טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זהו יום הבוחר: רוכבי הדו-גלגלי מתאחדים


   04-02-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוכבי הדו-גלגלי מתאחדים ומציבים אתגר לפוליטיקאים: רוצים את הקול שלנו? תתחייבו לקדם מדיניות תומכ

אחרי "השולמנים", כעת מגיעים 600,000 בעלי רישיונות רכיבה על כלי רכב דו-גלגלי ודורשים: תכירו באופנועים וקטנועים כפתרון זמין ומידי לפקקי התנועה בישראל!

יוזמה חדשה של רוכבי האופנועים והקטנועים בישראל לקראת הבחירות: ב-22 בפברואר, עשרה ימים לפני הבחירות הקרובות, הם מתכוונים לקיים את "יום הבוחר" ולאתגר את כל מי שרואים את עצמם כמועמדים לכנסת הבאה. הרוכבים מגבשים רשימת דרישות – ובראשן תביעה להכיר בכלי רכב דו-גלגלי כפתרון לבעיית התחבורה הלאומית, בכוונה לשגר אותה אל המועמדים כדי לבחון מי תומך בהם, מי אדיש כלפיהם, ומי מתנגד להם.

ממש כמו במאבק ה"שולמנים", אשר מקדמים את ההכרה בבעיות של עוסקים עצמאים בישראל, גם רוכבי הדו-גלגלי לא הציבו בשלב ראשון דמויות שידבררו אותם אלא מגייסים קבוצת רוכבים גדולה במטרה לנהל קמפיין חברתי. לדבריהם, "אם ציבור של פחות מ-20,000 נהגי מוניות מצליח לקדם את האינטרסים התחבורתיים והעסקיים שלהם, אין סיבה ש-600,000 אזרחים לא יזכו ליחס אוהד ממקבלי החלטות וממוסדות המדינה".

באתר האינטרנט של הרוכבים, www.220220.co.il, מוצגת בשלב זה רשימה של 9 דרישות שכוללת, כאמור, את ההכרה בכלי רכב דו-גלגליים כפתרון זמין ומידי לבעיות התחבורה וזיהום-האוויר בישראל, וכן דרישה לקידום השילוב של כלים דו-גלגליים במערך התחבורה כמקובל במערב אירופה וברוב מדינות העולם, קידום פעולות ממשלתיות למען בטיחות הרוכבים, הוזלת ביטוח החובה והבטחת ביטוח הוגן לכלל הרוכבים בישראל, וכן התחייבות לפעולה להוזלת השימוש בכלים דו גלגליים ולהנגשתם לכלל אוכלוסיית הנהגים בישראל.

בנוסף, הרוכבים דורשים מן המתמודדים לכנסת להתחייב לפעול למען אפשרות לרכיבה בטוחה בשול ובנתיבי תחבורה ציבורית, לקידום פעולות לשיפור רמת לימוד הרכיבה בישראל, הוזלת ציוד המגן ועוד.

לאחר משלוח רשימת הדרישות, מתכוונים מארגני מחאת הרוכבים לעקוב אחרי תגובות המועמדים לכנסת, לעודד את מי שיתמוך בהם ולהצביע על מי שאדיש כלפיהם כעל מועמד פחות אטרקטיבי. בנוסף, באתר האינטרנט מופיע מספר חברי הכנסת מכל מפלגה שמביעים תמיכה בדרישות הרוכבים.

אתר האינטרנט של הרוכבים: www.220220.co.il

לפרטים ופניה למארגנים: ridersday2020@gmail.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:55-24.