכולם
3.KTM 09-05-10
היה קטלני המירוץ!
המסלול היה מאוד נחמד!
אהבתי מאוד..!
4.כבוד גדול 09-05-10
שלי מגיע לך את כל הכבוד על הרכיבה הניפלאה המשך כך בעונה הבאה
5.מי זה גיא בר 09-05-10
מי זה גיא בר
6.מכורה לאדרנלין 10-05-10
נשמע ונראה שהיה מרוץ לעניין ועוד עונה שמסתיימת בהצלחה.
התבאסתי שלא יכולתי להגיע ולראות זאת במו עיני, את השמחה של כולם, את מאבקי הכוחות על המקום הראשון.

שיהיה לכולנו חופש מהנה, תשמרו על עצמכם...

נתראה בעונה הבאה 2010-2011 !!!

מ*ז*ל ט*ו*ב !!!
7.מכורה לאדרנלין 10-05-10
נשמע ונראה שהיה מרוץ לעניין ועוד עונה שמסתיימת בהצלחה.
התבאסתי שלא יכולתי להגיע ולראות זאת במו עיני, את השמחה של כולם, את מאבקי הכוחות על המקום הראשון.

שיהיה לכולנו חופש מהנה, תשמרו על עצמכם...

נתראה בעונה הבאה 2010-2011 !!!

מ*ז*ל ט*ו*ב !!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:58-24.