טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תרקומיה - אינדורו אופנועים מס' 2


   27-11-2007, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: מתי קרימרמן.

רעש המנועים גדל ולאט, לאט נאספים להם עשרות על גבי עשרות של אופנוענים לעבר קו הזינוק, כמו מתוך סרט מלחמה מימי הביניים כאשר צבא גדול מתכונן להתקפה, כך נשמעות נהמות המנועים כאשר הם עומדים זה צמוד לזה. היד מורמת לספירת ה-5 שניות והצופר משמיע קול.

"כמה מספרים רצים לי מול העיניים, אני לא מספיקה לקלוט אחד, כבר עוברים עוד שלושה".
כך נראית התחרות מצד הקהל ה"פשוט", אותו קהל שמגיע בפעם הראשונה לתחרות מסוג זה או אחר, או שאולי זאת רק אני?
כן, אני מודה, זו הפעם הראשונה שלי בתחרות אינדורו. הכל חדש לי, סגנון ואופי התחרות, אם נעשה השוואה קצרה למוטוקרוס (מה שאני כן מכירה) אז המסלול במוטוקרוס קטן לעומת האינדורו, פשוט לקחו הר שלם וחרשו עליו מסלול, ההזנקה במוטוקרוס היא לפי הקטגוריות ותתי הקטגוריות כאשר לכל אחת הזנקה משל עצמה, כשבאינדורו מזניקים בזה אחר זה את הקטגוריות בהבדלי דקות אחדות.

בשבוע שלפני התחרות ובמהלכו, נודע לי שאני זו שהולכת לסקר את התחרות, התלהבתי, אך המחשבה הראשונה שעלתה במוחי הייתה איך לעזאזל אני אמורה להגיע לתחרות?
לאחר אין ספור חיפושים אחר הטרמפ, היה זה אייל מור שלקח אותי תחת חסותו.
מור, נשוי פלוס אחד , הכניס למצבה המשפחתית גם את הKTM. בשל רצף תקלות נאלץ מור להשאיר את הקטום בבית ושאל מחבר KX. זהו המרוץ השני שלו במסגרת מרוצי העמותה, המרוץ הקודם בו השתתף אשתקד הוביל לפציעה שהשאירה אותו מחוץ לתחומי המשחק לתקופה של שמונה חודשים. כיום הוא מגיע מוכן ודרוך.

תרקומיה- בימת התחרות, סמוך לבית גוברין, מזכיר את האזור שממנו אני באה (רמות מנשה) רק שהוא יותר סלעי. עצי האורן, האלונים והברושים פזורים בכל פינה והצמחייה הטבעית, כולם רק מטיבים לאווירה. שילוב הגשם בימים האחרונים והסלעים שקיימים כבר זמן לא מבוטל, עושים בית ספר לרוכבים.
חברתי לינוקא (כתב "פול-גז") והצטרפתי אליו לסקר ולהתעניין במתחרים שממלאים אט אט את רחבת האוהלים בשלל צבעים מרעננים, משמחים ומאתגרים.

בעוד שראש העמותה מכריז ברמקולים על מועד סיום עמדת הרישום, אנחנו נתקלים ב"ברלה" - הוא חוזר אלינו אחרי הפסקה ארוכה בשל פציעה לא נעימה וכמו שהוא אמר "ראיתי את המוות מול עיניי". לאחר אין ספור טיפולים ותקופת החלמה ארוכה מה שהכי עזר לו להשתקם זו אהבתו המנצחת לעולם המוטוקרוס.

ראש העמותה אומר את דבריו ולאחר מכן מתקבצים כולם לעמדת ההזנקה להקפת החימום. האדרנלין זורם בדם, כולם כבר סיימו את הקפת החימום ומתחלקים לפי שתי הקטגוריות העיקריות - מקצועית ועממית כשבתוכן מצטרפים גם המתחילים והסניורים.
קטגוריה מקצועית מזנקת ראשונה, הצופר נשמע מכל עבר וכמו אריות ששוחררו זה עתה מן השבי הם שועטים אל המסלול. מספר דקות אחריהם מוזנקת הקטגוריה העממית וגם הם כמו חיות-בר, שרק הרגע השתחררו, מתנפלים על המסלול.
אני רצה לתפוס עמדה טובה לתצפת ממנה, המסלול ע-נ-ק-י ולהתחיל לרוץ אחרי האופנועים לא יניב לי בסוף היום כתבה, כך שנאלצתי להישאר באזור הקהל שזה בעצם הסוף של המסלול - רצף העליות והירידות. כאן, האמת, הייתה לי הזדמנות להבין לעומק את התחרות, אך נגזל ממני בשל מיקומי הסביר, האקשן האמיתי של דרדרת הסלעים השקועים בבוץ שלא היה אחד שלא החליק בה. במקום שבו עמדתי, יצא לי לראות לא פעם גלגולים, עקיפות ואיך אפשר בלי "ערמת אופנועים" מכובדת...

אווירת המתח והתחרותיות עולה ככל שהמתחרים מגיחים, צעקות וקריאות העידוד של הצוותים בפיטס נשמעות עד אלינו למרות נהמות המנועים. לאחר 3-4 הקפות המתחרים מתחילים להרגיש את המעמסה, הזרועות כואבות, העייפות, ממש כמו בדומינו, צפופים, צפופים, הם שועטים לעבר קו הסיום שעדיין לא נראה באופק.

לקראת סיום אני פורשת לכיוון הפיטס, פטפוטים עם הרוכבים האחרונים שזה עתה חצו את קו הסיום. מקפלים ציוד לאט, לאט, מעלים את האופנועים לעגלות, פותחים שולחן ומתיישבים לנוח, להירגע, נותנים למוח לנשום אוויר צח.
אחרי שבדקו עם המרשלים שכולם סיימו את המסלול, התאספו כל המתחרים, משפחות המתחרים, הכתבים והצלמים סביב רחבת הפודיום לחלוקת פרסים וגביעים.

 

קישור לגלריה (מתי קרימרמן)

תוצאות:

מתחילים:      סניורים: עממית קטנה:     מקצועית קטנה:
1. איתמר וינגר. 1. צליל וינדראור.
2. זיו כהן 2. ברק דודאי.
3. טל מנחם. 3. חיים צדיק.
1. ארז צוק. 1. עפרי שטראוס.
2. אופיר לסרי. 2. אוריה כרמלי.
3. שחר דגני. 3. הדר עציוני.

עממית בינונית:   מקצועית בינונית: עממית פתוחה:     מקצועית פתוחה:
1. ליאור אלדן. 1. נתנאל זיו (עופר אבניר).
2. טבי כרכום. 2. נמרוד חמו (עופר אבניר).
3. תום לרמן. 3. תומר שמש (סונול).
1. גלעד קדשאי. 1. שחר סולימני.
2. חאלד זניד. 2. נדב לוגאסי(KTM).
3. נטע מזרחי. 3. עמית גול.

כללי:
1. נתנאל זיו.
2. עפרי שטראוס.
3. שחר סולימני

@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}[#]@#@{=}כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:03-24.