טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גמר ליגת 208 CUP ויש לנו אלוף - זוהר שמשי


   16-12-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:אור גליקמן

יש לנו אלוף ישראל ראשון בהיסטוריה של ישראל במרוצי מסלול וקוראים לו זוהר שמשי. זוהר הצעיר, בן ה-20, אשר חלומו הוא להשתתף במרוצי מכוניות מקצועיים בחו"ל, לומד במכינה קדם צבאית, השתתף במבחני מיונים שביצעה פרודרייב למציאת מועמדים ראויים להשתתפות באליפות ישראל ונמצא ראוי ביותר. זוהר הוא סיפור סינדרלה קלאסי כאשר הוא ממש עשה כל שביכולתו כדי למצוא מימון להשתתפות באליפות, גירד מפה, הביא משם וזכה באליפות.

בסופ"ש נערכו מרוצי הגמר של אליפות ישראל במרוצי מכוניות - ליגת פיג'ו, עשרות מתחרים התייצבו ל-3 מרוצי גמר באליפות ישראל במרוצי מכוניות: גמר אליפות ישראל 208 RACING, גמר אליפות ישראל במרוצי TOURING וגמר אלוף האלופים של ליגת MDC.
לאחר מאבקים מטורפים לאורך כל העונה, היה ברור שהגמר יהיה חם. בגמר ליגת 208 RACING הגיע שלומי בקיש כפייבוריט גדול כאשר לו יתרון משמעותי בניקוד לאליפות. אלא שהניקוד במירוץ הגמר הוא כפול וגם זוהר שמשי ואייל דוראון יכלו עדיין לנצח. המתח עלה מדרגה כשבמדידות הזמנים, הקובעות את סדר הזינוק למירוץ הגמר, ביצעו זוהר ואייל זמנים טובים יותר משלומי וכך ניקבע כי שלומי מזנק שלישי בלבד. ואם זה לא הספיק, באה נחמה בוגין ואיימה לטרוף את הקלפים בעודה מבצעת זמן הקפה מדהים: 3 מאיות השניה בלבד מזמנו של שלומי, מוביל האליפות.

ואז הם זינקו למירוץ, זוהר זינק מצוין והצליח מיד לפתוח פער קטן על אייל ושלומי, נחמה נכנסה לקצב שגוי ולצערה לא הצליחה להיצמד לשלישיה המובילה. מאחור זינק עוזי ירוחם מצוין והצליח לעקוף את מארק ברייטר כמעט מיד. אלא שבמירוץ כמו במירוץ מתרחשים תמיד דברים, בעוד זוהר מצליח לפתוח פער עשה שלומי כל שביכולתו להצמד לאייל בעודו יודע שאם אייל יסיים את המירוץ לפניו יזכה זוהר באליפות ישראל! מאחור התפתח קרב מעניין בין מארק אותו עקף עוזי ל.. עוזי עצמו. מארק נלחם בשיניים והבחור הצעיר, שהתחיל את עונת האליפות ללא כל ניסיון ויומרות הצליח לעקוף את עוזי ירוחם בעוד האחרון מבצע ספין (סבסוב המכונית סביב צירה). מארק, מעודד מהצלחתו התחיל להתקרב לנחמה שבעודה נלחמת בשיניים להתקרב לשלומי שלפניה, איבדה לרגע ריכוז והחליקה אף היא בסבסוב מהיר שעצר אותה לחלוטין לשניות ארוכות.

בכל אותו זמן התחיל דורון מהמקום השביעי להתקרב לחבורה ובזמן שנחמה והאחרים נלחמים אלו באלו הצליח דורון להתברג במקום החמישי. עוזי ירוחם, לאחר מירוץ בו לא היה לו ממש מזל, החליט לסיים כג'נטלמן מושלם ובהקפה האחרונה האט משמעותית ו...ויתר על מקומו לטובת נחמה. בינתיים בקדמת המירוץ לא הצליח שלומי, למרות ניסיונות חוזרים ונשנים, לעקוף את אייל וזוהר שמר על הפער שפתח על השניים עד דגל השחמט. זוהר ניצח את המירוץ ואת האליפות והפך לאלוף ישראל במרוצי מסלול
הראשון בהסטוריה, אייל סיים את המירוץ שני, שלומי שלישי ואחריהם הגיעו מארק, עם תוצאה מדהימה של מקום רביעי בגמר, דורון שניידר, נחמה בוגין ואחרון ולגמרי חביב, עוזי ירוחם. השמחה במחנה זוהר שמשי היתה עצומה, הילד, בן ה 20, שהתחיל את עונת המירוצים בקושי רב עם אמצעים מאוד מוגבלים, נרשם לאליפות ונלחם כאריה לכל אורכה, הפך לאלוף ישראל. היתה התרגשות, היו חיבוקים והיו אפילו דמעות. שני באליפות (שלישי במירוץ) הוא שלומי בקיש ושלישי אייל דוראון (שני במירוץ). אין ספק כי למירוץ יותר דרמתי מזה לא יכולנו לצפות.

