טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ אנדורו אופנועים - סבב 5 - "בחום היום"


   14-02-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

זירת המרוצים בג'וליס מתעוררת לחיים עם 115 רוכבים המתקבצים ביום שמש חורפי. מרוץ מותח עד הרגע האחרון בתוואי סינגל מיוער. היה חם, חם מאוד.

115 רוכבים מתייבשים כהוגן בהמתנה ארוכה על קו הזינוק כשהשמש יוקדת על ראשיהם העטורים בקסדות הקרב ושולפת עגלי זיעה ראשוניים, מיני רבים שישטפו את המסלול שעתיים לאחר מכן. אילו היו לנו נערות המטרייה ספק אם היה ניתן לדחוק אותן על קו הזינוק העמוס לעייפה. שחר עמרמי מניף את הדגל והחגיגה מתחילה...

מקצועית קטנה
צמד המילים "מגרש ביתי" בהקשר של מסלול ג'וליס ומתן ניר לא באמת משקף את המציאות, נכון יותר להגדיר זאת כ-"הסלון האישי". השף פותח חזק מאוד ונראה שהוא בכלל מתמודד מול האריות בקטגוריה הבינונית, כשהוא הולך ופותח את הפער מהקפה להקפה עד לפער בין יותר מדקה שלמה.
אפי שטיינבוים, אוריה כרמלי והדר עציוני מתגודדים על שארית מדרגות הפודיום. במשך חמש הקפות שטיינבוים נראה טוב על המסלול ומפתיע את חבריו לקטגוריה עד שברגע של חוסר תשומת לב או תשישות מגל החום, הוא מאבד שליטה ונופל ארצה. עד שהוא קם, כבר מאוחר והוא פורש מהמערכה מסוחרר ומיובש. בהקפה החמישית עציוני נזכר פתאום שהוא בתחרות ופותח מבערים ומצמצם את הפער על המתניר לשניות בודדות. ביציאה להקפה האחרונה הפער בין השניים עומד על 5 שניות והקהל כוסס ציפורניים לראות מי ישלים ראשון את ההקפה האחרונה. כעבור רבע שעה מגיח המתניר ראשון ועציוני מסיים כמעט שלוש שניות אחריו. כרמלי עם הקפה פחות מסיים שלישי.

"השף פותח חזק מאוד ונראה שהוא בכלל מתמודד מול האריות בקטגוריה הבינונית, כשהוא הולך ופותח את הפער מהקפה להקפה עד לפער בין יותר מדקה שלמה."

מקצועית בינונית
זו הפעם הראשונה מזה תקופה שיוני לוי לא מגיע ראשון לאחר ההקפה הראשונה. הפתיחה שלו הייתה גרועה בלשון המעטה והבחור כבש את ההובלה החל מסיום ההקפה השנייה. אם לרגע חשבתם שלוי לא במיטבו, חשבו שנית. הבחור מחושב, מהונדס ורוכב שאין שני לו בארץ. הוא לוקח את המקום הראשון כמו ענק. נמרוד חמו פותח מעולה ומוביל את השיירה בהקפה הראשונה, אחרי שלוי עובר אותו הוא נשאר בקרב צמוד יחד עם נתנאל זיו ושלום אוחיון שנמשך לאורך המרוץ כולו.
חמו וה-BMW נראים מעולה על המסלול ונתי זיו על הKTM צמוד אליו כשהשניים מחליפים מקומות בצורה הדדית. שלום אוחיון אורב מאחור והקפה לפני הסיום חולף על פני זיו שנאלץ לעצור לתדלק ומאבד את המיקום על הפודיום. חמו שני, אוחיון שלישי.יש לציין גם את אריאל שלי שסיים חמישי ונתן הצגת רכיבה יוצאת מהכלל, אך עדיין לא מספקת בכדי לקצור גביע. תומר גבעתי הדרומי נראה במגמת שיפור אך מטרים ספורים לקראת הסיום הוא טועה בבחירת הנתיב, מאבד שני מקומות ומסיים תשיעי.

