טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דרך המשי - דיווח תשיעי


   12-09-2009, טל זהר, באלקאנבד, טורקמניסטן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עוד יום לא קל עובר על משתתפי הראלי. העייפות המתמשכת נותנת את אותותיה

גשם במדבר? אכן כן, ולא היה מדובר בחזיון תעתועים. הלל סגל התעורר לפנות בוקר למשמע טיפות המים על האוהל, ונזעק החוצה לכסות את המכונית ואת הציוד האישי. "התעורר" היא בעצם מילה קצת לא מדוייקת, שכן הוא לא ממש הצליח לישון כל הלילה – שילוב של צוואר כואב וגוף מותש.
למי שלא הבין, מרוץ ראלי רייד הינו המקבילה המדברית של מרוץ מרתון, ואין מדובר כאן בספרינט קצר כי אם במרוץ מתיש המחייב תכנון ארוך טווח. ואם מסיימים את הלילה ללא שינה ועם גוף עייף וכואב – אין ברירה אלא למשוך את היום ולקוות למנוחה במחנה הלילה הבא. וכך היה.

רז הימן והלל סגל, צוות פוינטר, נהנו מיום עם ניווט קל מאוד וספר דרך שחזר להיות מדוייק ועיקבי. אולם, להבדיל מנושא הניווט, מדובר היה בסופו של דבר ביום קשה מאוד. כאמור, הספיישל התחיל בגשם שוטף, כזה המחייב הפעלת מגבים למשך שעתיים רצופות, ואלו עשו בעיקר בוץ מהשילוב של האבק וטיפות המים.
קטע הדיונות של היום היה ברור וצוות פוינטר החליט לעצור בתחילתו ולהוציא אויר מהגלגלים, אולם השקיעה הפתיעה את הזוג והגיעה כמה קילומטרים לפני. השפאלות נשלפו, הג'ק ההידראולי הורד והם היו מאחורי העניין, לא לפני שביזבזו 10 דקות. בסעיף הפאנצרים נרשמה הפוגה אחרי הזוגייה מאתמול. כשהגיעו בסופו של דבר אל הדיונות, גילו שהללו נפרסות על מרחק של 50 ק"מ ושמדובר יותר בהרים של חול מאשר בדיונות קלאסיות סטייל מצריים או מרוקו.

באגף הטכני, נעדכן כי אתמול בלילה הוחלף הבולם האחורי שמאלי, לאחר שהלה גילה סימני הזעה קיצוניים – רז מדווח כי המתלה האחורי חזר להיות נשלט וצפוי. במהלך היום הברקסים האחוריים סיימו את חייהם והללו יוחלפו הערב בחדשים. תקתוק נוסף ומסתורי מעסיק את הלל בחיפושים אחריו – עידכונים בקרוב.

את הסטייג' השביעי הוביל נאסר אל עטיה בקרב צמוד עם קרלוס סיינז. אל עטיה נזקק ל-03:24:36 שעות וסיינז היה זקוק לשתי שניות נוספות. במקום השלישי, מרק מילר עם זמן של 03:31:57 שעות. רז והלל סיימו את הסטייג במקום ה-13 בזמן של 04:53:08 שעות. בקטגוריית המשאיות, צ'אגין זוכה בבכורה עם זמן של 04:00:19 שעות. אחריו ניקולאב ובמקום השלישי קאבירוב.

היום יוזנק הראלי אל הסטייג' השמיני, מבאלקאנבד אל טורקמנבאשי, מרחק של 514 ק"מ. הסטייג' השישי יחל בקטע קישור בן 13 ק"מ, ימשך עם ספיישל באורך של 360 ק"מ ויסתיים בקטע קישור נוסף בן 141 ק"מ.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אלון 14-09-09
כול הכבוד הישג ענק
2.אסף 14-09-09
צריך עוד כמה חברות כמו פוינטר
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:21-24.