טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פגישה בארבע עיניים -


   28-11-2018, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יאיר אבלסון

אמריקאי יפיוף, לילדים בנשמתם שרוצים לעשות פשוט כיף, לכן נשארתי עם השם RS1 .

בדרך כלל, לזוג צעיר שעומד ללדת ילד יש כבר איזה שם שמחכה במגירה .גם לי כבר היה שם למבחן במגירה ערס 1 אמרתי לעצמי, כנראה אפילו האמריקאים עשו סקר שוק והתאימו כלי בדיוק לרוכב הישראלי. כלי אגרסיבי שמשפריץ דאווין, באומרו " יש לי ערס 1 כי אני יכול להחזיק עוד כלי סתם כי בא לי ". אבל כמו שהרבה הורים צעירים שלאחר לידת הילד מסתכלים על מה שיצא ומשנים את השם המתכונן, פשוט כי הוא ממש לא מתאים למה שהם רואים בעיניים , גם אני טעיתי ובגדול לא ערס ולא נעליים .אמריקאי יפיוף, לילדים בנשמתם שרוצים לעשות פשוט כיף. לכן נשארתי עם השם RS1 .
האמת, לא ממש מעניין אותי איך ה RS1 נראה וגם אין לי סבלנות להתעמק במפרטים שלו... כן מעניין אותי תא הנהג על כל מרכיביו , וכן מעניין אותי איך הוא נוסע.
ובכל זאת RS1 נראה תולדה של האבולוציה של כלי השטח הקלים, נראה שלפעמים לאבולוציה יש הברקות. למה הברקה תשאלו ? כי אם פולריס היו רוצים להישאר באזור הנוחות.. אז הם היו ממשיכים להשקיע רק בכלים שהם מיינסטרים שהשוק שלהם ברור וודאי. להשקיע בכלי שהרבה ישאלו, למי הוא מיועד ולמה הוא עדיף על הכלים הדו מושביים זו הברקה בעייני.
ל RS1 יש את המכלולים והגנים של האחים הגדולים, השוני המשמעותי הוא המושב הבודד והישיבה במרכז הכלי. ה RS1 קטן וקצר יותר מהאחים אבל עדיין מדובר בכלי גדול עם מוטת גלגלים מכובדת, בולמים ומהלכי מתלה עם הרבה מאוד ספייר ומנוע 1000 ללא טורבו .
גולת הכותרת מבחינתי זוהי דוושת בלם כפולה ( גם לרגל ימין וגם לשמאל ) במיקום מושלם לרגל שמאל. בפעם הראשונה כלי סידרתי מגיע עם אופציה מושלמת לנהיגה בשתי רגליים וכמובן מהנדסי הכלי נטרלו את ההגנה שקיימת בכלים האחרים אשר מונעת מצב של לחיצה בו זמנית על הגז והברקס. התוצאה של השינוי היא דרמתית. היכולת לשלוט ב RS1 היא אחד הקלפים החזקים שלו.

