טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
לרכוב עם כוכבים


   13-06-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:אלי שמר

אני מאמין שרבים לא ממש מבינים מה הקטע ? מה כבר אפשר ללמוד מרוכב על בכמה שעות ?

אני מאמין שרבים לא ממש מבינים מה הקטע ? מה כבר אפשר ללמוד מרוכב על בכמה שעות ? התשובה לכך ממש לא מסתכמת במשפט. נתחיל בזה שהדבר החשוב ביותר בלמידה זו האמונה שאתה יכול. המשך התשובה בגוף הסרט...
ביום שישי בתל חדיד שוב, ריידרס דיגמו אירוע רכיבה ואני ביחד עם קבוצה של רוכבים שחולמים יום אחד להיות רוכבי HARDENDURO הגענו ליום הדרכה ורכיבה עם ג'וני ווקאר.
באמת שאין הרבה מה לחדש בעיניין של ג'וני, אולי חוצמזה שהוא גבוה יותר מבתמונות ובסירטונים. ג'וני, אלוף עולם, מקצוען בהארד אנדורו, ניצח ארצברג ורומניאקס יותר מפעם אחת. בסמול טוק שניהלתי איתו, ג'וני שיתף בזה שהוא מעדיף מרוצים מהירים יותר ממרוצים שמבוססים יותר על קטעים טכנים, במבט מהיום לרומניאקס המתקרב, ג'וני אומר שהוא כבר מתרגש ומתכונן תוך הבנה שכל שנה רמת הקושי עולה וזה דורש ממנו מחויבות גבוהה מאוד להכנות, מה גם שלאור המעבר מ- KTM ליצרן BETA חובת ההוכחה עליו וגם הציפיה ממנו לתוצאות מכניסה לו עוד לחץ למערכת. כמובן שאחרי יום צפוף עם ג'וני אני הפכתי לאוהד שלו..(אבל, זה קורה לי כל פעם מחדש.. אחרי יום רכיבה עם ג'ארוויס, לטי, מאריו, בילי, בוסי, טארס... )
ריידרס 4 ריידרס סגרו את סבב האירועים בהם אירחו רוכבי על (ורוכבת אחת - סנדרה גומז). זה ממש, אבל ממש לא מובן מאליו שרוכבים בקנה מידה עולמי מגיעים לכאן ועל כך שפו גדול לריידרס. בראשם איתמר דור ופרדי וכמובן הספונסרים שתומכים (יפורטו בהמשך..). הגיעו לאוזניי גם שמועות

על אירועים ממש מפתיעים שריידרס מבשלים. אז אני במתח לראות לאן ריידרס עוד יגיעו יקחו את הארד אנדורו כאן אצלינו..
מבחינתי ג'וני הבן אדם, התגלה כדובדבן שבקצפת. לא רק שג'וני נראה שובה לב, הוא גם באמת כזה. עוד לפני שנדבר עליו כמכונת רכיבה משומנת, הבחור במשך כל היום רץ ותיזז בין כולם, הרים אופנועים מהריצפה, עזר לחברה לעלות מכשולים קשים, נתן לכל אחד את העידוד והטיפ שחשוב לו. כל זה ביום עם מעל 30 מעלות ובלי להוריד את החיוך מהפנים. יותר מזה לקראת סוף היום, שכמה חברה רצו לפרוש, ג'וני ניגש אליהם אישית וממש שכנע אותם שישארו.. בקיצור את את ליבי הוא בהחלט שבה.
אבל עזבו רגשות.. כבר בתרגול הראשון של טיפוס דיי פשוט, לג'וני כבר היו טיפים חשובים שממש לא היכרתי. לדוגמא, בעליות לעמוד על הפגים כמעט על קצות האצבעות, הוא הסביר שבאופן הזה היכולת לשפר את האחיזה של הגלגל בקרקע גדלה משמעותית. בזכות הוספת המהלך של הקרסוליים כמעיין בולמים נוספים. רוב החלק הראשון של ההדרכה היה על איזון, שיפור אחיזה ושימוש נכון בגוף כחלק ממערכת הבולמים.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

