טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופראנדורו קרוס 2019


   20-10-2019, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:עמרי גוטמן,אלי שמר,יאיר אבלסון

אני לא מאמין הוא עקף ארבע רוכבים הוא מוביל את החצי גמר

אני לא מאמין הוא עקף ארבע רוכבים הוא מוביל את החצי גמר 😊
אני לא מאמין הוא נתקע בבור בברכת הסלעים 😐
אני לא מאמין הוא לא עלה לגמר ☹
הפעם אני כותב ברגשות מעורבים, מעבר לאהבה שלי לרכיבה בשטח בכלל ולספורט המוטורי בפרט. את ימי חמישי ושישי של חג הסוכות בליתי בצומת שוקת במתחם המדהים שניבנה ע"י צוות Ridders for Riders בתור צוות סיוע של הבן שלי עידו.
עידו בן 18 וחצי, בילדותו עידו חשב שהכלי הכי מגניב זה טרקטורון, פשוט כי זה מה שהיה לאבא שלו ורק בגיל 14 הוא גילה שיתכן שטרקטורון זה בעצם פשרה לכאלו שחוששים ליפול או בעלי שיווי משקל מוגבל. מרגע התגלית עידו התחיל להפעיל מכבש לחצים של חצי שנה לרכישת אופנוע שטח. כאשר הבנתי שכנראה הילד באמת לקה "במחלה" החלטתי לערוך לו מבחן רצינות. המבחן כלל השתלטות על קוואסקי KX450 כן כן... אמרתי לעצמי שאני אביא לו שור זועם, עליו הוא ילמד לשחרר קלאצ' ואם הוא לא יפחד ויצליח סימן שהוא באמת מתאים..מסתבר, שאת המבחן הוא עבר בהצלחה ואפילו התאהב בשור, בכל מקרה, אמרתי לו ש KX450 הוא יראה בחלום בינתיים שיתחיל מכיתה א'.
כך יצא שבגיל 14וחצי נרכש לו אופנוע סטומפ 140 סמ"ק והוצא רישיון נהיגת מרוצים.
הסטומפ היה לזמן קצר התגשמות חלום, אממה כעבור מספר שבועות הסטומפ דיי התפרק.. וכבר לא היה כזה חלומי אז נמצא לו מחליף בדמות הונדה 150CRF שנת 2008 נדיר. ההונדה באמת היה חלום של אופנוע ועידו התחיל להתחבר ולהשתפר.
לאחר שנה על ההונדה, חודש לפני גיל 16 הצטרף למשפחה הוסאברג 125 2012 דו"פ שעליו עידו רוכב עד היום. אופנוע מדהים שמתאים לרוכב מתחיל למתקדמים וגם למקצוענים.
לצערו, עיקר זמן הרכיבה של עידו הוא בימי שישי בסינגלים ליד הבית ( שבת יושבים בבית הכנסת ומריצים סינגלים בראש ) ובסלעים של המסלעות במושב.
השנה, עידו מתנדב לשנת שרות לפני צבא ,כך שזמן הרכיבה הצטמצם למספר שעות בודדות בחודש. אבל, כאשר Ridders for Riders פרסמו שלראשונה בישראל יופק מרוץ סופראנדורו ברמה בין לאומית, היה ברור לעידו שהוא הולך להתחרות. התוצאה הישירה של ההחלטה היא, שאני הופך לצוות הסיוע.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

מרוץ סופראנדורו הוא בעצם מסלול סגור שמורכב ממכשולים שמדמים מכשולים שקיימים בטבע. סלעים, מדרגות סלע, מים, בוץ ועוד.. המתחרים מחולקים לקטגוריות על פי הרמה שכל רוכב מגדיר את רמת הרכיבה שלו.
קטגורית HOBY קטגורית EXSPERT וקטגוריית PRO.
המסלול זהה לכל הקטגוריות למעט סיוע במכשול צמיגי השופל וגם משך הזמן על המסלול.
עידו, שלו זו תחרות המסלול הראשונה נרשם לקטגורית HOBY.
ככל שמועד התחרות התקרב כך ההתרגשות הלכה והתעצמה, בסך הכל היו לעידו יומיים להתאמן, כולל יום אחד על המסלול עצמו בהדרכת פול טרס מרוכבי הטופ העולמי.
התכנון היה שביום חמישי יערכו לכל המתחרים מקצי דירוג כולל מדידת זמנים, כאשר נמדדת ההקפה המהירה ביותר. 28 הרוכבים המהירים יעברו לשלב חצי הגמר.
בנוסף, זמן ההקפה המהירה יקבע את מיקום הזינוק במקצי החצי, זמן טוב יותר שווה מיקום נוח יותר בשורה הראשונה.


