טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סבב ראשון ליגת פיג'ו 2019


   24-04-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:פליקס טברקין,דורון אורגיל,אורון גולקרוב

עונת פיג'ו 2019 יצאה לדרך עם יומיים של מרוצים באליפויות השונות בישראל.

זו שנה שניה שפיג'ו וקבוצת לוביסנקי תומכות בספורט המוטורי ובליגות השונות. בשיתוף עם חברת פרודרייב, מפיקת המרוצים והליגות, גם השנה נערכו בחוה"מ פסח יומיים גדושים בפעילות מוטורית במסלול מרוצים בערד. יומיים בהם השיקו את המרוצים השונים של השנה ביחד עם עוד המון תצוגות של כלים תחרותיים אחרים שבאו להפגין נוכחות ולהראות שהספורט המוטורי בישראל חי ונושם.

קצת מספרים על היומיים שכרגע הסתיימו:
4 ענפים שונים
11 קטגוריות
מעל 110 משתתפים
מעל 350 אנשי צוות
2 נשים שעולות למקום הראשון של הפודיום בספורט שנחשב כל כך גברי

נותני החסות של הליגה הם:
פיג'ו ישראל
קבוצת לובינסקי
פרודרייב בע"מ
סדנת PITSTOP
גרון סנטר
סדנת G-FORCE
SIMRACE
נחמה בוגין שמאות בע"מ
TIG MOTORSPORT
מסלול המרוצים ערד

למדידת זמנים מלאה

הליגה העממית - ליגת MDC של פרודרייב

הליגה פתוחה לכל נהג שמגיע עם הרכב החוקי שלו ביום יום.
הנהגים מחולקים על בין הקטגוריות השונות (כרגע 6) על סמך הנתונים של כלי הרכב (נפח מנוע והספק, משקל הרכב, מידות צמיגים וטיבם ועוד המון פרמטרים עליהם הנהגים מצהירים במעמד ההרשמה לתחרות) ונלחמים על המקום הראשון שהמדד הוא נגד השעון - הקפה האחת הכי מהירה שלהם תוביל אותם לניצחון בקטגוריה.
זו היא כבר הליגה הרביעית מאז שיש מסלולי מרוץ בישראל ולכן ל 2019 מגיעים המון נהגים ותיקים ולמודי נסיון לצד נהגים שמתחילים את דרכם בספורט המדהים הזה. בזכות העובדה שזו ליגה עממית, העלויות נמוכות יחסית ולכן יש הזדמנויות רבות לעסקים קטנים לתמוך בנהגי מרוץ מצליחים כדוגמת נהג המרוצים ניר מיפז, אלוף מעונת 2018 של ה-MDC שקיבל תמיכה ממוסך "שי לי, אור יהודה". שגם הוכיח את ההשקעה כנכונה כאשר זכה במקום הראשון בקטגורית "נס הרים" עם זמן מעולה של 55.134 שניות ומקדים בפחות מחצי שניה את אמיר אופיר ומור מושקוביץ.
זהו מרוץ ראשון מתוך 6 מרוצים העונה והרמה מאוד גבוה כאשר בין המקומות 2 עד 4 מפרידות 3 מאיות בלבד. הולכת להיות עונה מרתקת.
ואם אתם מפחדים שאולי אתם לא בגיל הנכון וממשיכים להגיד "אם רק היה כשהייתי צעיר...." אז תזרקו את התירוצים לפח ותכירו את משה אנגלברג, בן 77 מכפר טרומן (כן 77 זו לא טעות).
זו העונה השניה של משה והוא מתחרה על רכב פיג'ו 106 ראלי ואיתה העפיל למקום הראשון של קטגוריות "משמר דוד" תוך כדי שהוא מפיל צעירים ממנו היכולים להיות הנכדים שלו (ואולי חלקם אפילו נינים) בקיצור אין תירוצים. זה לא הגיל ובעיקר אהבה עזה לתחום המוטורי של משה שעכשיו מוצא את עצמו מוביל את האליפות לאחר הסבב הראשון.

