טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חדש בשטח – הוסאברג בישראל


   27-09-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומים: רונן טופלברג, יצרן.

הוסאברג

לאנשי ד.ל.ב. מוטוספורט לא די במותג ק.ט.מ. ששולט ביד רמה בתחום אופנועי השטח בישראל, עכשיו הם מטילים פצצה חדשה בשטח הישראלי – אופנועי הוסאברג.

"השקה מלוכלכת ותביאו איתכם ציוד רכיבה..." כך נאמר בשיחת הטלפון שהזמינה אותנו להשקת מותג הפרימיום העונה לשם הוסאברג.
נדב לוגסי הוא שועל מרוצים ותיק שבקורות חייו עבר מספר קילומטרים על אופנוע. אלמלא השיער המאפיר, קשה היה להאמין שהבחור אוטוטו מיישר קו לעשור החמישי של חייו ועדיין, הבחור עולה על הכלי הכחול ורץ על המסלול. לא מרוץ, לא תחרות ואין מדידת זמנים, לוגסי מתרוצץ על מגרש המשחקים כאילו אין מחר. פניות הדוקות, גז פתוח במישורים, דילוגים מעל מכשולים, קפיצות באוויר ואם מישהו עומד לפניו במסלול – תראו אותו פותח צירי תנועה מאולתרים – רק אל תעצרו אותו.
הבחור קיבל צעצוע חדש וקשה לתפוס אותו כשהוא עובר מדגם לדגם. האמת – עם מערך נתונים שכזה – אפשר להבין אותו.

אז מי אלו הוסאברג ועל מה המהומה?
חבורת מהנדסים שבדים שרואים את העולם בצורה קצת שונה עזבו את הבית החם שהיה להם במפעלי הוסקוורנה אי שם כשהחברה עברה לבעלות איטלקית בשלהי 1987. שנה לאחר מכן המהנדסים הללו פתחו חברה משלהם העונה לשם הוסאברג (המבצר שלי בתרגום חופשי). בהעדר תקציבים, האופנועים שבנו לא זכו לקבל רוכבים מהשורה הראשונה והרוכבים שייצגו את החברה בימי קדם היו צעירים אנונימיים שהצליחו לעמוד במשימות בהצלחה לא מבוטלת. ארון הגביעים מעוטר בשלוש אליפויות מוטוקרוס ושש אליפויות אנדורו.
החברה מתהדרת במציאת פתרונות יצירתיים בהתמודדות עם תנאי רכיבה קיצוניים, בשנת 1995 חברת KTM רכשה את הוסאברג ומאז ועד שנת 2007 שימשה בעיקר כ"שפן נסיונות" לטכנולוגיה חדשה אשר נבדקה תחילה על דגמי ההוסאברג ולאחר מכן הועתקה אל דגמי KTM.
מפיצי KTM בעולם שיווקו את ההוסאברג כחלופה זולה יותר לאופנועי הדגל של החברה. בשנת 2007 הגיע המהפך, כשהאוסטרים החליטו להעביר את המותג השבדי לקדמת הבמה ולהתייחס אליו כמותג פרימיום שמיוצב מעל דגמי KTM.
מפתיע? נכון. אך יחד עם זאת KTM לא בדיוק יורה לעצמה ברגל.
כיאה למותג פרימיום מהשורה, ההוסאברג מפגין עליונות במספר תחומים ואף נחשב ליוקרתי יותר. אם תסתכלו על המחירים בתחתית העמוד, תגלו שהמחיר גבוה בשבעה עד עשרה אחוזים יותר מדגמי האופנועים הכתומים.

הוסאברג

הטכנולוגיה המתקדמת מגלה עניין גם אצל אלו שלא באמת שמים לב לדברים הללו. כבר במבט ראשוני המנוע נראה שונה מהרגיל והסיבה לכך היא הטיית הצילינדר ב-70 מעלות קדימה, לצורך מיקום גל הארכובה בקו ישיר מעל רגליות הרוכב. בצורה זו מרכז הכובד של ההוסאברג נמצא בקו ישיר עם מאסת הגוף של הרוכב והתוצאה הסופית היא שליטה ממוקדת יותר באופנוע. אנשי הוסאברג אומרים שאבן הדרך שעמדה לפניהם בפיתוח המנוע היא צמצום בלימת המנוע ושיפור היכולת הדינמית תוך התמקדות באחיזה של הגלגל הקדמי. שלדת הזנב בנויה מפוליטילאן, פלסטיק קשיח שהסיר את הצורך מעוד כמה גרמים של מתכת. מסנן האויר נמצא גבוה ונגיש במיוחד, עוד אחת מהמסקנות שמצאו לנכון המהנדסים בכדי לאפשר גישה, טיול ובעיקר כושר הישרדות בתנאי שטח קיצוניים.

ארבעת הדגמים שמשווקים בישראל מקבלים תג מחיר גבוה בהרבה מזה של דגמי האופנועים החלופיים מקטגוריות דומות. זה המקום לציין כי נפחי המנוע קצת משונים וזה נובע מהחשיבה השונה של אנשי החברה.

