טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת פיג'ו 208 CUP - הסבב השישי והאחרון לפני מרוץ האליפות.


   02-12-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:גיל אגרונוב

יום שמשי וקר קיבל בערד את פני המתחרים בליגות של פיג'ו.

יום שמשי וקר קיבל בערד את פני המתחרים בליגות של פיג'ו. 7 מתחרים התייצבו למירוץ 1/2 הגמר האחרון לקראת הגמר הגדול של אליפות ישראל פיג'ו 208 רייסינג. כל המתחרים הגיעו מאוד מוכנים למירוץ, הקרבה לגמר עושה את שלה והמקצוענות הולכת ועולה.

במירוץ הראשון זינק עוזי ירוחם מהעמדה הבכירה כשאחריו לא אחרת מאשר נחמה בוגין. נחמה, שמאית בכירה ואשת עסקים, מצאה במרוצי המכוניות אזור של ביטוי עצמי, אדרנלין גבוה והמון המון כיף. אם בתחילת עונת המרוצים ראו בה מישהי שאינה מאיימת כלל, הרי שהיום מבינים כי בעקבות אימונים מדויקים בנהיגה, כולל אימונים אישיים עם ראם סמואל עצמו, מהווה נחמה גורם שיש להתחשב בו.

אחרי נחמה זינקו אור לנגר, דורון שניידר, אורי ברגר, אורי כרמלי ורומן ילברמן, שלו זה המירוץ הראשון במכונית זו והוא משתתף כדי לבחון אפשרות השתתפות באליפות ה 208 בשנת 2019 הבאה עלינו לטובה. אחרי קרב מרתק, בו ניסתה נחמה כל שיכלה כדי לעקוף את עוזי, ניצח עוזי לפני נחמה, אור, דורון והאחרים. הקרבות היו מרתקים והשביעייה הגיעה צמודה כמעט כמו רכבת של מכוניות.

במירוץ השני, שהיה מרתק ביותר, ניצח דורון שניידר לפני אור לנגר, הקרב גדול נערך מאחור כשעוזי ונחמה מתגוששים על העמדה השלישית בפודיום, עוזי ניסה כל שיכל אבל נחמה הצליחה להחזיק במקום השלישי ולכבוש את המדרגה השלישית של הפודיום.

מיד מאחוריהם נערכו קרבות נוספים בין אורי כרמלי, אורי ברגר ורומן זילברמן. לבסוף לקח רומן את המקום הרביעי, אורי ברגר את החמישי ואורי כרמלי סגר עם המקום השביעי. הפודיום היה מרגש כרגיל כאשר דורון, שזה לו הניצחון הראשון, מתרגש כילד, נחמה עם 2 פודיומים ב-2 מרוצים רצופים, בטירוף ועוזי ירוחם שמח כמובן על המקום הראשון שלו. אור לנגר שמח לצמד פודיומים נוסף, מקום שלישי במירוץ הראשון ומקום שני במירוץ השני. עכשיו נשואות עיני המתחרים למירוץ הגמר הגדול שיתרחש ב 15/12/18! לא לפספס.

זמני מירוצי 208 CUP


לסיכום סבב המירוצים הקודם באליפות ישראל 208 CUP

מיד אחרי מרוצי האליפות נערך מירוץ "מרדף" בין כוכבי מרוצי המכוניות הישראלים שמשתתפים בעולם, אלון דאי, אלוף אירופה בנאסקאר שנתיים ברציפות, ירין שטרן, אלוף איטליה בקטגורית הפורמולה GRIIIP, דקל נער, אלוף צרפת 2018 בפורמולה רנו, סופי גולן, נהגת מרוצי קרטינג בעלת ניצחונות מרשימים ו.. כוונה לעלות לליגה של הגדולים, במכוניות ושחקן החיזוק הגיע בדמותו של דני קושמרו, שלו זו השתתפות ראשונה בתחום זה ואשר לאחר הדרכה של גידי קרונין הצליח להתבטא בזמני הקפה מרשימים שכמעט העלו אותו ל 1/2 הגמר.
לאחר הפגנת נהיגה מרשימה וקרבות מרשימים לא פחות ניצח את המירוץ אלון דאי לפני דקל נער, ירין שטרן וסופי גולן. אלון, ירין ודקל, שלושה נהגים מעוטרים ומנוסים, הפגינו נהיגה מדהימה והביעו הנאה גדולה והשתאו מהיכולות של מכוניות המירוץ של פיג'ו.