מקצועית פתוחה
כשהשמש יוקדת תומר שמש פורח. הבחור פתח מבערים כבר מרגע ההזנקה ופשוט נעלם לחבריו בקטגוריה כשהוא מסיים בתצוגה גדולה במקום הראשון עם פער של יותר משלוש דקות.
נדב לוגסי ושחר סולימני בקרב חזק על המקום השני כשידו של לוגסי על העליונה. אייל אייזנברג מסיים רביעי אחרי פתיחה לא מזהירה במיוחד אך בהמשך הבחור התעורר והראה לכולם שהוא עדיין בעניינים.

"אם לרגע חשבתם שלוי לא במיטבו, חשבו שנית. הבחור מחושב, מהונדס ורוכב שאין שני לו בארץ. הוא לוקח את המקום הראשון כמו ענק."

עממית E-1
קרבות הצעירים לא נגמרים, הם רק מתחלפים. יניב צמח על הימאהה רוכב חלק ויפה כל הדרך למקום הראשון בקטגוריה. רותם פחימה לא מוותר בקלות ומסיים במקום השני ורועי קליין מרביץ במצערת ושם עצמו על המדרגה השלישית בפודיום. טל מיה רביעי. בר נוב, מוביל הטבלה, נופל בפתיחת המרוץ ויוצא למסע התאוששות ארוך שמסתיים במקום החמישי. ברל'ה מתחדש באופנוע KTM איתו רכב לראשונה בראלי הקודם והוא מסיים במקום התשיעי, לפני חן שליו, היריב בליגת הראלי.

עממית E-2
חוליית החוד בקטגוריה משחיזה את השפיץ כשאון בלומנזון עומד בראש המדרגות. אלמוג מנגד כבר הפך לשם דבר ונראה שיש לו כרטיס מנוי למדרגות התהילה, הפעם במקום השני. את המקום השלישי קוטף עומרי סגל שהצליח להקדים את חברו לקבוצת ליוגב, שגיב נגאוקר.

עממית E-3
אדם שגיב קובע עובדות בשטח ומסיים בהתאם למרוצים הקודמים – ראשון, ושאף אחד לא ינסה לקחת ממנו את המקום הזה. ירון בן יוסף הוא שועל ותיק שאוהב להתברג בצמרת ומסיים הפעם במקום השני. זאב (צ'פלה) שליו לא מוכן להפרד ממעמד הענקת הגביעים ותוקע יתד על המדרגה במקום השלישי.

"כשהשמש יוקדת תומר שמש פורח. הבחור פתח מבערים כבר מרגע ההזנקה ופשוט נעלם לחבריו בקטגוריה כשהוא מסיים בתצוגה גדולה במקום הראשון עם פער של יותר משלוש דקות."

סניורים
ירון גולדשטיין הוא בחור רציני כפי שכולם מכירים, לא רק שהוא מייצג את המותג BMW, הוא פשוט מדגמן אותו כהלכה עם רכיבה חלקה ויפה והופעה מרשימה במיוחד שמעניקה לו את המקום הראשון בפער ניכר, לפי החיוך על פניו הוא יכול עוד להמשיך ולרכב והעייפות לא משחקת תפקיד.
ברק דודאי וגלעד קדשאי לא מוותרים אחד לשני ונמצאים במאבק על המקום שמסתיים בפער של 12 שניות בלבד לזכותו של דודאי. ארז צור רביעי, וצליל ונדהרון שזינק ראשון סיים במקום החמישי.

מתחילים
תריסר רוכבים בקטגוריית המתחילים. אורן שמש נותן את הלב והנשמה וכעבור שעה משלים שלוש הקפות ומסיים במקום הראשון. תומר מזור עושה דרך ארוכה מהצפון הרחוק ובא על שכרו עם הגביע של המקום השני בידיו. יואש חגי מצטרף לרשימת הזוכים במקום השלישי.

"ירון גולדשטיין הוא בחור רציני כפי שכולם מכירים, לא רק שהוא מייצג את המותג BMW, הוא פשוט מדגמן אותו כהלכה עם רכיבה חלקה ויפה והופעה מרשימה במיוחד שמעניקה לו את המקום הראשון..."