הוסאברג

דגמי 2010
לפי מפרט יצרן.
FE390 - קלילות השליטה באופנוע. מיועד ל-3 סוגי רוכבים. 1. רוכבי פנאי שאינם מתחרים ועל כן אינם זקוקים לאופנועים המותאמים לקטגוריות הנפחים המוגדרות במרוצים. רוכבים שפשוט מחפשים אופנוע לרכיבת אנדורו חופשית המהווה עבורם תחביב עיקרי. 2. רוכבי מרוצים המבצעים מרוצים רבים (בני שעתיים, 4 שעות ואף יותר) ובהם הרוכב נדרש לסיבולת גבוהה. 3. רוכבי אקסטרים אנדורו המעדיפים את הכוח השימושי והיציבות של אופנוע 4 פעימות אך זקוקים גם לזריזות ולהתנהגות הדינאמית של אופנוע 2 פעימות.
מחיר: 89,900 ₪ כולל מע"מ והוצאות בילוי ורישוי.

FE450 - טהור למרוצים. מיועד לרוכבים בכל הרמות, המתחרים בקטגוריה E2 במרוצים. לרוכבים הזקוקים לאופנוע בעל היגוי קל, כוח רב, שליטה קלילה - מאפיינים שלא קיימים באף אופנוע בקטגוריה זו.
מחיר: 92,500 ₪ כולל מע"מ והוצאות בילוי ורישוי.

FE570 – הכי גדול וחזק שיש. מיועד לרוכבים בכל הרמות המתחים בקטגוריה E3 במרוצים. לרוכבים הזקוקים לאופנוע בעל היגוי קל, כוח רב, שליטה קלילה - מאפיינים שלא קיימים באף אופנוע בקטגוריה זו. כמו כן, מתאים האופנוע לרוכבים חובבים וללא יומרות בעולם המרוצים שהשטח הפתוח מהווה את מגרש המשחקים שלהם, וכן לרוכבים המתחרים במרוצי ראלי ארוכים.
מחיר: 95,900 ₪ כולל מע"מ והוצאות בילוי ורישוי.

FS570 סופרמוטו – הכוח ברחובות. השילוב בין שימוש יומיומי ולרכיבה במסלול מרוצים. מיועד לרוכבים חובבים שאינם מתחרים ולרוכבי מרוצים מקצועיים המעוניינים בשילוב בין אופנוע חזק לבין יכולת שליטה וניהוג קליל של האופנוע. האופנוע ניתן להסבה לשימוש במסלול המרוצים בהסבה פשוטה בת דקות ספורות.
מחיר: 99,000 ₪ כולל מע"מ והוצאות בילוי ורישוי.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.כלי לפנים! 27-09-09
אבל המחיר בשמיים :(
2.פהד 27-09-09
איזי מחירים יש להם אבל באמת זה כלי שטח לו קטם ולא הסקוורנה וואלה אם היה לי התקציב קמו המחירון שלו הייתי קונה
3.שרון 27-09-09
פשוט בושה לדלב מטורוס 99 אלף שקל חחחחח לא היתי קונה אותו אפילו ב-40 אלף כולה אופנוע מה עשו מימנו חללית
4.איפה? 27-09-09
איפה ניתן להתרשם מהאופנוע?
ו... מה נסגר איתכם אנשים?! מי שרוצה ויש לו את האפשרות שיקנה, מי שלא לא חייב כלום לאף אחד
גם את מרצדס מוכרים במחירים לא הגיוניים ועדיין מי שזה בתקציב שלו הוא קונה ומי שלא לא הולך להתבכיין לאף אחד.
5.kangal 28-09-09
הנה עוד הוכחה כי אופנוע זה תחביב לעשירים בלבד...
6.נזימה עושים יח"צ לדלב? 29-09-09
רכבתי על ה 450 בחו"ל, פצצה של דבר אחלה אופנוע!
7.TalShilo 29-09-09
הוא חוקיי?
8.עידו 30-09-09
שירות של ד.ל.ב ויצרן שוודי=רולטה רוסית.
9.לטל שילו (7) 01-10-09
אתה אחד הסתומים....100K מחברה כמו דלב מוטורספורט ופרסומת באתר שטח מוביל ואתה שואל אם חוקי?!...אחד האהבלים אתה!!
10.לא הבנתי משהו 13-10-09
מה עוזר בזה בזה ששינו תזווית של הצילינדר ל70 מעלות? יותר מקום ועוד משהו, מה עוזר שהפילטר גבוהה בשתי סנטים
11.ריקו 16-06-11
האופנוע אחד הטובים והחזקים בעולם,למי שמבין הוסאברג זה פצצה של אופנוע שטח מספר אחד,אני ממליץ בחום ואהבה ,המחיר בשמיים זה נכון,אבל בארץ שלנו המבין יבין,בהצלחה לכולם ולהוסאברג.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:16-24.