טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2021 – סבב ראשון – קיק סטארט


   24-02-2021, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

קטגוריית נוער מקצועית חדשה, רוכבים שעברו מקבוצה לקבוצה, מסלול ספיישל טסט מצויין, יותר ממאה רוכבים, מזג אוויר מושלם ותנאי קרקע חלומיים. בעיטת הפתיחה של אליפות ישראל באנדורו לשנת 2021.

אירוע פתיחת העונה של אליפות ישראל למרוצי אנדורו הפגיש 103 רוכבים על קו הזינוק, המחלוקים ל-17 קטגוריות שונות ושני מקצים נפרדים. האחד, מיועד לנוער ובוגרים והשני לילדים.
המירוץ התקיים בבקעה בסמוך ליישוב נתיב הגדוד. לאחר אחת הסופות החזקות שישראל ידעה בשנים האחרונות, היה חשש גדול לגבי קיום המרוץ ולתוואי הקרקע, אך מכיוון שאנחנו אחרי פגרה כפויה בעקבות "הגל השלישי" של מגפת הקורונה, דאגו המארגנים בראשם של ניב צורי מנכ"ל ההתאחדות, לקיים את המרוץ בכל מחיר וכהתחשבות מראש במצב הקרקע, הוחלט שהפעם מקצה הבוגרים יקדים את זה של הילדים.
אך הפלא ופלא, בוקר האירוע השמיים כחולים והשמש קופחת, האדמה אחרי השקייה הגונה אחת אך ללא טיפת מים מעל פני הקרקע, הקרקע במצב מושלם למירוץ, אחיזה מטורפת והפלוס הכי גדול ומפתיע – אפס אבק!
מסלול הספיישל טסט, קצת ארוך יותר משישה קילומטרים, רצוף עליות וירידות ארוכות וקצרות, רכיבה בתוואי נחל רצוף חלוקי נחל גדולים, מעט סלעים ובעיקר אדמת חוואר הלשון שמוכרת לנו בדרך כלל כפודרה קיצונית או עיסת בוץ טובענית, הפעם במצב צבירה חלומי שמקנה לצמיגים אחיזה לפנטאון.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?


"גיל זרקו מאותת לכולם מי בעל הבית החדש, הוא פותח פער של 20 שניות כבר בהקפה הראשונה ורץ בבטחה על ראש הפודיום."

מקצועית E-1
תשעה רוכבים
הם כבר לא נחשבים "לצעירים" באופן רשמי מאחר ונפתחה קטגוריית נוער חדשה במקצה הבוגרים, אך הם בהחלט ההבטחה השל העונה, חבורת הכוכבים ששמם כבר שגור ומוכר, חולי גזים ומצערת פתוחה, כולם יחדיו הולכים מנצלים את העובדה שסוף סלע עבר לקטגוריה הפתוחה וכעת כולם יכולים וראויים להתחרות על הבכורה. גיל זרקו, בועז סאסי, שי ספקטור, גיא דוברובסקי, דור תורג'מן והרשימה עדיין לא הסתיימה. גיל זרקו מאותת לכולם מי בעל הבית החדש, הוא פותח פער של 20 שניות כבר בהקפה הראשונה ורץ בבטחה על ראש הפודיום. ספקטור וסאסי בקרב צמוד על שניות בודדות, פעם זה מוביל ופעם זה, עד ההקפה השישית והאחרונה שבה ספקטור מתעלם מהעייפות ונותן את ההקפה המהירה בקטגוריה והוא מסיים שני, סאסי שלישי.

"בר נוב גוייס לקבוצת המירוצים HRC, חמוש בcrf 400 וחליפה חדשה, בהקפה השנייה הוא חורך את המסלול ומשפר את התוצאה ביותר מ-40 שניות. מכאן והלאה הוא משלים כל הקפה בזמן טוב יותר ופותח פער על חבריו בבטחה."

