טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2020 - סבב שני - זמן אויר


   13-03-2020, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מרוץ ספיישל טסט בחצרים בתוך מחצבת כורכר, מגרש משחקים ענק עם עליות, ירידות, קפיצות, אקשן לקהל ביום מושלם. סיקור הסבב השני לעונת 2020.

"בין הרים ובין סלעים טסה הרכבת", זו הדרך הטובה ביותר לתאר את מסלול הספיישל טסט בסבב השני לעונת 2020 שהתקיים ביום שבת, 07/03/2020. מחצבת הכורכר הישנה בחצרים, בשילוב התוואי רצוף הבתרונות, העניקו לרוכבים תחושה של רכבת הרים. שבר ענן ערב המירוץ שיבח את תנאי המסלול והאחיזה הייתה יותר מאידאלית, אין זכר לאבק או בוץ, קוביות הצמיגים ננעצות והכוח יורד אל קרקע בכל עוצמת המנוע.
149 רוכבים, מרוץ "ספיישל טסט" כנגד השעון, הקפת התשה ושוב זמן מדוד, הקפת התשה וכן הלאה. המקצועיות עם שש הקפות מדודות, סניורים / עממיות חמש הקפות, קטגוריות הג'וניור מקצועית והמתחילים ארבע הקפות.

קטגוריות ילדים
מסלול הילדים שונה לחלוטין מזה של הבוגרים, משטח הרבה יותר מתון, ישורות ארוכות ומשחקים בין עצי החורש שבמקום. מרחק פיזי של מטרים בודדים ממסלול הבוגרים ולמראית עין זה נראה אזור שונה לחלוטין, עשב ירוק, מעבר בין שיחים גבוהים ותחת עצי אקליפטוס ענקיים.
דור העתיד מצביע ברגליים, 36 רוכבים צעירים (גילאי 10-15), מצוידים מכף רגל ועד ראש, מוכנים למערכה.

רן שמאי 517 מרוכז על המסלול ולמעט הקפה אחת, היה היחיד שהצליח לרדת משש דקות להקפה. הוא עושה זאת שוב ומנצח בפער גדול.

ג'וניור מתחילים
19 משתתפים בגילאי 11-15, אופנועים עד 85 סמ"ק דו פעימתי / 150 מרוב,. ארבע הקפות.
רגע לפני ההזנקה רן ודור שמאי מקבלים תדרוך אחרון מאביהם. רן, (517) הבוגר מבין השניים ניצח את מרוץ פתיחת העונה ונראה בטוח בעצמו לעבר היעד הנכסף – אליפות הקטגוריה. הילד מרוכז על המסלול ולמעט הקפה אחת, היה היחיד שהצליח לרדת משש דקות להקפה. הוא עושה זאת שוב ומנצח בפער גדול. במקום השני אורי שטרק (338) שמצליח לגלח בכל הקפה 4-7 שניות פחות. במקום השלישי יהלי טל, שפתח את הספיישל הראשון לא טוב, התאפס בהמשך ובהקפה הרביעית הצליח לרדת מזמן הקפה של שש דקות. נציין לשבח את אביב גרינברג (233) הרוכבת על גבי YZ85 וסיימה במקום ה-17.

סופר ג'וניור מקצועי
שמונה משתתפים, עד גיל 12, אופנועים עד 65 סמ"ק דו"פ. ארבע הקפות.
איזה כיף לצפות בצעירים חדורי המטרה הללו, שלמרות גילם הצעיר, מושכים את האופנוע הקטן לקצה גבול היכולת. יותם גרינברג (6) פותח חזק ומשפר בין מקצה למקצה עד שמצליח לגרד 15 שניות מההקפה הראשונה לאחרונה. הילד יודע את העבודה ונראה נחוש להוביל בגאון את העונה.
במקום השני, אוראן אוחנה (100) שפתח חלש בהקפה הראשונה אך הצליח לבנות את הבטחון על המסלול מהקפה להקפה עד שקבע את התוצאה המהירה ביותר בקטגוריה, נציין כי הפער בין ההקפה הראשונה לאחרונה עמד על יותר מ-36 שניות, מכובד בהחלט. במקום השלישי נדב ברדה (34).

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

יותם גרינברג (6) פותח חזק ומשפר בין מקצה למקצה הילד יודע את העבודה ונראה נחוש להוביל בגאון את העונה.

