טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
האריה ממשפחת החתולים


   04-06-2009, אייל קלימי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ThunderCat - 1000

הת'נדרקאט, חתול הרעם בתרגום מילולי, הוא הטרקטורון בעל המנוע הגדול ביותר בשוק הטרקטורונים העולמי, אומרים שמנת גז גדושה על קרקע טובה יכולה לגרום לרוכב לתחושות ניתוק ידיים כואבת – יצאנו להתרשם.

מי לא אוהב את התחושה הזו של להיזרק לאחור על ידי סחיטת מצערת ממצב עמידה כשהידיים כמעט ונתלשות ממקומן, הת'נדרקאט, אם רק משחררים לו את הרסן, נותן את זה במנות גדושות וללא התראה מוקדמת, ואם לא מוכנים לזה, התוצאה עלולה להיות... כואבת. לא למתחילים!
רצה הגורל, ויצר הרפתקנות קיצוני תקף אותנו - ארבעת אנשי צוות נזימה שהגיעו בבוקר אותו יום אביבי לפגוש לראשונה את האריה לבית משפחת החתולים. "אפשר להיכנס איתו למים עד לעומק כזה" אמר מי שאמר כשהוא מצביע אל עבר חלקו התחתון של מיכל הדלק. אין מצב! אני חושב לעצמי, אני לא רואה סיכוי שמסנן האויר לא יטבל במים עוד הרבה לפני, אמהמה – זה בכלל לא מיכל דלק, זאת קופסת האויר (או Airbox בעברית פשוטה) שממוקמת אי שם למעלה באיזור שבדרך כלל מיועד עבור מיכל הדלק. מיכל הדלק לעומת זאת, ממוקם מאחור מתחת למושב ונהנה ממרחב מחיה המאפשר לו להכיל לא פחות מ 24 ליטרים. מיקום נמוך זה תורם ביעילות גם להנמכת מרכז הכובד של הכלי.

אז אמרנו יצר הרפתקנות קיצוני ואכן הת'נדרקאט נפל לידינו כשכולנו חדורי מוטיבציה לראות עד כמה הכלי החזק הזה, שמוניטין של אמינות גבוהה מוצמד לשמו, בנוי למצבים קיצוניים כמו צליחת נחל עמוק או ביצה תובענית ומרעין בישין אחרים. כדי לדעת עד כמה רחוק ניתן ללכת צריך להתחיל ללכת, וכדי לדעת איפה נמצאת נקודת הקצה, צריך כנראה לעבור אותה. במילים אחרות, הבאנו את הת'נדרקאט למצב שקיעה בביצה, ואף צלחנו איתו נחלים עמוקים עד שלא יכל עוד, כמה רחוק זה היה? הנענע היה וצילם, תקראו עד הסוף כמו ילדים טובים ותעברו לגלריה.

ThunderCat - 1000
"על הדרך, הייתה לנו ההזדמנות להתנסות עם הת'נדרקאט בחילוץ כלי תקוע אחר, אז גם ה 700 מצא את עצמו שקוע בתוך הבוץ, מחכה לחילוץ."

מה בחבילה
950 סמ"ק מוזרקים דלק ומזריקים אדרנלין דרך תגובות מצערת מבהילות של מנוע בתצורת V-Twin.
רצועת וריאטור מעבירה את הכוח באופן קבוע לגלגלים האחוריים. על ידי הפעלת מתג חשמלי מצטרפים לחגיגה זוג הגלגלים הקדמיים כשהם מנותקים האחד מהשני באמצעות דיפרנציאל, הפעלת מתג נוסף נועלת את הדיפרנציאל מלפנים ומתעלמת מכל מה שעומד בדרכה של הביג מאשין.
"תא כפפות" קטן אך שימושי מאוד ממוקם מלפני הרוכב מעל מסנן האוויר באופן נוח ונגיש. לוח המכוונים כולל בין השאר מד מהירות שסוגר סקאלה במאה ועשרה קמ"ש, משם להערכתי יש קרוב ל 20 קמ"ש נוספים. ידית ההילוכים ממוקמת בצד שמאל ובעלת ארבעה מצבים – מהיר, איטי, רוורס ומצב סרק.


