טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
השקת מאבריק X3 שנת 2019


   31-01-2019, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:עמית אגרונוב

הפעם הלוקיישן שנבחר היה בלב בתרונות רוחמה, בחווה של צביקה, מקום שבעונה זו של השנה טובל בירוק.

הפעם הלוקיישן שנבחר היה בלב בתרונות רוחמה, בחווה של צביקה, מקום שבעונה זו של השנה טובל בירוק.
מקום פסטורלי עטוף בשדות חיטה וחומוס ירוקים, בבקר וצאן, תפאורה שמאוד הלמה את הכלים החדשים לשנת 2019 של המאבריק X3.
הכלים שעמדו לרשותינו היו הסט המוכר של המאבריק X3 במספר דגמים, כאשר החידוש לשנות 2019 התבטא בעיקר בתוספת טכנולוגיית לחיבור וניתוק הדיפרנציאל של ההנעה הקדמית. חיבור דינמי בעל רמות חיבור משתנות לשמירה על הדיפרנציאל והציריות וגם ליצירת אחיזה אופטימלית.
מסתבר שמלחמת חימוש המנועים והוספת כוחות סוס נעצרה, היצרן כבר הבין שאין לו לאן להתקדם. מי שרוצה להמשיך עם הסיפור הזה של עודפי הסוסים יכול להתקדם ע"י רכישת קיט מתאים למנועים הקיימים וכך הוא יוכל לעבור את רף ה-200 כוחות סוס. אבל לרוכש הפוטנציאלי והשפוי, הכוח שיש למנועים המקוריים הוא מעל ומעבר.
הדגם החדש הנוסף הוא Maverick X3 Turbo הטורבו עם 120 כ"ס, כלי בממדים מוקטנים בייחס לאח הגדול בהפרש עלויות משמעותי.
הרבה מילים נשפכו כבר על האיכות הנוחות והספורטיביות שיש למבריק X3, גם לדגמים הבכירים וגם לדגמים הכביכול נחותים. לכן כל מה שנשאר לנו זה לעלות אל הכלים לעקוב אחרי צחי כפרי ולהנות מהנוף.

בחווה של צביקה, כאשר הרוחות חזקות, הקור עז וקו הגשם שכבר נראה מרחוק, לא היה יכול להיות דבר יותר נעים טעים מאשר לשבת בבקתה מקסימה וחמה, לאכול ארוחת בוקר ישראלית ביחד עם חבורת גברים שכל מעייניהם ועיסוקיהם זה מוטוריקה לא עדינה.
יום ההשקה הגיעה לאחר מספר דחיות בגין מזג האוויר. לבסוף חברת אבניר הצליחה לאתר יום שעל פניו היה אמור להיות אביבי, אך הפך להיות די מאתגר כאשר קו הגשם רודף אחרינו דרומה לכיוון צאלים.
תור המאבריקים יצא לדרך דרומה, אני בחרתי להתחיל בנהיגה על דגם הטורבו עם 120 כ"ס. כל זמן שהשבילים היו צפופים מהודקים ולא מהירים ה- 120 כ"ס הרגיש נכון ומדויק. בבתרונות ובפיתולי נחל גרר אולי אפילו ה-120 כ"ס עדיף על הכלים הגדולים. הוא פונה מצוין , הרוחב לא מהווה אתגר במעברים צרים והכוח מספיק מעל הראש, כך שמבחינתי השבילים בנגב המערבי זרמו כמו קפה מהביל ביום סוער.
בתחנת הדלק של קיבוץ אורים הגשם השיג אותנו ולרגע עלו לי רגעי חרטה באשר למחשבה של נהיגת חורף הכוללת גשם שותף ובוץ.
אבל כנראה שאפילו גנרל החורף קצת חושש מצחי כפרי ( כמוני ) ולאחר דוש של רבע שעה הגשם נסוג ואנחנו המשכנו לכיוון חולות רמת חובב.
הפעם נאלצתי לשבת מימין ולאחוז חזק בידיות. האמת שאני שונא להיות נהוג ע"י אחרים ( כמו כולם בעצם ) אבל זה נתן לי זמן התבוננות ומחשבה. ומה גיליתי ? שהמאבריק הוא כלי שמאוד מפרגן לנהג ( מבלי כלל להעליב את מי שנהג , הוא נהג בסדר גמור ) הוא ממש לא מתעסק בקטנות , אפשר לפספס כניסה נכונה לפניה וסתם לסובב את ההגה והכל בסדר, אפשר לתקל חריצים בורות במפים והמאבריק פשוט יבלע אותם.

לגלרית תמונות מהארוע

בשבילים המתפתלים בדיונות של רמת חובב כבר חזרתי לאח הגדול. הפעם האחרונה שנהגתי ב 172 כ"ס X3 הייתה בהשקה הראשונה לפני שנתיים ולמרות זאת הרגשתי בבית מהרגע הראשון. חווית הנהיגה בשטח המחיה הטבעי של המאבריק היא חזקה ומיידית. בקטע הנהיגה נצמדתי לצחי, הכלי שלו עלה וירד, זינק ונחת, נימתח בסיבובים ימינה ושמאלה.. היה די מוזר לראות כלי ברוחב ובגודל כזה מנתר ומקפץ אבל בעצם גם המאבריק שאותו אני נהגתי התנהג אותו הדבר וזה ממש מרגיש אחרת ממה שזה נראה. יש יחסית שקט, הקו נשמר, ההיגוי ממושמע. רק מבחוץ זה נראה מהומת אלוקים.
כנראה לא סתם בדקאר האחרון נוכחות המבריק X3 הייתה מוחלטת. יש משהו בכלי הזה שעשוי נכון , בעצם הרבה דברים שביחד יוצרים מכונת שטח מופלאה.
תמיד טוב לחזור מטיול שטח בריאים ושלמים ועוד יותר אם בסוף מחכה סעודה כיד המלך.

תודה לצביקה על האירוח המושקע.
וכמובן תודה לחב' אבניר על האפשרות לנהוג בכלים החדשים והמתקדמים ביותר לשנת 2019.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:23-24.