טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים - סבב 6 - בסלע העמק


   14-03-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוכבי האנדורו התכנסו לסבב השישי בהפקה מרהיבה על הגבעות, המורדות והסלעים של העמק בסמוך לכפר החורש. כהרגלם בקודש – עניין לא היה חסר במרוץ הייר סקרמבל משובח.

שני מחזורים לקראת סיום הליגה והעמותה הישראלית למרוצי אנדורו מתגאה בעוד הפקה משובחת של מרוץ הייר סקרמבל קשוח ואיכותי. 96 רוכבים בשמונה קטגוריות שונות ניצבים לארוע שהתקיים בסמוך לכפר החורש. מזג האוויר החם על רקע החורש בגבעות העמק העניק לצופים אווירה יוצאת דופן, אותה ריפד בקריינות ערן אביבי שהחליף את בועז קורפל, היו כאלו שאהבו את השדר הנלהב והיה מי שהרים גבה לנוכח המלל הבלתי פוסק הבוקע מהרמקולים.

בהקפת ההיכרות הראשונה חלק מהרוכבים סטו מהמסלול וחברי העמותה קיבלו החלטה להוציא הקפת היכרות נוספת, האיחור בלוח הזמנים לא היה קיצוני במיוחד, אך המזיעים תחת הקסדות שמחו לעבור שוב על המסלול.
שתי שורות ארוכות מסתדרות לאורך קו הזינוק כששופט המרוץ, ספי כהנוביץ, מחכה לאישור מצידו של מנהל המרוץ, שחר עמרמי, שהכל תקין ואפשר להזניק. כשמגיע הרגע כהנוביץ מניף את הדגל ומשחרר את החיות אל הטרף.

מקצועית E1
קרב הפסגה בחוד הטבלה מתנהל צמוד בין הדר עציוני, מתן ניר ואוריה כרמלי. עציוני מרגיש בבית על הסלעים בעמק ופותח חזק מאוד כשהוא שומר על ההובלה ומרחיב את הפער מהקפה להקפה, ממש תצוגת רכיבה מהספרים בדרך אל המקום הראשון. יוני וונדרהורן הצעיר החזיק במקום השני בחלק נכבד מהמרוץ עד שנתקע ונעקף והתדרדר למקום הרביעי. המתניר נמצא בפער בטוח בכדי להבטיח את המקום השני, עציוני כבר רחוק ממנו וסלעים זה סגנון הרכיבה שהכי מרתיע אותו. בכניסה להקפה האחרונה, דקה לקראת סגירת השערים הוא עוד מהסס האם לצאת להקפה נוספת ובכל זאת הוא יוצא להקפה השמינית כשפתאום הוא רואה את כרמלי מגיח במסלול עם מצערת פתוחה לרווחה, פער של 15 שניות בלבד. כשכרמלי חוצה את השער להקפה השמינית השער נסגר. הקהל נמצא במתח האם כרמלי יכול לעקוף את המתניר בהקפה האחרונה שכן המתניר נראה עייף על המסלול בזמן שעבר בסמוך לקהל. קצת יותר מרבע שעה חולפת עד שהמתניר מגיע מחדש לקו הסיום בטיסה נמוכה וכרמלי מסתפק במקום השלישי בפער של דקה. אייל הבר מסיים חמישי ואפי שטיינבויים מסיים במקום השישי המאכזב מבחינתו.

"עציוני מרגיש בבית על הסלעים בעמק ופותח חזק מאוד כשהוא שומר על ההובלה ומרחיב את הפער מהקפה להקפה, ממש תצוגת רכיבה מהספרים בדרך אל המקום הראשון."