מקצועית E-2
שמונה רוכבים
אריאל שלי פותח ראשון ומיד אחריו דן מיה, חן כהן שלישי מקדים את תומר שמש ואת בר נוב, שמאבדים זמן יקר בהקפה הראשונה. אך אל תתנו ללוח התוצאות להטעות אתכם. בר נוב גוייס לקבוצת המירוצים HRC, חמוש בcrf 400 וחליפה חדשה, נוב מתאפס על עצמו ומכבד את המעמד בכך שבהקפה השנייה הוא חורך את המסלול ומשפר את התוצאה ביותר מ-40 שניות. מכאן והלאה הוא משלים כל הקפה בזמן טוב יותר ופותח פער על חבריו בבטחה. גם שמש מתאפס על המסלול ומציג שיפור מהקפה להקפה, מצליח להקדים את שלי שמסיים שלישי ואילו מיה מתעכב בהקפה הרביעית ומסיים ללא גביע.

מקצועית E-3
הולך להיות מעניין בקטגוריה הפתוחה השנה. מצד אחד זיו כרמי, המחזיק בתואר לא מתכוון לתלות את המגפיים בקרוב, מצד שני, גיא נורסלע, שעשה הופעת אורח בודדת באמצע עונה החולפת וניצח, מתייצב למירוץ הראשון וזה סוג של הצהרת כוונות. מצד שלישי הורגש חסרונם של יונתן לוי ונמרוד חמו ולסיכום יש שחקן חדש בקטגוריה, העונה לשם סוף סלע.
סלע כהרגלו בפועל, מתחיל הכי חזק שאפשר ולאט לאט מגביר את הקצב. תחושת דזה וו', כבר כתבתי את זה עליו בעבר. מקפץ, מדלג, פותח מצערת, הוא והאופנוע יחידה אחת שלמה וכל העסק הזה נראה עליו כטיול בפארק. נורסלע עם כוחו במותניו מסיים שני וכרמי מספק במקום השלישי.

"סוף סלע כהרגלו בפועל, מתחיל הכי חזק שאפשר ולאט לאט מגביר את הקצב. תחושת דזה וו', כבר כתבתי את זה עליו בעבר. מקפץ, מדלג, פותח מצערת, הוא והאופנוע יחידה אחת שלמה וכל העסק הזה נראה עליו כטיול בפארק."

אקספרט
עמית מלול ממשיך את גרף השיפור האישי שלו מהעונה החולפת והוא שוב עומד עומד על המדרגה הגבוהה בפודיום. מעיין סבי רוכב היטב אך בהקפה האחרונה הוא חוטף קנס בן דקה, מה שמוריד למקום השלישי אחרי מעוז.

נוער מקצועי
קטגוריה חדשה בליגת האנדורו מיודעת לדור הצעיר בגילאי 14-21 ועם הגבלת נפח נוע עד 145 סמ"ק דו"פ. ארז מלמן תוקע יתד היסטרי קטן בכך שהוא הראשון לעמוד על הפודיום בקטגוריה החדשה והוא מקדים את אור זרקו לאחר קרב על הקשקש. בהקפה הראשונה זרקו נתקע אחר רוכבים שנפלו באחת העליות ואיבד זמן יקר, משלב זה הוא החל לצמצם את התוצאה בעקביות ולאכזבתו רק שלוש שניות מפרידות בינו למקום הראשון. במקום השלישי אלון יוסף.

סניורים
דרור כהן שולט על המסלול ביד רמה, הוא מהיר מכולם וגם עם חוסר היציבות בזמני ההקפות הוא עדיין הרבה לפני כולם. שאולי חמוי שני ועמית שטרן שלישי. אדי קלדס ביום לא טוב מסיים חמישי ונראה כי חסרנו של רונן מדיאל על המסלול בעקבות פציעה המהמרות הקודם, משפיע גם עליו. בלט בהעדרו על המסלול, אלוף הקטגוריה ומנהל קבוצת המרוצים של מטרו, מתן ניר, שהתרוצץ הפעם לצד המסלול חמוש ברכב השטח של קוואסקי KXF 1000, אנו מקווים לראות בתוך המסלול בהמשך העונה.

נשים
חמש נשים בקטגוריה של המין היפה, בקשת גילאים מגוונת במיוחד.
רן יוחאי, הרוכבת המעוטרת, מובילה בפער כל הדרך אל ראש הפודיום שם היא מקבלת גם את רישיון המירוצים הבין לאומי הראשון לרוכב ישראלי שמאושר על ידי ה FIA. דנה הורטה במקום השני עם הקפות יציבות ותמר בזק עומדת בשמחה ובסיפוק במקום השלישי. רונה קדם, הבוגרת בחבורה מסיימת רביעי ואילו קארל האשל הצעירה לא מסיימת את המרוץ .

