טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ אנדורו אופנועים – סבב 6 – "שמח ומבדח"


   15-03-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

חג פורים מאחורינו אבל זו לא סיבה להוריד את החיוך מהפנים. מזג אויר נפלא, תפאורה מושלמת ומסלול חלקלק ומסולע. הסבב השישי לעונת 2009 בליגת האנדורו הישראלית.

השמש זורחת מבעד לגושי העננים הפזורים בשמים ושוטפת באור רך את רחבת הפיטס, המסודרת בקשת ארוכה בליבה של קרחת יער גדולה. הפריחה מלבלבת במלוא הכוח, גדודי רקפות שמשקיפות מלב היער, חרצית עטורה תופסת מיקום, חרדל השדה משתרך לכל אורך המסלול כמנסה להשתלב במלחמת האימפריות בין צבאות העבדקן המצוי למליציות צברת ההרים. תולעי המשי השעירות מסתערות על כל עובר אורח בפיסת הטבע הקסומה וספוגת הגשמים מליל אמש. במילים אחרות ומבלי להלאות אתכם בעוד תיאורים ממושכים – מלא ירוק!
ההרשמה המוקדמת הוכיחה את שלה ותור לא נצפה בעמדת הרישום. התדרוך, שהתנהל בזמן, הציג בין שאר תקנות הבטיחות למיניהן את שופט המירוץ, גידי פרדר ואת אורח הכבוד, מישל דומליין הבלגי, שהגיע לסדרת הדרכות לרוכבי KTM ועל הדרך ניצל את סוף השבוע בארץ בכדי להתחרות. העמותה אף הגדילה לעשות ולשלב את נערי עמותת על"ם, שמגיעים כבר מספר מירוצים לצפות ולהנות, באופן מעשי בהפקת המירוץ.
רגע לאחר התדריך החבר'ה עולים על האופנועים, אחד אחד עוברים תחת גשר מערכת הזמנים אשר עובדת בצורה נפלאה וכולם יוצאים להקפת ההיכרות. רק בכדי להשלים את מניין המסקנות מהמירוצים הקודמים, מצלמת וידיאו הוצבה לפני שער הסיום, בכדי להבטיח שהכל מגובה.

20-30 דקות עוברות חולפות להן ועל קו הזינוק נמצאים רק כעשרים רוכבים. מתברר, כי בשל מספר טעויות קטנות ואי הבנות, מרבית הרוכבים איבדו את רצף המסלול. במהרה נפלה החלטה לצאת להקפת הכירות נוספות, לבל תהינה טעיות במהלך המירוץ עצמו, אך גם היציאה להקפה החוזרת לא נעשתה בצורה מסודרת, אלא במעין זריקה לאויר "מי שרוצה שיצא". חצי שעה נוספת עוברת לה ומתברר, כי הרוכבים פזורים בכל מקום אפשרי אי שם בין יער בית קשת ליער כפר קנא והפעם יוני לוי לקח את העניינים לידיים והוציא את שארית החברים להקפה, תוך כדי שהם אוספים את שאר הרוכבים הפזורים במסלול. שעתיים תמימות נמוגו בלי שום סיבה הנראית לעין, טרם התייצבו הרוכבים לקראת הזינוק המיוחל. העמותה, שרוב חבריה חיים את הסצינה המוטורית מעל עשור שנים, מצליחה ליצור בכל פעם פרשייה חדשה, בית ספר לתקלות מזדמנות. ייתכן מאוד, כי מיעוט הרוכבים היחסי במירוץ זה הוא תוצאה ישירה של "חרם איטלקי" מאירועי המירוץ הקודם. בכדי לחתום את רצף התלונות תאלצו להמתין עוד כמעה עד שנגיע לטקס הפודיום.

"נמרוד חמו, מרגיש בבית במסלול דמוי הדאון היל ומצליח לקטוף את הבכורה"

85 רוכבים ורוכבות עומדים בשני טורים, דרוכים לצד האופנועים כשהם אוחזים בכנף והמנוע מוכן למשימה. יוני לוי מוודא שכולם עומדים בקו ישר ומסמן לשופט פרדר, כי אפשר להתחיל. פרדר מוריד את הידיים וזהו האות לזנק על האופנועים ולטוס למעבה היער. נתנאל זיו ראשון, זיו כרמי מיד אחריו, גיל קינן משתלב בחוד, אריאל דדיה ואפי שטיינבוים צמודים זה לזה, שחר סולמיני, זוהר גלילי ועוד רבים וטובים שמסתדרים בתור עורפי ארוך בתוך הסינגל ביער. כשהחבורה נעלמת נשאר רוכב אחד מיותם כחמישים מטרים מקו הזינוק, יהב ונדרהורן הצעיר, שהגיע דרוך ומוכן לתחרות יותר מאי פעם, נדהם לגלות שהאופנוע כבה ומסרב להניע. הוא בועט בכל כוחו ברגלית ההתנעה, אך זה מסרב בכל תוקף. החברים ממהרים לעזרתו והאופנוע העקשן מתניע לאחר דחיפה, הקהל מוחא כפיים ואחרי 20 מטרים שוב שבק האופנוע לאכזבתו של ונדרהורן הצעיר. מתברר כי הפלג סיים את תפקידו וונדרהורן שב למסלול מספר דקות מאוחר יותר, דקות יקרות שהוציאו ממנו כל סיכוי להלחם על מקום בראש הקטגורייה.

