טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סבב מס' 12 ואחרון באליפות המוטוקרוס האמריקאית.


   28-08-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-12 נערך במסלול איירון-מן וכמו שהיה צפוי טומאק זכה בתואר השני ברציפות והשני בכללי שלו והפעם במקום לסכם את שני המרוצים נעבור על 2 הקטגוריות ונסכם את מה שהיה לנו העונה.

250

קודם כל נתחיל מהמנצח הגדול של האליפות ושל שני המקצי מרוץ, ארון פלסינג'ר אשר נתן השנה עבודה והתבגר לאלוף אמיתי וזאת לאחר שגם זכה באליפות סופרקרוס בחורף, הוכחה לכך שהבחור הצעיר הזה הוא כישרון ענק שעתיד לעשות צרות גם בקטגורית ה-450. העונה נפחה עם 2 רוכבים מועדפים לאליפות, זאק אוזבורן וארון פלסינג'ר. בתחילת הדרך היה נראה שאוזבורן הוא זה שיקח כנראה את תואר האליפות למרות שפלסינג'ר עשה לו צרות אך אוזבורן נפצע וכך הדרך של פלסינג'ר נסללה ולמרות שהוא קטף את התואר זה לא בא לו בקלות. לאורך כל הדרך היו לפלסינג'ר יריבים אמיתיים על המסלול, בני קבוצתו ג'סטין קופר ובמיוחד דילן פרננדיס וגם האחים מרטין אלכס וג'רמי מרטין. ג'רמי מרטין נפצע גם הוא וכך הקרב על התואר נשאר בין פלסינג'ר לאלכס ומבין שניהם פלסינג'ר היה זה שהוכיח בכל פעם מחדש שהוא הרוכב הטוב באליפות. אין ספק שאם אוזבורן היה בריא הקרב על האליפות היה מגיע עד לסוף העונה אך אי אפשר לומר שפלסינג'ר לא לקח את האליפות בזכות, הוא היה שם תמיד וכאמור אפילו במרוץ האחרון של העונה ניצח את שני המרוצים וסגר עונת אליפות מדהימה. שאר הרוכבים באליפות עוד לא בשלים וישנם רוכבים אשר ממש צריכים להתאפס על עצמם, במיוחד ג'ואי סבטג'י אשר רוכב עבור קבוצת קאוואסאקי, מדובר ברוכב טוב מאוד אך בכל עונה מחדש הוא מפשל תחת לחץ נראה שהוא כבר לא יהיה אלוף בניגוד לבן קבוצתו אוסטין פורקנר הצעיר שהולך ומשתפר ועתידו נראה וורוד במיוחד. מי עוד הרשים העונה? האמת שפלסינג'ר היה מעל כולם אך בני קבוצתו בימאהה, דילן פרננדיס וג'סטין קופר הרוקי היו אלו שהתבלטו במיוחד ובעיני מדובר לא רק ברוכבים עצמם אלא גם בקבוצת ימאהה כולה שמראה עונה אחר עונה שיש לה את האופנוע הנכון ואת היכולת לבחור רוכבים מובילים ולתמוך בהם כמו שצריך כאשר בחמשת השנים האחרונות הם זכו בארבע אליפויות מוטוקרוס, מדהים. מי שלא מצליחים להרים את הראש מעל המים הם קבוצת קאוואסאקי המעוטרת ומרובת האליפויות, זו קבוצה בדעיכה וחבל שכך. גם הונדה וק.ט.מ צריכות לחשב מסלול מחדש אך כאן מדובר קבוצות שנראה שמשתפרות עם הזמן ובקאוואסאקי זה נראה כמו בעיה יותר רצינית. עכשיו יש לפלסינג'ר כמה חודשים לנוח עד לתחילת אליפות הסופרקרוס בינואר 2019 ובעוד כחודש חודשיים נדע אם פלסינג'ר יתחרה באליפות המזרח או מערב והאם אוזבורן יהיה כשיר לרכב או לא ועד אז לכל שאר הרוכבים יש הרבה מאוד עבודה לעשות אם הם רוצים להתמודד על תואר האליפות.

