טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סוף סלע במירוצי האנדורו בחו"ל


   11-10-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:עמרי גוטמן

סוף סלע, רוכב קבוצת המירוצים של KTM ישראל, בשני הישגים חסרי תקדים: מקום שלישי במירוץ הוקסטון בקטגוריית 'אקספרט' ומקום 20 כללי במירוץ ה-Sea To Sky שנערך השנה בטורקיה

הישג מדהים לישראלי סוף סלע, רוכב קבוצת KTM ישראל - בחודש ספטמבר האחרון התקיימו שני מרוצי הארד אנדורו בינלאומיים גדולים וחשובים ששמו את ישראל "על המפה" בעולם מרוצי ההארד אנדורו - HAWKSTONE PARK CROSS-COUNTRY האנגלי - הסבב השישי בליגת ההארד אנדורו החדשה - WESS - World Enduro Super Series וכן מירוץ ה-Sea to Sky שהתקיים בקמר שבטורקיה.
סוף סלע (15), כובש שני הישגים חסרי תקדים בעולם רכיבת האנדורו הישראליים, מקום שלישי בקטגוריה ו-19 בכללי מתוך 250 רוכבים, במירוץ הוקסטון בקטגוריית "אקספרט" ומקום 20 כללי בקטגוריית GOLD הבכירה במירוץ ה-Sea To Sky המפרך שנערך השנה בטורקיה.

סוף סלע , נער ישראלי שמגרד את גיל 15 מלמטה עלה על המדרגה השלישית של הפודיום במרוץ הוקסטון בקטגוריית האקספרט (רמה אחת מתחת לפרו של אלופי העולם) ומקום 19 כללי! זהו מירוץ שנערך במשך יומיים, כאשר היום הראשון הוא ספרינט אנדורו - מספר קטעי מדידה/ספיישל טסט שונים שסך כל הזמן הכללי המושג בהם הוא הקובע. רק 250 מהרוכבים המהירים ביותר זכאים לעלות ליום השני למרוץ המרכזי - מרוץ קרוס קאנטרי של שעתיים וחצי בתוואי קשה ומאתגר כאשר המנצח הוא הרוכב שהספיק לעשות את מרב ההקפות בזמן הנתון. סוף סלע רכוב על אופנוע KTM מדגם XC-W 150 כאמור הגיע במירוץ זה אל המקום ה-19 מתוך אותם 250 רוכבים וזהו הישג מדהים בכל קנה מידה.

שבוע אחר כך, סוף רכוב על אופנוע KTM מדגם XC-W 150 השתתף במרוץ ה-Sea to Sky הטורקי וסיים במקום ה-20 הכללי ובקטגוריית ה'גולד' היוקרתית. מירוץ ה-S2S הוא מירוץ אקסטרים אנדורו של כארבעה ימים, שהתחלתו בחוף הים של קמר וסופו בפסגת האולימפוס. היום הראשון הוא פרולוג של מרוץ אנדורו קרוס על חוף הים, כאשר המיקום הסופי בכל יום קובע באיזה מקום יזנק הרוכב ביום הבא אחריו. היום השני הוא מרוץ בתוואי מיוער, השלישי קניון נחל והרביעי והאחרון שהוא הקובע מכולם, טיפוס לפסגת האולימפוס בתוואי סלעי קשה במיוחד. לאורך המסלול ממוקמים ארבעה שערים, שכל אחד מהם מסמן קטגוריה - איירון, ברונז, סילבר וגולד. השער שאליו הגיע הרוכב בתום הזמן קובע בעצם באיזו קטגוריה הוא נמצא. מתוך מאות הרוכבים שמתחילים ביום הראשון, הרוב המכריע לא מסיים את המרוץ ולא מגיע לשער ה-GOLD בסיום היום הרביעי.
סוף כאמור סיים במקום ה-20 המדהים ונכנס לקטגוריית ה-GOLD עם הגעתו לשער האחרון וסיום המרוץ. בעוד כשנה סוף סלע מתכנן להתחרות במרוץ הרומנייאקס ביולי 2019 בקטגוריית ה'גולד' היוקרתית וכן לקחת חלק באליפות צרפת במוטוקרוס וכן ב-GP העולמי של סבב המוטוקרוס.

הישגיות היא ככל הנראה תכונה שעוברת בתורשה, שכן סוף סלע הוא אחיו של גב סלע, גם הוא רוכב קבוצת KTM ישראל, אשר הספיק בשנת 2017 עוד בטרם גיוסו לצה"ל להשיג ניצחון מדהים בראלי אקו-אפריקה ולהדהים את עולם הראלי אופנועים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:48-24.