טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מאבריק ספורט


   29-08-2019, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יאיר אבלסון

עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ.

לאחר ההשקה וחשיפת סדרת המאבריקים 2020 הדבר היחיד שרציתי, זה לקבל איזה 3X מסדרת הקצה למבחן יסודי, להעיר לו את כל 198 הסוסים ולשקול להצטרף לכנופיית מבריחי סמים בגבול במקסיקו.
כן כן, אולי עוד אגשים את החלום המופרך הזה אבל בינתיים אני נאלץ לחזור למציאות. והמציאות היא מבריק ספורט לבן וחביב שהסתכל עליי במבט טיפה נבוך ואמר " נכון שאני לא 3X אבל אני מאותה המשפחה וגם יש לנו את אותו ה-DNA אז אולי תנסה אותי ? נוכל להעביר שעות קסומות ביחד ואם תרצה לגנוב גבול אז אפילו ניסע לעוטף עזה.."
טוב, "עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ".

המבריק ספורט מראש לא מכוון לסגמנט הסופר ספורט כמו האחים הגדולים אלא לכלי טיולים ( אפילו מהירים ) איכותי ואמין.
המבריק מצויד במנוע 967 סמ"ק V-twin של רוטקס, מקורר מים, הזרקת דלק, מצערת אלקטרונית ממוחשבת. כמובן וורייאטור תיבת הילוכים P,N,H,L דיפרנציאל אחורי נעול קבוע ( יש לזה משמעות אציין זאת בהמשך ) ו 2WD-4WD.
הקוקפיט פשוט ובסיסי , כיסאות ברמת בסדר + חגורות מלאות ודי נוחות, הגה מכני והכי חשוב מערכת שמע.
במבט על המבריק ספורט רואים שיש בו המון פרטים "קטנים" שנלמדו משנים של ניסיון והם אלו שנותנים לו סיכוי טוב לספק את הסחורה, למה אני מתכוון ?
קודם כל למיקום המנוע, המנוע הוא הרכיב הכבד ביותר והוא ממוקם בשליש האחורי של המבריק שזה בדיוק המקום שיגרום לנהג יכולת לקשקש בזנב כמו שכולם אוהבים.
המושב של הנהג ממוקם בין המנוע למרכז השלדה + מרחק נכון בין מושב הנהג לגלגלים האחוריים + מרחק נכון בין המושב לגלגלים הקדמיים.
כל המיקומים הללו מאוד באים לידי ביטוי במהלך הנהיגה גם בנוחות המשופרת אבל בעיקר ביכולת התמרון והספיגה המשופרים.
כאשר המנוע הוא לא מחזקים ביותר השלדה וחלוקת נכונה של המשקלים הם הם מי שיצילו את הכלי מהפתעות.
עוד דברים שתפסו לי את העין הם מוטות פיתול גם מקדימה , זרועות מחוזקות ובולם אחורי שממוקם ממש בקצה הזרועה בחלק האחורי של המבריק. רואים הרבה הפקת לקחים מכשלים ובאגים בכלים הישנים.


אז איך המאבריק ספורט נוסע ?