"עמית מלול ממשיך את גרף השיפור האישי שלו מהעונה החולפת והוא שוב עומד עומד על המדרגה הגבוהה בפודיום. "

ילדים
ג'וניור מתחילים
תריסר ילדים בני 11-15 יצאו לדרך, כאשר כבר בהקפה הראשונה עומר כהן מקדים את חבריו, אוריין רוזנביום נושף בעורפו בעפר של כשתי שניות אך בהקפה לאחר מכן הוא מאבד שתי דקות שלמות וזה מוציא אותו מקרב על הפודיום. שי אשכנזי שפתח לא טוב מנסה לצמצם, אך מסתפק במקום השני בפער של פחות מעשרים שניות, אורן לבני שלישי וכהן בראש

סופר ג'וניור מקצועי
שבעה הזאטוטים עד גיל 12. אביהו סיני מסיים את ההקפה הראשונה בפער גדול מחבריו, נבו בזה ודור שמאי מגיעים מאוחר יותר. איתי ויינברג שפתח מאוד חלש את ההקפה הראשונה התאפס על עצמו והחל לשרוף את המסלול, אך הזמן היקר שאיבד בהתחלה עמד כנגדו והוא מותיר לסיני את הבכורה, ויינברג שני ובזה שלישי.

סופר ג'וניור מתחילים
שמונה כוכבים וכוכבות עד גיל 12. עומר ביאלי ואילן שהם בקרב צמוד מאוד, כמה צמוד? כחצי שנייה מפרידה בין השניים. בהמשך שהם נחלש וביאלי מחדד ומשפר זמנים וזוכה התחרות. גלעד עציוני שלישי. ירין קסנטיני גם מאבד זמן יקר בהקפה הראשונה ובסיכום מסיים במקום הרביעי.
אי אפשר שלא לציין את שתי הרוכבות הצעירות של הליגה, איה ויינר, רוכבת קבוצת המרוצים של מטרו, מגיעה לראשונה על גבי ה YZ65 סמ"ק. היא מנסה להתרגל לאופנוע בתנאי מירוץ בתוואי שהיא לא מכירה ולמרות הקשיים מצליחה לעמוד בזמנים ולסיים במקום השישי. אלינור שחר פותחת יפה אך בהקפה השנייה, האופנוע כבה בתוך ערוץ הנחל והיא מוצאת עצמה נאבקת זמן ממושך בניסיונות להניע, ניסיונות אשר הוציאו ממנה את רוח הקרב ואיימו לשבור אותה, בעזרת המרשלים מנסים לעזור ללא הועיל עד שהגיע תמר נתנוב, שבדרך כלל נמצאת בצוותי הליווי של רוכבים אלופי עולם ומעלה במירוצים מעבר לים, אומרת לכולם לקחת נשימה עמוקה לוחשת לקיק סטארט שבעלת הבית הגיע והחייה הקטנה מתעוררת לחיים. שחר הצעירה חוזרת לחיים ועולה למסלול אך לא מספיקה לסיים ארבע הקפות במסגרת הזמן.


רן שמאי מנצח קטגוריית ג'וניור מקצועי

תוצאות:
מקצועית E-1

1. גיל זרקו (33) – Beta 250 - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
2. ספקטור (108) – KTM 250 - דלב מוטוספורט, דבון צ'רי
3. בועז סאסי (310) – KTM XCW 150 – KTM, MOTOLINE,DELI TIRE ,CHAMPFACTORY

מקצועית E-2
1. בר נוב (94) - CRF 400RX - מאיר, קבוצת המירוצים HRC, קוגול יבואני מישלין,Fox Head Showa
2. תומר שמש (25) - Beta 350 Racing - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה, מטרו מוטוריקה
3. אריאל שלי (15) - husqvarna Fe350 - motosafe.co.il מסגריית אקספרס בע"מ

מקצועית E-3
1. סוף סלע (47) - KTM 300 exc - דלב מוטוספורט, fox, sells racing
2. גיא נורסלע (11) - Beta 300 - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
3. זיו כרמי (4) - KTM EXC 300 - דלב מוטוספורט, יוחננוף, צאמפ פאקטורי, צמיגי מישלין, מוטוליין

