טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ טרקטורונים – סבב 3 לעונת 2010 – "במגמת עלייה"


   21-02-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת הטרקטורונים הישראלית סוגרת אירוע מוצלח ומוכיחה שאפשר לעשות את זה גם על ארבעה גלגלים. 35 מתחרים בשלושה מקצים נפרדים ולא מעט אקשן מתגלגל בחורבות בסיס חסה.

טל חביב מול מתן ניר, יובל שרון מול חיים אוחנה, עמרי שהינו מול הדר וינברגר, ניל פלד מול אדיר יצהרי, דורון עידן דוחק את הקשישים ואחד אליקו אוחנה נגד השעון.
35 מתחרים רשומים בשלושה מקצים נפרדים, המחולקים לשמונה קטגוריות שונות. בין המתחרים היו כאלו שהופיעו פעמיים במקצים שונים. כאן המקום לציין, שלמרות העומס במקצים ובלוח הזמנים הצפוף, חברי העמותה עמדו בנטל בצורה הטובה ביותר ולוח הזמנים דפק כמו שעון שוויצרי, תודות להרשמה מוקדמת והפשטות בהשלמת ההרשמה על ידי צוות המזכירות.

מקצה עד 300 סמ"ק / ג'וניורים
כבר הרבה זמן שלא ראינו גריד כזה מעניין. מיטב כוכבי הליגה עומדים בקו אחד מוכנים לזנק לקרב, אלא שבמקום טרקטורונים עתירי סוסים, שיפורים וטכנולוגיה, הקרב מתנהל ב"ידיים קשורות" על גבי טרקטורונים מוגבלי נפח. מתן ניר, טל חביב ותומר גואטה, שלושתם רכובים על גבי טרקטורון אדלי 300 סמ"ק. אליקו אוחנה וחייים אוחנה רכובים על גבי טרקטורוני קימקו בנפח זהה. מושיקו גוטמן, הנציג היחידי בקטגוריות הג'וניורים, מצטרף למקצה האריות על גבי DVX400.
כוכבא מניף את היד והשיירה מזנקת קדימה, שלישיית האדלים פורצת ראשונה בקרב צמוד כשהמתניר עומד בראש העדר, חיים אוחנה שלישי ואליקו משתעשע בווילי ובהשתרכות מאחור עד מחצית המסלול, שם הכלי אומר נואש ומחזיר את הצעיר מהאחים אוחנה עם הרגליים מקופלות אל הפיטס. תומר גואטה, הבעלים של סייקל סטריס מפרדס חנה, מצליח להחזיק מעמד שתי הקפות עד אשר מתהפך במסלול הנוקשה ומגיע לקו הסיום רק בכדי לסיים את המרוץ.
המתניר, שהוביל את השיירה במחצית ההקפה הראשונה מאבד שליטה על הכלי במסלול הסורר. חביב, מעיף מבט ומוודא שהכל בסדר ומקדם את הגרסא המוקטנת של 'מיצי' למקום הטבעי לה – בראש השיירה. חיים אוחנה עם כלי קצת פחות מהיר נותר במקום השלישי אך מצליח להשלים בכבוד מספר הקפות זהה. כשהמתניר מתאושש הוא מתחיל לסגור על מיצי ובמשך יותר ממחצית המרוץ השניים בקרב צמוד צמוד שמוכרע על הכף בפער של חמש שניות בודדות לזכותו של חביב.
מושיקו גוטמן משלים שש הקפות ועומד בגאווה במקום הראשון.

"אוחנה פותח חזק ושומר על ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום. כבר התרגלנו לתצוגת הרכיבה הפנומנאלית שלו, האומרת גם אם יש פער המצערת נשארת לחוצה"