סופר ג'וניור מתחילים
תשעה רוכבים, עד גיל 12 אופנועים עד 65 סמ"ק דו"פ. ארבע הקפות
אפשר לעשות "העתק הדבק" מהמרוץ הקודם על מה שהתרחש במסלול, נבו בזה ( 47) שולט בפער על הקטגוריה, תוך שהוא מצמם זמנים מהקפה להקפה. שני, ליאם פלח (17) שפתח עם שני הקפות ראשונות זהות ואילו בשלישית נחלש אך כיפר על כך בהקפת הסיום. שלישי דור שמאי (715) שלא מוותר על המדרגה של הפודיום. נציין את אלינור שחר, הרוכבת על KTM ורוד ונשי, שהצליחה להשלים את המרוץ.

נבו בזה ( 47) שולט בפער על הקטגוריה, תוך שהוא מצמם זמנים מהקפה להקפה.

תמונות מהגלריה
מקצועית E-1
תשעה רוכבים, 125 דו"פ / 250 מרובע, ללא הגבלת גיל. שש הקפות
יש משפט בזרג'ון הישראלי שמזמן הפך לפנינת לשון:
אתה מתחיל הכי מהר שלך ולאט לאט אתה מגביר. יש מי שיגיד קלישאתי ויש מי שיקרא לזה "ספיישל טסט". חברי החוד של קטגוריית המקצועית E1 אומנם צעירים בגילם אך כבר יש להם שנות ניסיון לא מבוטלות ויותר מכך רוח ספורטיבית חדורת מטרה. לפיכך הם הולכים וצועדים על המסלול בכדי ללמוד את הכיוון, לחשב את הזויות ולבנות את האסטרטגיה בדרך אל הפודיום. סוף סלע (47) עולה ראשון למסלול וקובע את הרף בהקפה הראשונה בפחות מחמש דקות. לאחר הקפה ההתשה, נותר לו המון זמן פנוי והוא יוצא לסיבוב רגלי יחד עם אמו ברברה, היועצת האישית והוא בוחן את הנתיב בעין אחרת. מכאן, בכל הקפה הוא יגזור עוד כמה שניות עד להקפה החמישית בה הוא עוצר את השעון על 04:22, הזמן המהיר ביותר על המסלול. סלע עומד בראש הפודיום עם חיוך צנוע מסכם במשפט "היה פשוט כיף.". גיא נורסלע (11) שסיים רביעי את המרוץ הקודם, בא נחוש וממוקד, פתח חזק בהקפה הראשונה, אך בעורפו נושף חברו לקבוצה, גיל זרקו (33), בפער של שלוש שניות מאוחר יותר בלבד. השניים נכנסים ראש בראש לאורך כל התחרות, פעם זה מוביל ופעם זה, 2-3 שניות לכל כיוון עד הסוף. בהקפה השישית והאחרונה, זרקו פותח מבערים ומצליח לקזז עוד חמש שניות שלמות וזוכה במקום השני כשנורסלע שלישי על הפודיום וחמישי במקום הכללי. שני החברים לקבוצת BETA מרוצים מהתוצאות וממשיכים להתסכל לעבר המרוץ הבא. שי ספקטור (108) בועז סאסי (310) גיא דוברובסקי (51), מוסיפים המון אקשן לקטגוריה ומאותתים למחזיקי הגביעים שאין מקום לטעויות, הם אורבים בפתח.

סוף סלע עומד בראש הפודיום עם חיוך צנוע מסכם במשפט "היה פשוט כיף."

מקצועית E-2
עשרה רוכבים, 250 דו"פ / 450 מרובע, ללא הגבלת גיל. שש הקפות
הוא לקח את האליפות בעונה הקודמת בקטגוריה E-1, ועל פי סגנון הרכיבה עדיין לא נפל לו האסימון שהוא עבר לקטגוריה אחרת, בר נוב (94) מתפעל את ההוסקוורנה 450 כמוטוקרוס קליל, עולה לגבהים היסטריים ולוקח כל משעול כרמפה, הבולמים עובדים חזק והוא שומר על יתרון בולט לאורך כל המרוץ. דן מיה (1), דואג לתפור טייזר קטן על הישבן למי שינסה לרדוף אחריו, הוא לוחץ חזק במרדף אחר נוב אך החל מההקפה השלישית הפער והוא מקבע את מיקומו על המדרגה השנייה בפער. אריאל שלי מתמקם במקום השלישי כבר בהקפה השנייה ושמור על יציבות בכל יתר ההקפות, תומר שמש שפתח לא טוב מתאפס על המסלול רק החל מההקפה השלישי ונדבק לזמנים של שלי, אז הפער מההתחלה משחק תפקיד ושלי זוכה במקום השלישי.