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. מתן ניר – 02:15:31 (8) – רד בול, אביזריון, קמור, ZM Racing
2. הדר עציוני – 02:15:33 (8) – ד.ל.ב מוטוספורט
3. אוריה כרמלי – 02:01:20 (7) - מטרומוטור

מקצועית E-2
1. יוני לוי 02:11:43 - עופר אבניר, אבזריון
2. נמרוד חמו – 02:12:46 - קמור
3. שלום אוחיון – 02:13:11 - מטרומוטור

מקצועית E-3
1. תומר שמש – 02:00:38 – קמור, אופנועית
2. נדב לוגסי –2:03:15 – ד.ל.ב. מוטוספורט, דנלופ, אופרוד
3. שחר סולימני –2:03:5 - מטרומוטור, אקסטרים נתניה

"קרבות הצעירים לא נגמרים, הם רק מתחלפים. יניב צמח על הימאהה רוכב חלק ויפה כל הדרך למקום הראשון בקטגוריה."

עממית E-1
1. יניב צמח – 1:34:53
2. רותם פחימה– 1:35:02
3. רועי קליין – 1:35:20 - יחיעם שרותי שדה בע"מ

עממית E-2
1. און בלומנזון – 1:34:48 - עופר אבניר
2. אלמוג מנגד– 1:36:04 - מוסך התיקון הכללי
3. עמרי סגל – 1:36:15 - ליוגב

עממית E-3
1. אדם שגיב –– 1:36:13
2. ירון בן יוסף –– 1:41:44
3. זאב שלו –– 1:42:59

"חוליית החוד בקטגוריה משחיזה את השפיץ כשאון בלומנזון עומד בראש המדרגות..."

סניורים
1 . ירון גולדשטיין –– 1:36:43 - קמור
2. ברק דודאי –– 1:38:47
3. גלעד קדשאי –– 1:38:59

מתחילים
1. אורן שמש –- 1:05
2. תומר מזור –– 1:06
3. יואש חגאי –– 1:08וידאו:


תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.נחום 14-02-10
ספורט מוטורי כחול לבן ממש גאווה ישראלית
2.דדי 14-02-10
היה מרוץ לפנים, סינגלים משובחים, המון משתתפים ויופי של אווירה, כל הכבוד להימן. הערה קטנה - הכרוז עמד ליד המזכירות באזור הפיץ בעוד שהקהל רובו עמד מעברו השני של האספלט ולא היה שם כרוז שיעדכן מה הולך במרוץ...
3.לערן שלמה 14-02-10
אתה מלך !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4.עופר 14-02-10
סיקור מצוים, תמונות מעולות. כל הכבוד!
5.אחד דרומי 14-02-10
לשלום אוחיון נתנו לך תקופת הסתגלות של 5 מרוצים, מרוץ הבא אנחנו רוצים מקום ראשון! נכון שאתה כבר לא ילד צעיר אבל אתה עדיין שלום אוחיון והציפיות בהתאם
יאלה אח שלנו תתחיל להתאמן חזק ותן בראש כמו שאתה יודע
6.נענע בכוס תה 15-02-10
ערן כל הכבוד ...כל תמונה מלמילאן...
7.לדרומי 16-02-10
שלום אוחיון מס' 1!!!
8.ארז 16-02-10
אלמוג מנגד רכב במרוץ הזה עם פריקת כתף שקרתה לו יומים קודם לכן והגיע למקום השני!!!
9.אבי 16-02-10
אלמוג מנגד נתתה פייט מרשים ביותר . המשך כך .המרוץ היה באוירה טובה . המון אדרנאלין. צריך לתת דגש בהבט הביחותי - קיימת גישה של קהל למסלול . לא הייתי רוצה לחשוב מה היה קורה אילו אחד מהקהל היה ניפגע. הכל בסדר עד שקורה משהו . עשו משהו בנדון .
10.6 19-02-10
מרוץ הבא , בגיבעה 570 ... אלמוג מנגד , חכה שאסדר את המשאבת קלאץ.
11.משטרת נתיבות 23-02-10
עוד מרוץ כזה אנחנו המשטרה נעיף אותחם מהמרוץ
12.monkey 24-02-10
יותן לוי תן בראש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13.אורן שלום למה ויתרתה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 24-02-10
יגמכסימיסיכגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגגג
14.אלמוג מנגד 07-03-10
אלמוג, כל הכבוד, אוהבים אותך - המשפחה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:09-24.