ארקטיק קאט 700 4X4 הצטרף אלינו למסע כרכב מנהלה. ערן שלמה שהשתמש בו כדי למצוא זויות צילום התאהב באח הקטן והתחייב להביא אותו למבחן נפרד עבורכם הקוראים שמתעניינים בסגמנט המעט מתון יותר של טרקטורוני ה 4X4. על הדרך, הייתה לנו ההזדמנות להתנסות עם הת'נדרקאט בחילוץ כלי תקוע אחר, אז גם ה 700 מצא את עצמו שקוע בתוך הבוץ, מחכה לחילוץ.

ThunderCat - 1000
"הת'נדרקאט, אם רק משחררים לו את הרסן, נותן את זה במנות גדושות וללא התראה מוקדמת, ואם לא מוכנים לזה, התוצאה עלולה להיות... כואבת. לא למתחילים!"

מתחילים
איזור נחל שורק מוקף בשטחים פתוחים שבהם ניתן לפתוח גז וליהנות מרכיבה מהירה אך בטוחה. הת'נדרקאט מרגיש די נינוח במהירויות גבוהות החוצות בקלות את ה 120 קמ"ש, בסיבובים היציבות מעולה עקב רוחבו של הכלי והמושב הנמוך יחסית שמשרה תחושה של ישיבה בתוך הכלי. מנוע ה V-Twin בועט אותך לפנים בכל מכת גז לא מבוקרת – תענוג!בבוץ
כחובב טרקטורני ספורט קלי משקל ובעלי הנעה אחורית בלבד, תמיד ידעתי שביצות למיניהן, תובעניות ככל שתהיינה, ניתנות כמעט תמיד לחציה בהצלחה בתנאי שעושים זאת נכון ומהר.
ומה אם אני לא רוצה לעשות את זה נכון ומהר? ישאלו חובבי הבוץ, במה באמת מתבטא היתרון של מפלצת ה 4X4 שנמצאת כאן היום? אז ככה, קודם כל בואו נבהיר שברוב המקרים המשפט "בתנאי שעושים את זה נכון" לא קיים! פשוט עשה זאת בדרכך שלך, קשה? תשלב 4X4, עדיין קשה? תנעל דיפרנציאל. אנחנו שהשתדלנו מאוד להביך את מהנדסי ארקטיק-קאט ולהכניע את המפלצת הזו בבוץ, היינו על סף יאוש עד שנמצאה ביצת יום הדין, וכשזו נמצאה, צץ לו הדיפרנציאל שנעל את ארבעת הגלגלים כמקשה אחת ועשה תמיד עבודה יוצאת מן הכלל. בסופו של יום הוכנעה המכונה ע"י האדם (ארבעה) ונחה לה בבוץ, מחכה לחילוץ על ידי האח הקטן שנמצא במקום. יש לציין את מבנה הכנפיים בכלי הזה שמגנים באופן מרשים על הרוכב מפני השפרצות בוץ מלכלכות.

ThunderCat - 1000
"אנחנו שהשתדלנו מאוד להביך את מהנדסי ארקטיק-קאט ולהכניע את המפלצת הזו בבוץ, היינו על סף יאוש עד שנמצאה ביצת יום הדין"

קרוז קונטרול
הידעתם שטרקטורון צף על המים? אכן יחס האוויר/משקל (האוויר שבצמיגים) היחודי מאוד לטרקטורון גורם לו לשקוע בערך עד איזור המושב וכך להישאר תלוי.
איך זה קשור אלינו? זה לא קשור, הת'נדרקאט שוקל 320 ק"ג כך שכדי שיצוף צריך לציידו בערך ב 20PSI בצמיגים.
ברור שאין לעובדה זו משמעות אמיתית, שאכן הרוכב יושב על הכלי ושובר את האיזון המדובר, ואם כבר ברוכבים עסקינן, טל חביב מתיישב על הת'נדרקאט ויוצא לשייט בנחל שורק כשפניו מיועדות אל עבר צידו השני. מיקום תיבת הפילטר אוויר מוכיח את יעילותו כך שיניקת האוויר מתבצעת אי שם מעל פני המים, מה שמאפשר המשך נסיעה בתנאי שטח/מים הזויים לגמרי. ושוב הרוח הקרבית ששררה בקירבנו באותו יום דוחקת את העניינים אל הקצה, הפעם הת'נדרקאט מוצא את עצמו לפעמים מביט על העולם דרך זוג פנסים שכבר צוללים מתחת למים. הוא אף לוגם מעט ממימי הנחל, אפילו נזקק לחילוץ לאחר שנכנס לשקע מפתיע בקרקעית הנחל וכמעט שהמרנו את שמו לאופנוע ים עקב הישרדותו את הסיטואציה הלא צפויה הזו. לא משהו שמומלץ לנסות, שהרי מצבים שכאלה יכולים לגרום לנזקים חמורים. מה שבטוח הוא שהת'נדרקאט באמת הוכיח כושר עמידות מדהים.