מקצועית E-3
חמישה רוכבים, 300 דו"פ / 500 מרובע, ללא הגבלת גיל. שש הקפות
אופנוע הבטה 300 דו"פ של יונתן לוי יודע שהוא לתת עבודה, לוי מתגאה בכך שהאופנוע מתפקד בצורה מעולה ולא הופיסו לו שום דבר – כלי מפעל כמו שאומרים, יחד השניים מדגמנים רכיבה חלקה, נעימה עם הרבה זמן אויר כל הדרך אל המדרגה הגבוה. זיו כרמי, הצ'אמפ של הצ'אמפ, נהנה על המסלול ומרגיש דואג לאזן בין הזמן באויר לזמן בקרקע, רכיבה מדוייקת ומהירה ומסיים במקום השני. נמרוד חמו סוגר את שלישיית הפודיום אחרי תצוגה קצת פחות מדוייקת שלו הפעם.

"בר נוב (94) עולה לגבהים היסטריים ולוקח כל משעול כרמפה, הבולמים עובדים חזק והוא שומר על יתרון בולט לאורך כל המרוץ."

אקספרט
שמונה רוכבים, כל הנפחים, ללא הגבלת גיל. שש הקפות
מעיין סבי (44) עולה למסלול ומגלה שאליקו אוחנה (100) מקדים אותו בארבע שניות, אז הוא פותח מבערים ומראה לאוחנה שהוא לא מתרגש מהפרסונה שלפניו, ולוקח את ההובלה בכך שהוא מקזז שמונה שניות. השניים כאן באוקטן גבוה בקרב צמוד לבסוף בסיכום הדברים אוחנה מוכיח שהוא ווינר ומקדים בתריסר שניות בסיכום הכללי. סבי במקום ובמקום השלישי אריאל דדיה, שמסיים את המרוץ מחוייך במקום השלישי.

סניורים
עשרה רוכבים, כל הנפחים, מגיל 40 ומעלה. חמש הקפות.
מתן ניר (109) הולך על בטוח וקובע זמן בהקפה הראשונה שלא מותיר לחבריו לקטגוריה מקום לספק מי הולך לנצח בפער וכך היה. מי שבכל זאת הצליחו להכניס עניין רב לקטגוריה אלו רונן מדיאל (125) ואדי קלדס (130) שהיו במאבק צמוד, לאחר ההקפה השנייה הפער עמד של שתי מאיות השנייה בלבד, בסיום ההקפה הרביעית מדיאל הקדים בשתי שניות. קלדס זומם לגנוב ניצחון בהקפה האחרונה, אך מדיאל מראה לו שלג'חנון סוד משלו ובהקפה האחרונה מקדים בחמש שניות שלמות. עוד מתחרים ותיקים וטובים בקטגוריה ונציין לטובה את זקן השבט ברק דודאי (71) שלמרות המסלול הטובעני הצליח לסיים במקום השביעי.

"השניים כאן באוקטן גבוה בקרב צמוד לבסוף בסיכום הדברים אוחנה מוכיח שהוא ווינר ומקדים בתריסר שניות בסיכום הכללי."

עממית C-1
תשעה רוכבים, 125 דו"פ / 250 מרובע, מגיל 14. חמש הקפות
ארבע שניות בלבד הכריעו מי ניצח את המרוץ, דור תורג'מן (141) שהתחיל מצויין ואף על פי ששיפר מהקפה להקפה, סיים במקום השני בלבד מאחר ואור זרקו (666), האח הצעיר הצליח לשפר באופן קיצוני את הפתיחה הצולעת ולעמוד בראש. אופיר קייסי צמח שלישי.

עממית C-2
15רוכבים, 250 דו"פ / 450 מרובע, ללא הגבלת גיל. חמש הקפות
זהו רק הסבב השני של העונה ואנחנו כבר יכולים לסמן את שלישיית החוד של הקטגוריה.
ארד דוד (191) כמעט ומשחזר ניצחון כשהוא מוביל בגאווה אך בהקפה הרביעית הוא מבזבז זמן יקר ומפסיד את המקום הראשון לטל אבטליון (390) שמקדים אותו בשלוש וחצי שניות בלבד.
ים מעוז (151) מרגיש בנוח במקום השלישי בפעם השנייה ברציפות.

עממית C -3
תריסר רוכבים, 300 דו"פ / 500 מרובע, ללא הגבלת גיל. חמש הקפות
ג'ואד אבו פרחה (995) מגלה שיש לו מתחרה ראוי על המסלול, חילף מעצם (305) שמתחיל טוב והחל מההקפה השלישית תופס בטחון על המסלול ומשפר זמנים משמעותית. מעצם ראשון, אבו פרחה שני ובמקום השלישי משה ביסמוט (218).