450

במרוץ הזה ניצחו שני רוכבים, ג'סטין בארשה ניצח את שני מקצי המרוץ ואת האובראול הראשון שלו העונה כאשר המנצח השני היה מן הסתם אילי טומאק שלקח את אליפות המוטוקרוס השניה שלו ברציפות, ואיזו אליפות מרהיבה זו היתה. טומאק רוכב כלכך הרבה יותר טוב משאר המתחרים באליפות עד שלעיתים זה נראה כמו מצב של לא כוחות. לקח לטומאק כמה שנים להגיע לרמה הזו ומדובר בשילוב של אופנוע/קבוצה/כושר פיזי/כושר מנטאלי, וזה לא שלמישהו היה ספק שטומאק יהיה אחד הגדולים אך בכל זאת המעבר של טומאק מאליפות ה-250 ל-450 היתה כרוכה בהרבה מאוד התרסקויות ופציעות עוד כאשר רכב עבור גייקו הונדה. שאר הרוכבים המובילים באליפות הם מרווין מוסקין, קן רוקזן, ג'ייסון אנדרסון וג'סטין בארשה אך הם לא ברמתו של טומאק בכל מה שקשור למוטוקרוס, באליפות הסופרקרוס העניינים קצת שונים ושם טומאק צריך לעבוד הרבה יותר קשה במיוחד שהשנה הפסיד את האליפות לאנדרסון ובעונה הקודמת הפסיד אותו לריאן דאנג'י אך נראה שהשנה אפשר לנבא שום דבר. צריך גם לאמר כמה מילים על מוסקין שלמעשה החליף את דאנג'י בתור הרוכב המוביל של ק.ט.מ אך הוא עוד רחוק מרמתו של טומאק באליפות המוטוקרוס, דווקא אליפות הסופרקרוס היא יותר בכיוון של סגנון הרכיבה החלק אך מהיר שלו, בניגוד לסגנון הפרוע והאגרסיבי של טומאק וכמובן שאליהם יצטרף קן רוקזן שחזר מפציעה נוראית בידיו ונראה שלמרות שעדיין אין לו את המהירות שהיתה לו לפני כן, הוא בדרך הנכונה לחזור ולנצח ואם יעשה זאת אז לטומאק תהיה בעיה קשה מכיוון שבתחילת עונת הסופרקרוס האחרונה רוקזן היה בלתי ניתן לעצירה עד שנפצע.

אליפות הסופרקרוס תחל בינואר ועד אז אנו נצטרך לנשוך שפתיים כאשר בעוד כמה ימים כל מיני מעברים של רוכבים בין קטגוריות וקבוצות יתבהרו.

תוצאות סבב מס' 12:

250
1. ארון פלסינג'ר- 1/1
2. אר .ג'יי המפשיר- 4/3
3. צ'ייס סקסטון- 2/6
4. קולט ניקולס- 8/2
5. ג'סטין קופר- 3/7

450
1. ג'סטין בארשה- 1/1
2. קן רוקזן- 3/2
3. מרווין מוסקין- 4/3
4. אילי טומאק- 2/9
5. קופר ווב- 9/4

אליפות סופית לאחר 12 סבבים:

250
1. ארון פלסינג'ר-(ימאהה) 500נק'
2. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 391נק'
3. ג'סטין קופר- (ימאהה) 353נק'
4. אר. ג'יי המפשיר- (הונדה) 338נק'
5. שיין מקלרף-(ק.ט.מ) 332נק'

450
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 527נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 511נק'
3. קן רוקזן- (הונדה) 445נק'
4. ג'סטין בארשה-(ימאהה) 444נק'
5. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 391נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:22-24.