טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דגמי האנדורו KTM לשנת 2020


   09-08-2019, רז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יצרן

2020 עבור אנשי KTM היא שנה חשובה.

2020 עבור אנשי KTM היא שנה חשובה. אופנועי האנדורו של היצרן האוסטרי עברו השנה ובניגוד לשנה שעברה שינוי משמעותי שנגע חזק בליין אופנועי ה 2 פעימות וגם בליין אופנועי ה 4 פעימות. על כל אלה מתווסף דגם חדש – 150 EXC TPI וגם גרסת מהדורה מיוחדת לרגל 25 שנה לארצברג רודיאו של ה 300 EXC TPI.
בהשקה המושקעת שערכה ד.ל.ב. מוטוספורט במסעדת ARCO שבתל אביב למדנו מישראל ויליגורה על השינויים והשדרוגים בכלים שיחכו לכם באולמות התצוגה החל מהשבוע הקרוב.

לא מנוע
בדומה ל 2019 הצבעים השולטים בדגמי 2020 הם שוב כתום ושחור, מיכל הדלק נשאר לבן אך הפלסטיקה שונה וכמובן גם הגרפיקה. גרסאות ה SIXDAYS נשענות על פלסטיקה לבנה וגרפיקה בגוונים אדום/ירוק/שחור של הדגל הפורטוגלי, שם יתקיים ה ISDE באמצע נובמבר הקרוב. באגף הניראות אפשר גם לספר שהמושב חדש ואמור להיות נוח יותר. תחת כל אלה נמצאת לה שלדה חדשה, שחורה (כתומה ב SIXDAYS), שהוקשחה לטובת עמידה טובה יותר בעומס, כוחות פיתול וספיגת זעזועים. שלדת הזנב חדשה גם היא, ארוכה יותר ב 40 מ"מ ותושבות המנוע משופרות.
המזלג הקדמי נשאר אותו XPLOR מבית WP אך עם כיול חדש – הקפיצים רכים יותר והשסתום שונה. המטרה השגת התנהגות משופרת בזכות היכולת לנצל את מהלך המתלה לכל אורכו. פקק הבולם חדש וברז עומס הקפיץ תוכנן ועוצב מחדש. הבולם האחורי קיבל שינויים פנימיים כאלה ואחרים שיתאים בפעולתו להתנהגות המזלג הקדמי.
עוד שינויים באגף ה"לא מנוע" נעשו במערכת הקירור שקיבלה רדיאטורים חדשים ועתה אמורה להיות יעילה יותר ובתיבת האויר שהוגדלה ועוצבה מחדש (אך הפילטר עצמו נשאר זהה). מיכל שמן השתי פעימות של דגמי ה TPI שודרג (מסנן שמן פנימי, נקודות חיבור משופרות לשלדה וחיישן לחץ סביבה חדש) כך שסדקים ונזילות כפי שהיו ב 2018/19 הם נחלת העבר.

מנוע

בתיאוריה יש הפעם לחולי השידרוגיטיס בהחלט סיבה טובה לשדרג ל 2020. שני מנועי ה TPI קיבלו השנה צילינדר חדש עם פתח פליטה מכורסם ושינוי תזמון הפתחים, מפות ניהול מנוע חדשות, חיישן לחץ חיצוני נוסף (אבל בדרך איבדו את רגלית ההתנעה שעכשיו היא אופציה בתוספת תשלום בלבד). השינויים אמורים להוביל לפעולת מנוע אחידה ונעימה עוד יותר מזו שהייתה ולאפשר לרוכב לרכב בסל"דים נמוכים באופן לא הגיוני, כפי שלעתים קורה בסצנת ההארד אנדורו הממגנטת את הרוכבים בימינו. טרם התרשמנו מהמנועים ברכיבת שטח אך סביו שרכב עליהם בהשקה בחו"ל מספר שבהחלט מורגש השינוי ולטובה... ה 250 EXC TPI קיבל גם ראש מנוע חדש, עם יחס דחיסה גבוה יותר וצפוי לשמור על מעמדו כאופנוע הנמכר ביותר בישראל, גם השנה.
ראשי מנוע חדשים עם יחס דחיסה גבוה יותר קיבלו גם מרובעי הפעימות, ה 250 ו 350, כאשר האחרון זכה לטלטל חדש ושופרו בו גם מעברי המים. לשניהם גל זיזים, מערכת תזמון ובלוק מנוע חדשים שתורמים לירידה במשקל והמנוע עצמו ממוקם 4 ס"מ נמוך יותר בשלדה. דגמי ה 450/500 קיבלו ראש מנוע חדש וקומפקטי עם גל זיזים נמוך יותר, משקל קל יותר ותכנון מחדש של השסתומים והנדנדים.

מחירים ומכירות

דגמי ה TPI התייקרו ב 1000 עד 3000 ₪ בגרסאותיהם השונות לעומת השנה שעברה, פועל יוצא של תמחור גבוה יותר של הכלים לדלב. גרסאות ה SIXDAYS של דגמי ה 4 פעימות נותרו ללא שינוי ומחירם כעת גבוה רק ב 3000 ₪ מהגרסאות הרגילות. מענין יהיה לראות את יכולת מחלקת השיווק והמכירות של דלב להתמודד עם עליית המחירים של ה TPI. על הנייר נראה שהכלים של 2020 יעשו את העבודה בעצמם. בעוד שבוע תהיה השקה רכובה ואז נתרשם אם גם בפועל....המחירים כוללי מע"מ ואינם כוללים אגרת רישוי בסך 303 שקל (164 שקל בדגם ה-150 TPI).תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:10-24.