מקצועית E2

יוני לוי, נקודה!
אם היה אפשר להשאיר אתכם עם המשפט הזה כנראה שזו הייתה הדרך הטובה ביותר לתאר את חיית השטח הזו שנמצאת בליגה מעל כולם. רק שהפעם מלבד תצוגת הרכיבה של מר לוי המוכשר הקהל קיבל עוד תוספת פיקנטית. נתנאל זיו לוקח את המצערת לידיים והחל מההקפה השנייה נותן בגז בגיא ובהר כאילו אין מחר. בקו הסיום השעון עוצר על שבע שניות בלבד בין לוי לזיו, הישג מרשים. שלום אוחיון פתח שני אחרי לוי מקו הזינוק, כעבור פחות ממאה מטרים לוי עושה טעות בבחירת הנתיב ואוחיון אחריו ועד ששניהם מתאפסים כבר חולפים על פניהם לא מעט רוכבים שהופכים את ההקפה הראשונה לסיוט מתמשך בניסיון חיפוש אחר נקודות עקיפה. אוחיון מסיים במקום השלישי עם תחושה מרירה שאלמלא פתח טוב יותר, היה משפר את עמדתו על מדרגת הפודיום. ירון יוליוסבורגר נראה מעולה על הימאהה במקום הרביעי, דרור כהן חמישי. צמד הדרומיים מקרית גת, אסף וייסבקר ותומר גבעתי רוכבים יחדיו ומסיימים במקומות השישי והשביעי בהתאמה. אריאל שלי נאלץ לעצור בפיטס לסדרת טיפולים בפתיחת המרוץ ומסיים רק במקום השמיני. אסי זעמן תשיעי, עמית גול הותיק עשירי וחותם את הרשימה במקום האחד עשר אמיר אדיר.

"יוני לוי , נקודה! אם היה אפשר להשאיר אתכם עם המשפט הזה כנראה שזו הייתה הדרך הטובה ביותר לתאר את חיית השטח הזו שנמצאת בליגה מעל כולם. "

מקצועית E3
תומר שמש עולה לשדות העמק ומרביץ תורה במצערת מהפתיחה ועד לסיום כשהוא מסיים במקום הראשון עם הקפה אחת יותר מיתר מתחריו לקטגוריה. זוהר גלילי פותח טוב וממוקם שני במהלך ההקפה הראשונה, היום הוא מרגיש מעולה אך במהלך ההקפה השנייה, נדב לוגסי הוותיק מצליח להפתיע אותו ולהשתחל לפניו. גלילי, שסוף סוף מרגיש טוב על המסלול, לא נותן ללוגסי חיים קלים ויושב לו על הזנב לאורך המרוץ כולו, אך הדבר לא מספק מאחר וגלילי לא מצליח למצוא בזמן את נקודת העקיפה הרצויה והוא מסתפק במקום השלישי. רמי צמח נותן עבודה ומסיים רביעי, ערן וולנברג, למוד הקרבות, נראה טוב גם בסינגלים הטכניים ומסיים חמישי. גיא ידיד ודידי אברהמי במקומות השישי והשביעי וחותם את הרשימה שחר סולימני הפצוע שעלה למסלול בכדי לצרף עוד כמה נקודות לטבלה.

סניורים
ברק דודואי מוליך את הטבלה ומגיע למרוץ שלא במיטבו, הסלעים והעליות הטכניות הקיצוניות קצת גדולות עליו והוא מסיים במקום הרביעי בלבד. ירון גולדשטיין, מגיע חולה וחבול למערכה אך למראית עין מבחוץ הבחור נראה כפרש של נבוקו רגע לפני ההופעה במצדה, ושלא כמראית עין הוא עומד על המדרגה הראשונה בפודיום. ארז צור לא מאכזב ומתמודד יפה מאוד עם תוואי הקרקע הקיצוני בדרך למקום השני. גלעד קדשאי לוחם בגבורה בסלעים ומסיים שלישי. יעקב כהן חמישי. צליל וונדרהורן מסיים רק ארבע הקפות במקום השישי. בועז פלדי שביעי עם שתי הקפות בלבד ומשה מרדיוך חותם הקפה אחת וסוגר את רשימת הסניורים במקום השמיני.

