טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חוה"מ סוכות גדוש במירוצי רכב בליגת פיג'ו


   14-10-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יומיים של מירוצים בליגת פיג'ו בחול המועד סוכות עם שלל חידושים

ליגת פיג'ו, הגדולה מסוגה בישראל ובהפקת פרודרייב, תקיים שורה ארוכה של מירוצים בחוה"מ 17-18/10 במסלול בערד, בהם ישתתפו כ-100 נהגים:

מירוץ ספרינט מרוץ בו מזנקים כולם ביחד והמנצח הוא הראשון להשלים את מספר ההקפות הנקבע (במרוץ הקרוב 14 הקפות).

אליפות ישראל ב-208 רייסינג, מתחרים כולם במכוניות זהות, מקיימת את הסבב השלישי של האליפות

אליפות ה"טורינג" (סוגי מכוניות שונים) עם מרוצים מספר 7 ו-8 של העונה

סבב ה-5 באליפות ה-MDC, ליגה פתוחה לכל הנהגים וכל סוגי כלי הרכב

ולראשונה בליגת פיג'ו, מירוץ ראשון בסדרת אליפות מרוצי ספידקאר

ליגת MDC

ליגה פתוחה לכל הנהגים וכל סוגי כלי הרכב. המרוץ הקרוב מביא חידוש מטורף עם הכרת משרד הספורט בליגת ה MDC כאליפות ישראל הרשמית במרוצי מסלול – זמן מטרה, עם תמיכה של משרד הספורט וההתאחדות לנהיגה ספורטיבית מכוניות וקארטינג בישראל. בליגה 9 קטגוריות כאשר החלוקה היא על פי כוחות סוס ושיפורים, ויש גם קטגוריות CUP, המיועדות לסוג אחד של רכב עם הגבלות בכמות השיפורים וצמיגים (למניעת "מירוץ חימוש" יקר בין המתחרים).
זהו הסבב החמישי של העונה מתוך שישה מרוצים וטבלאות האליפות מתחילות להתבהר. ובכל זאת יש כמה קטגוריות שנראות צמודות מאוד לקראת מרוצי סיום העונה. בקטגורית "נס הרים", קטגוריה לרכבים עד 340 כ"ס, ניר מי פז על המאזדה מיאטה ND בתחרות צמודה מול מור מושקוביץ על ה- BMW E36, בקטגורית "ספיד VAG" התחרות צמודה בין עדי פז וחי בר שני נהגים מבריקים ובקטגוריה הפתוחה, קטגוריות "נורבורגרינג" בין ארבעת המקומות הראשונים מפרידות 11 נקודות בלבד כשגילי כהלני מוביל עם ה-911 GT3RS לא משתתף במרוץ הקרוב. מרוץ סיום העונה יתקיים ב-8-9 בנובמבר בצמוד למרוץ סיבולת 3 שעות. ניתן להגיע למסלול המרוצים בערד כדי לצפות בכל האקשן של מגוון הקטגוריות החל מיום חמישי ב-7 בבוקר ועד ליום שישי ב 17:00 בצהרים.

לסיקור המרוץ הקודם

אליפות ספידקאר

לקראת עונת 2020 נפתחת אליפות נוספת שהיא אליפות CUP (סוגי כלים זהים). כלים אלו יוצרים אווירה מדהימה על המסלול ואין ספק שזו תוספת חזקה ביותר לסדרת המרוצים של פרודרייב וליגת פיג'ו. הקרוסקארט מאיץ מ-0 ל 100 קמ"ש ב-3 שניות בלבד ומבצע את זה בעזרת מנוע בעל 140 כ"ס בלבד. נכון לעכשיו לעונת 2020 נרשמו 4 נהגים והשאיפה שהיא עד סוף העונה יתווספו עוד כלים ונהגים חדשים. ב-17.10 יהיו מקצי האימון וב-18.10 יהיו מקצי מדידות הזמנים ושני מרוצים של 6 הקפות כל אחד.

אליפות ישראל 208 רייסינג

מקיימת את הסבב הרביעי של העונה. אחרי המרוץ האחרון, בו איל דוראון פתח פער של 11 נקודות בהובלת האליפות עם זכייה בשני המרוצים במוטור סיטי. סופי גולן נתנה פייט רציני והיתה הראשונה לחצות את קו הסיום במירוץ השני, אך קיבלה הורדה במיקום במירוץ זה לאחר זינוק פסול. הכל עדיין פתוח עם סבב בן 2 מרוצים ב-17.10 ומירוץ גמר שיערך בנובמבר ובו ניקוד כפול באליפות. לאחר מקצי אימון ומדידות זמנים, יוזנק המירוץ הראשון בשעה 12:13 ויהיה באורך 14 הקפות מסלול. המרוץ השני יוזנק בשעה 13:54 כאשר הפעם יוזנקו 4 המנצחים של המירוץ הראשון בגריד הפוך, כלומר המנצח של מירוץ 1 יזנק רביעי, השני יזנק שלישי וכן הלאה.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?


אליפות הטורינג הפתוחה של פרודרייב

למרוץ זה יזנקו 13 נהגים הנוהגים במכוניות מירוץ שונות, מה שמבטיח ששני המרוצים יהיו מעניינים ביותר. מגוון כלי הרכב גדול כך שאנו צפויים לצפות במפלצות כח כמו המיצובישי EVO של חמאדה עודה, ה-STI של רומן זילברמן (מנצח מירוץ הסיבולת האחרון) וקובי כהן מתחרים נגד פיג'ו 208 ופיג'ו 206 וגם פרוייקט חדש ומבטיח – הפיג'ו 208 טורבו של נחמה בוגין (מנצחת מירוץ הסיבולת הקודם) שמבטיחה לתת פייט לגדולים עם יתרון משקל רכב נמוך, מה שאומר שבישורות הטורבו תרדוף ובפניות היא תתקוף על ידי בלימות מאוחרות ושמירה על מהירות גבוהה יחסית בסיבובים.

גם בסבב זה יהיו שני מרוצים כאשר המרוץ השני הוא בסגנון "גריד הפוך" וזה מבטיח המון דרמות, בפעם האחרונה שהיה מרוץ כזה בערד היו מלחמות על המקום הראשון לאורך כל המרוץ עם 5 מובילים שונים ולבסוף איל דוראון הנוהג ב-208 רייסינג CUP "רגילה" הצליח לנצח את המרוץ כשאיל כרמי עם הסיטרואן AX מצליח להגן על המקום השני לפני קובי כהן על ה-STI. ההפרש בסיום בין המקום הראשון לחמישי היה פחות משניה!!תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:12-24.