לעוד מבחני שטח

צילום:יאיר אבלסון

היה לי ברור שהמקום הראשון שאליו ארצה להגיע עם ה RS1 הוא דיונות, ( אגב נסיעת המבחן נערכה בחולות אשדוד. לא בשמורת טבע – שמורת הטבע ניצנים מתחילה בערך כקילומטר דרומית לאשדוד ) . הדרך לדיונות כללה שבילים מהירים ובוציים שה RS1 אכל בנמנום קל ובחוסר אתגר, גם שמד המהירות נסגר על 130 קמ"ש ( 118 בוייז ) .ה RS1 כלל לא הראה סימנים ראשונים של יציאה מהכלים .המיקום של הישיבה, הכיסא המחבק , חגורות שמצמידות לכיסא , הכוח והעוצמה ההגה המדוייק והמתלים , כל אלו מקנים הרגשת ביטחון ושליטה . גם אם מגיעים מהר מידי ורוצים להאט, לחיצה על הברקס וה RS1 נשתל במקום.
דיונות , ביום שישי האחרון הגעתי לדיונות רכוב על אופנוע , הדיונות אחרי הגשם פרגנו בגדול והיה תענוג , אין כמו אופנוע כאשר מגיעים לבמפים , פשוט להסתכל רחוק להתמקם על החלק האחורי של האופנוע לתת גז, וכמובן שגם להאמין בבורא עולם ובחוקי הפיזיקה זה לא מזיק.
סיקרן אותי מאוד לראות איך ה RS1 מתנהג ברצף במפים , חציתי את מסילת הרכבת אשדוד אשקלון ותוך 300 מטר פגשתי אותם , הם עמדו מסודרים ומזמינים , לקחתי אוויר זרקתי מבט למד המהירות שהראה שאני ב 70 קמ"ש ונכנסתי, ה RS1 התחיל להתנדנד ונאלצתי להחזיק חזק את ההגה ולבקש סליחה מחוליות L4-L5 , ה RS1 לא ממש התלונן ולא צייץ אבל אחרי שתי דקות חשבתי שכנראה בכל מה שקשור בגיהוץ במפים ה RS1 יהיה נחות מהאחים הגדולים וזה מה שיש.

תומר וולף בבאחה 1000

צילום:יאיר אבלסון

השבילים בדיונות זרמו לאחור בקצב שהלך והתגבר , הפניות הלכו והתהדקו הזנב כמעט ולא נזרק ועדיין ה RS1 נסע בהחלטיות לכל מקום שאליו הבטתי, ה RS1 היה ממושמע לחלוטין. הפעם שזרקתי מבט למד המהירות הוא כבר היה קרוב ל100 קמ"ש והבמפים פתאום נעלמו מתחת לגלגלים ,הפרונט של ה RS1 נשאר גבוה וכלל לא נחבט בבמפים אלא ליטף אותם מלמעלה .גם החלק האחורי לא ממש נלחם , הכל הרגיש פשוט יותר . ה RS1 ריחף מעל הבמפים ברמה כזו שאפילו יכולתי לשמור על הקו גם שהחלו סיבובים ברצף הבמפים . מדהים !! לאט לאט במקום לנסות ולהתחמק מהבמפים התחלתי ממש לחפש אותם..אני חושב שהשילוב של מנוע שיכול לייצר כל מהירות, איזון מצוין ובולמים אדירים על מרכב יחסית קטן משלימים לתוצאה של יכולות של אופנוע עם ארבע גלגלים.. וזאת מחמאה ענקית לקופסא עם ארבע גלגלים. נכון אני לא חושב שאני עם אופנוע יכול לשמור על קצב כמו של ה RS1 אבל מכיוון שמדובר לא רק על קצב אלא גם על הנאה אז נהיגה ב RS1 זה הכי קרוב לאופנוע שאני מכיר.
לאחר נהיגה של מספר שעות ניסית להבין למי ה RS1 מתאים ?
אני חושב שלאלו שמאוד אוהבים לנהוג עם עצמם בריכוז מלא, עם כלי שאין בו עודפים מיותרים של משקל כוח ומידות גדולות ,כלי שלא מאיים על הנהג ודוחק בו לנהיגה קיצונית, כלי מאוד מפרגן שקל מאוד להתחבר אליו , מאוד ממושמע. כלי שגם שעות רבות של נהיגה יעברו ללא סחיטת אנרגיה ועם הרבה שמחת חיים.
אני אולי נשמע משוחד בגלל שאפילו לא מצאתי בו חסרון אחד ( האמת עוד 20 קמ"ש בסופי היו מאוד עוזרים וקצת להשקיט את המנוע או לפחות לתת לו סאונד משובח יותר).

אתם יודעים בכל זאת לא הייתי רוצה להסתכסך עם ערס 1....

מחיר לצרכן - 124,900 שח
מפרט טכני

צילום:יאיר אבלסון
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:12-24.