למדידת זמנים מלאה

זוהר שמשי:

זוהר שמשי (19) נולד באילת ומתגורר בקיבוץ איילת השחר. למד בבית הספר 'ברוח דמוקרטית עינות ירדן' מה שאפשר לו להשקיע את זמנו בתחום שבאמת רוצה לעסוק בו.
לאחר התיכון הצטרף למכינה קדם צבאית "מנשרים קלו" בקיבוץ מעגן מיכאל וכרגע ממתין לגיוס קרבי. מגיל קטן אהב מכוניות ומירוצי מכוניות, התחיל להתחרות במירוצי קארטינג בגיל 15 והתמודד על אליפות ישראל למכוניות מירוץ בגיל 18 שאת המיונים סיים במקום הראשון. לאחר המיונים עבר קורס מאמני נהיגה ב'פרודרייב'.

בליגת ה-TOURING התייצבו 7 מתחרים במכוניות המירוץ שלהם למירוץ הגמר, מי יהיה אלוף ישראל בליגת הטורינג? במירוץ הראשון ניצח חמאדה עודה, במכונית המיצובישי, את המירוץ הראשון בפער ניכר במיצובישי אוולושן הסופר חזקה שלו וניצח את אליפות ישראל בקטגורית הטורינג, אחריו, לאחר קרבות מרתקים, הגיעו נדב ירון ומישל גדז', שניהם במכוניות סוברו טורבו, של מישל ותיקה בהרבה ושל נדב חדשה יותר. ניצן לוי, בפיג'ו 206 חלשה יותר בהיעדר מנוע טורבו הצליח לסיים במקום הרביעי המדהים כשאחריו טוני בורשטיין מארק קרייצמן וויקטור קוזניצקי, שניהם בסוברו טורבו.

במירוץ השני, שהוזנק בסדר הפוך, כלומר שהמנצח של המירוץ הראשון מזנק אחרון וזה שהגיע אחרון מזנק ראשון, היו קרבות מרתקים מובנים משום שהמכוניות החזקות יותר זינקו מהחלק האחורי. חמאדה, בנהיגה מהירה ומרהיבה ניצח גם את המירוץ הזה לאחר שעקף את כל המתחרים האחרים, כשאחיו מתחרים בשיניים מישל ונדב. מישל, שיהיה בן 70 בקיץ הקרוב (!!) הצליח להדוף אינספור התקפות של נדב ולסיים שני את המירוץ, נדב סיים שלישי ומארק קרייצמן רביעי לפני ניצן ואיתי בורשטיין.

למדידת זמנים מלאה

ולמירוץ אלוף האלופים בליגת MDC, בה מתחרים המתחרים לכל אורך העונה במכוניותיהם הפרטיות על ביצוע זמן ההקפה המהיר ביותר בקטגוריות השונות, התייצבו 24 המתחרים הפעם לאתגר שונה בתכלית השינוי, לא עוד מירוץ חימוש והכנת המכוניות הפרטיות כך שתהיינה הטובות ביותר בקטגוריה, אלא מירוצי "מרדף" (בהם רודף מתחרה אחד אחרי מתחרה אחר ממרחק קטן ותפקידו לצמצם את הפער) במכונית זהה, בה אין יתרון טכנולוגי למתחרה מסוים.

הנהג הטוב ביותר הוא המיועד לקחת את הגביע הגדול באלוף האלופים. השיטה הוכיחה את עצמה, הנהגים מצאו עצמם נלחמים בשיניים בעודם נוהגים במכוניות הפיג'ו 208 RACING. בשיטת "המפסיד יוצא" הפכו 24 נהגים ל.. 12, וכך לאט לאט הגענו למירוץ הגמר שהתבצע בין שלומי בקיש, אותו שלומי שהגיע שני באליפות ישראל ב 208 RACING לגיא אמודי. קרב איתנים בין השניים שבסופו ניצח שלומי בקיש ו.. זכה בפרס מטורף: השתתפות במירוץ "אמיתי" במכונית המירוץ של פיג'ו! וכך שלומי, שבדיוק סיים עונת מרוצים באליפות ה 208 RACING כבר קבע את הסיפתח של העונה הבאה.

למדידת זמנים מלאה

עונת אליפות 2019 בפתח ואיתה שלל הפתעות, ב-24/12/18 יערך ערב גמר האליפות הכולל הכרזת המנצחים בקטגוריות השונות של המרוצים והכרזת העונה הבאה. בין הפתעות 2019 (וממש לא כולן): פרסים למנצחים במרוצי האליפות בכל מירוץ, אפשרות לרכישת מכונית מירוץ פיג'ו 208 RACING איתה ניתן יהיה להתחרות עצמאית במסגרת הליגה ופרס סוף שנה מטורף לגמרי לאלוף המיועד. בנוסף מסתמן כי השתתפות באליפות בשנת 2019 תוזל משמעותית מהאליפות של 2018!
צפו להפתעות.







תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:49-24.