מה שלאורך כל היום היה בולט בטכניקה של ג'וני זה היכולת שלו ליצר אחיזה כמעט בלי גז ובלי מאמץ. משום מה, כל מה שהוא הדגים לנו היה נראה כל כך פשוט וקל. זוכרים את השאלה מה כבר אפשר ללמוד מרוכב על ? התשובה הייתה, אמונה שאתה יכול... אז העניין הוא, שאתה רואה, מטר מולך איך ג'וני עולה מכשול שלפני רגע היית בטוח לחלוטין שזה לא משהו שאתה בכלל מסוגל...וגו'ני ניגש אליך ואומר לך איך לגשת למכשול ושהוא לידך בשביל לשמור עליך. אז, אתה פשוט עושה וזה קורה. הקסם קורה. האמונה מפסיקה להיות רק אמונה אלא מציאות חדשה שמציבה אותך כיתה אחת יותר גבוהה. אבל אין זמן לנוח כי הוא דוחף לאתגר הבא.
והיו הרבה אתגרים. מדרגות סלע,בולי עץ, תרגילי פיווט וסטופי ועוד ועוד...כמובן שריידרס ליוו את יום הרכיבה, ההכול כלול שיחק לאורך כל היום, מפינוקי אוכל, שתיה ועד ליווי והדרכה מסייעות. רדיידרס גייסו את יפתח פרנקו ששימש כמדגים וגם כמתרגם, דור ואיתמר כמנטורים (ולפעמים גם כמצליפים.. לא נתנו לנו לחפף).

אני בשעה 14:00 כבר חשבתי לפרוש. חמש שעות ביום חם עם הרבה תרגולים, חששתי שאם אצא עכשיו לרכיבה העייפות תגרום לי לעשות טעויות. כבר העליתי את האופנוע חזרה לעגלה והלכתי להגיד שלום. אבל ג'וני לא ויתר לי. הוא וידא שאוריד חזרה את האופנוע ואצטרף גם לחלק של הרכיבה. כמובן שאני שמח מאוד שנשארתי כי החלק השלישי והאחרון של היום היה המהנה ביותר. יצאנו לרכיבה בסביבות תל חדיד, כמובן שדור הוביל תוך שהוא מחפש את הירידות והעליות המאתגרות ביותר. לאחר שעה רכיבה סופר מהנה, אחד החברה שאל מתי חוזרים ? אז איתמר ענה "עליה אחרונה משהו כמו 20 דקות" אז זהו שלא ממש... העליה האחרונה הזו הכניסה אותנו להרפתקה אמיתית. עליה טחונה שכללה שיפועי צד, דרדרת , סלעים ושורשים. לא באמת היה איזה קו וכל אחד ניסה לתקוף את העליה מכיוון אחר. העניין שלדרך הזו לא ממש היה מוצא... פרנקו נשלח לחפש קו שיחלץ אותנו החוצה (לרדת חזרה בכלל לא בא בחשבון ) בעוד השאר נותנים מחלמה בכלל בלי לדעת שלא באמת יש לאן להתקדם. אני יכול להגיד שזה היה הקטע הטוב והמעניין ביותר של היום.
פרנקו פרץ וסלל דרך חדשה וכולם (עם הרבה עזרה מג'וני שדחף ומשך אופנועים) הגיעו לפסגה. והפיסגה הזו מבחינתי הייתה הפסגה של היום.

רוצים לשתף אותנו בחוויות שלכם? כתבו לנו

חייב לציין שפעם אחת אפילו שמעתי את דור שוורץ אומר לי כל הכבוד (על זה שבכלל הגעתי למעלה..)... זהו ציינתי.
מה שאני אוהב מאוד באירועים של ריידרס זה שהאירוע הוא כמו ביצת קינדר, גם מתוק גם הפתעה וגם צריך ללמוד איך להרכיב את ההפתעה.
בציפיה לביצים הבאות...


ריידרס 4 ריידרס מודה לנותני החסות:

מוטוליין, מטרו, פוטוליין, יוחננוף, רדבול ישראל.
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:05-24.