"תומר שמש עולה שדות העמק ומרביץ תורה במצערת מהפתיחה ועד לסיום כשהוא מסיים במקום הראשון עם הקפה אחת יותר מיתר מתחריו לקטגוריה. "

עממית E1
דן מיה עומד בקו הזינוק ונותן לאחיו, טל, דגשים אחרונים לקראת הזינוק, החייל שפרש מזה תקופה מעולם המרוצים יודע היטב את העבודה וכהוכחה לכך טל סוחב לביתו את הגביע של המקום הראשון. רועי קליין מתמודד חזק על תואר האליפות ושמח לראות שבר נוב לא בסביבה בכדי להפריע לשקט הנפשי והוא מסיים במקום השני. נוב, שפתח את המרוץ היטב נתקל בסלע סורר שעיקם את בלם הדיסק האחורי ששולח אותו למנוחה בפיטס ואיסוף ניקוד באכזבה בסיום. רונן מדיאל המתמיד זוכה להניף את גביע המקום השלישי. 24 מתחרים מתוך 26 מצליחים לסיים את המרוץ בקטגוריה הזו. ראויה לציון יעל קדשאי שקצת התרחקה מאור הזרקורים לאחר ביטול קטגוריית הנשים, הנערה עומדת יפה באתגרים ומסיימת במקום טוב באמצע. איתי קורין מופיע עם חיוך רחב וכמה גרמים פחות בכל מרוץ ומרוץ. הוא מרגיש מצויין עם האופנוע וגם עם המסלול ומסיים במקום האחד עשר. עידן עטיה דובר העמותה נלחם על הימאהה החדש ומסיים במקום התשעה עשר. תמר נתנוב מצליחה להשלים שלוש הקפות שלמות בקושי רב אך עם נחישות רבה ורגל כואבת במיוחד. חן שליו מפוצץ את הרדיאטור וחוצה את קו הסיום יחד עם עופר קלגרד רק בכדי לאסוף ניקוד. תמר בזק עושה את הקפת ההיכרות ומבינה שזה לא היום שלה ומחליטה לוותר על הזינוק.

עממית E2
און בלומנסון והסוזקי הם חלק בלתי נפרד מחוליית החוד, הוא פותח מעולה עד למפגש עם הקרקע ואחרי שאיבד את מיקומו החל בסדרת עקיפות מחדש עד לסיום במקום השלישי. שגיב נגאוקר מרביץ בסלעים ומקבל תמיכה חזקה מאחור כשעמרי סגל מתיישב עליו ודוחף אותו קדימה, בסיום נגאוקר ראשון וסגל שני. במקום הרביעי והמכובד מסיים אורח חדש בקטגוריה, תומר מזור, שבמרוץ הקודם ניצח את את קטגוריית המתחילים והצליח להשתחל הפעם בין רבים וטובים, אם ימשיך כך צפוי הבחור מרמת הגולן לעשות חיל בליגה. אלמוג מנגד, מוביל הטבלה, נתקע בפתיחה לאחר שרשת ההפרדה נתקעת בין גלגליו. זמן השחרור היה ארוך מאוד והוא מסיים במקום השישי.

"ירון גולדשטיין, מגיע חולה וחבול למערכה אך למראית עין מבחוץ הבחור נראה כפרש של נבוקו רגע לפני ההופעה במצדה, ושלא כמראית עין הוא עומד על המדרגה הראשונה בפודיום. "

עממית E3
ארבעה רוכבים מקבלים בראש מעמית ברבי שזוהי ההופעה השנייה שלו בלבד והוא סוגר ראשון בפער של ארבע דקות, אך אוי ואבוי למי שאינו שם לב לתקנות הקשוחות וכשאחד המלווים שלו עולה על האופנוע בפיטס ללא קסדה הבחור נפסל. לפיכך, ירון בן יוסף זוכה לעלות על המדרגה הראשונה ולהניף את הגביע לאחר הופעה מרשימה. אדם שגיב זוכה להכיר את המדרגה השנייה לאחר שתם חוזה השכירות בראש הפודיום, הוא הציג יכולת טובה, אך בן יוסף היה עדיף הפעם. במקום השלישי עומד וניצב זאב שליו (צ'אפלה), למרות זמן עונשין שקיבל. רביעי עמרי גור עם הקפה אחת בלבד.

מתחילים
תשעה רוכבים נכנסים לקטגוריית המתחילים לטעום את אבק המרוצים לראשונה. איתי ברנשטיין מסיים את המרוץ בחיוך ומופתע לגלות מחבריו שהוא למעשה במקום הראשון בקטגוריה. סער יעקב שהוביל משך כל המרוץ הוריד קצב בצורה משמעותית בהקפה החמישית וסיים במקום השני עם תחושה קלה של פיספוס. במקום השלישי עם ארבע הקפות מסיים ליאור גבאי.

