טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים – סבב 7 – בין הרים ובין סלעים


   11-04-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

* אסיסטנט צילום: הגר קרפפן

העמותה הישראלית למרוצי אנדורו מצפינה לגליל העליון למרוץ אנדורו משובח ביער ביריה. מרוץ אחד לפני סיום הליגה והרוכבים מקבלים מנה הגונה של סלעים, עצים, עליות ומורדות. זה לא היה קל אבל בהחלט מעניין.

רגע לפני סיום העונה והעמותה הישראלית למרוצי אנדורו לא נחה לרגע במרוץ אחר השיפורים והחידושים, שיטת הזנקה חדשה ועדכנית נכנסה לתוקפה במרוץ הספיישל טסט ועבדה בצורה חלקה. לא עוד יציאה ספונטנית של רוכבים אלא סדרת הזנקות של ארבעה רוכבים בהפרשים של דקה זה מזה.
88 רוכבים התגודדו משני צידי רחבת הטיפולים, האחד לרוכבי הקטגוריות המקצועיות וצידו האחר ליתר הרוכבים. מסלול התשה ארוך זרוע עלייה שטנית אחת ומסלול ספיישל מדוגם שמתפתל בעליות ובמורדות הסלעיים של היער וכולל לא מספר הפתעות לרוכבים לא ערניים. בשל אורך המסלול הוחלט להאריך את זמן המרוץ ובמקום שלוש השעות אליהן אנו רגילים התווספו עוד 40 דקות לחגיגה הצבעונית למרגלות ההר. לקו הסיום של המסלול הקשוח מגיעים רק 66 רוכבים.

"מתן ניר לא רגוע בבוקר המרוץ ובטח לא כשהוא רואה מסלול מסולע שכזה לפניו ... בעליות, במורדות ובסלעים הגז פתוח והוא מרחיב את פערי הזמנים עד לארבעים שניות ... השף נותר על המדרגה הגבוהה בפודיום."

מקצועית E-1
הקטגוריה הצפופה נותרת פתוחה לרווחה לאחר קרב צמוד, מתן ניר, הדר עציוני ואוריה כרמלי יסגרו את החשבון רק במרוץ השמיני והאחרון. מתן ניר לא רגוע בבוקר המרוץ ובטח לא כשהוא רואה מסלול מסולע שכזה לפניו. כנראה שחוסר השקט עושה לו רק טוב, מאחר ועל המסלול הבחור לא נותן מנוח למצערת. בעליות, במורדות ובסלעים הגז פתוח והוא מרחיב את פערי הזמנים עד לארבעים שניות. בהקפה החמישית הוא מחליק בעלייה ומאבד זמן יקר, אך למרות מאמציו של עציוני, שעבר תלאות בעקבות שרשרת קרועה, השף נותר על המדרגה הגבוהה בפודיום.
אוריה כרמלי הפצוע לא עושה לעצמו הנחות ונותן עבודה על המסלול. הוא מסיים במקום השלישי
המובטח לו בשלב זה גם בדירוג הליגה הסופי ויתפלל לנס כלשהו שידחוק את השף או את עציוני קצת אחורה. השניים האחרונים עם מספר נקודות זהה בטבלה וכאמור – הקרב יוכרע בגמר.
אפי שטיינבוים, אורן חסון ויהב וונדרהורן מסיימים במקומות רביעי, חמישי ושישי בהתאמה לאחר הצגת רכיבה חדה וממוקדת. בזה אחר זה מסיימים לפי הסדר הבא: אייל הבר, יונתן וונדרהורן, טוטו בטשון, חגי ברידא ואודי לפיד. רונן סלמי פורש לאחר ארבע הקפות, שי לוי אחרי שלוש ורן פישמן מסתפק בהקפה אחת.