זמני אלוף האלופים:

בליגת ה MDC, המחולקת לקטגוריות לפי סוגי המכוניות, התחרו עשרות מתחרים והפגינו אף הם נהיגה מרשימה. זה היה המירוץ האחרון טרום מירוץ אלוף האלופים בו יתחרו המתחרים כולם במכונית זהה לבדיקה של יכולות הנהג בלבד.. בלי קשר לקטגוריה או מכונית... אלוף האלופים יערך ביום הגמר הגדול של אליפות ישראל 208 רייסינג.

לאחר מספר מאבקים על חלקיקי שניות הוכרזו מנצחים בקטגוריות השונות:
בקטגוריה של המכוניות ה"קטנות", קטגורית "משמר דוד" ניצח יהל אזובל בקיה פיקנטו לפני אורטל מיליס ברנו קליאו ותום מושקטל במיני ONE. דירוג האליפות: יהל אזובל לפני אורטל מיליס ואנטון בינינסון, כשרביעי באליפות הוא לא אחר ממשה אנגלברג בן ה 78!!!

בקטגורית לוזית הבכירה יותר ניתח בנהיגה רהוטה ניר מי פז במאזדה מיאטה לפני שרון ספיבק, מיאטה אף הוא וראם גרוס ב BMW. דירוג האליפות: ניר מי פז, מור מוסקוביץ' ושרון ספיבק.

אחת למעלה אנחנו נתקלים בקטגורית נס הרים, עם מכוניות חזקות
יותר, שם ניצח גינאדי סודצ'אן עם היפיפיה שלו, אלפא 4C, לפני אמיר אופיר וקובי זינגר בסיאט קופרה שניהם. לקובי זינגר זוהי פריצת דרך ובהמשך לאימונים נכונים והשקעה נכונה בצד הנהג עלה על הפודיום להנאתו הגדולה. דירוג האליפות: גנאדי סורצ'אן, אמיר אופיר ואלי טייב.

בקטגורית סדום ערד, עם מכוניות חזקות מאוד, היה מאבק איתנים בין טל שריג במיאטה משופרת ונהיגה פשוט מעולה לאורן דביר בהונדה TYPE R משודרגת ומפלצתית כשהאחרון גובר ממש ברגע האחרון על טל, בין השאר בזכות התייעצות עם המאמן הכל יכול, גידי קרונין מפרודרייב, שנתן לו, כרגיל, את הטיפ הנכון בזמן הנכון. שלישי הגיע אור דקלו בניסן 370. דירוג האליפות: חי בר, פטר גרין ואור דקלו.

ובקטגורית המפלצות ניצח דורון שמשי עם הגולף המפלצתית שלו לפני שלומי כהן במרצדס C63 משודרגת ורומן זילברמן שלאחר השתתפות במירוץ עם ה-208 ועוד כמה עדכוני חשיבה ומנטליות, הגיע לתוצאה מצוינת עם המיצובישי אוולושן. דירוג האליפות: מוטי נתן, שלומי כהן ורומן זילברמן.

ואחרונים לגמרי חביבים הם קטגורית אשקלון המיועדת למכוניות ישנות בה ניצח פיליפ רוזין בקוראדו הותיקה לפני יריב גראף עם קורבט יפיפייה.

זמני MDC>

עוד שבועיים נסכם עונת מרוצים מדהימה ומרתקת בסדרה של מרוצים:
מירוץ הגמר של אליפות 208 רייסינג, מירוץ הגמר של קטגורית הטורינג, מירוץ אלוף האלופים בו יתחרו משתתפי ה-MDC אך הפעם במכוניות זהות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:12-24.