המפגש הראשון עם מתחם המסלול היה מפתיע מאוד. השקעה אדירה בבניית מסלול מטורף, צינורות בטון בגובה של שתי מטר, קוביות בטון ענקיות, בריכות סלעים צמיגים ובריכת מים. מסביבו אזור שופינג עם מיטב המותגים בתחום אופנועי השטח וכמובן אוכל שתיה ועוד.. לקהל נבנו טריבונות מדוגמות. למתחרים פיט -אזור התארגנות עם אוהלי היבואנים וספונסרים.
גם עידו ואני הבאנו גזיבו (של חבר) פרסנו מחצלת שני כיסאות ים וצידנית עם בקבוקי מים, פיתות וחומוס. הרגשנו על גג העולם.
כבר בהקפות הדירוג התברר משהו מאוד קריטי. זה שיש קטגוריית HOBY זה לא הופך את המסלול ל-HOBY מסכת ההתרסקויות הייתה כואבת אפילו לנו שרק צפינו מהצד. ערמת הנופלים בבריכת הסלעים לא הותירה שום מקום לספק המסלול ממש לא לרוכבים ללא ניסיון מתאים.
אני לא חושב שיש רוכב אחד שלא טעם את טעם הנפילה ואו תקיעה באחד המכשולים ואני מדבר על כל הקטגוריות לא רק ה-HOBY.
מדהים היה לראות איך כל מתחרה מתמודד עם המסלול, איך כל אחד לומד ומפיק לקחים.
יום המקצים עבר על עידו בשלום ואפילו תוצאה טובה, דקה ו18 שניות להקפה המהירה כאשר הראשון מסיים הקפה בדקה ו13. מקום חמישי בזינוק. יעד ראשון הושג, יש עליה לחצי גמר.
מסתבר שלמסלעות במושב הייתה תרומה גדולה בכך שעידו צלח את המסלול.

כמאמר השיר "יום שישי הגיע והוא בא בדיוק בזמן" וגם אנחנו יצאנו בשש בבוקר מהבית והגענו בדיוק בזמן לעוד סבב בדיקות טכניות לקראת יום חצי הגמר ובשאיפה גם לגמר.
בשעה 9:00 החלה החגיגה הרוכבים עלו לחימום על המסלול, הקהל התחיל למלא את הטריבונות והייתה אווירת חג אמיתית. חצי גמר קטגוריית ה-HOBY היתה מתוכננת לשעה 10:30 לאחר הצגת הרוכבים לקהל.
גם אני טיפסתי במעלה הטריבונה מצויד במטריה ( לקחי השמש מיום חמישי ) הדופק שלי טיפס לאזור ה-120, ביד רועדת אני מוכן עם המצלמה ובלב אני מקווה שיהיה מה לצלם....
מרחוק אני שומע את הטורים של המנועים עולה , לאחר מספר שניות הדגל מונף, ברגע אחד עולה ענן אבק ודרכו פורצים האופנועים, אני מזהה שעידו מתמקם חמישי.
ההקפה הראשונה מתקדמת עידו נראה טוב וכבר אנחנו בהקפה השניה..
אני לא מאמין הוא עקף ארבע רוכבים הוא מוביל את החצי גמר 😊
איזה רכיבה מדהימה, עכשיו שיירגע וישמור קצב לא צריך לנצח..
אני לא מאמין הוא נתקע בבור בברכת הסלעים 😐
הגלגל הקדמי תקוע ועידו לא מצליח להרים אותו, הוא מאבד כוח וגם מאבד את המיקום, עוד רוכב נתקע ונופל עליו. זהו הוא גמור.
אני לא מאמין הוא לא עלה לגמר ☹