"שגיב נגאוקר מרביץ בסלעים ומקבל תמיכה חזקה מאחור כשעמרי סגל מתיישב עליו ודוחף אותו קדימה, בסיום נגאוקר ראשון וסגל שני. "

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E1
1. הדר עציוני, 8 הקפות - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, טיטן, אבנוע, מוטרקס
2. מתן ניר, 8 הקפות - רד בול, קמור, Z-M Racing
3. אוריה כרמלי, 8 הקפות - מטרומוטור

מקצועית E2
1. יוני לוי, 8 הקפות - עופר אבניר, אבזריון
2. נתנאל זיו, 8 הקפות - ד.ל.ב מוטוספורט, מוטורקס, אופרוד, דנלופ
3. שלום אוחיון 8 הקפות - מטרומוטורס

מקצועית E3
1. תומר שמש, 8 הקפות - קמור, אופנועית
2. נדב לוגסי, 7 הקפות - אופרוד, הוסאברג, ד.ל.ב מוטוספורט
3. זוהר גלילי, 7 הקפות - אופנועית

"ירון בן יוסף זוכה לעלות על המדרגה הראשונה ולהניף את הגביע לאחר הופעה מרשימה."

סניורים
1. ירון גולדשטיין, 5 הקפות - קמור
2. ארז צור, 5 הקפות
3. גלעד קדשאי, 5 הקפות

מתחילים
1. איתי ברנשטיין, 5 הקפות
2. סער יעקב, 5 הקפות
3. ליאור גבאי, 4 הקפות

"איתי ברנשטיין מסיים את המרוץ בחיוך ומופתע לגלות מחבריו שהוא למעשה במקום הראשון בקטגוריה."

עממית E1
1. טל מיה -
2. רועי קליין -
3. רונן מדיאל - מוסך בן יהודה

עממית E2
1. שגיב נגאוקר - ליוגב, ניר מוטורס
2. עומרי סגל - ליוגב, קמור
3. און בלומנסון - עופר אבניר

עממית E3
1. ירון בן יוסף, 5 הקפות - אביזריון.מוטוטסט
2. אדם שגיב, 5 הקפות
3. זאב שלו, 2 הקפותתמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.זה שכותב ראשון 14-03-10
יופי של כתבה יופי של תמונות הלוואי וכך יראה הספורט מוטורי בארץ !
2.זה שכותב אחרון 14-03-10
חחחחח סתם D:
3.עידו בן שמעון 14-03-10
היה מירוץ מעולה זה פי 100 יותר כייף מהספיישל טסט
4.קפוצ'ון 14-03-10
נתי זיו ההקפה המהירה ביותר במירוץ...
הגיע הזמן לקצת אקשן, נתי תן להם בראש!
5.ציפי 14-03-10
יאלה יוני התחלת לשעמם אותנו... כל פעם מקום ראשון אין שום מתח
אולי תעשה איזה באקפליפ או תלך להביא לנו קצת כבוד בחו"ל?
6.תיקונים 15-03-10
לא עמית ברבי, אלא תומר ברבי בעממית הפתוחה

7.צופה 15-03-10
מה זה השטויות האלה שיוני הוא בונה המסלול?!?!?!?
הוא רוכב מדהים אבל זה לא הוגן ואם הוא היה בא כמו כולם לשם נתנאל זיו היה לוקח אותו בהליכה...
8.מכורה לאדרנלין 15-03-10
כתבה משובחת.. תמונות יפות..
איך פיספסתי את ההזדמנות להגיע למרוץ, איך? :)

9.תומריק 15-03-10
אחלה תמות , אחלה אירוע , כן ירבו אמן......
10.ליאור כץ 16-03-10
שגיב שווה לגור בגולן אוכלים הרבה סלעים
11.עופר 17-03-10
כתבה מצוינת, תמונות מעולות
נהנה כל פעם מחדש
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:13-24.