קטגורית "משמר דוד" - עד 115 כ"ס
מקום ראשון: משה אנגלברג - פיג'ו 106 ראלי - 1:02.804
מקום שני: טל בן ארי - פיג'ו 106 ראלי - 1:02.919
מקום שלישי: יבגני קסלמן - סקודה פביה - 1:03.097

קטגוריות "לוזית" - עד 240 כ"ס
מקום ראשון: אביאל יעקבי - קבוצת LETS DRIVE - מאזדה MX5 NC - 56.034
מקום שני: פיליפ רוזין - FLAT OUT RACING - סובארו BRZ - 56.408
מקום שלישי: סופי גולן - רנו קליאו ספורט - 57.516

קטגוריות "נס הרים" - עד 340 כ"ס
מקום ראשון: ניר מיפז - מאזדה MX5 ND - 55.134
מקום שני: אמיר אופרי - סיאט קופרה - 55.528
מקום שלישי: מור מושקוביץ - BMW E36 - 55.541

קטגוריות "סדום ערד" - מעל 340 כ"ס
מקום ראשון: שירן ששון - קבוצת TIG MOTORSPORT סובארו STI - 53.426
מקום שני: אורן דביר - הונדה טייפ R - 54.128
מקום שלישי: דודי איטח - סובארו STI - 54.440

קטגוריות "נורבורגרינג" - קטגוריות פתוחה
מקום ראשון: אייך דרוקמן - פורשה - 51.325
מקום שני: ערן גומר - קבוצת TIG MOTORSPORT - EVO - 51.444
מקום שלישי: דורון שמשי - קבוצת SPEED - 51.458

קטגורית "M" - CUP לבעלי רכבי ב.מ.וו
מקום ראשון: רן קיזלשטיין - M - 54.481
מקום שני: שקד ברכה - M - 54.663
מקום שלישי: גיא בכרי - M - 54.912

אליפות ישראל פיג'ו 208 רייסינג

הסבב הראשון של אליפות ישראל יצא לדרך ובליגה הזאת רק הנהג מדבר. כל כלי הרכב זהים. לנהגים אסור לשפר מנוע, צמיגים, או חלקים אחרים ברכב אלא רק להתמודד בתנאים שווים על הפיג'ו 208 RACING CUP רכבי מרוץ ייעודיים שנבנו בפג'ו ספורט בצרפת ונכון להיום יש 10 רכבים המשתתפים באליפות. בסבב הנוכחי השתתפו 7 נהגים ביניהם 3 נשים שמהוות כמעט 50% מסדר הזינוק. לא בדיוק הסטטיסטיקה שמצפים בעולם שכולו אגו וטוסטסטרון.

למרוץ הראשון סופי גולן מזנקת מהמקום הראשון ומצליחה לשמור על מקומה עם זמני הקפה מעולים ומנצחת בסבב הראשון, אלן סדובניק, שהשתתף בשני מרוצים בעונת 2018 וגם הוא הצליח להשיג תמיכה כלכלית לעונה הנוכחית, מסיים במקום השני עם מרוץ נקי וזמנים מהירים. ומקום השלישי, במרוץ הראשון שלו, תומר חורב מוכיח לעצמו שלהיכנס לעולם המרוצים הייתה החלטה נכונה ועשה זמן הקפה מעולה של 59.413 שניות.

למרוץ השני מזנקים בגריד הפוך חלקי מה שאומר שמי שניצח את המרוץ הראשון מזנק ממקום רביעי ומי שסיים רביעי מזנק ראשון. הערבוב הזה מכניס המון אקשן ותמיד הוא מסדר הופעה מדהימה, במקרה הזה למאות הצופים שהגיעו כדי לראות את המרוץ מהטריבונה הטבעית שעיריית ערד בנתה והכינה לקראת עונת 2019.
מיכאל אציקסון, גם הוא חדש בעולם המוטורי מזנק ומצליח לשמור על ההובלה במשך כמה הקפות, אבל מאחור סופי גולן, למודת מרוצים מימיה במרוצי קארטינג מצליחה לקטוף אחד אחד את כל הגברים לפניה ובמהלכי עקיפה מדהימים מגיעה למקום הראשון וסוגרת דאבל נשי ראשון בספורט המוטורי. הישג לנשים ראשון אך לא אחרון.
מאחור ממשיכים העקיפות כאשר תומר חורב מצליח לעקוף את מיכאל ואף להוביל מספר הקפות את המרוץ אך ברגע של היסח דעת גם הוא עושה טעות קלה ומאפשר לסופי לעקוף אותו ואף מאבד את המקום השני לאלן סדובניק. טבילת אש מדהימה לספורטאים החדשים וזמני הקפה מדהימים של כולם. אגב ההקפה המהירה ביותר נקבעה גם כן לצד הנשי ע"י סופי גולן שעושה את ההקפה בזמן של 58.881 שניות. ובכך לוקחת לעצמה את הובילת האליפות.
השנה המתחרים העולים לפודיום מקבלים פרסים כספיים ושוברי קניה בשווי של 6,000 ש"ח לכל סבב. כך שסופי לוקחת הביתה לא רק גביעים אלא פרסים בשווי 3,000ש"ח החזר לא רק לסופ"ש מרוצים אחד.

