טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד ישראל סבב 4/5 - "מן החושך אל האור"


   25-12-2019, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: טלי אראל | אלי רביבו

שני הסבבים במסגרת ליגת ראלי רייד ישראל התקיימו בסוף השבוע האחרון באשלים שברמת הנגב, מפיק חדש לאירועים שגדל לעולמות הראלי בארץ, מחזיר את ספר הדרך לשימוש ושולח את המתחרים לחולות ולסלעים של רמת הנגב.

שיחת טלפון לפני כחודש וחצי, מעבר לקו, קולו של אלי שחר מהתאחדות המכוניות והקארטינג: "יש לך תקציב, עכשיו לך ותפיק את האירוע". ובכך מתחיל הליך סגירת מעגל שהוא למעשה התחלה של עידן חדש. מי שקיבל את ההנחייה מהצד השני של קו הטלפון, היה דן קטנוב, שעמל במשך כחודשיים והפיק את שני הסבבים, הרביעי והחמישי במספר, של ליגת ראלי רייד ישראל לעונת 2019.

מיהו קטנוב ומהי סגירת המעגל? לצורך כך אנו צריכים לחזור כמעט 40 שנה לאחור, לאחת מאבני הפינה / היסודות אם תרצו של הספורט מוטורי, לסיפור של אביו של דן, גידי.
אי אז באמצע שנות השמונים בחור כריזמטי העונה לשם גידי קטנוב היה בעלים של חברת טיולי ג'יפים קטנה הממוקמת בתל אביב, שועלי שמשון שמה. לימים עבר להתגורר עם המשפחה הצעירה במצפה רמון, העתיק את פעילות החברה וחיי בשלווה והרמוניה בלב הטבע השופע. רק שלקראת סוף העשור הרגיש כי בוערת בו האש, ישב, תכנן והוציא אל הפועל את "ראלי אל הנגב", אירוע ראשון בהפקתו שהיה להצלחה גדולה. מכאן ולמשך חמש עשר השנים הבאות, עמל, הפיק והוציא אל הפועל אירועים רבים מסוג זה: " ראלי מתגלגלים בגליל", "סופה במדבר", "ראלי השלום ועוד רבים וטובים. הראלי התנהל על פי סיפור דרך, ללא מכשירי ניווט כלשהם למעט מפה. כן, כזו מנייר עם שרטוטים של קווי אורך ורוחב. על המתמודדים היה להעתיק את המספרים שהופיעו בנקודות עצמם ולהצטלם במקום.
כך חיו בני משפחת קטנוב, בין אירוע לאירוע, כשהאב מתכנן ומפיק את המרוצים והילדים חיים ונושמים את אבק השבילים, סופגים את אווירת המרוצים והכל תוך כדי תנועה בג'יפ של שועלי שמשון. פרט לילדי המשפחה היו גם מתחרים צעירים וייתכן כי אתם מכירים כמה משמות המשתתפים אי אז בימים: רז הימן, נדב לוגסי, נדב השימשוני שחזרו והשתתפו גם במרוצים של סוף השבוע. סגירת מעגל או לא?!

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

"הצוות הראשון והמפתיע, משפחת אבו מוך, עומרי ואמיר, מגיעים במקום הראשון הכללי לקו הסיום, כשהם נוסעים על גבי קאן אם מאבריק"

