טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אוחז בקרניו


   28-06-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:ג'עפר אבו רבע / זאב שטיין / רונן טופלברג

הפעם אני מקדיש את כל תשומת הלב לטרקטורונים. יש לי פינה חמה בלב לאותם חברים שלא מוכנים להיכנע לטרנד של רכבי ה sbs ולהחליף את הכידון בהגה.

כאשר עמדתי על קצה הגבעה וצפיתי בשלישיית הטרקטורונים שהתחרו זה בזה במסלול שבור ומרוצף אבנים וסלעים על חודה של שניה, ראיתי מחזה שבעיניי היה לא סביר בעליל. רוכב בשם טל עציון הגיע עם סקרמבלר 1,000. לא הבנתי מה קשור טרקטורון ששוקל כמעט כמו רייזר חזק כמו שור, מצוייד במתלים נפרדים. כלי שבכלל מתאים לחציית מדבריות, ביצות, רכסי הרים לבין מסלול קצר וצפוף במחצבה של חצרים.

אממה ברגע שהדגל ירד וטל האיץ את השור נגלה אלי מחזה שהזכיר לי את הרודיאו. שם ברודיאו רואים שור זועם שרק רוצה להעיף מעליו את הרוכב וכל הקהל סופר בלב את השניות עד שהרוכב מוצא עצמו, במקרה הטוב על הרגליים, במקום שהשור לא רואה אותו ובמקרה הפחות טוב על הגב מול קרניו של השור. ככה ראיתי את טל מעל גבי הסקמבלר. ההבדל היה שטל אחז בקרניו של השור בכזו מיומנות שהשור גנח, זינק והשתולל אבל לבסוף ממש נכנע לרצונות של טל.
חוץ מזה ,הפעם נראה שטל עשה הפקת לקחים מהמירוץ האחרון והגיע מצויד באיציק אסולין המוכנאי של ביג בן מוטור אשר ליווה אותו לאורך כל המירוץ ודאג שהפעם שום צמיג לא יעוף מהנהיגה האגרסיבית של טל.


הייתי חייב להבין מה הסיפור הזה של טל, אז לאחר המרוץ הרמתי טלפון ובשיחת רעים הכל התברר. הבחור גדל על שוורים, זה מה שהוא הכיר. לפני 20 שנים התחיל הרומן עם הטרקטורונים הגדולים. זה מה שאבא של טל הביא הביתה. אז אם אתה גדל איתם מה הפלא שיש כזה חיבור, שיש כזו אהבה. טל לא התפתה לאורך השנים לעבור לטרקטורטוני ספורט מסלול ולכן מאוד טבעי לו להתחרות היום על גב סקרמבלר 1,000.
טל סיפר שגם עולם אופנועי האנדורו לא זר לו ובכלל מוטוריקה שטח ותחרויות אלו אבות מזון בשבילו.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

אוחז בקרניו טל עציון

המרוץ עצמו כלל שני מקצים. בכל מקצה מודדים זמן לשתי הקפות בנות 2 ק"מ כל אחת. מי שצבר את הזמן הקצר ביותר הוא מנצח. טל אכן טס וריחף למקום הראשון.
אחריו חיים שרווי, חיים רכב ע"ג ימאהה ראפטור. חיים קצת נלחם בסיבובים, באחד הסיבובים נראה שהסיבוב ניצח אבל רק לרגע קצת כי חיים החזיר את הטרקטורון למסלול ודהר קדימה.
כאמור חיים סיים במקום השני.
סגר את השלישיה שגיא בורשטיין. שגיא נשאר נאמן להונדה TRX700. אין ספק ששגיא מחובר לכלי לא פחות ממה שהכלי מחובר אליו, זמן האוויר הממושך מעל הרמפה שבסוף המסלולו יעידו על כך.
ההונדה 700 של שגיא הוא כלי מדהים באיכות שלו, המתלים הנפרדים שלו יטפלו בכל תכלואי קרקע שונים. אבל, מסלול צפוף זה לא הפורטה שלו ואין לו את הכוח המתפרץ של הסקרמבלר וגם לא את המהירות שלו. לכן שגיא רוכב מוכשר ככל שיהיה נאלץ לסיים שלישי.

למדידת זמנים מלאה

שרווי רכוב על גבי הרפטור 700

מה שחשוב שחווית הרכיבה והתחרויות ימשיכו ללוות אותנו, זו קטגוריה מרתקת שצריכה ויכולה למלא חזרה את השורות.

שגיא: "לא מחליף אותו "תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:56-24.