יצאתי לדרך לתוך שבילים פשוטים , אגב מי שרוצה ללחוץ את המאבריק ( ויש מספיק מה ללחוץ..) המלצתי: ברגע שהגלגלים יורדים לשטח לשלב ל 4WD. רמת השליטה בכלי עולה באופן חד משמעי. אני אישית לא מצליח בכלל לנהוג ב 2WD בשטח.
מי שרק באמת מטייל נגיד עד 60 קמ"ש ( לא מצאתי מד מהירות בשעון ...) ומאט בסיבובים אז אולי שישאר ב 2WD.
אז יצאתי לשבילים דוושה על הריצפה ,ההגה המכני שהיה קשה בנסיעה איטית התאזן ,הבולמים שהיו טיפה קשים התחילו לעבוד. והינה אני ב-90-100 קמ"ש ( בוואיז..) מרחף ומגהץ בקלילות מדהימה.
המנוע דוחף די בקלילות את הכלי עד למנתק ( 105 קמ"ש ) בשלדה המתלים מתמודדים מצוין. והחבילה מרגישה מאוד מאוזנת. אין אף כוח עודף לאחד משלושת משתני המשוואה ( שילדה , מנוע, מתלים/בולמים)
צריך קצת זמן להסתגל לרכות של המאבריק בקטע של הסיבובים , יש הרגשה של גלגול ובגלל שהמאבריק ספורט לא רחב, אז עד שלומדים להכניס את הזנב להחלקה ואיך מרגיש קצה הגלגול צריך קצת להיזהר.
דבר נוסף, מכיוון שאין עודפי כוח והמהירות המקסימלית מוגבלת לא באמת אפשר לסמוך על המנוע שידחוף ויציל מכניסה לא מוצלחת לסיבוב או להרמת הפרונט ממכשול שבא בהפתעה. מה שכן השלדה המאוזנת מפצה על רוב הפדיחות.
פרק השבילים היה מאוד מהנה ואם הוא משקף חלק גדול מהטיולים אז מבחינתי יש V גדול.

לעוד מבחני שטח

maverick sport

הלב שלי ( לא הראש.. ) רצה דיונות, אז יצאתי לדיונות של אשדוד ( לפינה שלא גנבו אותה לטובת מבני תעשיה ולא ע"י החברה להגנת הטבע ולא הופקעה ע"י הצבא ) הייתי בטוח שברגע שהגלגלים ייגעו בחול המבריק יתחיל לחרוק שיניים אבל כלום לא קרה, הקצב כמעט ולא ירד.
המנוע המשיך לדחוף בנחישות, ההיגוי שיתף פעולה והבמפים ראשונים חלפו בקלות תחת הגלגלים, שמחתי והמשכתי ללחוץ ואז הבמפים הלכו ועמקו והמבריק החל להביע אי שביעות רצון מהמצב החדש אליו הוא נקלע, הבולמים האחוריים העלו טמפרטורה וזנב הכלי החל לקשקש ולא משמחה.
טוב, הבנתי, פול גז בבמפים זו לא כוס התה שלו אבל קצב טוב בחולות בהחלט כן. בכלל המנוע שמר כל הזמן על רצון לדחוף למעלה עד למנתק.
פרק הדיונות גם הוכתר בהצלחה מהסיבה הפשוטה שהמבריק ממש לא סובל בדיונות ולכן אין מצב שמי שירד איתו לחולות ירגיש שהוא לא עם הכלי הנבון.
לחובבי העבירות מהסוג המטייל לא תהיה שום בעיה לטפס כל עליה באשר היא.

maverick sport

כן, נראה שאני מפרגן למאבריק ספורט ואכן נכון הדבר. לאחר שנים של צבירת ניסיון בתחום המאבריק ספורט הפתיע אותי בייחס לציפיה שלי מכלי שבהגדרתו לטיולים, שהעלות שלו היא באזור החצי מהאחים הגדולים.
כשהחזרתי את המאבריק לסוכנות בגדרה אפילו העזתי להגיד לאחד העובדים שיש מצב שהמאבריק ספורט יכול לתת בראש לאX3 בקטעים מסויימים... מזל שהיה לו ביד מברג ולא פטיש 5 ק"ג.....

לסיכום אם הבן שלי היה מבקש כלי לצאת איתו לשטח (בן אחד בצבא, השני רוכב על אופנוע אנדורו והשלישי גולש בים אז אני יכול להגיד.... ) המאבריק ספורט בהחלט היה כלי מתאים, פשוט כי הוא מאוד מאוזן, משדר אמינות ופאן .
מחיר מחירון המאבריק הינו 113950 שח ועכשיו במחיר מבצע של 107000 שח.


תודה ל- שפס אופנועים, יבואנית אביזרים לאופנועים על ציוד השטח למבחן.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:59-24.