טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אליפות ישראל במוטוקרוס – סבב 1 עונת 2020 - חוזרים למסלול


   04-06-20, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עם הפשרתן החלקית של מגבלות הקורונה וחזרתם של אירועי הספורט, הספורט המוטורי עולה על המסלול באירוע הפתיחה של אליפות ישראל במוטוקרוס. 90 רוכבים דילגו בין הקרקע לאוויר במסלול ווינגייט רייסאווי.

מבין כל ענפי הספורט שחזרו לפעילות בסוף השבוע האחרון לאור הפשרתם החלקית של המגבלות שנגזרו על כולנו בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה בארץ ובעולם, לא יכלנו לבקש משהו טוב יותר מאשר אירוע הדגל של הספורט המוטורי הישראלי, אירוע הפתיחה של אליפות ישראל במוטוקרוס לעונת 2020. מבט קטן מכביש החוף מערבה, בשעת בוקר מוקדמת, כשהעין מבחינה מבין העצים בצבעוניות של הדגלים ואוהלי הקבוצות, ממש מחממת את הלב ומעלה חיוך על הפנים, הנה אנחנו אט אט חוזרים לשגרה ולספורט האהוב שלנו.
רחבת הפיטס מלאה וגדושה, 90 רוכבים! תשע קטגוריות שונות, כולם מוכנים ומזומנים למרוץ הפתיחה בבוקר יום שבת, 30/5/2020, במסלול המוטוקרוס המושקע "וינגייט רייסאווי" Wingate Raceway. אי אפשר להתעלם מהעובדה המבורכת כי ישנה כמות עצומה של ילדים ונערים ויחד עם זאת, היינו שמחים לראות עוד יותר מתחרים במיוחד בקטגוריית MX1.

יציע הקהל גדוש ומלא, נתון מפתיע בהתאם לעובדה שרק בערב המירוץ נשלחה הודעה על כך שאפשר לרכוש כרטיסים, תוך כדי הקפדה על המגבלות.
מערכת מדידת זמנים חדשנית מבית היוצר של אסף וייסבקר, משדרת באופן מקוון ומיידי את זמני ההקפה של כל רוכב וכמובן את תוצאות המקצה.
הצופים לא רק יכולים להסתפק רק בזה, ולראשונה במסגרת ליגת המוטוקרוס, חלק מהמקצים הועברו בשידור ישיר דרך פלטפורמת you tube, בהנחייה בועז קורפל והפרשן ירון גולדשטיין.
לא היה פרסום מוקדם או קישור שניתן להפיץ מראש וחבל שכך ובכל זאת הפיילוט עבר בהצלחה, כשהיו לא מעט צופים און ליין ועוד מספר לא מבוטל של צופים שנכנסו לאחר מכן. הקהל באירוע נהנה משמעית השידור ברמקולים. ולנוחיותכם צרפנו את הקלטת השידור.

"שחר בלולו ביום מצויין, טס על המסלול בצורה מדוייקת תוך כדי שהוא מגביר את הפער יותר ויותר כל הדרך אל המקום הראשון."

קטגוריית MX -1
הקטגוריה הבכירה על המסלול, אופנועים בנפח מעל 250 ועד 450 ארבע פעימות.
שישה רוכבים בלבד, מספר זעום לכל הדעות, אך נסתפק בכך שכל אחד מהשמות על הגריד הוא כוכב בפני עצמו שהגיע במטרה לעמוד על המדרגה הגבוהה בסוף העונה. מבין שלושת הזוכים באליפות הקטגוריה אשתקד, רק דן מיה (1), רוכב KTM, שסיים את האליפות המקום השני משתתף. שחר בלולו (12) על קוואסאקי KX450 שחוזר מפציעה ארוכה, טוען להשיב לראשו את כתר האליפות מלפני שנתיים. (146)רוני רגף, רוכב הבית של מסלול ויינגייט, מצוייד בהונדה CRF 450R,
אליקו אוחנה (100) על הוסקוורנה FC450, מגיע בהרכב משפחתי מלא עם לא פחות מחמש מעריצות צמודות במיוחד. אישתו יסמין וארבעת בנותיו, והוצאנו מן המשוואה את יתר המלווים והמלוות. אריאל דדיה (22) על קאוואסקי KX450F, ידוע בכך שהוא מגיע להתחרות בכל מקום בו יש מנוע, שני גלגלים ודגל שחמט, רק שהפעם הוא מתריע מראש שבתקופת הקורונה ישב בבית ולא באמת שמר על כושר. בר נוב (94) חותם את הקטגוריה כשהוא רכוב על הוסקוורנה 450, מהכוכבים של ליגת האנדורו והפעם מכוון לקחת חלק מרכזי בליגת המוטוקרוס.

