טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מאבריק x3 xrs max - חוויה לארבע על ארבע


   29-06-2020, תומר וולף | שגיא בורשטיין   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יאיר אבלסון

משפחת מאבריק X3 של קאן אם התביעה מזמן את חותמה בשטח, שלחנו את תומר וולף בכוחות מתגוברים כדי לבחון את האח הגדול או הגרסה הארוכה אם תרצו, המיועדת לארבעה נוסעים. בלי ספויילרים, מישהו במבחן הזה הרגיש קרוב לאלוקים.

יאיר הצלם, שגיא בורשטיין ואנוכי עמדנו בכניסה לתחנת הדלק שבחולות רמת חובב ושוחחנו על ענייני היום שלפנינו, נסיעת מבחן על המאבריק X3 XRS MAX או במילים אחרות האח הגדול למשפחת ה X3, וכפי שמרמזת המילה MAX, מדובר כאן על הכלי החזק ביותר - 195 כ"ס, הארוך והרחב בכל קטגוריית ה - side dy side נכון ל-2020.
חשבנו ביננו לבין עצמנו, מה כבר יהיה אפשר לכתוב? מה? שוב נכתוב כלי מדהים, מכונת אדרנלין, מגהץ את השטח...? אולי נצליח למצוא איזה חיסרון? משהו שצוות הפיתוח של הכלי לא עלה עליו וסגר אותו הרמטית? מה הסיכוי שזה יקרה?

אמרתי לשגיא, שהוא יותר מתמצא בחלק של העבירות (לי אין סבלנות לנסוע ב Low ולראות מה קורה...) "בוא נחכה לליאור אלדן מאבניר ופשוט נשאל אותו מה הסיפור של ה MAX? אחר כך נעשה תיאום ציפיות ונמצא כבר משהו לכתוב". באותו הרגע אני שומע נהימה של מנוע אמריקני גדול ומיד לאחריה אני רואה סילברדו שחור ומאחוריו עגלת ענק עם ה-MAX עליה, טס אל תוך תחנת הדלק כאשר אלדן מנצל את 50 המטרים האחרונים להפחתת המהירות התלת ספרתית לכיוון ה-0. לרגע עמדתי המום מהמאורע ובאותו הרגע נפל לי האסימון. אין לי מה לשאול את ליאור ואין שום תיאום ציפיות. ליאור אמר את שלו וזה במילים פשוטות "ילדים תבינו הכלי גדול עליכם ב-10 מידות. רוצים לנסות לאתגר אותו קצת? בבקשה אני בספק אם תצליחו"
ככה זה, שיש לך פולהאוס ביד, אתה לא משחק פני פוקר אתה פשוט משחק אותה.
אין מקום להסברים והתפתלויות על "אולי זה קצת חלש אבל יש קיט שיפורים למנוע" או "אולי זה קצת קופץ אבל אפשר להחליף סט בולמים" ב-MAX יש הכל ויותר מוגדל ומוגזם.

לעוד מבחני שטח

לכן, מכיוון שזה המצב ואלדן לא באמת מתרגש, הוא עומד מהצד כאב גאה ויודע מראש, שאנחנו ניפול לרגליו עם חיוך של ילדים, שפעם ראשונה ראו משהו שאסור היה להם לראות...
לא נשאר לי אלא לחבר את מצלמת הגופרו לקסדה לשאול את כל שלושת האורחים לקוקפיט של ה-MAX אם הם חגורים ומוכנים ואז להדביק את הדוושה לרצפה בכל הכוח ושאלוקים יעזור לי.
איך שאני אוהב את אלוקים אין לכם מושג.
כמה הייתי קרוב אליו בחולות של רמת חובב, הוא היה אחראי על הטבע ואני הייתי האחראי על הגז ושנינו היינו בעננים.
אני יודע שבגלל הקורונה סגרו את השמים אבל עם ה MAX בחולות, השמים היו פתוחים לחלוטין.
בלי מסכות ובדיקות המראנו ונחתנו כאוות נפשנו, הכלי לא התלונן על מסלולי הנחיתה המשתנים ולא על מסלולים ההמראה המאולתרים,
הוא פשוט שמח להטיס אותנו בכל מצב ולכל מקום בו חפצנו.
התחושה של ניתוק מהמציאות כל כך משכרת (לא משקרת) ההגה הקטן והלא עגול מרגיש קצת כמו ג'ויסטיק של משחקי מכוניות במחשב.
הוא כל כך קל קצר (במעבר מצד לצד) ומדויק. המנוע שתמיד מייצר כוח ועוזר להרים את הפרונט הארוך בכניסה לבמאפ או בלייצב נחיתה מדרופ, שליטה ביציאה מסיבובים וכמובן המתלים שגורמים לכל השקשוקה הזו להיות מדוייקת, טעימה וחריפה במיוחד.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

