טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
טסלה מודל 3 - ברחובות ישראל


   16-12-2019, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

פרק קטן בהיסטוריית ענף הרכב הישראלית נרשם בסוף השבוע האחרון כאשר בכבישי ישראל נסעה לא אחרת מאשר המכונית החשמלית של טסלה מודל 3 במסגרת מסע מסביב לעולם של מעריץ מושבע.

חובבי הרכב לא יכולים להשאר אדישים כשהם שומעים את השם "טסלה". לא, לא מדובר ברכב יוקרתי מהשורה הראשונה וגם לא דגם סופר ספורטיבי שחורך מסלולים, אך משהו אחד הוא כן ובגדול - מהפכני!

אז איך הגיע הרכב המדובר והמתוקשר לארץ הקודש? זה סיפור מעניין בפני עצמו.
בחור נורמטיבי בשם פיל (phill), בתחילת שנות הארבעים לחייו, עובד בנק בשוויץ. חי חיי שגרה אפרוריים ומדי פעם מכניס קצת צבע לחיים ויוצא לטיולים כאלו ואחרים במדינות שונות באירופה. לפני שנים רבות שמע על מהפכת הרכבים של טסלה ומיד החליף את רכבו למודל S.
בתחילת השנה הנוכחית שמע מחבריו ומהיר לרכוש את הטסלה הבאה שלו, הלא היא הS3 הנוכחית.
לרכב הנ"ל יש כושר נסיעה מיוחד עם היכולת לגמוע מעל 400 ק"מ בין הטענה להטענה. לאור הנתונים הוא מחליט להפיץ את הבשורה לעולם וקבע מה יעשה בחופשה הבאה שלו - מסע מסביב לעולם עם הרכב, טסלה מודל S3.

פיל יצאה מהבית כשהוא חמוש באמונה שלמה בקרב המעריצים של המותג. בכל מקום בעולם ישנם קהילות של חובבי הרכב והטכנולוגיה שישמחו לקחת חלק במסע הייחודי הזה. בנוסף לאמונה יש לו בתא המטען הקדמי מגוון רחב של מתאמים לרשת החשמל לכל מקרה שלא יקרה והטוויסט האישי והייחודי שלו, שקית שלמה של טושים.
למה טושים?
אם כן, רגע לפני שהמסע יוצא לדרך פיל עטף את הרכב במגן פלסטי עבה במיוחד לשמירה על הרכב מפני פגיעות בצבע לבן. בכל מקום שהוא עוצר, אומר שלום, לוחץ יד, ושולף את המרקר. השותפים לדרך ממהרים להשאיר חותם על הרכב ובכך נוצר מעיין "יומן מסע" מאולתר בחתימות וציורים.

אחרי שחצה את יבשת אירופה והגיע לאיטליה, שם עולה על אוניה היישר לנמל חיפה. קבלת הפנים בארץ הייתה מסע ארוך ובירוקרטי בעיקר ולקח זמן רב להסביר לכל המי ומי מה זה הרכב ולמה הוא מקושקש כמו גבס של נער מתבגר.
כשסיים את הסאגה, חבר לאלירן נגר ולאסף ארצי, מנהלי העמוד "tesla israel" אשר כבר שנים עמלים מאחורי הקלעים בכדי לפתוח קו של ייבוא אישי של רכבי טסלה מאירופה לישראל. אנחנו עוד נחזור אליהם.
פיל המשיך במסעו היישר לעקבה שבירדן מבלי להתעכב בארץ ומשם, לאחר תלאות רבות ולא פעם שנאלץ לשלם "בקשיש" בכדי להתקדם במסע, לפחות הוא נהנ מעמדות הטענה מהירות. כשהגיע לערב הסעודית, המסע כבר הפך פחות נעים כשלא הצליח לאתר נקודת הטענה ובעיקר חשד גדול בקרב השאנים שלא בדיוק הבינו מה מתרוצץ להם על הכביש.
פיל יצר קשר מחדש עם נגר וארצי והחליט לשנות את המסלול ולחזור לארץ לסוף השבוע.
כאן קיבל אירוח כיד המלך ונשא חיוך גדול בכל פעם שהמבטים ננעצו ברכבו, בין אם עוברי אורח שלא הבינו את פשר הרכב המעוטר בחתימות וציורים או בין אם חובבי טסלה שלא היססו לרגע ושלפו את הסלולר בכדי לחטוף תמונה של המאורע ההיסטורי.

פיל הגיע למסלול המוטור סיטי בחצרים לצורך הצילומים אך מאחר והייתה פעילות אחרת במסלול שגרמה לתקרית לא נעימה מאחר והאורחת המפתיעה גנבה את תשומת הלב של כל משתתפי הפעילות ואלו לא יכלו שלא להתרשם מהפלא הטכנולוגי ומיהרו להשאיר את חתימה על הרכב. מאחר והשתנו התוכניות,ארצי, העוסק בייבוא אישי של רכבי יוקרה לארץ, מקושר לעילא ועליא, משך בחוטים והוביל את פיל המשיך פיל לעמדת הטעינה האולטרא מהירה של צ'מפיון בבאר שבע. זה התקבל בחיוך רחב מצד השומר, חיבור מהיר ומשך זמן הטעינה לא עלה על 35 דקות. ככה זה כשיש לך 65 אמפר זמינים בקנה. בזמן ההמתנה שמענו מפיל את סיפורי המסע מצד אחד ומצד שני פיל תהה איך ייתכן שארצי כל כך מחובר למותג טסלה בעוד הוא נוסע על רכב על ריינג' רובר. כמו כל ביקור בין לאומי רשמי, ארצי גם העניק במתנה חולצה של חברת הטיולים היוקרתית שלו בגיאורגיה AclassA טרוולרס והזמין את פיל לבקר במסלול המרוצים ברוסטיבי, גיאורגיה, שם שוכן המשרד שלו לכשיגיע אחרי שיקיף את העולם.
פיל שלף מתנה גם ביוזמתו, מדבקה של המסע, נושאת הכיתוב tesla-trophy.com בצירוף שוקולד שוויצרי.
לאחר הטעינה, עולים לסיבוב עם הרכב ומקיפים את העיר באר שבע. המבטים מסביב, האצבעות המצביעות לעברינו וההתרגשות בקרב העוברים ושבים היא ממש חוויה. מדהים לגלות עד כמה אנשים ערניים ומזהים את החיה היוצאת הדופן על הכביש. ברמזור שואלים שאלות ומתעניינים רבים האם ניתן כבר להזמין את הרכב.
לאחר הטיול החוויתי, ארוחת צהריים מפנקת ולאחר מכן נפרדו דרכנו כשפיל העביר את הלילה בתל אביב. בצאת השבת שם פעמיו לעבר מצרים ומשם ממשיך את המסע אל יבשת אפריקה.

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:19-24.