טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
שורפת את המסלול


   27-11-2019, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סופי גולן, נהגת המירוצים החורכת את האספלט בדרך לגמר ליגת פיג'ו שתערך בסוף השבוע. ההתרשמות של תומר וולף

סופי גולן נעים מאוד להכיר, לעתים שיחה מפתיעה ביום שגרתי יכולה להיות מרעננת כמו הסנפת אדי הבנזין בתדלוק לפני רכיבה...כך הרגשתי בשיחה צפופה שניהלתי עם סופי.
תשאלו למה מפתיעה ? כי לא ציפיתי לפגוש מעבר לקו הטלפון קול נעים, טיפה נבוך של בחורה בת 20 שיודעת כל כך הרבה על עולם הרכב, שיודעת כל כך הרבה על נהיגת מרוצים, ושכבר השתתפה במרוצים רבים בארץ ובעולם.
תשאלו למה מרעננת ? כי מהרגע שהשיחה החלה לא רציתי שהיא תסתיים...אז הנה אני משתף אתכם בשיחה.
סופי גולן בת 20, בת של אבא שהוא בעלים של מוסך, כאשר הגיעה לגיל 10 כחלק מחיפוש ריגושי אדרנלין סופי ובין שאר תחביבים שונים פגשה רכב קארט, באותו הרגע הקסם קרה. סופי התאהבה. ילדה בת 10 שפתאום מגלה עולם , ילדה שמתחברת לקארט באופן כזה שמהר מאוד היא מתחילה להסתכל למתחרים האחרים הצעירים, והפחות צעירים בלבן שבעיניים. ילדה שמבינה איך נכון להסתכל ולנתח מסלול מרוצים, מבינה איך מתחברים למכונה. ילדה שהאספלט מבחינתה הוא לא רק זפת שחור אלא מרקם מופלא שצריך לדעת איך לתקשר ולדבר איתו. שצמיגים הם הרבה יותר מגומי מלא באוויר וכמובן המנוע הוא יהלום שחייבים לדעת איך ללטש אותו בשביל להפיק ממנו את התוצאה הטובה והיפה ביותר.
כל המרכיבים הללו מצטרפים ליכולת מיוחדת של סופי שהתוצאה שלה היא יכולת קריטית בהבנה איך הכי נכון לגשת לעקיפות ואיך לייצר זמני הקפה מצוינים.

סופי מנצחת מרוץ אחד מתוך שניים בחצי הגמר

סופי החלה את דרכה בקארט 4 פעימות ומהר מאוד עברה לקארט עצבני עם מנוע פעימות 2.
די מהר סופי מיצתה את מסלולי הקארט בחיפה, וגם המסלולים הפתוחים הבודדים בארץ לא יכלו לספק את הרצון והתשוקה של סופי להתקדם ולהתמקצע.
סופי בליווי ותמיכת אבא החלה להתאמן ולהתחרות גם במסלולים באירופה וגם שם התחילה סופי להתבלט וליהנות מהצלחות.
ברור שסופי לא הסתפקה ברכבי קארט בלבד והמעבר לרכבי מרוץ פולסייז היה טבעי ומתבקש. היום סופי משתתפת במרוצי מסלול על רכבי מרוץ שונים. מבחינתה כל רכב יכול להפוך לרכב מרוץ, פשוט מעיפים את כל מה שמיותר, מחזקים בלמים ובולמים, מנוע משופר, כלוב, אביזרי בטיחות וקדימה ישר לגריד.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

סופי עוקפת את אייזסון ואיתי כהן

כל כך נהניתי לשמוע מסופי הסברים על טכניקות הנהיגה, על יכולת ניתוח המסלול וכמובן על החיבור לכלי הרכב. לא הרגשתי שאני מדבר עם בחורה צעירה אלא עם נהג מרוצים ותיק ומנוסה...
הסיבה שהרמתי טל לסופי היא תחרות ליגת פיג'ו 208CAP שמתרחשת ממש בימים אלו במסלול בערד ובשדה תימן , תחרות שבה סופי משתתפת ואף הגיעה לגמר.
לא סתם הגיעה לגמר , אלא שהדרך כללה ניצחונות מרשימים. סופי מדברת על עולם הרכב בכלל ועל מרוצי מכוניות בפרט באהבה גדולה, חלום מבחינתה זה להתחרות גם ברכבי ראלי שטח מקצועיים ברמה שיצרני הרכב הגדולים מעמידים. ברור שלהגשמת חלום כזה צריך מעבר לכישרון גם תמכה כספית מאוד גדולה. זה מדהים שסופי מצליחה לסלול לעצמה דרך במקום שהספורט המוטורי כמעט ולא קיים. במקום שההשקעה בספורט יקר זה היא בעיקר פרטית ועל חשבון המתחרים. נכון שבשנים האחרונות קמו מספר מסלולים וישנה קהילה מצומצמת של משוגעים לדבר אבל זה עדיין רחוק אפילו ממה שאפשר למצאו בכל במדינה מזרח אירופאית ממוצעת.

אני בהחלט מתכוון לעקוב אחרי סופי במרוץ בסוף השבוע.
כיף גדול לראות נהגת שמתחרה בספורט שברובו המוחלט גברי ומצליחה בו.
.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:52-24.