מקצה כפולי הנעה / רכבי שטח קלים
ארבעה רוכבים בקטגוריית כפולי ההנעה, אורן נידם ורונן ראובני על גבי טרקטורוני רנגייד 800, עידן בזק על גבי טרקטורון אוטלנדר 800 והמתניר שמתייצב הפעם על גבי ארקטיקאט 650 במקום הת'אנדר קאט 1000 מהמרוץ הקודם. מאחור עומדים בקו אחד יובל שרון על גבי Polaris RZR800
וחיים אוחנה על גבי באגי מתוצרת סדנת אוחנה על בסיס הרנגייד 800.
כפולי ההנעה מזנקים ראשונים, ראובני ונידם מושכים את ההובלה עד שהמתניר מנצל את הניסיון העשיר שלו ומנהיג את הכלי אל המקום הראשון. נידם משתלט על המקום השני ונראה טוב בהקפות הראשונות, ראובני כבר בעל ניסיון לא מבוטל מתקדם בצורה מבוקרת ולא מבזבז אנרגיה והדבר משתלם מאחר ובהמשך הוא חוזר לכבוש את המקום השני. בזק משתרך מאוחר ומסיים במקום הרביעי. בהזנקת רכבי השטח נראה כי הולך להיות כאן אחד הקרבות היותר מעניינים שכששרון ואוחנה יוצאים צמודים גלגל לגלגל, אך כשהם מתרחקים מעיני הצופים הבוהקות, אוחנה שובר תפוח הגה ונאלץ לחזור אל הפיטס ברוורס. שרון נותר על המסלול ובהעדר תחרות בקטגוריה הוא מסמן מטרה על ישבנו של המתניר שמתרוצץ על המסלול. שרון מתחיל במסכת עקיפות שמורידה את בזק, נידם וראובני מהמסלול והוא מתיישב על זנבו המקפץ של השף, אומנם הוא לא מצליח לעבור אותו אבל הוא מקבל את המקום הראשון בקטגוריה והרבה כבוד על ההופעה המרשימה.

"...עד שניל פלד, מוליך הטבלה בגאון, לוקח את העניינים לידיים ואת ההובלה. הוא נהנה על המסלול, משלים הקפה אחת יותר משאר חבריו לקטגוריה ושומר על מאזן ניצחונות מושלם מתחילת העונה"

מקצה ספורטיבי – קטגוריה מקצועית
ארבעה רוכבים מונה הקטגוריה המקצועית, בהם אליקו אוחנה, דני עידן, הדר וינברגר והעולה החדש הצעיר, עמרי שהינו. אוחנה פותח חזק ושומר על ההובלה כל הדרך עד לקו הסיום. כבר התרגלנו לתצוגת הרכיבה הפנומנאלית שלו, האומרת גם אם יש פער המצערת נשארת לחוצה. הפעם זה עבד כהלכה. במחצית ההקפה הראשונה דני עידן נשתל באדמה כשהמשולש הקדמי נשבר, למרות כל המאמצים להחיותו, עידן נאלץ לפרוש. וינברגר רדף אחרי אוחנה במשך מספר הקפות עד שנחלש כמעה ושהינו נכנס לעניינים ועוקף אותו. הילד הצעיר עם העבר העשיר בתחום לא טעה כשנכנס לקטגוריה הבכירה ועמד בגאווה על מדרגות הפודיום במקום השני. וינברגר מתעשט מאוחר במקצת ואף על פי שצמצם רבות את הפער, סיים במקום השלישי בהפרש של שנייה בודדת.

"עליונותו של מתן אבירם בקטגוריה באה לידי ביטוי בפעם השלישית ברציפות והוא מקבע את מקומו על המדרגה הראשונה."

מקצה ספורטיבי – עממית
שישה רוכבים במקצה דרוכים לקראת היציאה. ניל פלד, אדיר יצהרי, ניסים בוסקילה, רז אשרי, גל אזולאי ורן מליחי. אדיר יצהרי פותח טוב ומוביל את המסלול עד שניל פלד, מוליך הטבלה בגאון, לוקח את העניינים לידיים ואת ההובלה. הוא נהנה על המסלול, משלים הקפה אחת יותר משאר חבריו לקטגוריה ושומר על מאזן ניצחונות מושלם מתחילת העונה. הנער האמריקאי רעב לאליפות ומתקדם אליה בצעדי ענק. יצהרי מסיים שני לאחר תצוגת רכיבה לא רעה. רז אשרי חוזר למסלולים כשהוא חמוש בטרקטורון ימאהה YFZ450 ויחד מתייצבים על הפודיום במדרגה השלישית. ניסים בוסקילה מופיע עם טרקטורון גאס גאס דו פעימתי, הוא רוטט על המסלול במשך מספר דקות עד שהוא מבין כיצד לאלף את השור הספרדי, אך מעט מאוחר מדי מכדי להביא גביע הביתה, בוסקילה צפוי להופיע על גאס גאס 450 במרוץ הבא. גל אזולאי מסיים במקום החמישי ורן מליחי לא מסיים את המרוץ.