כדקותיים לאחר מכן ההזנקה השנייה - לרוכבי הקטגוריות העממית והמתחילים יצאה לדרך, יוסי תחאוכן מתברג ראשון, צליל ונדרהורן הוותיק שני ואחריהם חמישים רוכבים שנכנסו למערבולת המונית של נפילות והחלקות על הסלעים הרטובים.

"בעוד כולם חשבו כי הוא איבד את הסוס, הגיע היום האביבי והקרין עליו אלומת אור נקודתית, זוהר גלילי פתח מבערים והצליח לכבוש את המקום הראשון בפער."

עשר דקות מתחילת ההזנקה וחולית החוד הצהובה מגיחה בראש ההר, זיו כרמי מוביל ונתנאל זיו צמוד, עפרי שטראוס בעקבותיהם. בזה אחר זה מגיעים הרוכבים הנוספים - נמרוד חמו, גיל קינן, שחר סולימני, שטיינבוים, דדיה, גלילי, דרור כהן, מישל דומליין, תומר שמש, איל הבר ונדב לוגסי. כל השאר מגיעים בדבוקות צפופות. במהלך ההקפה השנייה נתי זיו מגיע, חמו מצמצם עליו ועפרי שטראוס שלישי. כרמי נעלם ביער ומתברר, כי מוביל השרשרת שלו יצא לפגרה וכרמי מלא האדרנלין מצא עצמו אוסף כלי עבודה ממתחרים העוברים ושבים על המסלול. אחרי שני מברגים שנשברו לו ביד ומפתח עשר שעשה חצי עבודה, הגיע לידיו מפתח השמונה המיוחל. כרמי מיהר לפרק את המוביל הסורר וחזר למערכה לאחר 20 דקות שגנזו ממנו כל אפשרות להתמודד על הפודיום. העובדה, כי המירוץ אבוד לא הפריעה לו להיות הרוכב המהיר על המסלול, שבכל ההקפות, למעט השנייה, ירד מזמן של 16 דקות והתוצאה הטובה ביותר שלו עמדה על 15:15:30. בסיום הוא ממוקם במקום החמישי, אחרי קינן שהציג רכיבה מרשימה. חמו מרגיש בבית במסלול דמוי הדאון היל ומצליח לקטוף את הבכורה מנתנאל זיו. יחד עם עפרי שטראוס, השלושה הצליחו להספיק הקפה אחת יותר מכל המשתתפים האחרים וזהו גם הסדר בסיום בקטגוריה הבינונית E-2.

"ואכן כך עשה, פתח בגז וסגר את המצמד כשצריך והחליק כל הדרך למקום הראשון."

בקטגוריה המקצועית הקטנה, E-1, המתח באוויר שרר לאורך כל הדרך. דדיה שפתח יפה, חטף מכה ברגל ואיבד את הבכורה לזוהר גלילי, השועל הוותיק שמסרב להזדקן. בעוד כולם חשבו כי הוא איבד את הסוס, כולל את גלילי עצמו, הגיע היום האביבי והקרין עליו אלומת אור נקודתית. גלילי פתח מבערים והצליח לכבוש את המקום הראשון בפער. הקרב עבר למקום השני, שם תומר שמש הקדים את אוריה כרמלי בכחצי דקה. ירון גולדשטיין, מנהל קבוצת המירוצים של הוסקוורנה, עומד מהצד, רגע לפני הסיום וכוסס אצבעות. האם כרמלי יצליח לסגור עליו? התשובה לא איחרה לבוא ושמש הגיח ראשון מעבר לעצי היער.