"סוף סלע דבק במשפט האלמותי מתחיל הכי חזק ולאט לאט מגביר את הקצב."

הגריד יורד והרוכבים מזנקים קדימה, בלולו, חד כתער, פורץ ראשון במרכז המסלול ומקדים את מיה לפנייה הראשונה, פותח מצערת ומזנק, תרתי משמע, קדימה תוך כדי תצוגת רכיבה מרשימה במיוחד. מיה נופל מהאופנוע, דדיה מתמקם שני, וצמודים אחריו אוחנה ונוב, רגף מעט מאחור.
בלולו ביום מצויין, טס על המסלול בצורה מדוייקת תוך כדי שהוא מגביר את הפער יותר ויותר כל הדרך אל המקום הראשון. הקרב על המקום השני בראשות דדיה שמנסה לרכב באון הגני, מעיף מבט לאחור ורואה את אוחנה שמנסה למצוא את נקודת העקיפה, רביעי כרגע זהו נוב ששומר מרחק ובחון את שני הרוכבים שלפניו, שלוש הפקות אוחר יותר, אוחנה מצליח למצוא את הפתח ולהתברג שני, דדיה נחלש וכעבור כחצי הקפה נוספת נוב מצליח לעקוף ולהתביית את על הזנב של אוחנה. רגף מחליק בפנייה הצמודה לקהל ומאבד את מיקומו למיה, שמבין שהפער לפודיום גדול ובוחר לרכב בכיף תוך כדי צהלות הנאה בתוך הקסדה והצגה לצלמים ולקהל. נוב מצליח לעקוף את אוחנה ולאט לאט מגדיל את הפער. רגף נופל שוב, אך הפעם האופנוע לא מניע ולוקח לו הרבה זמן לחזור למשחק. לקראת סיום נראה כי הפערים גדולים אחד מהשני ואפשר לעבור לסיכום המקצה, אנחנ ומקבלים תזכורת למשפט "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר", רגף מחליק בשלישית, זה לא היום שלו. נוב שנראה כל כך בטוח על המסלול, מאבד לרגע ריכוז, הגלגל הקדמי מתרומם שני מטרים לפני קפיצה ועד שהוא מגיב, האופנוע כבר טורק אותו לרצפה בזוגייה עם הפנים באדמה והוא מאבד את מיקומו. הוא משלים את חציית קו הסיום ובהמשך לא יעלה למקה הבא. אוחנה מנצל את ההזדמנות רץ קדימה, דדיה שהיה במרחק מצמצם טווח ומנסה ברגע האחרון לגנוב את המיקום אך הוא מפספס בחצי מטר. בלולו ראשון, אוחנה שני, דדיה שלישי.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

בן אלמגור (5) רוכב על KTM 85 SX, מפגין יכולת רכיבה ברמה אחרת מיתר חבריו לקטגוריה והוא מנצח את שני המקצים כטיול בפארק.

קטגוריית MX-2
שלושה עשר רוכבים ממלאים את השורות בקטגוריה הקרבית והזריזה, אופנועים עד 250 סמ"ק מרובעי פעימות / 125 סמ"ק דו"פ. הרוכבים אומנם צעירים בגיל אך רובם כבר הטביעו חותם והם מתחרים לא מעט שנים עם הישגים מרשימים. גיא דוברובסקי (51) על CRf 250, איתמר ולדמן (23) KX 250, ארז מלמן (77) KTM 125, שי ספקטור (108) KTM 125 , שי מנצור (7) KTM 250, אור זולטובסקי (10), אופיר ואזה (241) CRF 250, גלב פרומונוב (3) YZ 250, אילי ביבי (24) CRF 250, גיל זרקו (33) YZ 250, בן חביב (36) KX250, עומר רוזנבלום (26) YZ250 ואחרון חביב סוף סלע (47) על גבי KTM 250F.

