טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריקה צמח, יו"ר התאחדות הספורט המוטורי בישראל התפטרה מתפקידה


   30-03-20, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ריקה צמח, יו"ר ההתאחדות בשנתיים האחרונות, התפטרה מתפקידה. ברשומה ארוכה ומפורטת בחשבון הפייסבוק שלה פירטה את פועלה, להלן הדברים

ריקה צמח, יו"ר התאחדות לספורט מוטורי בישראל, סיימה את תפקידה בהתאחדות לספורט מוטורי בישראל.
ברשומה ארוכה ומפורטת בחשבון הפייסבוק שלה פירטה את פועלה וציינה את הנושאים עליהם עמלה בתקופת כהונתה
להלן הדברים כפי שהופיעו בפוסט שלה ולאחר מכן צוטטו בעמוד הפייסבוק הרישמי של ההתאחדות:

כל ההשקעה הייתה שווה רק בשביל הספורטאים שהצביעו ברגלים והשתתפו באירועים בצורה חסרת תקדים.
זה מה שחיזק אותי בעשיה למרות כל העוינות שמתלווה תמיד לתפקיד ציבורי, עוינות של אנשים רובם מתוך בורות אבל חלקם המכריע מתוך אינטרסים אישיים ומגעילים.
לכם הספורטאים שהגיעו ותמכו בי ועודדו אותי בכל אירוע, בטלפונים בכל שעות היום בהתכתבויות ודחפו להמשיך, לכם מגיע באופן אישי תודה מיוחדת אתם הייתם הכוח המניע. תודה

אני מעלה את מכתב ההתפטרות שלי כפי שנמסר לוועד המנהל של ההתאחדות

הודעה על סיום תפקיד
היום אני עוזבת את תפקידי כיו"ר התאחדות בחששות גדולים, אך גם בתחושת סיפוק וגאווה ענקית. הגעתי להתאחדות לפני שנתיים וחצי. לקחתי על עצמי מחויבות אשר התארכה לנוכח האתגרים הרבים. הצורך הדחוף היה להבריא את ההתאחדות ממשבר תקציבי חמור לאחר שסימה את שנת 2017 בגרעון תקציבי של 1.2 מיליון ₪ כתוצאה מהתחייבות ללא כיסוי שלא אושרו ע"י הוועד או החשב המלווה.
מאז אותו ערב שבו קפצתי למים השקעתי את רוב שעות היום לתפקיד. שהוא התנדבותי וללא תמורה כספית, השקעה רבה אך עם סיפוק ואהבה רבה.
האם זה שווה את זה? תלוי מה מנסים להשיג ואיך מודדים את זה…
קפצתי למים בגלל כמה סיבות קודם כל בשל אהבה לספורט המוטורי, ורצון לצמצום פערים בין מצבו המדשדש בארץ לשגשוגו באירופה.
בפני עמדו אתגרים רבים:
1. חובות כספיים - להבריא את ההתאחדות מהמשבר הכלכלי.
2. שינוי תקנון - להוביל שינוי תקנון שיפתח את שורות ההתאחדות ויחבר את הספורטאים להתאחדות.
3. קיום הליגות - לקיים את הליגות בצורה מסודרת ועקבית כדי ליצור אמון אצל הספורטאים והספקים.
4. שינויים רגולטורים - להוביל שינויים בחוק והתקנות ולהתאימם למציאות בארץ.
5. ביטוח הספורט המוטורי - לטפל באופן מקיף ויסודי בנושא הביטוח התקנה והכיסוי הביטוחי.
6. להוביל להכרה של ההתאחדות כגוף המיצג של מדינת ישראל בFIM