"דורון עידן לא משחק משחקים וממהר לקחת את ההובלה, הוא משלים עוד מרוץ כמו יתר מרוצי העונה שלו – על המדרגה הראשונה."

מקצה ספורטיבי – מתחילים
שישה רוכבים בקטגוריית המתחילים. ראש הטבלה מתן אבירם על DS450, זוהר ראובני הצעיר שמוכיח שהגיל לא באמת משנה משהו, יוני לקן, האח של בני לקן שפרש בתחילת העונה, בן חביב, דין אביסרור ואיציק בוטון. עליונותו של מתן אבירם בקטגוריה באה לידי ביטוי בפעם השלישית ברציפות והוא מקבע את מקומו על המדרגה הראשונה. ראובני הצעיר מציג מגמת השתפרות ניכרת מחודש לחודש וגם הפעם נראה מעולה על הכלי ועל המסלול, תענוג רצוף לראות את העולל מנהיג את הכלי כאוות נפשו. יוני לקן למד דבר אחד או שניים על רכיבה מאחיו הבוגר וממשיך במסורת האח להביא גביעים לאמא בסוף השבוע. בן חביב מסיים רביעי, אבסירור ובוטון פורשים.

"טל חביב, מעיף מבט ומוודא שהכל בסדר ומקדם את הגרסא המוקטנת של 'מיצי' למקום הטבעי לה – בראש השיירה"

מקצה ספורטיבי – סניורים
זקני השבט מונים שישה במספר ושמות המתחרים עקביים מכל קטגוריה אחרת: דורון עידן, אייל שטיינר, דודי צמח, דורון אוחיון, יניב גזיאל וליאור 'פולר' בלאט. דורון עידן לא משחק משחקים וממהר לקחת את ההובלה, הוא משלים עוד מרוץ כמו יתר מרוצי העונה שלו – על המדרגה הראשונה. אייל שטיינר מצליח לעקוף את דודי צמח והוא פורח על ה-DS450 כל הדרך אל המקום השני. צמח שומר על המקום השלישי בפער משכנע מדורון אוחיון. ליאור בלאט, מופיע על גבי YFZ450 חדש, אך הכושר לא משחק לידיו והוא מסתפק במקום החמישי, יניב גזיאל סוגר את הרשימה.

"מושיקו גוטמן משלים שש הקפות ועומד בגאווה במקום הראשון."

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

עד 300 סמ"ק
1. טל חביב – נזימה, Z-M Racing
2. מתן ניר – רד בול, אביזריון, Z-M Racing
3. חיים אוחנה – סוכנות אוחנה

מתחילים
1. מושיקו גוטמן

כפולי הנעה
1. מתן ניר - רד בול, אביזריון, Z-M Racing
2. רונן ראובני
3. אורן נידם

"כפולי ההנעה מזנקים ראשונים ... ... עד שהמתניר מנצל את הניסיון העשיר שלו ומנהיג את הכלי אל המקום הראשון. "

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון – ד.ל.ב מוטוספורט

סניורים
1. דורון עידן - צמיגי דורו, מוסך המגרש, סינגל טריק
2. אייל שטינר - הפינה הירוקה, סוכנות אוחנה
3. דודי צמח - סוכנות אוחנה, משפחתון רביד, ICC חיתוך בלייזר

מתחילים
1. מתן אבירם
2. זוהר ראובני
3. יוני לקן

"שרון מתחיל במסכת עקיפות שמורידה את בזק, נידם וראובני מהמסלול והוא מתיישב על זנבו המקפץ של השף, אומנם הוא לא מצליח לעבור אותו אבל הוא מקבל את המקום הראשון בקטגוריה והרבה כבוד על ההופעה המרשימה"

עממית
1. ניל פלד – סוכנות אוחנה, דודי צמח
2. אדיר יצהרי
3. רז אשרי – Z-M Racing

מקצועית
1. אליקו אוחנה - עופר אבניר, מכוני כושר אקסטרים
2. עמרי שהינו
3. הדר וינברגר - אנרמית, ד.ל.ב מוטוספורט, רז גל, אלטשולר שחם
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.גזגז 21-02-10
בוסקילה היית תותח, מרוץ הבא עם ה 450 יהיה לך הרבה יותר קל. בהצלחה בהמשך
2.אהוד 21-02-10
בואנה האדלי הזה כלי יפה!
3.ניסים בוסקילה 21-02-10
היה מסלול קשה הגאסגאס 300 הוציא לי את המיץ כמו שצריך .
אני רוצה להודות לנתי הובן שתמך בי במרוץ הזה כמו תמיד לחיים אוחנה היה מרוץ טוב


