טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אופנועי המוטוקרוס של KTM לשנת 2023 קיבלו עדכון מכלולים מקיף, וכעת נוחתים בישראל.


   04-08-2022, עוז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:עוז הימן,ניר עמוס

KTM מציגים את דגמי המוטוקרוס לשנת 2023 בצ׳אמפ פאקטורי טראק החדש בפרדס חנה.

KTM מציגים את דגמי המוטוקרוס לשנת 2023 בצ׳אמפ פאקטורי טראק החדש בפרדס חנה. ליין ה-SX וה-SX-F קיבל השנה עדכונים רבים ומשמעותיים, ביניהם שלדה חדשה ומנועים מעודכנים. יחד עם עדכונים אלו, בKTM מציגים גם אופנוע חדש לגמרי – SX300 דו פעימתי, שמזכיר מאד את אחיו הקטן ה-SX250, למעט המנוע המוגדל שמספק כ-57 כ״ס.

שלדה משודרגת

כל ליין האופנועים מקבל שלדה חדשה, לרבות תת-שלדה, זרוע אחורית, משולשים ומיקום חדש למנוע. מטרת השינוי לטענת KTM הוא הקטנת משקל השלדה תוך כדי שיפור הקשיחות באזורי עומס.
יחד עם השלדה החדשה האופנועים מקבלים גם בולם אחורי חדש, קצר וקל יותר.

ליין ה-2 פעימות

אופנועי האנדורו של KTM קיבלו הזרקת דלק כבר לפני מספר שנים, בעוד שדגמי המוטוקרוס נשארו עם קרבורטור. השנה גם דגמי המוטוקרוס מקבלים מערכת הזרקת דלק ונפטרים מהקרבורטור – אך לא מדובר ב-TPI שכולנו כבר מכירים אלא ב-EFI. למרות זאת, מערכת הזרקת הדלק החדשה לא תפטור את הרוכבים מהצורך לערבב שמן ודלק ידנית.

עדכונים למנועי ה-4 פעימות

מנועי ה-4 פעימות קיבלו מספר עדכונים וכעת הם קלים יותר וקומפקטיים יותר. מנועי ה250/350/450 מפיקים 47/57/63 כ״ס בהתאמה, וקלים יותר בכמה מאות גרמים. שינויים במיקום וזווית המנוע אמורים לשפר גם את מרכז המסה של האופנוע.

פיצ׳רים נוספים:

בכל דגמי ה-4 פעימות נמצא מספר מנגנונים – בורר מפות הצתה,Launch Control (בקרת זינוק), Quickshifter ו-Traction Control (בקרת אחיזה). את בקרת הזינוק והאחיזה אנחנו כבר מכירים מהדגמים של שנים קודמות. ה-Quickshifter הוא מנגנון חדש במוטוקרוס שהוצג לראשונה על דגמי הפאקטורי של שנת 2022, המאפשר העברת הילוכים כשהמצערת פתוחה לחלוטין, ללא שימוש במצמד. המנגנון הנ״ל פעיל בהילוכים 2 עד 5.
בגזרת ה-2 פעימות, כל האופנועים מצוידים בסטרטר חשמלי ובבורר מפות הצתה.

רכיבה ראשונה

במהלך ההשקה רכבתי על ה-250 SX-F ועל ה-350 SX-F. חשוב לציין שאני רוכב מוטוקרוס לעתים רחוקות יחסית, אך האופי הידידותי של האופנועים ותנוחת הרכיבה שהרגישה טבעית, אפשרו לי להרגיש בנוח לשחרר את הבלמים ולהרגיש איך האופנועים מתנהגים כבר לאחר חימום קצר על המסלול. בסך הכול האופנועים עשו את כל מה שמצופה מהם, ועשו את זה טוב – ההתנהגות בפניות מעולה, הבולמים סופגים יפה גם בקפיצות גדולות לנחיתה שטוחה, והמכלולים הנוספים כדוגמת הבלמים והמצמד מצוינים.

ביצעתי מספר זינוקים עם מנגנון ה-Launch Control והתחושה היא שאפשר ממש להשאיר את הגז פתוח מהרגע הראשון ועד הבלימה מבלי לדאוג שהגלגל הקדמי יתרומם. אני לא יודע אם זה יועיל לרוכבים מקצועיים שתרגלו זינוקים פעמים רבות, או כאשר מדובר באדמה רכה, אבל לרוכב כמוני שמתחרה רק לעיתים רחוקות, המנגנון סיפק הרבה ביטחון. ה-Quickshifter החדש, שמאפשר העברת הילוכים ללא שימוש במצמד, עובד יפה ומרגיש יחסית טבעי. יתרונותיו של המנגנון כנראה יבואו לידי ביטוי בצורה המשמעותית ביותר בזינוקים, כאשר יש חשיבות מרבית להעברת הילוכים זריזה, אבל גם ברכיבת מסלול שגרתית ניתן להנות מהנוחות והביצועים שהמנגנון מספק.

ה-250 SX-F וה-350 SX-F כמעט זהים במראה. גם מבחינת התנהגות האופנוע, התחושה דומה עד כדי שמבלי לפתוח את הגז קשה להבדיל ביניהם. ה-350 לא מרגיש כבד או מגושם יותר מאחיו הקטן, כך שהבחירה בין השניים לטעמי מסתכמת בזאת: מי שאוהב לרכוב עם ידית הגז פתוחה לעתים קרובות, או שמחפש אופנוע עם מנוע פחות מאיים, יבחר ב-250. מי שמחפש מנוע חזק ומפנק יותר, שמאפשר רכיבה בהילוך גבוה יותר, ימצא ב-350 פרטנר מצוין. בכל מקרה שניהם יתנו מענה טוב לכל רוכב, ממתחיל ועד למקצוען.

מחירים:

125 SX 43,990 ₪
250 SX 48,990 ₪
300 SX 49,990 ₪
250 SX-F 47,990 ₪
350 SX-F 48,990 ₪
450 SX-F 51,990 ₪
450 SMR 59,990 ₪

מערכת NAZZIMA אינה אחראית על המחיר ו/או התוכן ו/או טיב ו/או איכות המוצר, אשר ניתן על ידי בית העסק ובאחריותו הבלעדית.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:36-24.