ThunderCat - 1000
"לא משהו שמומלץ לנסות, שהרי מצבים שכאלה יכולים לגרום לנזקים חמורים. מה שבטוח הוא שהת'נדרקאט באמת הוכיח כושר עמידות מדהים."

לסיכום:
הת'נדרקאט הוא כלי שמציע עוצמה המתבטאת בהספק מנוע ומומנט כיד המלך, כוונותיה התוקפניות של המפלצת נחשפות עם כל ליטוף קליל של המצערת ומציבות אותה במקום שלא ראוי לרוכב המתחיל.
החבילה הזו מציעה כמו שקראתם, מעבר לעוצמה בלבד. עם זאת, אני חושב שהכלי מעט גדול מימדים עבור רוכבים בגודל סטנדרטי. הת'נדרקאט נשלט ומהנה לרכיבה, בעיקר בשטחים הפתוחים שם גודל המכונה רק תורם להרגשת השיוט המהנה אך בקטעים הטכניים ההיגוי המעט קשה ומימדיו של הכלי באים לידי ביטוי.
בשורה התחתונה של אותו יום מפרך בחברת החתול גדול המימדים, אני יכול להגיד בבטחה משפט אחד קצר - נהנינו מחוויה מפתיעה ומאתגרת, כן ירבו.

ThunderCat - 1000
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מת על המבחנים שלכם נזימה 04-06-09
כל פעם אתם מפתיעים מחדש עם המקוריות שלכם, מבחן מטורף!
הארטיקט 1000 הזה זה יותר ג'יפ מאשר טרקטורון, מפלצת אמיתית, חוויה של כלי

2.אביעד כהן 04-06-09
קלימי,התגעגעתי לכתיבה שלך ימלך..
3.סוף סוף מבחנים .. 04-06-09
מבחן לפנים,ומצויין עכשיו לרגל פתיחת ליגת העבירות ..
ושמישהו עכשיו ינסה לומר טרקטורון עבודה חחח
2 טעויות:
1.בשורה 7 כתבתם:"..זאת קופסאת אוויר (או AIRBOX בעברית פשוטה) שזה בדיוק ההפך ...
2.לא כתבתם מחיר .
4.תומר וקנין 04-06-09
איזה מבחן
כול הכבוד לכם..
שיחקתם אותה התרשמתיי מאודד
5.עופר זקצר 04-06-09
מה שחסר לארטיקט זה
1.שירות+כבוד ללקוחות
2.לקיחת אחריות על פגמים ביצור(ברגים עפים,פנסים קדמיים נופלים כ"ו).
3.מוסך מרכזי יצוגי נקי ומסודר.
6.אמיר 04-06-09
אפשר בבקשה לקבל את השם שלו המלא באנגלית ?!?!
7.! 04-06-09
וואלה טרקטורון חזק . אין מה לומר שחברת ארטיקט וקאן-אם בטרקטורני עבודה שווים לפי דעתי
8.גלעד שליט עדין חי!!! 04-06-09
גלעד שליט עדין חי!!!
9.רמה נמוכה 04-06-09
הכלים של ארקטיקט ברמה נמוכה מאוד בטח ובטח אם משווים לקאן אם או לפולריס ובטח אם משווים לכלים יפנים....ותוסיפו לזה את היבואן הכי לא אמין בארץ....אז למה בכלל לקנות את זה?!
10.odeser 04-06-09
כלי חזק מאוד אחלה מבחן!!!
לדעתי הבעייה בטרקטורוני ארקטיק קאט זה איכות!!!
לדוגמא.
בולמים מאוד קטנים.
11.סידי 04-06-09
אני יכול לומר שאני גר ביבנה, כששמעתי שצחי פתח סוכנות ומוסך לארקטיקאט, מכרתי את הספורטמן שלי לבד(אחרי שכבר סגרתי עסקת טרייד-אין עם פולאריס)והזמנתי את הטנדרקאט..
אני מכיר את צחי שנים ואני יודע שיש לקשר-ימי נכס אסטרטגי. אני לא ממש מכיר את השותף שלו מתן ניר אבל אני מניח שמי שנכנס לשותפות עם צחי צריך להיות אדם ישר, הגון ומקצוען אמיתי.