סבב 4
אחרי ההכנות, התיאומים, התכנונים הגיעה יום הפקודה, יום שישי, 20/12/2019, הסבב הרביעי של ליגת ראלי רייד ישראל יוצא לדרך מאזור אשלים.29 משתתפים, ברוב מוחלט של דו גלגלי - עשרים רוכבים! זה המקום לציין את קבוצת "הגמל המעופף" - Camel Flying Racing Team, חבורת רוכבים מגובשת לכדי מועדון רכיבה עצמאי ולא תלוי, שמילאה את השורות במרוץ הנוכחי מתוך פרגון לחבר הקבוצה, המפיק קטנוב בכבודו ובעצמו. עוד במשתתפי המרוץ חמישה צוותים על גבי רכבי שטח קלים, שני צוותי ג'יפים מקטגוריות שונות ושני רכבי באגי מבנייה עצמית.
קטנוב הבן הולך בדרכו של אביו, הכין סיפור דרך, שוב, כזה מנייר שצריך לגלול כמו בימים הטובים, ללא צורך להעזר במכשירי ניווט. בשעות הבוקר המוקדמות הוזנקו המשתתפים אל המסלול, כ-144 ק"מ, מתוכן 120 ק"מ תחרותיים. מתחיל במקטע קישור של כ-11 ק"מ, אותו יש לנווט אך ורק על פי סיפור הדרך כאמור. משם כניסה לסטייג' הראשון בתוואי שטח המאופיין בחולות וסלעים, לכיוון צפון מערב, מאזור כתף שבטה לחולות חלוצה. הסטייג' השני מכוון חזרה לאשלים, מקטע בן 50 ק"מ בתוואי חולות קשוחים. שעה ושלושים ושש דק' מרגע ההזנקה, הצוות הראשון והמפתיע מגיע לקו הסיום, משפחת אבו מוך, עומרי ואמיר כשהם נוסעים על גבי קאן אם מאבריק וקובעים את התוצאה הנפלאה הזו, עשר דקות לפני צוות פוינטר של רז הימן והלל סגל. שלישי במיקום הכללי הוא נדב לוגסי, שועל הקרבות, המצוייד בק.ט.מ. 350 סמ"ק. בקטגוריית ה OP3000- באגים מבנייה עצמית
היו אלו צוות כלבו כרמי יוסף - אילן פטורי ואור אלירז שהקדימו ב-25 דקות את צוות REGO 4X4 - אופק ואיציק מיני. האחרון הוא אושיה מוטורית שלא מפספס אף פעם הזדמנות להוציא עוד אחת מיצירות כפיו ולעלות על המסלול. השינוי המהותי הפעם הוא המעבר שלו לעמדת הנווט ויתרה למי שיושבת על ההגה. כן, יושבת! אופק מיני, הבת של איציק, צעירה בת 22 שמלווה את אביה במשך שנים ועכשיו הסירה את הכפפות ועוברת לקדמת הבמה. אופק נהגה בצורה יפיפה ולמראית עין מהצד נראה שמדובר בנהג מהוקצע ללא היסוסים על הדוושה.
שלושה מצוותי קטגוריית T3, רכבי השטח הקלים לא הצליחו לסיים את המרוץ בשל תקלות ושברים טכניים. צוות Living Racing , שרון ויהונתן בן עמי על גבי קאן אם מאבריק X3.
צוות , GB Racing team גיא ביטון השם החדש והלוהט בזירה, שמשתתף במרוצים מעבר לים יחד עם רז הימן וכיום הם מתחרים על אותו המסלול. את כסא הנווט לצידו של ביטון במאבריק X3 מאייש ניר בקאי. השניים סבלו מתקלה טכנית ונאלצו לפרוש. צוות Bגוד Route65, שגיא נוי על ההיגוי ובן גלעדי הנווט, חמושים בארקיטקאט ווילדקאט 1000, אך לצערם תקלה גמרה להם לפרוש מיום המרוץ הנוכחי.

"נדב לוגסי מצליח גם הפעם להשיג את המקום השלישי הכללי והראשון בקטגוריית הסניורים."

תוצאות סבב 4

קטגוריה T1
מקום ראשון: צוות פוינטר רז הימן והלל סגל
קטגוריה T2
מקום ראשון: א.ד.מוצרי תעבורה דדי שפרונץ ושי רגב
קטגוריה T3 - רכבי שטח קלים
מקום ראשון עומרי ואמיר אבו מוך
מקום שני: טרמודן, רוני פישמן וכפיר נירי - קאן אם מאבריק X3 XRS
קטגוריה OP3000 - באגי מבנייה עצמית
מקום ראשון: כלבו כרמי יוסף - אילן פטורי ואור אלירז
מקום שני: REGO 4X4 - אופק ואיציק מיני
אופנועים עד 250 סמ"ק
מקום ראשון: גדי נחמני - KTM 250
מקום שני: איתמר מלכה Airflaps israel הוסקוורנה
מקום שלישי: ליאור שוורץ KTM 250
אופנועים 250-350 סמ"ק
מקום ראשון: עמית שדות
מקום שני: גלעד בצלאל - הגמל המעופף - הוסקוורנה 350
מקום שלישי: יעקב דדיה
אופנועים 350-690 סמ"ק
מקום ראשון: רותם קוסטא - הגמל המעופף - KTM ראלי 450
מקום שני: שמוליק פאוסט - הגמל המעופף - KTM 690
מקום שלישי: זהר בן בורהום - KTM 400
אופנועים סניורים
מקום ראשון: נדב לוגסי - מוסף אופרוד KTM - KTM 350
מקום שני: ברק דודאי - מוטוספורט - KTM 450
מקום שלישי: נפתלי דהן - ימאהה WR450