אליפות הטורינג הפתוחה

האליפות הזאת פתוחה לכל נהג אשר מגיע עם רכב מרוצים ייעודי. הפעם הנהגים התחלקו לשתי קטגוריות. קטגוריות GROUP N המורכב מרכבי סובארו הבנויים מראש למרוצי ראלי אך עברו הסבה למרוצי אספלט במסלול. וקטגוריה הנעה קדמית המורכבת מכלים תחרותיים חדשים ועוד רכבי מרוץ מהעשורים האחרונים כמו ה-206RC של ניצן לוי.
במרוץ הראשון מנצח אלי אלבג כשמצליח לשמור את ההובלה על חמדה עודה. ובמקום השלישי רומן זילברמן שהגיע למרוץ עם רכב חדש שעוד יילך וישתפר במהלך העונה.
במרוץ השני הסדר משתנה כשאר חמדה מצליח לנצל את העובדה שמזנק מקדימה ולמרות שאלבג מצליח לעשות זמי הקפה מהירים יותר מעודה הוא אינו מצליח לייצר הזדמנות לעקיפה ומסיים במקום השני בפער של 10 שניות מחמדה. במקום השלישי מסיים רומן זילברמן.

האקשן האמיתי התקיים בקטגורית ההנעה הקדמית כאשר בזינוק ניצן לוי, עם תקלה טכנית מאבד מעל 10 שניות בזינוק וגם 4 מקומות. ברגע שהצליח להתגבר על התקלה הוא יצא למרדף מרתק כאשר הוא עוקף אחד אחד את המתחרים לפניו אך לא מספיק לתפוס את נחמה בוגין שמייצרת זמני הקפה מעולים המספקים לה לניצחון הראשון של העונה.

במרות השני, שוב ניצן בתקלה, אך הפעם הוא מבצע עקיפה לא חוקית ומקבל הורדה בשני מיקומים ולמרות שמסיים על המסלול במקום הראשון, לאחר הענישה הוא עולה לפודיום רק במקום השלישי. במקום השני אייל כרמי עם הסיטרואן AX ובמקום הראשון, בפעם השניה נחמה בוגין עושה דאבל, מנצחת בשני המרוצים של הסבב ולוקחת את הובלת האליפות כשהיא נוהגת על ה-208RC הפרטית שלה שרכשה השנה מקבוצת לובינסקי ופיג'ו.

פעילויות נוספות

במהלך היומיים של המרוצים התקיימו מפגני ראווה של ענף הקארטינג, רכבי מרוצים מסוגים שונים עלו לתצוגות תכלית מול הקהל וגם התקיים סבב באליפות ישראל בסופר מוטו.
בנוסף צופים מהקהל יכלו לרכוש נהיגה לצד נהג מרוצים (TAXI) וזו הייתה פעילות מרגשת הן לקהל שקיבל את ההזדמנות לחוש מקרוב איך נראה רכב תחרותי על המסלול ויצא מהרכבים עם רגליים רועדות ועם חיוך שכנראה ייקח כמה ימים להימחק.

המרוצים הבאים מתקיימים כבר בתחילת מאי בסופ"ש של ה 3-4 במאי, עם הסבב השני של אליפות ה-MDC ובפעם הראשונה בישראל יתקיים מרוץ סיבולת הפתוח לכל רכבי המרוץ באשר הם. מרוץ קבוצתי (בין 2 ל-4 נהגים בקבוצה) שאורכו 90 דקות בהן לא רק המהירות קובעת אלא גם האסטרטגיה הקבוצתית והיכולת של הנהגים לשמור על קור רוח לאורך זמן נהיגה לא מבוטל. הסבב השני של אליפות ישראל תתקיים ב-31 למאי ולמי שרוצה עוד להגשים את החלום ולהשתתף באליפות יכול ליצור קשר עם חברת פרודרייב ולקבל פרטים. נותרו עוד שתי מקומות בלבד לעונת 2019.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:55-24.