טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2020 סבב 5 - אוכלים אבק


   16-12-2020, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

102 מתחרים הגיעו לסבב החמישי בליגת האנדורו לעונת 2020, אחרי פגרה ארוכה בחסות הקורונה, מרוץ היירסקרמבל קשוח במסלול ארוך גדוש בענני אבק המתמרים אל על. פציעה קשה של רוכב ותיק הכבידה על האווירה וגם יש לנו כבר אלופים ראשונים לעונה!

לאחר פגרה ארוכה בחסות הקורונה חזרו המתחרים אל המסלול וזכו לקבל מירוץ סיזיפי וקשוח במיוחד, במסלול על תוואי מוכר במשאבי שדה שברמת הנגב. צוות ההתאחדות עמל במהלך השבוע להכשיר את הקרקע ואכן רחבת הפיטס מאורגנת ומסודרת בהתאם להנחיות והגבלות התו הסגול. נציין כי בעקבות ההגבלות, לא ניתן היה לרשום למירוץ את כל מי שחפץ לתת בגז, אלא רק רוכבים בעלי וותק של שני מירוצים לפחות טרום מרץ 2020. הגזרה נתנה אותותיה ולמרות שבסך הכולל חצינו את רף 100 הרוכבים המשתתפים, זה אחד המירוצים הדלילים שחווינו בעת האחרונה.
בכל זאת מי שכבר השכים קום והגיע אל רמת הנגב, זכה באווירה טובה בפתיחת היום ומזג אוויר חמים ונעים שקיבל את פני הרוכבים בקטגוריות השונות.

בקטגוריה המקצועית E-1 זהו סוף סלע (47) המושחז, המשלים את זמן ההקפה המהיר ביותר ועוצר את השעון על 19:00.

מקצה הבוקר של הילדים, מונה רק כ- 21 רוכבים בהם 11 רוכבים בקטגוריית ג'וניור מתחילים, חמישה רוכבים בסופר ג'וניור מקצועי וחמישה נוספים בסופר ג'וניור מתחילים.
בג'וניור מתחילים רן שמאי (517) מרגיש מצויין על המסלול ומנצח בפער של כמעט 2 דקות את אורי שטרק (338) ואת שי אשכנזי (669), שלושתם משלימים 18 הקפות.
בסופר ג'וניור מקצועי זהו יותם גרינברג (6) שמקדים את חבריו, איתי וינברג (109) ונדב ברדה (34).
בסופר ג'וניור מתחילים, נדב גרינברג (8) האח של יותם מהקטגורייה המקבילה שהולך בעקבות אחיו ועולה לראש הפודיום. עידו עובדיה (11) שני ונועם שטרן (79) שלישי. נציין את אלינור שחר (48) שלחמה על המסלול וגם כשנפלה, התגברה כספורטאית על הרגש, הצליחה להניע את האופנוע ולהמשיך על המסלול. ירין קסנטיני (103) נאלץ לפרוש לאחר ההקפה הראשונה.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?בר נוב מצליח לשמור על זמני הקפה אחידים ובהקפה האחרונה אף קובע את הזמן הטוב ביותר שלו והוא מסיים במקום הראשון.

לאחר מקצה הילדים עלו הבוגרים כמתוכנן להקפת ההיכרות, מסלול מעגלי ארוך מאוד בן יותר מ-14 קילומטרים בתוואי שטח קשה על אדמת כורכר האופיינית למקום, רצופה בבריכות פודרה המעלות עננים של אבק. לאחר כחצי שעה חוזרים מרבית הרוכבים, כשפניהם מאובקים ונראה שהפעם האבק הולך לשחק תפקיד מרכזי שכן יהיה מאוד קשה לבצע עקיפה בטוחה בתנאי ראות קיצוניים, העדר רוח שתפזר את העננים לא תורמת למתח השורר רגעים לפני הזינוק. בעוד הרוכבים עומדים על הגריד ומתכוננים להזנקה, במכשירי הקשר עולה הקול המדווח דיווח על רוכב פצוע המוטל בשטח. הצוות הרפואי יוצא למקום, דקות ארוכות לאחר מכן, בזמן שהרוכבים עומדים על קו הזינוק וממתינים בשקיקה להזנקה, מגיעה ההודעה כי יש עיכוב בהזנקה. בתוך השטח מתחוללת דרמה של ממש כשמסתבר שרוכב ותיק ומנוסה, נפגע באורח קשה במהלך הקפת ההיכרות והצוות הרפואי מעניק לו טיפול מיידי ודואג לפנותו אל ביה"ח. הרוכב הפצוע, רונן מדיאל, מתחרה וותיק בליגה ותושב קבע על מדרגות הפודיום, שבימים כתיקונם נלחם על המקום השני בקטגוריית הסניורים. נאחל למדיאל החלמה מהירה.


מקצועית E-3 זיו כרמי (4) הוא בעל הבית על המסלול בקטגוריה הזו, הוא מסיים ראשון בפער גדול ורביעי בדירוג הכללי.

