טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום הסבב השני בליגת האקסטרים


   10-09-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:רונן טופלברג, צלמי MH

וירא אליו בבאר יעקב והוא יושב פתח האוהל כחום היום.

מי שהגיע ביום שישי לבאר יעקב וישב תחת האוהל, יכל להיה יכול לראות את המלאך מיכאל משייט עם המונית המעופפת, לשמוע את הקול השמימי של בועז קורפל, מתאר בתיאורים בראשיתים את המתרחש בחום, תחת השמש הקופחת. רכבי המונסטר מתעופפים, מתהפכים, נקברים בבורות עמוקים באדמה בעודם חיים. נגררים כגויות ע"י לנדרווברים שעמדו על המישמר. מסביב כעופות טורפים המשחרים לטרף, חגו רכבי השטח הקלים תוך שהם מרימים ענני אבק ומחברים שמים וארץ.
כן, חוויה דיי סוריאליסטית וקשוחה. למתחרים וגם לקהל. כך מיכאל חן אוהב. קשה, קשוח, על גבול הבלתי אפשרי.
את ליגת האקסטרים כולם מכירים, קבוצה של משוגעים שבונים / קונים / משפרים רכבי מונסטר לפי הכלל של – שלי גדול יותר, חזק יותר, יפה יותר וכמובן עביר יותר...
מיכאל חן, הפך אתר בנייה בבאר יעקב למסלול סופר מאתגר. שיפועי צד, מעבר מעל מכוניות, בורות של 2.5 מטר עומק וטיפוס מעל שתי קומות של צינורות בטון. מכשולים ללא רחמים.

לסיקור הסבב הקודם

הראשון לזנק לתוך המסלול "הבתול" ומה שנקרא לפתוח ציר, היה מנצח המרוץ הקודם, אמנון קריספי.כמובן ביחד עם איש הצוות שליו בן עמי. רק שהפעם שליו קיבל תפקיד ראשי במותחן. קריספי חשב שהוא ממשיך בדיוק מאותה הנקודה שבה המרוץ הקודם הסתיים, לחיצה חזקה על הגז והמונסטר הקרבי שלו יעשה את שאר העבודה. אבל כבר במכשול הראשון, המכשול שכלל שיפוע צד קריספי הבין שהפעם זה סיפור אחר. המונסטר כבר היה על הצד ורק מיומנות גבוהה והיגוי אחורי הצליחו להשיבו לחיים ולצלוח את המכשול. גם המעבר מעל ארבעת הרכבים דרש מאמץ, הגלגלים שברו את השמשות הגדולות ונפלו לתוך הרכבים, הרבה גז נחישות ועצבים עזרו לקריספי לצאת מהמצב המביך. ועדיין המכשולים הקשים עוד לפניו. הבור, שלא נאמר הקבר שאליו נכנס המונסטר של קריספי היה טרי, הכניסה הייתה חלקה והמונסטר נבלע בו כך שרק מי שהתקרב ועמד על שפת הבור יכל היה להבחין שקורה שם משהו. בועז קורפל נאלץ להשתמש בהרבה דמיון בכדי לתאר מה שמתחולל בתוך הבור. ולאחר שקריספי בושש לצאת, בועז החליט לשלוח את הרחפן שיישדר ב LIVE את מה שקורה שם ובבור המציאות עלתה על כל דמיון. אני שעמדתי מקרוב, ראיתי אריה כלאו בכלוב מסתער על הקירות בזעם, מסרב להאמין שהוא נפל למלכודת ושהמלכודת מנצחת. את הכלוב הזה ניצח המונסטר רק בסיוע הכננת שנקשרה לג'יפ המארגנים.

אחרי מלחמת המלכודת הראשונה, המסלול של מיכאל זורק ישר למלכודת הבאה. עוד בור טרי ושוב הסיפור חוזר על עצמו. שוב מלחמה על הקירות, רק שהפעם קריספי בעור שיניו מצליח לצאת ללא כננת.
זהו ? ממש לא... הבורות היו רק חימום לקראת המכשול שיזכר כמכשול שאף מנוסטר לא צלח ללא כננת. רגע, בעצם חוץ ממונסטר אחד באחת ההקפות שנרשמו לפנטאון. אבל עוד נגיע לזה.
מכשול הצנורות שמוקם אל מול הקהל היה ללא ספק המאתגר ביותר. למרות שכולם ידעו שלא באמת ניתן לעבור אותו ללא כננת, עדיין, כל המתחרים התפוצצו עליו בשתי ההקפות הראשונות.