שלט חמש שניות באוויר, הגריד יורד וסלע דרוך ומרוכז משגר את עצמו במהירות בלתי נתפסת, לוקח את הפניה הראשונה וטס קדימה תוך כדי שהוא חותך כל קפיצה וקפיצה בכדי לשמור על גובה נמוך ככל האפשר. זרקו, ביבי, רוזנבלום, זולטובסקי, דוברובסקי, ספקטור, חביב כולם מסתדרים בזה אחר זה, מי שבחור בקווים הפנימיים ומי שבחור בחיצוני, החברה מחליפים מיקומים ואילו סלע דבק במשפט האלמותי מתחיל הכי חזק ולאט לאט מגביר את הקצב. דוברובסקי מסיים במקום השני וזרקו במקום השלישי.


מקצה משולב MX 1 + MX 2
לאחר המקצה הראשון, הוחלט לאחד את שני הקטגוריות הבכירות של הליגה ולמקצה השני הם הוזנקו יחד, שני רוכבים חסרים, בר נוב בראשונה ופרומונוב בשנייה. תחילה יצאו לדרך רוכבי ה- MX 2, כאשר זהו סלע ששוב יוצא ראשון וטס קדימה. זרקו ודוברובסקי נופלים זה על זה. רוזנבלום מתמקם שני מנצור וספקטור אחריו. 30 שניות לאחר מכן יואת לדרך ההזנקה של קטגוריית MX 1, הפעם זהו מיה שיוצא ראשון, אחריו בלולו, אוחנה, דדיה ורגף. בלולו לא מוכן לראות זנב בשלב זה של המירוץ, פתוח מבער ועוקף את מיה. בלולו וסלע, שניהם דומיננטים על המסלול, כל אחד בקטגוריה שלו, שולטים ביד רמה, ברכיבה מהירה ומדוייקת. זרקו מנסה לצמצם פערים אחרי פתיחה לא טובה ומצטרף לדבוקה גדולה שמתחרה על המקום השלישי. ככל שהזמן עובר בלולו מוצא עצמו בורח מחבריו לקטגוריה מתערבב יחד עם הדבוקה המדוברת, בנחישות רבה הוא מצליח לעבור כל הרוכבים ומנסה להדביק את סלע, אך הפער ביניהם גדול מדי ושניהם מסיימים במקומות הראשונים. ספקטור מסיים שני וזרקו שוב מסיים במקום השלישי. ב – MX 1, דן מיה שומר על מיקומו, רגף מנסה לתקל את אוחנה ונופל בפעם הרביעית ביום הזה אל הקרקע. בסיום מיה שני ואוחנה שלישי.

" ירין כהן (67) קאווסאקי KX250, רוכב יפה מאוד, בסבלנות ובזהירות הוא מצליח לכפר על פתיחה לא טובה במקצה הראשון ומסיים ראשון."