לאחר הפוגה ארוכה מאוד נקראים הרוכבים על הגריד, ספי כהנוביץ, שופט המירוץ, מניף את הדגל ומזניק את הרוכבים עפ"י קטגוריות. תחילה רוכבי המקצועיות היוצאים כגוש אחד, מעלים ענן של אבק לאוויר ולא נראה שהוא ממאן לרדת. הסניורים וחברי קטגוריית האקספרט יוצאים לדרך ומיד לאחר רוכבי הקטגוריות העממיות. כ-30 מטרים מקו הזינוק בתוך ענן האבק, פוגע רוכב בגלגל האחורי של נועם בטיטו (707) וטורק אותו אל הרצפה. האופנוע נפגע והוא פורש מהמירוץ.

בג'וניור מתחילים רן שמאי (517) מרגיש מצויין על המסלול ומנצח בפער של כמעט 2 דקות

בקטגוריה המקצועית E-1 זהו סוף סלע (47) המושחז, המשלים את זמן ההקפה המהיר ביותר ועוצר את השעון על 19:00. לאחר ההישיגים בזירה הבינלאומית, נראה כי סלע רק מוסיף ומשתפר, לא משנה תוואי הקרקע או סגנון המרוץ, סלע המוכשר מציג יכולת רכיבה פנומנלית. ענבר זלינגר (460) ביום מצויין מסיים במקום השני, בועז סאסי (310) שלישי. גיל זרקו (33) פורש לאחר שני הקפות בלבד ורז עידן (259) לאחר הקפה אחת.

בסופר ג'וניור מקצועי זהו יותם גרינברג (6) שמקדים את חבריו

במקצועית E-2 חם וסוער, דן מיה (1) מגיע פצוע עם כתף פרוקה אך הדבר לא מפיר עלו לפתוח חזק מאוד. הוא משלים את ההקפה הראשונה אחרי סלע. בר נוב (94) דוהר בעקבותיו תוך כדי קרב מול זיו כרמי (4) מהקטגוריה המקבילה. תומר שמש (25) נראה מתוח מהרגיל בטרם ההזנקה אך לאחר ההקפה הראשונה הוא מתחבר לכלי וחזור לתת את ההצגה שהתרגלנו לראות מתומר "החיה" שמש, ונראה כי משהו התעורר בו במירוץ הזה. בהמשך הקלפים נטרפים מעט. בר נוב מצליח לשמור על זמני הקפה אחידים ובהקפה האחרונה אף קובע את הזמן הטוב ביותר שלו והוא מסיים במקום הראשון. מיה, שנאבק בכאבים מצליח לסיים שני ושמש שמח בחלקו במקום השלישי עם תחושה של טעם טוב על מירוץ בו הדברים עבדו לו כמו שרצה. אריאל שלי (15) יודע להנות על המסלול והוא מסיים במקום הרביעי.
מקצועית E-3 זיו כרמי (4) הוא בעל הבית על המסלול בקטגוריה הזו, הוא מסיים ראשון בפער גדול ורביעי בדירוג הכללי. יפתח פרנקו (119) במקום השני ומג'ד נעים (36) סוגר את רשימת המשתתפים בקטגוריה.

נדב גרינברג (8) האח של יותם מהקטגורייה המקבילה שהולך בעקבות אחיו ועולה לראש הפודיום.

בקטגוריית האקספרט, עמית מלול (225) מפגין רמה אחת מעל כולם והוא מסיים בפער של יותר משבע דקות מירון לוגסי (14) ומעיין סבי (44) שמסיימים במקומות השני והשלישי בהתאמה. יובל גוטמן (75) רביעי, אופיר ואזה (241) משלים רק שלוש הקפות ואריאל דדיה שישי עם שני הקפות בלבד, בעוד הוא עוצר בשלב מסויים ומצלם לחברה את העלייה הקשוחה.

סניורים - הפתעה על המסלול כשמתן ניר (109) מסיים במקום השני, אך הדבר לא מונע ממנו לזכות כבר עכשיו בתואר אלוף העונה בסניורים בפעם השנייה ברציפות. מי שהקדים אותו הפעם היה שאולי חמוי (745) שסיים ראשון. אדי קלדס (130) מסיים במקום השלישי וחסרונו של רונן מדיאל (125) הורגש.

בקטגוריות העממיות דור ת'ורגמן (141) ראשון ב C-1,

בקטגוריות העממיות דור ת'ורגמן (141) ראשון ב C-1, אופיר קייסי צמח (227) במקום השני ואור זרקו (666)במקום השלישי.
ב C-2, ים מעוז (151) לוקח את הבכורה , בן בנזירי (128) וטל אבטליון (390) בעקבותיו.
C-3, סמי עותמאן (189) מנצח, אושר בושרי (510) וישראל בוזגלו (989) מצטרפים אליו בפודיום.

קטגוריית הנשים מונה חמש רוכבות בקשת גילאים רחבה ביותר. דנה הורטה (313) המטולטלת משלימה שתי הקפות ומנצחת את הקטגוריה. תמר בזק (320) משקיעה את כוחה ומירצה על המסלול ומסיימת שנייה ורונית קדם (720) עולה עם חיוך למסלול ולמרות התוואי הקשה את שירי כץ (209) ואביב גרינברג (233)
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:31-24.