בקטגוריה הפתוחה, E-3, אורח הכבוד העלה את רף האדרנלין טרם היציאה למירוץ. האיש, שבאמתחתו אינספור פודיומים מהמירוצים הקשוחים בעולם, על מסלול מסולע וטכני שכזה צפוי לעשות בית ספר לכל הרוכבים. רגע לפני ההזנקה נשאל סולמיני לגבי טיפים והוא בשלו "עזוב אותך מטיפים שאני בכלל לא מיישם, על הסלעים הצמד את הקלאץ' בכדי לא לפרפר למוות וסע לשלום"... ואכן כך עשה, פתח בגז וסגר את המצמד כשצריך והחליק כל הדרך למקום הראשון. גם לוגסי הוותיק בעל הניסיון דילג על הסלעים כאיילה בעוד שאר רוכבי הנפחים הגדולים מצאו את עצמם לא אחת מוטחים אל הקרקע. לדומליין לא היתה זו טבילת אש מוצלחת כצפוי. האופנוע שקיבל לא מותאם לסוג רכיבה שכזו וציוד המיגון שלבש הכביד עליו. כך או כך, אל לנו לשכוח שהבחור כבר לא בשנות העשרה שלו, אך אני בטוח שסולמיני ולוגסי מרוצים מהתוצאה במיוחד כשבמדרגה השלישית עומד בחור בעל רזומה מכובד כמו שלו.

"בעממית הקטנה אורי כרמלי מתחיל לתפוס מיקום קבוע על המדרגות והפעם יש לו את הבכורה"

בסניורים היה זה ארז צור, שהצליח לנצל טעות של ברק דודאי כמה עשרות מטרים לפני קו הסיום, ולהתקמם על המדרגה הגבוהה בפודיום, רז הימן שלישי. בעממית הקטנה אורי כרמלי מתחיל לתפוס מיקום קבוע על המדרגות והפעם יש לו את הבכורה, כשאחריו יאיר אורן ויונתן ונדרהורן. בעממית הבינונית יוסי תחאוכן שומר על ההובלה מרגע הפתיחה ולאורך כל הדרך, צחי ידין ודודו בטשון עומדים מצידו. בעממית הפתוחה, ליאור אברהמי מנצח בפער עצום של יותר משלוש דקות על פני ליאור יוסף הבא אחריו, רפי סתיו סוגר את הרשימה.

לוני גרינקר עומד בודד ברש פוריום קטגוריית הסופר סניורים, אופיר אגי מנצח את קטגוריית המתחילים כששביט איס ואיתי קורין אחריו. אחרונות חביבות על מדרגות הפודיום, הן שתי הבנות. יעל קדשאי, שנהנתה מכל רגע על המסלול וכאורח קבע התמקמה על המדרגה הגבוהה ותמר נתנוב, שהצליחה לסיים את המירוץ בקושי רב אך עם השקעה גדולה.
זה המקום לחזור ולחתום את רשימת התלונות, לפני טקס הפודיום של המירוץ, התקיים טקס חלוקת הגביעים של סבב מספר חמש, בשני המקרים נקראה נתנוב אל דוכן המנצחים ונשארה לעמוד עם ידיים ריקות כשרק קדשאי הצעירה מקבלת גביע. מחזה לא מכובד בעליל - במידה ונפתחה קטגוריה צריכים להיות שלושה גביעים על הדוכן, גם במקרה שרק שתיים מסיימות או בכלל מגיעות למירוץ, בטח ובטח אם ידוע מראש שיש יותר מאדם אחד במעמד החלוקה." ליאור אברהמי מנצח בפער עצום של יותר משלוש דקות על פני הבא אחריו"

רגע לפני הסיום, יש לציין את עומרי סגל מהעממית הקטנה, שדאג לשמר את אווירת החג החולף, והגיע למירוץ מחופש, כשקסדתו מעוטרת בפאה דמוי כרבולת מוהיקנית וחולצת סופרמן מעל חליפת הרכיבה. למרות העיכוב המעיק בפתיחת המירוץ, נהנו מאות הצופים ממירוץ משובח החולש על פני נופים מטריפים בטבע הצפוני, ובמזג אויר נפלא. משפחות שלמות לא ויתרו על הרעיון ויצאו לפקניק מוטורי כהלכתו.

תוצאות:

מקצועית E-1
1. זוהר גלילי
2. תומר שמש - קמור, אופנועית, דנלופ
3. אוריה כרמלי - מטרו, אבנוע

מקצועית E-2
1. נמרוד חמו - עופר אבניר, אבזריון
2. נתנאל זיו - עופר אבניר, אבזריון
3. עופרי שטראוס - ד.ל.ב מוטוספורט, KTM, מישלין

מקצועית E-3
1. שחר סולימני - קמור,אקסטרים, אבנוע, דניו
2. נדב לוגסי - ד.ל.ב, אופרוד, דנלופ
3. מישל דומליין - דלב מוטוספורט, starik engeeniring

"יעל קדשאי נהנתה מכל רגע על המסלול וכאורח קבע התמקמה על המדרגה הגבוהה"

עממית E-1
1. אורי כרמלי
2. יאיר אורן
3. יוהנתן ונדרהורן - ארזים הידראוליקה בע"מ

עממית E-2
1. יוסי תחאוכן - אדיגה סייקל
2. צחי ידין - מוסך מוטופאן טבריה
3. דודו בטשון