"מר לוי הצעיר מחזיר לידיים את התואר הטבעי שלו - אלוף ליגת האנדורו 2010. כשרוכבים מוטלים כפצועים בשדה הקרב לוי מטייל עם האופנוע במרומי העליות ומסיים במקומו הטבעי"

מקצועית E-2
עז הרים שבדית, איילה מדברית או אנטילופה חסרת מעצורים עתירת כוחות סוס, איך שלא תסתכלו על זה יונתן לוי עונה להגדרה. מר לוי הצעיר מחזיר לידיים את התואר הטבעי שלו - אלוף ליגת האנדורו 2010. כשרוכבים מוטלים כפצועים בשדה הקרב לוי מטייל עם האופנוע במרומי העליות ומסיים במקומו הטבעי. נתנאל זיו המוכשר רוכב מהר, יפה וחלק, ומסיים במקום השני.
שלום אוחיון הוותיק מרביץ בעליות ומסתפק במקום השלישי, שמבטיח לו את המקום השני הכללי בליגה לאחר היעדרות של שנתיים מהמסלולים.
דרור כהן וירון יוליסברג במקומות הרביעי והחמישי, אסי זעמן שישי. באגף הדרומיים תומר גבעתי מקדים את אסף וייסבקר. דרור כהן חותם את רשימת המסיימים. אריאל שלי פורש לאחר ארבע הקפות, יוסי תאוכו פורש לאחר שלוש ואמיר אדיר מסתפק בשתי הקפות בלבד.

"תומר שמש, הידוע בכינויו "החייה", מצדיק את שם הכינוי וטורף את המסלול כשהוא מנהיג את ההוסקוורנה עתירת המומנט שלו מעל הסלעים ... כשהוא מבטיח לעצמו את תואר אליפות הקטגוריה בפעם השנייה ברציפות לאחר שזכה בעונה הקודמת באליפות הקטגוריה הקטנה."

מקצועית E-3
תומר שמש, הידוע בכינויו "החייה", מצדיק את שם הכינוי וטורף את המסלול כשהוא מנהיג את ההוסקוורנה עתירת המומנט שלו מעל הסלעים. נראה שלבחור אין כל בעיה עם תוואי מסלול משתנה או נפח המנוע של האופנוע עליו הוא רוכב, כשהוא מבטיח לעצמו את תואר אליפות הקטגוריה בפעם השנייה ברציפות לאחר שזכה בעונה הקודמת באליפות הקטגוריה הקטנה.
זהר גלילי הוא הילד הנצחי של הליגה הזו, הבחור טס עם הב.מ.וו. שלו על פני המסלול ומבט מקורב דרך המשקף מגלה חיוך על פניו תוך כדי רכיבה והוא מסיים במקום השני.
שחר סולימני הפצוע בידו מתקשה להכניס את כף היד לכפפה אך כאשר ידית הקלאץ' משתחררת הוא מתעלם מהכאב, חורך את המסלול ומרוצה מהמקום השלישי בו הוא מסיים.
נדב לוגסי רביעי, ערן וולנברג חמישי ודידי אברהמי שישי. רמי צמח וגיא ידיד פורשים לאחר שלוש הקפות.

"מחוץ לתמונת מאבקי הטבלה של הקטגוריה מגיח טל מיה ונותן בראש על המסלול זה המרוץ השני ברציפות, הבחור יודע את העבודה וחבל שנכנס לליגה רק בשלב מאוחר שכזה."

עממית E-1
מחוץ לתמונת מאבקי הטבלה של הקטגוריה מגיח טל מיה ונותן בראש על המסלול זה המרוץ השני ברציפות, הבחור יודע את העבודה וחבל שנכנס לליגה רק בשלב מאוחר שכזה.
בר נוב חוזר לעניינים כשהוא מסיים במקום השני ורונן מדיאל הצנוע חותם את המדרגות הטקסיות במקום השלישי. שלושת מובילי הטבלה עד כה, מסיימים אחד אחרי השני במקומות הרביעי, חמישי ושישי ; יאיר אורן, רונן כהן ורועי קליין.

