טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
sea doo 2020 - לרחף מעל המים


   19-07-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה / אסף רחמים

אופנועי הים של sea doo ממשיכים להשתדרג ולהשתפר באופן מתמיד ובשנת 2020 הרף עולה עוד יותר גבוהה וכך גם הריחוף עם הכלים מעל גובה פני המים.

במירוץ החימוש שאינו יודע שובע מבית BRP הקנדית, הגיעה תורם של מהנדסי חטיבת אופנועי הים, המוכר לכולנו תחת שם המותג sea doo (סי דו), לעשות גלים. ולא סתם גלים אלא שיפור צי אופנועי הים ובין החידושים סדרת דגמי GTI-GTR עם שלושה אופנועים חדשים לחלוטין, המיישרים קו עם דגמי GTX ן ה-RXT 300 כ"ס, המוכרים.
הדגמים החדשים כוללים פלטפורמה חדשה המציעה ירכתיים רחבים יותר ו"משטח שיזוף" גדול ב- 36% לעומת דגמי העבר.
המבנה בעל שוקע שונה, רחב וחזק, המעניק יציבות גבוהה יותר בהשוואה לדגמי העבר. תנוחת ישיבה המעניקה מרכז כובד נמוך ובנוסף הכלים קלים יותר עד 18 ק"ג מהפלטפורמה הקודמת. כל הדגמים החדשים מציעים מנוע Rotax חדש בנפח 1630 סמ"ק.
לנסות לסכם בפסקה אחת את החוויה מהכלים הללו, יהיה יומרני למדי ויחד עם זאת, חווית רכיבה יציבה המעניקה גם לרוכב המתחיל תחושה של פעלולן ימי ותיק. המקצוענים שברוכבים יכולים לטעות ולהפוך אותו כלי טס מעל פני גובה פני או לצוללת המשגרת טיל ים אוויר. בכל מקרה אל תנסו לדחוק אותו לקצה, הוא יודע גם לבעוט..Sea-Doo GTI 130
דגם ה- GTI 130 מציע שוקע חדש מסוג Polytec GEN2 כך שהוא רחב יותר ומעניק יציבות רבה יותר. הדגם החדש חזק יותר, קל משקל וקל לתחזוקה, הוא מאובזר בצג שעונים דיגיטאלי בגודל 4.5" ותנוחת ישיבה חדשה Ergolock המעניקה נוחות, אחיזה ויציבות משופרת ברכיבה ספורטיבית, בנוסף למרכז כובד נמוך המעניק יציבות מרבית. המפרט חדש כולל מנוע חדשני 1630ACE , הספק 130 כ"ס והוא חסכוני בצריכת דלק בזכות מצב ECO. לדגם מערכת קירור מנוע סגורה ללא מי-ים, מצערת אלקטרונית המאפשרת גם כיול מפתח למידה לרוכבים חדשים, מערכת IBR לבלימה ולתפעול קל בשיוט לאחור. לפלטפורמה החדשה של ה-GTI 130 ירכתיים רחבים יותר וכן מערכת LinQ לחיבור אבזור מקורי. הדגם מאובזר בתאי אחסון בנפח 152 ליטר – תא מסמכים אטום למים ותא חרטום גדול יותר.

Sea-Doo GTI 170 SE
ל-GTI 170 SE ביצועי מנוע משופרים, שוקע חדש רחב המעניק יציבות רבה יותר קל וחזק יותר, תנוחת רכיבה ספורטיבית וביצועים משופרים בזכות מנוע חדשני Rotax 1630 HO המפיק 170 כ"ס, תאוצה מהירה יותר ב-20% ואפשרות למצב ECO. ל-GTI 170 SE מערכת קירור מנוע סגורה ללא מי-ים, מצערת אלקטרונית, מערכת IBR, תנוחת ישיבה חדשהErgolock , מרכז כובד נמוך, ירכתיים רחבים יותר, מערכת LinQ לחיבור אבזור מקורי, תאי אחסון נגישים, גדולים יותר ואטומים למים ומדרגת טיפוס.

Sea-Doo GTR 230
ל-GTR 230 ביצועי מנוע משופרים, שוקע חדש רחב המעניק יציבות רבה, תנוחת נהיגה ספורטיבית, תאי אחסון נגישים, גדולים ואטומים למים. תנוחת ישיבה חדשה Ergolock המעניקה נוחות, מרכז כובד נמוך המעניק יציבות מרבית ושוקע רחב וקל המתאים גם לרכיבה נינוחה בהרכבת רוכבים נוספים וגם לרכיבה ספורטיבית. ה- GTR 230 מצויד במייצבים ספורטיביים עם אפשרות כיוון למצבים שונים בהתאם לסוג הרכיבה, במערכת TRIM HIGH PERFORMANCE לבחירת זווית חרטום אופנוע הים לפי תנאי הים, סוג הרכיבה ומספר הרוכבים. המנוע בעל מערכת קירור מנוע סגורה ללא מי–ים, מצערת אלקטרונית, מערכת IBR לבלימה מהירה וקצרה ולתפעול קל בשיוט לאחור ומדרגת טיפוס.

