טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אריאל אלקין – קורע את המסלול


   07-10-2020, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: מדף הפייסבוק

מקום ראשון בפודיום, דגל ישראל ושירת התקווה לראשונה במירוץ רשמי של גביע האקדמיה של ה-FIA. בן ה-13 מקריית ביאליק, קוטף את פירות העמל הרב וכותב עוד פסיקה בתולדות הספורט המוטורי הישראלי.

"האיש הראשון אי פעם מישראל, שזוכה בתחרות קארטינג FIA, זהו רגע גדול גדול למדינה ולאריאל בפרט" צועק בהתרגשות גדולה השדר הנלהב שהעביר את המירוץ בשידור חי, לקראת ההקפה האחרונה שכבר ברור שאריאל אלקין הולך לעשות היסטוריה,
"זה יהיה בלתי אפשרי שתוכנית אומות הספורט המוטורי לא תתמוך לאחר התקדמות כזו, קדימה אריאל, תביא את זה הביתה!" ממשיך בהתרגשות מעוררת השראה השדר, שמכיר ויודע דבר מה אודות טאלנטים לעתיד הרחוק.
אכן, אלקין הצעיר הצליח לעמוד במתח העצום ולנצח את המירוץ ובכך הפך לישראלי הראשון שזוכה בתחרות קארטינג בסבב אליפות העולם של ה-FIA.

אלקין הצעיר הצליח לעמוד במתח העצום ולנצח את המירוץ ובכך הפך לישראלי הראשון שזוכה בתחרות קארטינג בסבב אליפות העולם של ה-FIA.

סיפורו של אלקין מעורר השראה. זה התחיל לפני כשמונה שנים כשאביו, אולג, מוסכניק מחיפה, לקח את אריאל בן החמש לחוות לראשונה נהיגה על קארטינג. מהר מאוד הילד נכנס לעניינים וכבר בגיל שמונה מצא את עצמו על הגריד באליפות רוסיה על קארט דו פעימתי מקצועי. לאחר האירוע הזה הגיעה התפנית, אלקין האב ראה שבנו נכנס לעניין במלוא הרצינות והעמיד בפניו דילמה, שלא כל אחד יכול להציע לילדיו, על אחת כמה וכמה לעמוד בה מצד הילד. "אם אתה רוצה להמשיך בכיוון המקצועי, אתה תצטרך לקחת אחריות על זה". אריאל לא היסס לרגע ואמר במקום כן בצורה נחרצת.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

מאז גיל שמונה ועד היום, עולה אלקין הצעיר על מטוסים לבדו לארצות זרות כאילו מדובר בהסעה לבית הספר. הוא גר יחד עם המאמן הקבוצתי, אך דואג לעצמו לכל דבר ועניין, לרבות משמעת בהקפדה יתרה על הלימודים בארץ וכמובן על שגרת אימונים כיאה לספורטאי מהשורה הראשונה.
בגיל 10 השתתף בליגה האיטלקית וסיים את עונת 2018 במקום החמישי לגילאי 8-12.

מאז גיל שמונה ועד היום, עולה אלקין הצעיר על מטוסים לבדו לארצות זרות כאילו מדובר בהסעה לבית הספר

עכשיו, לאחר ההישג המרשים כשזכה במקום הראשון, מכוון אלקין אל היעד הבא: מירוץ אליפות העולם שיתקיים בפורטוגל בחודש הבא. הוא מתחרה בקטגוריית גילאי 12-14 על קארט דו פעימתי, בעל 30 כוחות סוס, שסוחבים משקל כולל הנהג באזור ה-140 ק"ג, אנחנו מדברים כאן על חיות מסלול קטנות וחזקות שיודעות לתת עבודה.

בחודשים האחרונים מאז פרוץ מגפת הקורונה בעולם, אריאל גר אצל המאמן שלו באיטליה. באזור שבו הוא גר באיטליה לא מרגישים "יותר מדי" את הקורונה. מצד אחד ישנם הגבלות, אך הוא עסוק וטרוד בעיקר בשגרת האימונים, "למעט היציעים הריקים בזמן התחרות זה כמעט לא מורגש" אומר אריאל. ואני צריך בכל רגע להזכיר לעצמי שמי שמדבר איתי מעבר לקו הוא ילד בן 13, שלא נמצא כבר חודשיים בבית וספק אם יחזור במהלך החודשיים הקרובים. "לפני נובמבר אני לא מתכונן לחזור לארץ, לומד כרגע מרחוק יחד עם כל הכיתה כרגיל. אחרי האליפות בפורטוגל אני מאמין שאחזור." אומר אריאל.

עכשיו, לאחר ההישג המרשים כשזכה במקום הראשון, מכוון אלקין אל היעד הבא: מירוץ אליפות העולם שיתקיים בפורטוגל בחודש הבא

כשנשאלת השאלה על חלומות ויעדים, עונה אריאל ברצינות רבה:
"כמובן שהחלום הגדול הוא להגיע לפורמולה one, בדרך יש יעדים נוספים, אך אני לא מצליח לראות איך אני מגיע לשם ללא מימון חיצוני. אבא משקיע המון כסף ואני לא יכול להמשיך בלי ספונסר רציני. אני מקווה מאוד שאחרי הזכייה במירוץ, אני אכנס לתודעה. אך קשה להשיג חסות מלאה רק עם כישרון ותוצאות, צריך גם הרבה קשרים.

אני מקווה מאוד שאחרי הזכייה במירוץ, אני אכנס לתודעה. אך קשה להשיג חסות מלאה רק עם כישרון ותוצאות, צריך גם הרבה קשרים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:34-24.