קטגוריות MX 3 – אקספרט / סניורים
שמונה רכובים רשומים בקטגוריות האקספרט שהיא למעשה הקטגוריה הפתוחה שעברה אדפטציה בכדי לאפשר לרוכבים שרוצים להמשיך להתחרות מבלי לעלות לרמה הגבוהות יותר. שישה רוכבים רשומים בקטגוריית הסניורים, רוכבים מעל 40. מאחר ואין הרבה מתחרים באופן יחסי, כולם הוזנקו יחד בקו אחד. עודף גמישות בקבלת ההחלטות אפשרה לנדב שוורץ(23) ולעידן קליין (999), שניהם רוכבים על YZ450, לשנות את החלטתם ואלו בחרו בסופו של דבר להשתייך לmx3 למרות שנרשמו תחילה לסניורים ובכל זאת עלו למסלול עם מדבקות סגולות שלא תואמות את הקטגוריה. כך אריאל שלי (15) שניצח ביד רמה על המסלול, מהרגע שתפס את ההובלה המשיך לרכב באופן רגוע כשבין לבין הוא מנהל קרב "שטחי" עם קליין, מאחר והוא יודע שאין זה משפיע על הניקוד אז בוחר שלא לקחת סיכונים מיותרים. קליין יושב לו על הזנב, מחפש את הדרך לעקוף ולאחר מספר הקפות מגיע למסקנה כי עקיפה טכנית בדמות בלוק פס לא תיהיה כאן ואז הוא בוחר לפתוח גז ומבצע עקיפה בקפיצת הטריפל. שלי כאמור לא מתרגש מהעניין ובטוח שהניצחון בכיס שלו. רק במעמד הפודיום מתברר כי שוורץ וקליין כאמור עבור קטגוריה והוא נאלץ להסתפק במקום השלישי הכללי. סיום המקצה הראשון: שוורץ, קליין, שלי. סיום במקצה השני: קליין, שלי ומוטי אלקיים (69) KXF250F. בסניורים, רק ארבעה מתחרים בדיעבד, שומרים על שני מקצים זהים מבחינת התוצאות ללא אירועים מיוחדים, כשאורן אליתים (2) KTM 450, מוביל ביד רמה ברכיבה יפה כל הדרך אל ניצחון כפול. המקום השני של אברהים אלחמידי (62) קאווסאקי KX450, ויריב לוי (5) YZ250F, במקום השלישי. איתי קציר (3) חותם את הרשימה והוא רוכב על קאווסאקי KX250.

" עידן קליין יושב לו על הזנב, מחפש את הדרך לעקוף ולאחר מספר הקפות מגיע למסקנה כי עקיפה טכנית בדמות בלוק פס לא תיהיה כאן ואז הוא בוחר לפתוח גז ומבצע עקיפה בקפיצת הטריפל."

קטגוריית רוקיז
אחת הקטגוריות היותר מעניינות על המסלול, עוד התאמה של הנהלת הליגה בכדי לעורר עניין ולאפשר לרוכבים צעירים להתקדם בקצב שלהם. עד גיל 21 עד 250 סמ"ק ארבע פעימות.
לא פחות מ-14 רוכבים על קו הזינוק, כולם דרוכים וזהו המקצה היחיד שבו ניתן לראות כי רמת הרכיבה שווה בין מספר רב של מתחרים ולא מתחרה או אחד או שניים שבולטים מעל כולם. ההבדלים בתוצאות בין שני המקצים מעידים על כך שזו אחת הקטגוריות הכי חמות שנראה לאורך העונה. ירין כהן (67) קאווסאקי KX250, רוכב יפה מאוד, בסבלנות ובזהירות הוא מצליח לכפר על פתיחה לא טובה במקצה הראשון ומסיים ראשון. גל אזולאי (121) ימאהה YZ250, מסיים שני וליאור ארצי (65) ימאהה YZ250, מסיים שלישי.
במקצה השני כאמור הקלפים נטרפים, יועד זוהר אלקבץ (80) CRF250, פותח טוב ונותן הצגה שמכפרת על הנפילה במקצה הקודם. הוא מסייים ראשון. בועז סאסי (310) KTM250, עובד קשה על המסלול ומסיים שני. שלישי כהן שבסיכום עומד בראש הפודיום.

