טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סוף שבוע מירוצים בליגת פיג'ו


   08-03-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: רביע באשה

אקשן ואדרנלין בסוף שבוע אליפות ישראל 6-7 במרץ 2020

לאליפות ישראל 208 רייסינג, התייצבו על הגריד לשני מרוצים מרתקים 7 מתחרים בתנאי גשם ומסלול חלק במיוחד. לאחר התחלה מהוססת, בה התקשו חלק מהמתחרים להתמודד עם התנאים החלקלקים של המסלול, חלה התקדמות משמעותית והמתחרים שיפרו את זמני ההקפה בכל הקפה.

הפתעה במדידות הזמנים - דוד ברוסקין, שזהו המירוץ הראשון שלו בחיים, קובע זמן שני בטיבו לאחר טל שריג, שהיה פשוט מהיר כשד במקצה הזמנים. שלישי בזמנים זוהר שמשי, אלוף 2018 ורביעי אייל דוראון, אלוף 2019. הקרב הסתמן כמובטח ואכן לא היו אכזבות. בעוד טל שריג מתרחק מלפנים בנהיגה רהוטה ונקייה, התחרו ה-3 הבאים בתור פגוש לפגוש והפודיום נקבע ממש בהקפות האחרונות כששני האלופים מנצלים את הניסיון העדיף ועוקפים את דוד המפתיע. מנצח טל שריג לפני זוהר שמשי ואייל דוראון.

המירוץ השני מוזנק בגריד הפוך, המנצח של המירוץ הראשון מזנק אחרון, השני לפניו וכן הלאה. זינוק מעולה של כל המתחרים ושגיא נוי, מתחרה חדש אף הוא, מוביל לאורך 6 הקפות בבטחה כשאחריו מתנהל קרב מטורף של עקיפות. לאחר מכת גשם פתאומית ומאוד חזקה הופסק המירוץ לכחצי שעה וחודש לאחר מכן.

בזינוק המחודש הצליחו זוהר וטל לעקוף והם מסיימים במקומות 1 ו-2 כשאייל עושה הכל כדי להשלים פודיום, אבל מפספס בהחלקה בלתי מתוכננת ומגיע רביעי. פעם ראשונה על הפודיום לשגיא נוי במקום השלישי.

ובפעם הראשונה בישראל חולקו, מלבד הגביעים, גם פרסים משמעותיים למנצחים, כך שטל וזוהר לקחו הביתה צ'ק של 9,000 שקל כל אחד ו-9,000 שקל נוספים חולקו למתחרים האחרים. חידוש מדהים שמקדם את הספורט הזה ומאפשר לנהגים נוספים להצטרף ולממן חלק מעלויות המרוצים דרך פרסים כספיים.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

ליגת מרוצי הטורינג, הקטגוריה ה"פתוחה", נפתחה אף היא במרוצים מרתקים ומרובי עקיפות. חו"ל זה כאן! 12 מתמודדים ב-3 קטגוריות התייצבו על הגריד לזינוק, מדהים. במירוץ הראשון ניצח את הקטגוריה עד 1,600 סמ"ק ניצן לוי בפיג'ו 206 לפני אייל דוראון ב-208 קאפ ואייל כרמי בסיטרואן AX ותיקה. את קטגוריה B, למכוניות חזקות יותר והנעה ל-2 גלגלים ניצחה נחמה בוגין ב-208 טורבו כשמיד אחריה מגיע אורי ברגר בפיג'ו 206. את הקטגוריה החזקה ביותר ניצח רומן זילברמן בסוברו STI, לפני ניר בן ארי בסוברו אף הוא ולואי רבי במיצובישי אוו.

המירוץ השני, כמיטב המסורת, מוזנק בגריד הפוך ומכיל המון אקשן ועקיפות. בקטגוריה A עד 1,600 סמ"ק נערך קרב מטורף עד הישורת האחרונה בין ירון מישה שהוביל רוב המירוץ, לבין ניצן כהן ואייל דוראון. עקיפות בישורת האחרונה של המירוץ מניבות פודיום מדליק: אייל דוראון מנצח ב-208 לפני ניצן ב-206 וירון ב-208. את קטגוריה B מנצחת שוב נחמה לפני אורי ברגר, גם קטגוריה זו נשלטת על ידי מכוניות פיג'ו. את קטגוריה C מנצח במיצובישי אוו חמאדה עודה לפני רומן זילברמן וניר בן ארי, שניהם בסוברו.

לסיקור הסבב הקודם

במרוצי הקרוס קארט המרהיבים אקשן כרגיל, יוסי דנן, מנצח 2 המרוצים הראשונים של העונה, מצליח לבצע זמן שני בלבד אחרי צ'י'קו מוטולה. ההפרש: 3 מאיות השניה! אבל בזינוק לוקח יוסי את ההובלה ולא שומט אותה לאורך כל המירוץ. הפודיום של הקרוס קארט: יוסי מנצח בהפרש של 1.8 שניות לפני דוד שבת ושלישי מגיע צי'קו שזהו לו הפודיום הראשון בקטגוריה זו.

במירוץ השני מנצח שוב יוסי לפני דוד אלא שהפעם משתחל אלי בשקין למקום השלישי. פער בין מקום שני לשלישי על קו הסיום: 6 עשיריות השנייה. אקשן אקשן אקשן.

באליפות ישראל MDC - זמן מטרה היו כרגיל קרבות בין מתחרים במכוניות שונות בכל הקטגוריות. התוצאות הן:

* בקטגוריית המפלצות המטורפות, ה'נורבורגרינג', גיל קהלני בפורשה 911 GT3.

* ב'סדום ערד' - משה ריימונד בלוטוס אליז, ניצחון ראשון שלו במכונית זו!,
כשאחריו מגיע עדי פז בווסטפילד קטנה וחמודה.

* ב'לוזית', הקטגוריה עם הכי רבה מתחרים, ניר מי פז במאזדה מיאטה.

* ב'נס הרים' - טל שריג בלאון קופרה (של אמא). מול עדר ניסן Zים.

* ב'משמר דוד' - ליאור בסט בסוזוקי סוויפט 1200. מי אמר שחייבים מכונית חזקה כדי להתחרות? בקטגוריה זו מתחרות מכוניות כמו סוזוקי, מאזדה 2 ועוד.

* בקטגוריה 'מנחת ערד' זוכה ניר הלפר באופל אסטרה

למדידת זמנים מלאהתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:02-24.