צוות כלבו כרמי יוסף - אילן פטורי ואור אלירז, מנצחי קטגורית באגי מבנייה עצמית

את הלילה העבירו כל המשתתפים בקיבוץ אשלים כשהם עסוקים בשיפוצים, תיקונים והכנת הכלים אל יום המחר. אווירת המרוץ עטפה את היישוב כולו, צוותים העובדים על הרכבים, מנגלים והרבה מצב רוח טוב.
סבב 5
הבוקר למחרת, יום שבת 21/12/2019, יוצאים אל הסבב החמישי בליגת ראלי רייד ישראל.
מסלול בן 122 ק"מ לכיוון דרום מזרח, אזור קציעות, ניצנה, עזוז וחזרה לאשלים.
המסלול נפתח בדרך קישור בת 44 ק"מ ומשם לסטייג' בן 80 ק"מ, אומנם נחשב ליחסית קצר בשביל ראלי, אך תוואי השטח הקשוח הציג אתגר בפני עצמו לנהגים והרוכבים.
צוות פוינטר, החמוש בצוללת הצהובה המיתולוגית, שרף וחרך את המסלול ועצר את השעון על שעה ועשרים שמונה דקות, הזמן המהיר ביותר. לא להאמין איך הצוות הזה לא מגלה מעולם סימני עייפות או דישדושים ולא מכיר מדרגה אחרת מאשר בראש הפודיום.
במקום השני הכללי מפתיע ובגדול עמית שדות שמגיע בפער של ארבע דקות בלבד אחרי הצהובה, הישג מרשים קבל עם ועדה לרוכב המתחיל את צעדיו בעולם התחרותי. נדב לוגסי מצליח גם הפעם להשיג את המקום השלישי הכללי והראשון בקטגוריית הסניורים. והצוות אבו מוך מגיע בראש קטגוריה T3 כשהם ממשיכים את התצוגה המרשימה מיום האתמול, עבודת צוות בסינרגיה מושלמת, אסטרטגיה טובה וניווט מדוייק.
נציין כי יעל מוזס, הרוכבת על גבי הוסקוורנה 250, חברת הגמל המעופף בעצמה והנציגות הנשית השנייה בקרב המתחרים, הפגינה כושר עמידה איתן אך בסופו של דבר לא זכתה לסיים את המרוץ.
גם יוחנן רזניק ראוי לציון, הילד בן 72 ומגזגז בחולות כאילו מדובר בנער בן 18, גם רזניק לא הצליח לסיים את האירוע.

רוכבי קבוצת "הגמל המעופף" - camel flying racing team פירגנו רבות לחברם המפיק על המסלול המאתגר ועל סיפור הדרך, קטנוב בעצמו מציין כי מעריך במיוחד את ההתמודדות של רוכבי האופנועים מאחר והיה מתחרה בעצמו וציין כי הרכיבה תוך כדי תפעול ספר הדרך היא חוויה מאתגרת כשלעצמה.

" צוות פוינטר, רז הימן והלל סגל, החמוש בצוללת הצהובה המיתולוגית, שרף וחרך את המסלול"

תוצאות סבב 5
קטגוריה OP3000 - באגי מבנייה עצמית
מקום ראשון: כלבו כרמי יוסף - אילן פטורי ואור אלירז
קטגוריה T1
מקום ראשון: צוות פוינטר רז הימן והלל סגל
קטגוריה T2
מקום ראשון: א.ד.מוצרי תעבורה דדי שפרונץ ושי רגב
קטגוריה T3 - רכבי שטח קלים
מקום ראשון: עומרי ואמיר אבו מוך
מקום שני: Living Racing - שרון ויהונתן בן עמי - Marick X3
מקום שלישי: טרמודן, רוני פישמן וכפיר נירי - קאן אם מאבריק X3 XRS
אופנועים עד 250 סמ"ק
מקום ראשון: גדי נחמני - KTM 250
מקום שני: ליאור שוורץ KTM 250
מקום שלישי: איתמר מלכה Airflaps israel הוסקוורנה
אופנועים 250-350 סמ"ק
מקום ראשון: עמית שדות
מקום שני: יעקב דדיה
מקום שלישי: נדב השמשוני - הגמל המעופף - הוסקוורנה 350
אופנועים 350-690 סמ"ק
מקום ראשון: רותם קוסטא - הגמל המעופף - KTM ראלי 450
מקום שני: זהר בן בורהום - KTM 400
מקום שלישי: שמוליק פאוסט - הגמל המעופף - KTM 690
אופנועים סניורים
מקום ראשון: נדב לוגסי - מוסף אופרוד KTM - KTM 350
מקום שני: ברק דודאי - מוטוספורט - KTM 450
מקום שלישי: נתן נאור - אבא מרצ'ל 106 - הוסקוורנה 500

"עמית שדות - הישג מרשים קבל עם ועדה לרוכב המתחיל את צעדיו בעולם התחרותי."

דן קטנוב מבקש להודות בפנייה ישירה לכל העוזרים והגורמים המעורבים בהפקה:
משפחת קטנוב, האב גידי, האישה ענת, הבנות שיר, טל וחן. האחים שי וגיא קטנוב.
וגם לנאור אשכנזי שעמל יחד עם המשפחה על ההפקה.
דוד כהן ולכל מ.א. רמת נגב, יישוב אשלים,
נופר מצה"ל ומתאם פד"מ.
רס"מ מעיין ארטן ושוטרי תחנת דימונה של משטרת ישראל.
רן סיטון, נפתלי דהן, רפי כהן וניצן שקל.
אלי שחר, גיל גולדבוים, בוריס סטרוסלסקי מההתאחדות הישראלית למכוניות וקראטיניג.
רז הימן ותנועה מדידת זמנים
פארק הרכב גבי בבאר שבע על החסות לאירוע
ולכל המתחרים והמלווים שלקחו חלק באירוע.

למדידת זמנים מלאה באדיבות "תנועה מדידת זמנים"

תמונות מהגלריה

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:31-24.