מה עושים עכשיו ? הראש מיד אומר איזה חוסר מזל, איזה בעסה. למה ככה ? למה אלוקים לא מפרגן ? ( תמיד מאשימים אותו...) אבל, לשמחתי יש גם את הקול השני שאומר,איזו חוויה מדהימה. נכון, לא הלך הפעם כמו שרצינו אבל, השתתפנו והיינו חלק מדבר גדול ראשוני והיסטורי. עידו סיים בריא ושלם. בנוסף הרווח מההשתתפות הוא מאוד גדול וחשוב בצבירת ניסיון ברכיבה בתנאי מרוץ ורכיבה אל מול קהל ,שזה ממש לא דומה לרכיבה בשביל הכיף...
במהלך היומיים פגשנו את המתחרים, מילדים בגילאי 15-16 ועד 57. מדהים לראות כמה פירגון חברות ותמיכה יש בין הרוכבים המתחרים.
מעבר לזה שעידו התחרה והייתי בפוקוס עליו, היה מרתק לצפות בכל המקצים, לראות שיש רוכבי HOBY שרוכבים ברמה מאוד גבוהה ולראות את רוכבי ה PRO מרחפים מעל המסלול ( וגם מתרסקים..)
חייב לציין את פול טרס שליווה את כל הימים, חילק טיפים לכל הרוכבים, היה פעיל בארגון ובעיקר נתן שואו לקהל. מה שהוא עושה עם האופנוע שה פשוט נגד חוקי הטבע. גם עם עומדים קרוב לא מצלחים לתפוס מה קרה. ממש כמו קסם.
עוד קסם אחד היה במרוץ, ולקסם הזה יש שם וגם שם משפחה, קוראים לקסם הזה סוף סלע.
לא רק שהוא כישף את המסלול הוא גם היה רוב הזמן באוויר ולרגעים היה נראה שהאופנוע בעצם זה מקל של מטאטא והם פשוט מתעופפים ביחד גבוה מעל המכשולים.
בועז סאסי, בחור צנום שלראות אותו עם מכנס קצר וטישרט מסתובב כאחד האדם באזור הפיט לא מסתדר בראש בהשוואה לאיך שהוא לבוש בחליפת רכיבה על המסלול שולט באופנוע כאילו היה צעצוע. מהר מאוד בכל מקצה בועז עבר לשלב השואו לקהל כי פשוט לא היו לו מתחרים בקטגורית ה-EXSPERT.
אציין את דניאל זיגדון מקטגוריית HOBYשסיפר לי שהוא לא ישן בלילה לפני המרוץ פשוט כי יש לו תינוקת בת ארבע חודשים שדאגה לכך, דניאל רכב חזק ונתן תוצאות של EXSPRT פלוס.
המקצה המרתק ביותר היה של הPRO אבל לא על המקום הראשון. סוף סלע במהלך המרוץ עקף את כל המתחרים כולל המקום השני בהקפה שלמה.... אבל הקרב היה על המקום השני והשליש גיל זרקו נלחם רוב ההקפות בזיו כרמי שדאג לפוצץ אותו בעפר עד שמשקף של גיל הפך אטום. גיל זרק את המשקף זיו כרמי נכנע לצמיגי השופל האימתניים וגיל השתחרר מהצורך לעצום עיניים.
גם בקטגוריית ה EXSPERT הייתה דרמה כאשר רז עידן נתקע בבריכת הסלעים הרבה זמן וכבר נעקף ע"י רוב הרוכבים, אך בנחישות ועבודה קשה הוא הצליח להגיע על הבאזר לקו הסיום שלישי.

באמת שמגיע לכל הרוכבים פרגון גדול על ההופעה שלהם אבל פודיום יש רק לשלושת הראשונים.

בקטגוריית ה HOBY
ראשון : דניאל זיגדון.
שני : בן שור.
שלישי : עומר רוזנבלום.

בקטגוריית EXPERT
ראשון : בועז סאסי.
שני: דור תורג'מן.
שלישי : רז עידן.

בקטגוריית ה PRO.
ראשון :סוף סלע.
שני : גיל זרקו.
שלישי : רון קדישי.

עוד גביע אחד ניתן לרן יוחאי, הרוכבת היחידה, על ההשתתפות ועל העשייה שלה בתחום. הנערה הצעירה הפגינה נחישות, רכיבה שקולה ומקצועית שגם העלתה אותה למקצה הגמר.

לסיום אני חייב לציין שהאירוע היה בליווי של כל משפחת סלע ולזכר אבא גיא סלע שנפטר לפני מספר שבועות. גיא היה איש מעשה בתרומה לביטחון המדינה וגם בתרומה לכלכלה ולאנרגיה ירוקה.
כמובן שגיא הוא הוא המנוע מאחורי משפחת הרוכבים. ברברה ( אישתו ) ציטטה אימרה של גיא בתום המרוץ "לחלום בקטן ולחלום בגדול זה אות הדבר, אז תחלמו בגדול" ( מקווה שדייקתי זה ציטוט משמיעה )
כל משפחת סלע, הכוונה כמובן לאמא ברברה, לגב,לצוק, למיקה וכאמור לסוף שגם ניצח את קטגוריית ה PRO.
את הכובע יש להוריד בפני Ridders for Riders איתמר, דור ופרדי. בטח ישנם עוד חברים מאחורי הקלעים עמכם הסליחה... השלישה הזו, שיצאה לראות ולחוות מרוצי אינדורו בעולם, ראו וחלמו לקיים כאן אצלינו מרוץ אינדורו ברמה בין לאומית, הגשימו את החלום של עצמם ובייחד עם זה את החלום של רוכבים רבים שלא יכולים לצאת להתחרות בחו"ל.
אז כל מה שנשאר זה להגיד תודה רבה !!!
ולהמתין בסבלנות למרוץ הבא....

למדידת זמנים מלאה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:29-24.