עממית E-2
און בלומנזון והדרוזי שלו מציגים רכיבה חלקה ויפה כל הדרך אל המקום הראשון, צחי ידין משפר עמדות ומסיים שני, רון קבי מנצל את חסרונם של אריות הקטגוריה ועולה למדרגות במקום השלישי. את התמונה הזו עיצבו למעשה חסרונם של צוות ליוגב, עומרי סגל ושגיב נגאוקר הפצועים שלא השתתפו, ואת פסילתו של אלמוג מנגד בשל נסיעה כנגד כיוון התנועה.

"און בלומנזון והדרוזי שלו מציגים רכיבה חלקה ויפה כל הדרך אל המקום הראשון"

עממית E-3
סער יעקב בא לטעום מתבליני המרוצים, הוא משחרר את המצמד ויוצא לדרך כשהוא עולה ויורד, נלחם בתוואי ומסיים במקום הראשון, כבוד. זאב "צ'פלה" שליו עושה את המוטל עליו ומסיים במקום השני. במקום השלישי נמצא מוליך הטבלה, עומרי גור, שעושה עוד צעד קטנטן בדרך לאליפות כשהוא מקדים את ירון בן יוסף ואת אדם שגיב.

סניורים
לאחר המרוץ הלא מוצלח שלו, חוזר ברק דודאי לעניינים והולך על זה בכל הכוח. הוא רוכב טוב, מדוייק ובעיקר מהר יותר מחבריו לקטגוריה. צליל וונדרהורן לא בא לשחק והוא מסיים במקום השני. במקום השלישי, ירון גולדשטיין, שמגיע עם כתף מפורקת ולמרות הכאבים הוא נותן עבודה ומסיים שלישי. גלעד קדשאי וארז צור במקומות הרביעי והחמישי. אמיר עמרי פורש לאחר שתי הקפות.

"סער יעקב בא לטעום מתבליני המרוצים, הוא משחרר את המצמד ויוצא לדרך כשהוא עולה ויורד, נלחם בתוואי ומסיים במקום הראשון, כבוד."

מתחילים
מעבר לתלונות של הדרומיים על המרחק הרב, שישה צפוניים החליטו ללכת על זה. אם מוחמד בא אל ההר... לא ישתתפו? רמי קופלמן חזק ומהיר מכולם ומסיים במקום הראשון בפער של חמש דקות שלמות. עומרי פוקס עולה על המדרגה השנייה בפודיום ואלישע תורג'מן שלישי. יריב לוי המוטוקרוסר לא מרגיש בבית כשהוא נמצא בין הסלעים ומסיים רביעי, אמיר חליאל חמישי.
דורון ברבי פורש לאחר הקפה אחת בלבד אך הבחור זוכה אצלנו לתואר חביב הקהל ולשאפו ענקי על הנחישות וההתמודדות עם העלייה הקשה בלב הספיישל שהצליח לצלוח רק בניסיון החמישי.

"לאחר המרוץ הלא מוצלח שלו, חוזר ברק דודאי לעניינים והולך על זה בכל הכוח. הוא רוכב טוב, מדוייק ובעיקר מהר יותר מחבריו לקטגוריה."

תוצאות רשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1

1. מתן ניר – 00:37:40 - קמור, רד בול, Z-M רייסינג
2. הדר עציוני- 00:37:54 – מוטוספורט, אופרוד, טיטן, אבנוע, מוטורקס
3. אוריה כרמלי – 00:38:22 – מטרומוטור

מקצועית E-2

1. יונתן לוי – 00:35:14 – עופר אבניר, אבזריון
2. נתנאל זיו – 00:36:13 – מוטוספורט, מוטורקס, אופרוד, דנלופ
3. שלום אוחיון – 00:37:02 - מטורומוטור

מקצועית E-3

1. תומר שמש – 00:36:29– קמור, אופנועית
2. זהר גלילי – 00:38:35 – אופנועית
3. שחר סולימני – 00:38:49 - מטרומוטור, 'אקסטרים' נתניה

"רמי קופלמן חזק ומהיר מכולם ומסיים במקום הראשון בפער של חמש דקות שלמות."