דווקא ה – MAX הארוך עם ארבעת המושבים הוא הכלי המושלם ל-90% מהשטחים. אני מעדיף אותו בשבילים, בדיונות, בדרכים רעות ומצולקות ואפילו בטיפוסים. רק בקטעים צפופים מאוד וטכניים מאוד האורך יהווה חיסרון.
מבחינתי חווית הנהיגה והנסיעה במאבריק מקס היא לא פחות ממושלמת.
כן, עדיין מרוח לי החיוך המטופש על הפנים, מצטער אם זה נשמע לא מקצועי. זו פשוט האמת.
לפני שאני אעביר את זכות הכתיבה לשגיא אני אציין שני דברים שלדעתי חשובים:

דבר ראשון, כמה שה-MAX קרבי וספורטיבי ככה הוא יודע להיות גם חתול ביתי רך ומפנק. מה שלא היכרנו מכלים בעבר שאם הם היו מכוילים קשוח אז נסיעה בקצב רגוע הייתה קשה ומפרקת עצמות.
ודבר שני, ה-MAX מאוד מפרגן לנהג. באמת שלא צריכים להיות 'רובי גורדון' בשביל להטיס את הדבר הזה. לרוב ה-MAX מאוד ממושמע, מדויק ובעיקר סלחן.

ההתרשמות של שגיא. – צמד רוכבים בריבוע.

כשתומר וולף, ידידי משכבר הימים, הופיע בצג הטלפון חשבתי לתומי שהינה מגיע עוד ראלי קשוח שאליו נצא ונתחרה זה בזה. להפתעתי לא זו הייתה מטרת השיחה. הימים הם ימי קורונה אין יוצא ואין בא ולנו נותר רק לחלום על ראלי קשוח ואם לא זו הסיבה, אז למה חייגת?
מסתבר שתומר מכוון למשהו לא פחות קשוח מראלי, לכתוב כתבת מבחן למאבריק X3 XRS MAX.
לא, שלא תבינו לא נכון, לצאת לשטח ולנהוג על הקאן אם זה החלק הקל, אך לבטא את עצמי בכתיבה, זה קשוח!
למרות שהפצרתי בתומר, שיותר קל לי חוצה ישראל מכתיבה הוא לא ויתר והרי התוצאה לפניכם, מקווה שתתחברו.

9:00 בבוקר, אי שם בדרום, אזור חולי וסלעי גם יחד המכונה בשם "נחל סכר", זהו מגרש המשחקים שבו ניתן להביא למיצוי את הקאן אם ודומיו, שבילים מהירים, באמפים אימתניים ולקינוח קירות תלולים ומדרגות סלע מפחידים.
ליאור אלדן, מנהל מכירות אזור דרום של עופר אבניר, נותן סקירה ותדריך, קפה בוץ קטן בגרון ואנחנו שועטי, ארבעה בחורים וציוד על ה MAX אל עבר החולות. בקשתי לשבת מאחור כי ליד תומר זה נראה לי מפחיד אז אולי מאחוריו זה פחות. בכל זאת אם יעשה שטות אמשוך לו בידית בלם, מסתבר שאין פה אחת כזו, אכלתי אותה.