עממית E-3
1. ליאור אברהמי
2. ליאור יוסף - אופרוד
3. רפי סתיו - אקסטרים אופנועים, קמור


סניורים
1. ארז צור - סופר קו
2. ברק דודאי
3. רז הימן - קמור, תנועה מערכות , מחשוב ניווט פוינטר

"עומרי סגל, דאג לשמר את אווירת החג החולף, והגיע למירוץ מחופש, כשקסדתו מעוטרת בפאה דמוי כרבולת מוהיקנית וחולצת סופרמן מעל חליפת הרכיבה"

סופר סניורים
1. לוני גרינקר

מתחילים
1. אופיר אגי
2. שביט איס - מישלין
3. איתי קורין

בנות
1. יעל קדשאי - אביב סוכנויות
2. תמר נתנוב
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.נתנוב כפרה עליך 15-03-09
מי צריך ת'גביע
העיקר ההשתתפות וההנאה מהכל
נשיקות
2.לערן!!! 15-03-09
איזה תמונות!!! איזה איכות, סקירת מרוץ טובה... וואללה כל הכבוד.
יאללה למרוץ הבא..
3.ל 1 15-03-09
מה זאת אומרת מי צריך?!
ביזיון מה שהיה שם!
לפחות שיעניקו לה את זה במרוץ הבא

4.עומרי סגל תעשה לי כרבולת 15-03-09
איזה מלך!
5.יוסי 15-03-09
יוסי זינק ראשון בעממית,אבל טעה בדרך(עקב אי שילוט),וחזר לתחרות (אחרון),וזכה 1"
6.רועי דרי 15-03-09
ליאור אברהמי אלוף!!!
7.מויי סופרמן 15-03-09
רק לא להיות רציניים מדי .זה בכייף שלנו !

סגל
8.Mati 15-03-09
Great Pictures Eran.
What happened to Yoni Levi by the way??
9.יקיר זוהר 15-03-09
מי זאת המדהימה הזאת שבתמונה האחרונה :O
10.עם כל הכבוד לעמותת האנדורו 15-03-09
כולם יודעים להשמיץ את ליגת הטרקטורונים , תראו איזה בלגן הולך במירוצי אופנועים... כנראה שצריך לעבור להתעמלות קרקע
11.אורי 16-03-09
הכל טוב ויפה אבל... מה זה לעזאזל העבדקן המצוי?!!!
חיכיתי לכתבה שלך י'נענע התמונות חלום
12.יוסי 16-03-09
ערן תמונות ליגה!!
אפשר לדעת למה דן מיה לא השתתף ???
13.פוכי 16-03-09
ערן, סיקור מעולה (כרגיל) ותמונות ליגה. תודה.
14.ל-1 16-03-09
שוב אותו סיפור- באנו למירוץ. חלק מהדברים שמבדילים מירוץ מטיול הם בדיוק הדברים האלו- זמנים שלא היו במירוץ מס' 5 וגביעים שלא היו במירוץ מס' 6.
15.חמי 16-03-09
אופיר האג'י שוב כובש את הפודיום, הפעם במקום הראשון.

כל הכבוד!
16.קרפפן 16-03-09
ערן, ערן, ערן... לא מפסיק להפתיע אותנו.. חיכיתי כל השבת לכתבה הזו!! :)
תמונות ממש יפות והכתבה עוד יותר!
נתנוב - מזל טוב!! מדרגות הפודיום קוראות לך..:)
אג'י - סחתיק!!! מקום ראשון, שומר על כושר!! :)

מברוק לכל המתחרים שהשתתפו, לקחו חלק בפעילות הזו.

כיף לראות את מישל דומליין מכבד אותנו, משתתף כרוכב מן המניין ולבסוף גם לוקח פודיום.
ערן? יצא לך לראיין אותו קצת? לפני ואחרי המרוץ?? לשמוע ממנו על חוויותיו?

שבוע טוב שיהיה לכולם,
קרפפן
17.חאכו 16-03-09
יוסי תחואכו כללל הכבוד אתה מייצג אותנו הצ'רקסים בכבוד
18.חאכו 16-03-09
ומזל טוב שיהיה לך על המקום הראשון
19.עופר 16-03-09
תמונות מדהימות, כל הכבוד!
20.Mati 16-03-09
Great Pictures Eran.
What happened to Yoni Levi by the way??
21.babbylon 17-03-09
מי זו הצלמת (הייתה עם חולצה אדומה) שהייתה לאורך כל המסלול?
22.גלעד שליט עדין חי!!! 17-03-09
גלעד שליט עדין חי!!!
23.עיסאם מולא 25-03-09
איזה יופי.........
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:40-24.