שיהיה בהצלחה!!!

המבחן נראה מקצועי מאוד..
12.קלימי אתה מקדם מחירות... 04-06-09
קלימי אתה מקדם מחירות טוב של מתן ניר - די זה לא עובד כך וחבל .
13.שמועה 04-06-09
טל חביב סגר עם קשר ימי .
14.ל 13 - השמועה כנראה נכונה 05-06-09
ראיתי אותו בפלמחים עם DVX משופר מהתחת!!!
הוא לא רצה להגיד כלום על חתימה או משהו אבל הוא אמר שהכלי מטורף ויש עליו קיט 440 סמ"ק
15.עכשיו הכל ברור 05-06-09
בגלל זה ראיתי את מר חביב בקשר ימי לפני כמה שבועות
16.אוהד בכר (naZzima) 05-06-09
אהבתי מאד !
נראה לי שניתן לבצע מבחן השוואתי מול הפאג'רו הקצר ... :-)

לגבי כושר הציפה נראה לי קצת יקר לנסות אותו , מה גם ש 20 PSI יספיקו אולי להציף אותו אבל תוך כדי תנועה המשוואה שונה לגמרי !

בטיול קצר בשוויץ לפני כחודשיים לא יכולתי להתעלם מהעובדה שארקטיקאט שולטים בתחום החקלאי שם גם עם צמיגים וגם עם שרשראות שלג ....

17.יוסי 05-06-09
בכלי הזה הכל טוב ויפה עד שצריכים לפנות איתו ....אז מתחילים להזיע והביצים עולות לגרון מהפחד שלא תתהפך.זה כלי לדראג רייסינג בלבד.
18.קשקשת ברשת 05-06-09
ילדים משועממים, מספיק לדבר שטויות..טל אוהב את קאן-אם, מרגיש שם במשפחה, מאוד מוערך ומאוד מפורגן. הוא אחד החברים הכי טובים של מתן ושום דבר לא יפר את האיזון הזה. קשר ימי הבינו שהם לא יכולים להתקדם מבלי להשקיע ולחשוף את הכלים שלהם לביקורת/מבחנים. לראיה, יש מבחן גם בהגה שטח לארקטיקאט. אני מניח שנראה את ארקטיקאט הרבה יותר פעילים בעתיד בכל הקשור לקד"מ מהסוג הזה.


בברכת שבת שלום, אסף
19.לאוהדבכר 06-06-09
עם יד על הלב ....ההיתה קונה טרקטורון של ארקטיקט?
20.POLAR 17-06-09
כלי מפלצתי ביותר
21.האמת כואבת 17-06-09
האמת כואבת אבל השנה אם לפולאריס לא היה את הרייזר,ארקטיק-קאט הייתה מס 1 במכירות מכיוון שנכון לכרגע עברה כבר את אבניר כולל בומברדייר וקימקו ביחד!!!
ופולאריס מוכרים רק רייזר אז תקבלו את התוצאות.
קשר-ימי מוכיחה שלא מוכרחים לזרוק מיליונים על השקות מטורפות שאין להם הצדקה בסוף היום מי שקונה את הכלים זה איזה ילד או חקלאי אי-שם ואנשי המכירות של ארקטיק-קאט לא מתנשאים על אף אחד ולא משחקים אותה אקבר ג'אבר ולכן העם מצביע ברגליים.