(שגיא בורשטיין, הרכש החדש לצוות הבחונים והכותבים לאתר naZZima, רוכב טרקטורונים ונהג רכבי שטח קלים מקצועי, בעל נסיון רב שנים בתחום. השתתף במרוצים רבים וכיכב בליגת הראלי רייד / ראלי קרוס, ארון הגביעים העמוס יעיד על כך ובנוסף היה דמות משמעותית בהעתקת המירוצים לימי שישי. במסגרת עבודתו ניהל בורשטיין צי של רכבי שטח קלים - ריינג'רים מדוגמים, שישמשו לטיולי שטח בכל רחבי הארץ. אנו מברכים על הצטרפותו של שגיא לצוות ובטוחים שהוא יתרום לכולנו מניסיונו הרב ומנקודת מבטו הייחודית. )

היתרון הגדול של ה MAX על פני אחיו הקטנים, הוא באורכו, יותר מארבעה מטרים. תומר פשוט טס את השבילים עם הבאמפים האימתניים בלי שום חשש לקבל "זוגיות", זהו שלב שהגלגלים האחוריים מכים בחוזקה בבאמפ ועולים אל על אל השמים, במקרה הטוב אתה רואה חול ואז את "דרך המלך" ובמקרה הרע, אתה רואה חול, את הדרך חזרה, שמים ואז את "דרך המלך", קוראים לזה גלגול לפנים. זה נובע בעיקר מרגל כבדה על הגז אבל גם מאורך הכלי.
ה MAX ארוך, עובדה שבהחלט מאפשרת רגל כבדה על הגז ללא חשש. הMAX מצויד במנוע 900 עם טורבו שמספק 195 כוחות סוס, כן קראתם נכון 195 כ"ס! הכי חזק בקטגוריה ובכלל בתחום ה-SBS (במצב 'סטוק' כמובן) מה שלא מפריע לו להגיע אל תחתית דיונה אימתנית ותלולה בנונשלנטיות, לטפס אותה מהמקום ולבסוף בקצה לזנק אותה בוולי – קאן אם שאפו! אותי השארתם המום.

ארבעה מטרים נשמע ארוך ומסורבל לא אצל ידידנו ה MAX. הגה מדויק מאוד, במהירויות הגבוהות זה חשוב, כי יש כאן ארבע מטר להכניס לפנייה.
בנוסף הישיבה מאחור מרווחת מאוד, עד כדי שיאיר הצלם הצליח להשחיל את קיטבג המצלמות שלו בין הרגלים ועד נשאר לו מקום, קאן אם שאפו!
לא די בזה, ה MAX מרגיש נינוח כשהוא מועמס במשקל: "תעמיס, תעמיס, יש מספיק מקום וכוח לסחוב הכל."
אגב, בעופר אבניר ידעו לספק לכם גגון מותאם לגג במידה והחלטתם לצאת לטיול ארוך במיוחד בהרכב מלא.

שטח טכני זה בהחלט מה שאני אוהב. אז גם כאן האורך הוא היתרון המובהק של האח הגדול למשפחת המאבריק. מולי קיר סלע לבן בגובה 5 מטר, לחיצה קלה באצבע לשילוב 4X4, מעלה שני גלגלים קדמיים. לחיצה על גז קבוע והיי הוא למעלה.
אופס, שכחתי לשים ב LOW. טוב אני למעלה. מעניין למה צריך אותו? אם קירות כאלו הוא מדלג בקלילות.
גם בקיר הזה האורך הוא יתרון מובהק שלו כי אפילו לרגע הוא לא הראה סימני איבוד אחיזה להזדקרות של האף מדהים!

ועוד דבר שבקאן אם הצליחו לעשות טוב, זה לייצר כלי מאוזן. כולנו מכירים את ההרגשה שנכנסים לכלי ספורט והוא מכניס אותנו לאטרף. הכלי הזה מתאים כשאתה יחד עם הילדים מאחור והאישה לצדך, מאפשר לרכוב רגוע, הכלי לא מושך אותך לתרבות רעה.
במצב האחר, כשאתה אם החבר'ה, ארבע גורילות ואם עוד חבורה של כלים, ה MAX הופך להיות כלי קרב אימתני, שלא נופל משום כלי בקטגוריה ואם הוא בידיים נכונות הוא יהיה ראשון בשיירה. ככה זה שאתה עם הכי ארוך וגדול!


המחירון המלא של הרכב 226960 ש"ח וכעת במחיר מבצע 220462 ש"ח כולל מעמ ואגרת רישוי, ט.ל.ח.


לחובבי המפרט הטכני :

תודה ל-FOXHEAD, יבואנית אביזרים לאופנועים על ציוד השטח למבחן.

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:15-24.