"15 רוכבים ורוכבות! הקטגוריה העמוסה מכולם וזה רק מראה עד כמה העתיד הנראה לעין ורוד מכפי שיכולנו לדמיין. טל עובדיה (14) KTM 65 SX בראש"

ג'וניור מקצועי
בקטגוריית הג'וניור מקצועי נציין לשבח את בן אלמגור (5) רוכב על KTM 85 SX, שמפגין יכולת רכיבה ברמה אחרת מיתר חבריו לקטגוריה והוא מנצח את שני המקצים כטיול בפארק. במקום השני בסיכום הכללי דודי שמואל (25) KTM 85 SX, שסיים במקומות השני והשלישי במקצים. במקום השלישי בסיכום שי אשכנזי (669) שסיים במקומות חמישי ושני בהתאמה. שון אופשטיין (922) על הוסקוורנה TC85 מתרסק במקצה הראשון לאחר בלוק פס אגרסיבי, הוא חוטף מכה חזקה ביד וממשיך לרכב עם יד בכדי לסיים את המרוץ. למרוץ השני כבר לא היה כשיר לעלות.

סופר ג'וניור מקצועי
שישה רוכבים בקטגוריה ויש לנו כאן עסק עם קטנטנים אך משקיענים, רוכבים מצויינים שנהנים מליווי צמוד ודחיפה חזקה וצמודה של ההורים. גם בקטגוריה זו המעמדות ברורות וזהו איתי וינברג (109) שמנצח פעמיים בעזרת ה- KTM 65 שלו. נעם ביאלי (142) הוסקוורנה TC 65, מסיים פעמיים במקום השני ושלישי זהו אוראן אוחנה (100) YZ 65, שמסיים פעמיים שלישי. יותם גרינברג (6) YZ 65 ובן נהרי (7) KTM 65, מחליפים מיקומים בין המקצים

"בקטגוריה זו המעמדות ברורות וזהו איתי וינברג (109) שמנצח פעמיים בעזרת ה- KTM SX 65 שלו."

ג'וניור מתחילים
13 רוכבים עולים על המסלול המקצועי, הם מתרגשים מאוד והוריהם לא פחות, רון רוזינביום (84) חמוש בהוסקוורנה TC 85 , מנצח את שני המקצים ועומד בגאווה בראש הפודיום. יהלי טל (19) גם הוא על הוסקוורנה, מסיים שני את המקצים ובמקום השלישי יולי סובול (13) על ימאהה YZ 85, גם עם מאזן דומה.

סופר ג'וניור מתחילים
15 רוכבים ורוכבות! הקטגוריה העמוסה מכולם וזה רק מראה עד כמה העתיד הנראה לעין ורוד מכפי שיכולנו לדמיין. טל עובדיה (14) KTM 65 SX ואוריין רוזנבוים (246) הוסקוורנה TC 65, מחליפים בניהם את הניצחון בין המקצים ואיתמר עמר (15) מסיים פעמיים במקום השלישי לאחר שני מקצים ארוכים בהם ניהל קרב צמוד עם אוריה אוחיון (5) ימאהה YZ 65, שסיים רביעי. נציין את דורות ההמשך ירין קסנטיני (103), הבן של רמי קסנטיני, רוכב עבר בליגת הטרקטורונים, ואת הראל סולימני (3) הבן של שחר סולמיני, רוכב עבר בליגת האנדורו. בנוסף ראויות לציון גם שתי הבנות על המסלול, אלינור שחר (48) על KTM SX 65, שמסיימת במקום ה-12. לסיום נזכיר את הרוכבת הצעירה ביותר על המסלול, איה ויינר (210), רק בת שמונה, רוכבת על האופנוע עם נפח המנוע הקטן מכולם, הוסקוורנה TC 50, היא פחה היטב אך לאחר שלוש הקפות מגבלות האופנוע שיחקו תפקיד, היא לעומת זאת רוכבת בקור רוח מדהים, מסיימת את המירוץ עם חיוך גדול על הפנים וכבר מחכה לגדול עוד קצת בכדי לעבור לנפח המנוע כמו כולם.

לרשימת התוצאות המלאה

"13 רוכבים עולים על המסלול המקצועי, הם מתרגשים מאוד והוריהם לא פחות, רון רוזינביום (84) חמוש בהוסקוורנה TC 85 , מנצח את שני המקצים ועומד בגאווה בראש הפודיום."

וידאו
תמונות מהגלריה

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.לינוי ברושל 07-06-20
למה עידו כרמון לא השתתף?!
2.אש עליכם 13-06-20
:)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:41-24.