עממית E-1
1. טל מיה – 00:33:43
2. בר נוב – 00:34:28 – מזור הנדסה, סטאריק
3. רונן מדיאל – 00:34:31 – מוסך בן יהודה

עממית E-2

1. און בלומנסון – 00:33:59 – עופר אבניר
2. צחי ידן – 00:34:46 – מוטופאן
3. רון קבי – 00:34:55

עממית E-3

1. סער יעקב – 00:35:42
2. זאב שלו – 00:35:11
3. עמרי גור – 00:37:20


סניורים

1. ברק דודאי – 00:34:09
2. צליל ונדרהורן – ארזים הידראוליקה
3. ירון גולדשטיין – 00:35:29 – קמור

מתחילים

1. רמי קופלמן – 00:30:54
2. עמרי פוקס – 00:35:54
3. אלישע תורגמן – 00:38:23
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.איזה שכונה בעלייה 11-04-10
איזה הפכות רצו שם בעלייה כל רוכב שני עף כמו כלום
רק הבחורה קדשאי שיחקה אותה !
2.אלמוג [שולצי] 11-04-10
אתמול פגשתי שתי נשים שגרמו לי לחשוב אחרת
עד אתמול חשבתי שמקומן של הנשים הוא עמוק במטבח ובטיפול בילדים אתמול יעל קדשאי והרוכבת השניה שאת שמה אני לא יודע גרמו לי לחשוב אחרת לחלוטין שתי הבחורות עלו את העליה כל-כך יפה פעם אחר פעם בזמן שרוכבים אחרים נלחמו עם הכלים שלהם כמו מטורפים
בנות כל הכבוד לכן עלו והצליחו
3.שאלה? 11-04-10
באיזה קטגוריה מתחרות הבנות???
4.אלמוג [שולצי} 11-04-10
אתמול פגשתי שתי נשים שגרמו לי לחשוב אחרת
עד אתמול חשבתי שמקומן של הנשים הוא עמוק במטבח ובטיפול בילדים אתמול יעל קדשאי והרוכבת השניה שאת שמה אני לא יודע גרמו לי לחשוב אחרת לחלוטין שתי הבחורות עלו את העליה כל-כך יפה פעם אחר פעם בזמן שרוכבים אחרים נלחמו עם הכלים שלהם כמו מטורפים
בנות כל הכבוד לכן עלו והצליחו
5.יחיאל 11-04-10
לאלמוג מתגובה 2
אם זה מה שגרם לך לחשוב אחרת - דיינו! העיקר שאתה קצת יותר חכם היום

טל מיה האלוף הבא של הליגה
6.אלמוג [שולצי} 11-04-10
יחיאל אחינו זאת סתם דוגמה פשוטה למה שנתתי
7.מה עם השופל? 11-04-10
מה עשה שם אריאל דדיה? יש שם תמונה שלו בגלריה, הוא השתתף או מה?
8.אחד שנשאר עם הילדים בבית 12-04-10
איזה תמונות ינענע...כפרה עליך! מי צריך לנסוע עד לצפון?!
9.למגיב מס 7 12-04-10
אם היית מסתכל טוב יותר בתמונות, היית רואה תמונה נוספת של דדיה באמצע המסלול עם מדבקה של מרשל...בתמונה מס' 208
10.הנשים מתחרות בקטגוריות של הגברים 12-04-10
עד שתהיינה 5 נשים לפחות
11.אליאור 12-04-10
איזה קטלני היה!
12.מיקי 12-04-10
זה אתה שם עוזר לבחור ? :-)

http://picasaweb.google.com/105608315396197576935/7#5458597423247318770
13.לא יאמן 12-04-10
88 רוכבים ,,,,,,.. לא נורמאלי הכמות ! זה כבר הופך להיות שכונה ולא מרוץ . באופנועים יש 88 ובטרקטורונים יש 30 . לפי דעתי צריך שבטרקטורונים יהיה 45 ובאופנועים 45 מספיק רוכבים
14.און 17-04-10
היה כיף שם מזה כיף
15.און 17-04-10
לא רציתי ללכת
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:38-24.