טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
השקת CF MOTO CFORCE 1000 XC


   30-06-2022, רז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:ערן שלמה

איזה כלי 4X4 חדש אתם מכירים שאפשר לרכוש במחיר נמוך משל טרקטורון?

יש בעולם שישה וחצי מיליון בני אדם שהקורונה ממש לא היטיבה איתם. בעצם הם כבר לא ממש בעולם. הם גם לא נושא הסיפור כאן היום. הסיפור הוא דווקא על אלה שיצאו מורווחים מהקורונה. CF MOTO היא חברה סינית שנוסדה לפני 25 שנה ועם השנים התפתחה מיצרן חלקי חילוף לרכב ליצרן הטרקטורונים הגדול בסין. אז מה הקשר לקורונה? מתברר שבדומה לתחומים אחרים שזכו לפריחה בזכות השלכות הקורונה כך גם הטרקטורונים נהנים מתחייה מחודשת. הסגרים הממושכים שחסמו לנו את ערוצי הבילוי השגרתיים בארץ ובחו"ל תיעלו אותנו לאפיקים אחרים. חלקנו עבר לרכיבת אופניים, חלק גילו את אופנועי השטח ולהפתעתי מסתבר שגם את הטרקטורונים. בעצם זה לא אמור להפתיע. גם למי שנרתע משני גלגלים מגיע לברוח לשטח ואם תחשבו על זה רגע, איזה כלי 4X4 חדש אתם מכירים שאפשר לרכוש במחיר נמוך משל טרקטורון?

למישהו בעופר אבניר היה חוש ריח עסקי מפותח (או סתם מזל...) וכבר מ 2012 החברה יבואנית מוצרי CF MOTO לישראל. להזכירכם באותה תקופה כלי רכב סיני היה מילה נרדפת לאשפה. 10 שנים אחרי ואנחנו בעידן אחר. CF הוא היצרן שמחזיק בנתח המכירות הגדול ביותר בשוק הטרקטורונים באירופה, אוסטרליה, סין וגם בשוק בישראל. לפני פולריס, קאן-אם וכל היפנים שאנחנו זוכרים כשליטי השוק הישראלי של פעם. במפעל המודרני שנחנך שם לפני 3 שנים הם מפתחים ומייצרים היום, שלדות, מנועים, בולמי זעזועים ומכלולים אחרים. למעשה, הכלים עליהם רכבנו בהשקה מיוצרים ומורכבים בכללותם (למעט הגיר הרציף) במפעל בסין.

זירת הפשע שנבחרה לניסיון ההתעללות בצעצוע החדש העונה לשם CFORCE היא רמות מנשה, בין בת שלמה לקיבוץ דליה. האזור מתאפיין בגבעות, רובן חשופות, על השבילים שפע של שקעים (שרידי שלוליות חורף) ואבנים בגדלים שונים, במקומות הנמוכים חריצים רוחביים חוצים את השביל מצד לצד. כל אלה לא מצליחים להוציא את ה CFORCE משלוותו – הבולמים לא סוגרים מהלך על כל שטות וייטרקו רק אם נכנס במהירות מוגזמת במדרגת סלע. ההיגוי מוגבר הכוח גם הוא תורם את שלו לאיכות הנסיעה. מנוע ה 850 סמ"ק של הדגם הקודם קיבל תוספת נפח ועכשיו הכלי מונע ע"י מנוע 1000 סמ"ק אופנתי בתצורת V המספק 75 כ"ס. הכוח עובר לגלגלים כמיטב המסורת באמצעות גיר רציף מונע רצועה. זה מאפשר תפעול סופר פשוט של האצה על ידי לחיצה באמצעות בוהן ימין על המצערת בכידון ובלימה של כל הגלגלים בעזרת ידית ימין (על הכידון) או בלימת הגלגלים האחוריים בלבד עם הדוושה ברגל ימין. על הכידון יש בורר מצבים המאפשר לבחור בין הנעה אחורית בלבד לבין הנעה לכל ארבעת הגלגלים. ניתן גם לבחור בהנעת 4X4 בשילוב נעילת דיפרנציאל קדמי אך זו מעשית רק ברכיבה בשטח טכני מאוד או בשטח בוצי או חולי ורך במיוחד. אני ממליץ על רכיבה במצב 4X4 ללא נעילה אבל מודה שבעיקר רכבתי בהנעה אחורית (לטובת הנאה מירבית...)

ה CFORCE בנפח החדש מגיע אלינו בשתי גרסאות – XC ו OVERLAND. שתיהן חולקות מפרט טכני זהה לחלוטין אך גרסת ה XC אינה כוללת פגוש קדמי, חישוקי בידלוק, מיגון גחון מלא, ארגזים ומשקף קדמי. המחיר זול ב 7000 ₪ מ OVERLAND וניתן לבחור מבין שלושה צבעים. גרסת ה OVERLAND היא הטופ אנד שיש ליצרן להציע בליין הטרקטורונים שלו. הוא מציע לרוכש הפוטנציאלי את כל מה שאפשר וצריך - נוחות נסיעה מצוינת, מנוע חזק ואבזור מלא. אם האיכות והעמידות לאורך זמן הם כפי שהיבואן מצהיר עליהם אז למרות מה שהעתיקים בינינו נוטים לחשוב על מוצרים סיניים יש פה עסקה מצוינת.בתמורה ל 81950 ₪ מקבל הלקוח כלי נוח וחזק, מאובזר בכננת קדמית, סט ארגזים בנפח 146 ליטר (105 + 41) אותם ניתן להסיר בקלות, מגיני ידיים סגורים עם משקף קדמי קטן, צמיגי 27 אינץ', שקעי טעינה ואפילו וו גרירה.
הכלי מתאים לקשת רחבה של משתמשים, ממטיילים ועד חקלאים, כולם לא באמת יתקרבו לקצה מעטפת הביצועים שלו ומי שכן אז כנראה שצריך היה מלכתחילה ללכת על טרקטורון ספורט. עכשיו כשלמדנו לחיות עם הקורונה והעולם חוזר לשגרה, מענין לראות אם הסגמנט הזה שהתעורר לחיים יישאר ברמת המכירות של 2021. אני מהמר שבכל זאת תהיה ירידה, אבל קטנה, לדעתי מי שכבר טעם מהכלים האלה לא יתפייד כל כך מהר חזרה להרגליו הישנים וימשיך איתנו לגלות מקומות ולפגוש אנשים חדשים.

למפרט טכני

תודה ל- מגהמוטו, יבואנית אביזרים לאופנועים ורכבי שטח על ציוד השטח.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:24-24.