רק בהקפה שלישית כבר רובם למדו את הלקח,אבל אנחנו עוד בהקפה הראשונה. קריספי מסתער על מכשול הצנורות. אבל הזמן הרב שהוא איבד על הבורות הקודמים הביא אותו לתום זמן הגג. 10 דקות הוקצו להקפה. אחר כבוד קריספי עשה אחורה פנה וחזר לפיט ללא סיום ההקפה.
המונסטר של האחים עלוה יוצא בהסתערות וכבר במכשול שיפוע הצד הופך את המונסטר על גבו. כננות נפתחות שני כלים נרתמים ומונסטר מתגלגל חזרה לפיט לדוח נזקים.
רגע, אבל משהו חריג קורה. לאחר שבהקפה הראשונה המונסטר של האחים עלוה התהפך, מיכאל הכניס שופל ששפך כף למכשול שיפוע הצד. בעצם חל שינוי במסלול תוך כדאי ההקפה.

לאירוע החריג הזה עוד יהיו השלכות.

בגדול הסיפור של קריספי חזר על עצמו אצל כל המונסטרים. חלקם התהפכו, חלקם התפרקו, כולם הבינו שהפעם צריך לשנות דיסקט.

וכך ביום שישי בצהרי היום, לאחר סיום הקפה אחת כאשר נשארו לכל מונסטר עוד שתי הקפות, ישבו הצוותים ושברו את הראש איך מפצחים את המסלול הזה של מיכאל ונשארים בחיים...
הסיבוב השני יוצא לדרך והפעם אפשר היה להגיד שהייתה יותר זרימה. גם המכשולים טיפה התמתנו וגם המתחרים למדו את המכשולים. רק הצינורות נשארו בלתי עבירים ללא כננת. עד שברגע אחד קסום המונסטר של האחים עלוה,לאחר שאיש הצוות היימן כבר ירד להכין את הכבל לקשירת הכננת, הנהג מנהל נתן גז, המונסטר נתן קפיצה אולימפית מעל מכשול הצינורות תוך שהיימן עומד המום עם הכבל של הכננת ביד.
בזכות הרגע ההירואי של האחים עלוה המקום הראשון הובטח לצוות. זמן ההקפה נעצר על 2:02.776 דקות. חאלד איסמעיל שצפה במתרחש סימן כייעד את מבצר הצינורות וכמו באולימפידת טוקיו נתן הקפה שלמה בנשימה אחת כולל מעבר על הצינורת תוך שהוא שובר את הזמן של האחים עלוה ועוצר את השעון על 1:59 דקות. אם המנצח היה הצוות שהשיג את ההקפה המהירה ביותר אז חאלד היה הראשון.. אבל, המנצח היה מי שסך הזמן של שלושת ההקפות ולכן חאלד יסתפק במקום השני.
את המקום השלישי והמכובד תפס עאלם זהר שדווקא ההקפה השלישת שלו הייתה זו שלקחה לו זמן ממושך מידי. לא רגע, זוכרים שבאמצע ההקפה הראשונה מיכאל שינה את המסלול ? אז זהו העסק הלך והסתבך. קריספי והאחים עלוה דרשו שההקפה הראשונה תיפסל ובמקומה תתווסף הקפה רביעית. ואכן כל הצוותים יצאו להקפה רביעית. התוצאות השתנו. לא, רגע. היו ערעורים נוספים ששינו שוב את התוצאות.

.בתור מי שרק בא לצפות להינות ולכתוב, אני פורש מפרשנות האירוע. להלן תגובת המפיק :

"התוצאות בקטגוריית האקסטרים השתנו בעקבות בדיקה של ועדת השיפוט של ההתאחדות ,הוגשו 2 ערעורים שנידונו ובעקבותיהם הוחלט לבטל את ההקפה הראשונה.להלן הדירוג אחרי ביטול ההקפה הראשונה.

תוצאות סופיות מופיעות באתר מדידת זמנים.


בקטגוריית הטרקטורנים התחרו זה מול זה טל עציון וחיים שרווי. כל הכבוד לצמד שמגיעים לכל מרוץ ונותנים שואו לקהל. טל וגם חיים בעצם התחרו אל מול הזמנים של רכבי ה- side by side תוך שהם מאתגרים את עצמם ואפילו בהצלחה רבה. טל משיג זמן של 11:11 ולאחריו חיים עם זמן כולל של 11:49

אם משווים את הזמנים של טל וחיים לחברה של ה side by side שמצויידים במאבריקים עם מנועי ה 200 כ"ס שלהם אז במקום הראשון עמרן טאה עם 10:55, במקום השני אמיר סרסור עם זמן של 11:21 ובמקום השלישי מסעוד טאה בזמן של 11:31.

עוד קטגוריה שריחפה על המסלול במהלך מלחמת המונסטרים היא 4*4 עממי. אני בטוח שהחברה נהנו מהאפשרות לתת גז על מסלול במרכז הארץ, להתחרות מול הצוותים האחרים ולהשחיז יכולות .

סדר המנצחים : נענע הגז במקום הראשון, אחריהם בפער של פחות מארבע שניות הטיגריסים וסוגרים את הפודיום עם עמית גלעד בפער של עשר שניות מהמקום הראשון.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:01-24.