האם הגשמתי את המטרות?
בטוח שלא את כולן באופן מלא ויש עדין עבודה רבה
1. הצלחנו לרתום את משרד הספורט לתמוך בתוכנית ההבראה ובכל חודש מעבירה ההתאחדות 50,000 ₪ לספקים שספק אם היו מקבלים את כספם לולא התוכנית. מרבית החובות כבר כוסו ואני מאמינה שעד לסוף השנה הנוכחית כל חובות העבר ישולמו.
כאן המקום להודות לספקים שגילו סבלנות ורצון טוב והסכימו לפריסת תשלומים חסרת תקדים. שאחרת ההתאחדות הייתה נאלצת להכריז על פשיטת רגל.
2. בחודש אוגוסט 2019 שלחה ההתאחדות תקנון חדש לרשם העמותות. תחת התקנון החדש יקבלו כלל הספורטאים את הזכות לבחור את הנציג שלהם בוועד המנהל של ההתאחדות. לצערי התקנון עדין לא אושר אצל הרשם בגלל מחלוקות בין חברי ההתאחדות ואני מקווה שהחברים שנשארו יצליחו לגשר על המחלוקות וישכילו לאחד כוחות.
3. קיום הליגות היה בלב ליבה של פעולות הדחף שהינו צריכים לבצע. חשוב היה ליצור אמון אצל הספורטאים וגם אצל הספקים להמשיך פעילות למרות הקושי הכלכלי וגם ליצר נקודות זכות להתאחדות בוועדת התמיכות לשם קבלת תקציבים בשנים הבאות. לכן פעלנו בכל הכוח לקיים ליגות סדירות בכל הענפים האפשריים ואכן שנת 2018 ו2019 התאפיינו בליגות יציבות בארבע ענפים בטח ובטח ביחס לשנים קודמות.
4. הצלחנו לשנות את תקנת גיל הרישוי לילדים הגיל לנפח 125 סמ"ק ירד לגיל 14, ואני בטוחה שמגמת השינויים הייתה מתגברת לו הייתה ממשלה מתפקדת.
5. כמות ימי הביטוח לספורט המוטורי גדלה באופן משמעותי ב - 2017 היה ביטוח ל 60 ימי פעילות, ב 2018 כבר היו לנו 265 ימים וב 2019 הצלחנו להגיע לביטוח שמאפשר 850 ימים. בהחלט כמות שמאפשרת לקיים אימונים מבוטחים וחוקיים כמעט בכל ימות השנה בכל המסלולים הקיימים, במקביל אנחנו גם פועלים בעזרת משרד עורכי דין להתאמת התקנה לחוק הביטוח כדי שנוכל לחדש את הפוליסה ולהמשיך לתת ביטוח לספורט.
6. בנושא ההכרה של הFIM יצרנו התקדמות וקשרים מאוד טובים והכיוון נראה היה מאוד חיובי, אך לצערי לנוכח ההתנהלות של הוועד קשה לי לראות כרגע שההכרה תעבור.

הייתה לי זכות גדולה לעבוד ביחד עם צוות העובדים המסור של ההתאחדות וברשותם ניב צורי שבלעדיו לא הינו מצליחים להמשיך בתפקוד ההתאחדות.

את כל אלו לא עשיתי לבד אלא בסיוע של שותפים רבים במשרד הספורט וברשות לנהיגה ספורטיבית וכמובן חברי הוועד המנהל ועובדי ההתאחדות שבלעדיהם כל זה לא היה קורה. וכמובן אני בהחלט גם מודה לאלו שפגשתי לאורך הדרך שהערימו קשיים ומכשולים בדרכם הערמומית, הצבועה והשקרית, בזכותכם התעצמתי והתחשלתי לאורך כל הדרך - אתם אלה שנתתם בי עוד יותר כוח להתמיד, להמשיך בדרכי המקצועית, הישרה וגם להצליח.

לא קלה הייתה דרכי. עוף מוזר בתוך הליבה הגברית שלקח לה זמן לעכל אותי ולעבוד איתי יד ביד אבל אט אט זכיתי לאמון רב מגורמי המשרד והרשות וייצגתי את ההתאחדות מולם בהצלחה.

בזמן זה למדתי להעריך וללמוד על הפוטנציאל העצום שגלום בספורט המוטורי וברור לי שדרושה כאן סבלנות ואורך רוח רב אך ההשקעה משתלמת. בשנים אלו הפכה ההתאחדות להיות מוקד של התחדשות ודחפה קדימה את הספורט המוטורי. מחוצה לה התפתחו יזמות פרטיות והן זכו לתמיכה ועידוד מהמהלכים שיזמה והובילה ההתאחדות.
פוטנציאל הספורט עדין לא מומש ואני מאמינה שנראה התפתחות יפה בשנים הקרובות.

אסיים ואומר כי תחושת השליחות והאמונה בדרך ליוותה באמת ובתמים את עבודתי ועבודת הצוות מדי יום. אני משאירה מאחוריי התאחדות חזקה ואיתנה, שנתפשת עם תו תקן של איכות ובה סטנדרטים גבוהים מאוד של עשייה ושירות וזאת בזכות עובדים מסורים שרואים שליחות ומחויבות בתפקידם.
אני מאמינה שבתפקיד ציבורי בכיר, מגיע הרגע שעם השגת היעדים והמטרות, עלינו לפנות את מקומנו ולהמשיך הלאה. ואני שזקוקה לאתגרים רבים, ולבניית פרויקטים והתחדשות, בתחושת סיפוק אדירה, פונה אל התפקיד הבא.
אני מודה על האמון שקיבלתי מהרשות והמשרד בעיקר אני מודה לכל מאות הספורטאים שהיו שותפים מלאים להצלחה של ההתאחדות להתגבר על המשברים ולפרוץ קדימה.

אני מודה כמובן לכל החברים הטובים שאספתי בדרך אתם הייתם עבורי כבני משפחה - מכם אני לא נפרדת. לעולם.

ריקה צמח

מערכת נזימה מודה לריקה צמח על הפעילות הענפה ותרומה הגדולה לענף הספורט המוטוריתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:03-24.