טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת פיג'ו 2022 - סיכום המרוץ השלישי


   29-06-2022, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אלכס לפינר

18 מתחרים, שלושה מרוצים ומלחמת זמנים בין הנהגים.

18 מתחרים, שלושה מרוצים, מלחמת זמנים בין הנהגים וניצן לוי אחד,
שהפתיע את כולם בביצועים יוצאי דופן וזמנים מדהימים.

יום המרוצים בסבב מס' 3 כלל 2 מקצי אימון, מקצה דירוג מיוחד בו עלו המתחרים לשני מקצים בני 5 הקפות כל אחד ונמדדו בשיטת "סופר פול", הזמן המהיר ביותר קבע את סדר הזינוק. חידוש באירוע, התייצבות של 5 מכוניות פיג'ו 206 מהליגה המקבילה שהגיעו להתחרות במרוצים "פתוחים" בהם מתחרים מכוניות מקטגוריות שונות. מחווה יפיפייה של אלכס גנליס, עם הסובארו BRZ היפיפייה שלו, לא התייצב למירוץ והשאיל את המכונית לשימוש תומר הורושובסקי וגלעד חזקייה, נהגי מרוצים ומאמנים בפרודרייב.


אם הזמן המהיר ביותר מכולם של חמאדה עודה, 1:06.026 היה צפוי למדי הרי שהזמן של ניצן לוי בפיג'ו 206 הנעה קדמית ונטולת טורבו, 1:07.877, היה מפתיע והציב אותו בשורה הראשונה בזינוק, לפני מכוניות חזקות ממנו בהרבה. ושוב אלן סדובניק בסוברו טורבו מרשים בנהגיה רהוטה וזינק שלישי למירוץ.


הזינוק למירוץ הראשון עבר בלי דרמות מיוחדות אבל הקרבות תוך כדי המירוץ, כרגיל מרתקות את הצופים במירוץ. בסיום מנצח חמאדה עודה לפני ניצן לוי ב 206 ותומר הורושובסקי במכונית הסובארו BRZ הנעה אחורית.


מירוץ שני, כמיטב המסורת, מוזנק בסדר הפוך, כלומר המהירים מזנקים מאחור והאיטיים יותר במדידות הזמנים מלפנים. חמאדה, למרות הזינוק מאחור, פרץ וניצח את המירוץ בצורה משכנעת כשהפעם מגיע שני אלן סדובניק שהשתפר ממירוץ למירוץ ושלישי מרשים לועאי רבי, אשר הוכיח שניתן לראות בו בהחלט מתמודד ראוי וחזק. את קטגוריה A מנצח שוב ניצן ומוכיח שהוא הרף שקובע בקטגוריה זו.מירוץ שלישי, שוב זינוק בסדר הפוך ושוב חמאדה פרץ, עקף וניצח במירוץ, אלן רדף אבל לא הצליח להגיע ולעקוף את חמאדה ושלישי הגיע גלעד עם נהיגה משכנעת. ניצן לוי עקף תחת דגל צהוב והורד בשני מיקומים. את קטגוריה A משלימים איילי קנויביקי ואייל דוראון שהגיעו ממש מיד אחרי ניצן.

לעוד מרוצים בליגת פיג'ו
אירועים היו גם היו, כמקובל במרוצי מכוניות, נציין את ליעד דהן ש"שפך" מנוע באמצע מירוץ והשמן נשפך על פני כ-500 מטרים רצופים על המסלול, מה שדרש את עצירת האירוע לכשעה לשם ניקוי המסלול. בנוסף במירוץ השלישי נוצרה שיירה של ארבעה מתחרים שעשו הכל כדי לעקוף זה את זה אלא שבטעות של יעקב שימול הוא פגע ברכב שלפניו דבר שגרם לאייל דוראון שנמצא ממש אחריו לפגוע בו בעוצמה ולעקור ממכוניתו את הגלגל האחורי ימני, יעקב המשיך בנסיעה אבל הקפה לסיום נכנע והעמיד את מכוניתו, הנוסעת על 3 גלגלים, בצד המסלול ופרש.


למדידת זמנים מלאה

פודיומים:

קטגוריה A

ראשון ניצן לוי - 45 נקודות

שני איילי קנויביקי - 28 נקודות

שלישי יעקב שימול - 24 נקודות

קטגוריה B

ראשון גיל אלון - 33 נקודות

שני גלעד חזקייה - 30 נקודות

שלישי תומר הורושובסקי - 15 נקודות

4X4

ראשון חמאדה עודה - 45 נקודות

שני לועאי רבי - 28 נקודות

שלישי מרק קרייצמן - 22 נקודות

לגלרית תמונותתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:51-24.