ניל פלד שיחקת אותה
כתבה מעולה !
4.ברק זוארץ 21-02-10
נענע, כמו תמיד... הכתבה הכי הכי שיש!!! שווה לחכות!!
5.ינתי פרזי 21-02-10
נענע התחיל לזרוק זין
נכנסתי בשעה 17:30 ועוד לא הייתה הכתבה בזמן האחרון אתה מגזים גיסנו רציתי לגיד לך על זה שראיתי אותך במרוץ אבל ברחת שם על איזה DRZ לתוך היער....
6.אחד שמבין, ל 5 21-02-10
חביבי בשביל ארוחה טובה צריך לחכות!!!! אין על הנענע
רק חבל שהוא אף פעם לא מצלם אותי :(

עמרי שהינו המלך!

7.שימי 21-02-10
יפה שרזגל חזרו למרוצים, אפילו גבי השרוט בא לראות אותם והתאכזב שעינב לא שם
8.איזה צ'ופלה זה 21-02-10
זה לא יאמן איך ה RZR לוקח טרקטורונים על מסלול אנדורו, ועוד שמי שרוכב על הטרקטורון זה לא אחר מאשר אלוף הארץ מתן ניר...
9.לידידי היקר והמלומד מספר 5 21-02-10
נענע תמיד אבל תמיד מכין את החמין הכי טעים ברשת אבל מה חמין כמו חמין לוקח זמן
וגם הפעם "מה לא אהבו ? לוקלקו !!"
10.כלל הכבוד על האירוע המוצלח של אתמול !!!! 21-02-10
תמשיכו כך ! שבכל מירוץ יעלו כמות הרוכבים . בהצלחה באירוע הבא .

נ.ב אחלה תמונות
11.איזה YFZR קטלני יש לרז אשרי 22-02-10
הכלי הכי חלומי שיש.
תתחדש אחי!
12.ל-5 22-02-10
תמשיך לזיין פרות ותשב בשקט.

עוד כתבה מדהימה מבית ערן שלמה.
תודה רבה, נהנתי לקרוא!
13.ניצן 22-02-10
איך זה שבלי מדרסים אסור לרכב ובלי מגני עקב מותר?
14.ל 13 22-02-10
מה קשור בדיוק מגני עקבים ? ואיפה ראית בעולם שיש דרישה לכאילה במירוצים ?
15.DS850 23-02-10
כל הכבוד לסוכנות "רזגל" שחזרה למירוצים ובגדול! מחכים לראות אתכם בתחרויות הבאות.
16.גם ליאור פולר התחדש בYFZ450R 23-02-10
נהיה להיט הימהה הזה

נראה מיליון דולר הכלי הזה אהבתי את הימהה הלבן עם השלדה צבועה אדום ככה הוא מגיע?
17.???? 23-02-10
מזה הצינור הזה שיש ליובל שרון??
18.אוראל 24-02-10
אלךה כתבה , אלה בוסקילה!
19.למספר 17 24-02-10
זה שואב אבק
20.אדי 24-02-10
מה אה דיאיקס מוגבל ל300?
21.בעיה עם קטגוריה 300 24-02-10
מצד אחד זה נהדר לראות את אלופי העבר רוכבים שוב כן ירבו
מצד שני איזה סיכוי יש באמת למי שכן מתאים לקטגוריה הזאת ?
חומר למחשבה !!
22.ל21 25-02-10
בעיה של מי?. אתה לא יכל להגיד להם לא להיתחרות בקטגוריה כי הם יותר מידי טובים ואתה לא יכל לבקש לפתוח עוד קטגוריה 300 מדובר פה בקטגוריה לפי נפח מנוע לא כישרון אני מקווה שנמשיך לראות את הכוכבים הללו במרוצים הבאים כי הם נותנים לנו את כל האקשן !
23.תומר 25-02-10
סימו לב לרוכב המשוגע ביותר עם הds 450 מספר 68 יניב גזיאל היחידי בעולם שמתחרה בלי כפפות
24.איתי 28-02-10
מתן ניר עים האדלי מה זה זה אחד המגעילים מי יבוא לתחרות עים האדלי זה ממש פדיחות
באמת והזה כלי של רז אשרי
25.מני 01-03-10
איך הרייזר מתחרה יש לו ווריאטור חלש
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:58-24.