כל דגמי ה- GTI-GTR כוללים אופציה להתקנת מערכת שמע מקורית Music On-board המתחברת בבלוטוס' לטלפון ומוגנת ממים. הדגמים כוללים גם תופסני LINQ המאפשרים חיבור וניתוק מהיר של האביזרים המקוריים המורכבים על המשטח האחורי כגון: תיק, צידנית, מיכל דלק רזרבי או הרכבת מוט לגרירת סקי, לצד שורה של תאי אחסון חדשים. דגמי ה- GTI-GTR מציעים גם פתרונות אחסון משופרים כשהתא הקדמי מתחת לכידון (מוגן מים ומרופד למניעת חבטות) מאפשר אחסון לטלפון או נגן מוזיקה וטעינת המכשיר לבילוי ארוך על המים.

דגם ה-RXT-X 300 מיועד לרכיבה ספורטיבית במהירות גבוהה לצד הפלגה רגועה והנאה ממערכת השמע המובנת.
RXP-X 300 הוא אופנוע מרוץ, המאיץ מ0 ל-96 קמ"ש (0-60 מייל לשעה) ב-3.8 שניות.
GTX LTD 300 – אופנוע ים עם ביצועים מרשימים, מנוע חזק ועוצמתי ועיצוב יוקרתי.
דגמי ה-2020 SPARK TRIXX 2-UP וה-SPARK TRIXX 3 מציעים אופנוע-ים ייחודי, PLAY BIKE, ההופך ביצועי פעלולים לקלים כל כך עם כידון מקצועי מתכוונן מעלה/מטה, מערכת טרים (VTS) אלקטרונית המאפשרת כיוון של זרם המים בזוויות חדות כדי לאפשר לרוכבים להמריא עם מהלכים חדשים.

מערכת בטיחות iBR
הדור השלישי של מערכת הבלימה וההילוך האחורי iBR (Intelligent Brake & Reverse) מאפשר מרחק בלימה קצר ויכולת תמרון גבוהה יותר בנסיעה לאחור ולצורך עגינה. המערכת כוללת מצב "ניוטרל" אמיתי, כשבהתנעת אופנוע הים הוא יוותר ללא תנועה ורק בלחיצה על מצערת הגז הוא יחל להתקדם. במצב שיוט ובכל מהירות מעל שמונה קמ"ש לחיצה על ידית הבלם תפעיל את מערכת הבלימה באופן פרוגרסיבי בהתאם למהירות הכלי, כשמערכת ה- iBR תוודא שכלי השייט נותר מאוזן כך שחרטום אופנוע הים לא ישקע במהלך הבלימה, וזאת באמצעות העלאת הסל"ד באופן אוטומטי וללא מעורבות המשיט.
מערכת ה- iBRכוללת מצב לפיו ברגע שמופעלת ידית בלם אז גם אם המשיט ממשיך, בטעות, לסחוט את מצערת התאוצה – פעולה זאת תתבטל באופן אוטומטי, כך שהפעלת הבלימה מנטרלת את אפשרות המשך סחיטת מצערת התאוצה. בזכות היכולת לשלב הילוך אחורי, המערכת מאפשרת נוחות בגישה לאדם במים ובפרט בהפעלת פעילות ספורט ימית כדוגמת גלישת SKI או גלישה על אבוב. המערכת משפרת משמעותית את השליטה באופנוע הים במצב המצריך שילוב הילוך לאחור ו/או בלימה להאטת שיוט ומעניקה יכולת רכיבה אינטואיטיבית מצוינת.


טכנולוגיית iControl
טכנולוגיית iControl, המציעה מערכת הכוללת שליטה על כל המערכות האלקטרוניות. יתרונה המובהק של המערכת מתבטא במצערת האלקטרונית המנהלת מערכת ECO לצריכת דלק יעילה במיוחד ובפרט בהשוואה למתחרים.

ידיות אחיזה ארגונומיות ו- Ergo Lock
ידיות אחיזה המאפשרות אחיזת ידיים חזקה בטוחה, נוחה ולא מעייפת. הידיות עוצבו מחדש תוך התחשבות בהתאם למיקום והאחיזה של הרגליים והישבן, ומוטת הידיים.

מערכת ITC – מצערת חכמה לתגובה ליניארית וצריכת דלק נמוכה
המצערת מאפשרת שליטה אופטימלית על הנסיעה, כאשר הנעה של האופנוע מציבה אןתו במצב ניטראלי וללא תנועה, המערכת תומכת בפעולת הבלימה ושילוב ההילוך האחורי, כמו גם בסיוע בהיגוי, בפנייה במהלך השייט ובהעלאת ההספק באופן ליניארי תוך פנייה איטית. נתון התורם ליציבות ואחיזה משופרים. המצערת שולטת גם בבקרת השיוט, אשר מקבלת מידע מרכיב GPS מובנה. המצערת האלקטרונית מציעה שני סגנונות רכיבה - ספורט או טורינג, לשליטה מיטבית במאפייני ההאצה ובתגובה ללחיצה על הגז. בזכות מערכת ניהול המנוע, אשר מייעלת את תצרוכת הדלק. לאופנועי הים של Sea-Doo יתרון משמעותי של עד 56% בצריכת הדלק, בהשוואה למתחרים הרלוונטיים, על-פי מבחנים בלתי תלויים.

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:03-24.