מתן ניר (109) הולך על בטוח וקובע זמן בהקפה הראשונה שלא מותיר לחבריו לקטגוריה מקום לספק מי הולך לנצח בפער וכך היה.

ג'וניור מקצועי
חמישה רוכבים בגילאי 11-15, אופנועים עד 85 סמ"ק דו פעימתי / 150 מרובע. ארבע הקפות.
מעיין עוזיאל (115) קובע הקפה מהירה בסיבוב הראשון אחריו בן אלמגור (251) ושלישי עילאי בן דהן (118)הפערים גדולים בן הרוכבים, דודי שמואלי (255) במערכה ואילו עידו לובטון (323) נתקע עם האופנוע בהקפה הראשונה במשך יותר מ-40 דק', הוא מקבל סיוע וממשיך את המרוץ בזמני הקפה יפים רק בכדי לגלות שהוא למעשה פסול בשל העזרה שקיבל. בהקפה השנייה אלמגור מתרסק חזק באחת הקפיצות, מאבד זמן יקר וחוזר לרכב על האופנוע, בהמשך הוא קובע את זמן ההקפה המהיר ביותר, אך גם הוא נפסל בשל קבלת סיוע מבחוץ. יאמר לזכותו של שופט המרוץ ספי כהנוביץ, כי הוא קיבל את ההחלטה להתייחס לקטגוריה ככלל הרוכבים ללא איפה ואיפה. בסיום עוזיאל ראשון, בן דהן שני ושמואלי שלישי.

מקצועית E-1
1. סוף סלע 47 – מוטוספורט
2. גיל זרקו 33 - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
3. גיא נורסלע 11 - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה

מקצועית E-2
1. בר נוב 94 - עופר אבניר, אבזריון , The Ride, מזור הנדסה.
2. דן מיה 1 - Ktm . Chmap factory .motoline . בגדי ktm
3. אריאל שלי 15 - מסגריית אקספרס בע״מ, מוטוסייף לאופנועים.

מקצועית E-3
1. יונתן לוי 22 - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
2. זיו כרמי 4 – מוטוספורט, מישלין, צאמפ פאקטורי, שמני פוטוליין, יוחננוף, מוטוליין
3. נמרוד חמו 5 – עופר אבניר

אור זרקו (666), האח הצעיר הצליח לשפר באופן קיצוני את הפתיחה הצולעת ולעמוד בראש.

אקספרט
1. אליקו אוחנה 100 -
2. מעיין סבי 44 – מוטופאן
3. אריאל דדיה 322 – דדיה קרוס, מטרו מוטור, stomp

סניורים
1. מתן ניר 109 – מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
2. רונן מדיאל 125 - דלב מוטוספורט. פוקס אד. מוסך בן יהודה
3. אדי קלדס 130 – FOXHEAD

ג'וניור מקצועי

1. מעיין עוזיאל 115 – מאיר, HRC,צמיגי מישלין, FOX HEAD , ליאור עוזיאל גיזום עצים
2.עילאי בן דהן 118 -מטרו מוטור
3. דודי שמואלי 255 - מוטוספורט

טל אבטליון (390) מקדים בשלוש וחצי שניות בלבד ומנצח

עממית C-1
1. אור זרקו 666 – מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
2. דור תורג'מן 144 – מאיר, HRC, מישלין, FOX HEAD
3. אופיר קייסי צמח 277 – מטרו מוטור

עממית C-2
1. טל אבטליון 390 – מוטוספורט, צאמפ פאקטורי
2. ארד דוד 191 - Wingate Raceway
3. ים מעוז 151 – מוטוספורט

עממית C-3
1. חילף מעצם 305 -
2. ג'אוד אבו פרחה 995
3. משה ביסמוט 218 -


מתחילים B-1
1. אופק רביב 271 – אבא
2. עילאי דמרי 140 - NT Project Daniel Damri
3. יוגב חרל"פ 277 -

מתחילים B-2
1. סוקראטס סעד 911
2. יוהנתן אופנהיים 164
3. ג'ואד עמר 133 – שרקו


מתחילים B-3
1. שליו יצחק בן עמי 903
2. כסיף יותם 291 - בניזרי- המוקד לאיתור נזילות
3. מחמוד גזאלין 949

תמונות מהגלריה


"חילף מעצם (305) שמתחיל טוב והחל מההקפה השלישית תופס בטחון על המסלול ומשפר זמנים משמעותית."תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:54-24.