ולא אני לא עובד קשר-ימי,אני סתם אחד שחי את השוק והחליף את האווטלנדר שלו בפרולר ולכן אני מדבר מניסיון.

העלויות של אבניר גבוהות ולכן מי שסובל תמיד זה רק הלקוח.וכנ"ל גם לגבי פולאריס.

אותי לא מענינים הליגות למיניהם ושאר בשר,אותי מעניין שאיש המכירות שמכר לי ידבר איתי גם יום אחרי העיסקה.

וזה לא קורה בשום מקום אחר חוץ מארקטיקט.

לתשומת לב מנהליי אבניר וד.ל.ב.
22.יובל אלון 17-06-09
משוגעים על כל הראש!!!
לרגע חשבתי שזה מבחן של טופ גיר

אם הכלי עמד בזה - צריך לקרוא הצוללן במקום חתול
23.אין כמו ארטיקט 19-06-09
אין כמו ארטיקט אבל הבעיה היא בקשר ימי שלא מוכנה להשקיע שקל על השקות וטיולים מאורגנים כמו באבניר כי כל מה שמעניין אותה זה למכור ולא איך לשמור על הלקוחות לפי דעתי עם קשר ימי ישפרו את היחס ואת הגישה שלהם הרבה יותר אנשים יקנו מהם כלים !!
24.עומר 25-06-09
נראה אחלה של כלי
25.polaros 03-07-09
נחמד אבל יותר מכוח אין בו כלום שום דבר. לא נוח לא יציב וסתם בקיצור. פולרים 850 זה כלי גם חזק נוח עבירות מדהימה הגה כוח מחשור מטורף וגם יפה עיצוב מדהים וזה כלי מתקדם זה המפלצתת של השטח. ואת כל זה אני אומר מנסיום נהגתי על 1000 וגם על ה850.
26.נבותDS 15-07-09
אין לו חסרונות?
כתבתם כל הרבה על הדברים הטובים שלו אין בו משהו שלא טוב?
משהו שמפריעמציקלא נוח וכדומה???
מאוד מוזר...........
27.נבותDS 15-07-09
חוץ מההיגוי והגודל..*
28.outlaw 525 25-09-09
כמה מגיעה המהירות שלו ?????? 140!!!!
29.ירון 13-04-10
חברה, קניתי ארטיקט 1000, חוויה מטורפת, הכלי עם עבירות וכוח לא נגמרים!
היה לי לפני כן חולריס - מחלה נוסעת על ארבע, מי שלא חשמלאי מוסמך שלא יתקרב אליו!
ארטיקט הרבה הרבה יותר אמין וחזק.
לגבי צחי - אדם משכמו ומעלה, בזכותו קניתי את הכלי החדש - אדם אמין ואמיתי.
דרך אגב - הכלי מגיע ל-140 קמ"ש - מניסיון!
30.אופיר 22-08-10
גם אני קניתי את התאנדרקאט כלי חבל על הזמן יש לו גם ביצועים והוא יציב מאוד, בנתיים לא מצאתי דבר אחד שהוא לא יכול לעשות
31.אחד חחחח 30-07-11
אני יש לי אחד כמו זה

טרקטרון חבל על הזמן חזק אין מה לידבר עליוו
32.rafoll 05-08-11
תאמינו לי אין יותר טוב מהכליי הזה בעולםם

שנה הוא אצלי אני לא מצטער אפילו שנייה ... כלי עולםםםם ממליץ בחום לכולם !
33.שמואל גבריאלי 15-03-12
לצערי חשקתי בארקטיקט 1000 אך בחרתי בטרקטורון מדגם אחר בגלל שרות מבזה של היבואן וחוסר התיחסות לפניות ותגובות אולי אפילו מעליבות מהפקיד הזוטר ועד הבעלים כמו כן בביקור בקשר ימי המוסך נראה מוזנח ושאינו מקצועי..כמו כן אין בתצוגה כלים חדשים ומרשימים.למעונינים לשוחח...איתי ולעלות לפורום..0506494945
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:24-24.