כרם אסולין - מנצח קטגוריית עממית C-2

מקצועית EJ – נוער עד גיל 17
1. ארז מלמן (77) - Ktm125 sx – ד.ל.ב. מוטוספורט
2. אור זרקו (66) – YZ 165 - מטרו מוטור
3. אלון יוסף (165) – TM 125 – ליגל, פוקס

אקספרט
1. עמית מלול (225) - Husqvarna te 250i - Husqvarna israel , עופר אבניר , אביזריון
2. ים מעוז (151) - KTM EXCF-350 - דלב מוטוספורט, מלכי רייסינג
3. מעיין סבי (44) - Ktm excf 250 - קטם ישראל, מוטו פאן, פוקס רייסינג ישראל

עממית C-1
1. בן גנון (157) – הוסקוורנה
2. ינעם אודין (301) – Enduro 125 SE Six Days - קבוצת HM מוטורס , יבואנית שרקו לישראל
3. מעיין עוזיאל (115) - CRF250RX - מאיר, קבוצת המירוצים HRC, קוגול יבואני מישלין, Fox Head, Showa

עממית C-2
1. כרם אסולין (260) – Beta 350 racing - Metro motor
2. בן בנזירי (158) – Exc 350f - דלב מוטוספורט, המוקד לאיתור נזילות בישראל
3. שירן פרוחי (163) - Ktm350

"אביהו סיני מסיים את ההקפה הראשונה בפער גדול מחבריו"

עממית C-3
1. נתנאל ברששת (126) - ktm exc 300 - דלב מוטוספורט
2. ישראל בוזגלו (989) – KTM - Ktm israel ישב פרויקטים
3. יותם כסיף (291) – 300 - הסדנעה - נתי אבוקרט, me-toog מפיקים

סניורים
1. דרור כהן (16) - KTM 450 - ד.ל.ב.מוטוספורט, מובילי מעונה, קיק סטארט
2. שאולי חמוי (745) - 250 KTM EXC - דלב מוטורספורט
3. עמית שטרן (79) - SHERCO 300 2T - קבוצת HM מוטורס , יבואנית שרקו לישראל

נשים
1. רן יוחאי (100) - Sx125f - KTM Israel, cross country, putoline Israel, ogio, KTM power parts,
2. דנה הורטה (313) - KTM 250 exc tpi - דלב מוטוספורט אביזרים KTM
3. תמר בזק (320) - Ktm150 – מלכי רייסניג

"רן יוחאי, הרוכבת המעוטרת, מובילה בפער כל הדרך אל ראש הפודיום שם היא מקבלת גם את רישיון המירוצים הבין לאומי הראשון לרוכב ישראלי שמאושר על ידי ה FIA."

ג'וניור מקצועי
1. רן שמאי (517) - Sx85 - ג.ע שרותי שדה
2. רון רויזנבוים (844) - sx85 – ד.ל.ב. מוטוספורט
3. יהלי טל (219) - הוסקוורנה 85 - א.י.א- תפעול ואחזקה בע"מ

"עומר ביאלי ואילן שהם בקרב צמוד מאוד, כמה צמוד? כחצי שנייה מפרידה בין השניים. בהמשך שהם נחלש וביאלי מחדד ומשפר זמנים וזוכה התחרות. "

ג'וניור מתחילים
1. עומר כהן (44) - KTM 85 - ד.ל.ב.מוטוספורט, מובילי מעונה, קיק סטארט
2. שי אשכנזי (669) - Tm 85 - ליגל אופנועים בע"מ
3. עומר לבני (15) - ktm85 sx - צלי לבני קייטרינג

סופר ג'וניור מקצועי
1. אביהו סיני (26) - Ktm sx 65 – אבא
2. איתי ויינברג (109) - Ktm sx 65 – אבא
3. נבו בזה (47) - הוסקוורנה TC656 – אבא

סופר ג'וניור מתחילים

1. עומר ביאלי (380) - SX 65 – ד.ל.ב. מוטוספורט
2. אילן שהם (88) - KTM SX 65 - AGT LTD
3. גלעד עציוני (10) - הוסקווארנה TC65 - אבא

מדידת זמנים מלאה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:26-24.