טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום עונת סופרקרוס 2018


   14-05-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בסיכום עונה זה נדבר על קטגורית ה-450 ואיך זה שדווקא הרוכב הטוב באליפות כבר שנתיים ברציפות לא מצליח לזכות בה.

בסיכום עונה זה נדבר על קטגורית ה-450 ואיך זה שדווקא הרוכב הטוב באליפות כבר שנתיים ברציפות לא מצליח לזכות בה.

זהו תם ונשלם , אליפות הסופרקרוס 2018 הלכה אל הרוכב העקבי ביותר הלא הוא ג'ייסון אנדרסון. אנדרסון הוא רוכב מוכשר מאוד שעובד מאוד קשה עבור כל תוצאה מכובדת, לעיתים סגנון הרכיבה שלו אגרסיבי מדי אך בסופו של דבר כל רוכב יודע שמוטוקרוס ובמיוחד סופרקרוס זה ספורט מגע. הסיבה שסופרקרוס הוא ספורט מגע מגיעה מצפיפותם של המסלול אשר מחייבים אגרסיביות על מנת לעקוף כמו שצריך ובמקרה של אנדרסון אגרסיביות לא חסרה לו. אנדרסון לקח קו מאוד ברור של נצחונות מתי שאפשר אך סיום בנקודות מתי שאי אפשר לנצח , או במילים אחרות, עקביות. השיטה של אנדרסון מוכרת ועבדה מעולה לריאן דאנג'י לאורך כל ארבעת האליפויות סופרקרוס שלו, ואם היה ספק לגבי השיטה אז אנדרסון שם עליה את חותמת האישור האחרונה ובאמת שמדובר בעניין יוצא דופן עבור רוכב שנחשב לפרוע לאורך רוב הקריירה שלו.

המקום השני באליפות הגיע אל מרווין מוסקין אשר אמנם סיים שני אך ללא סיכוי אמיתי לזכות באליפות. מוסקין הוא רוכב סופר מוכשר וסופר מדוייק, לא אגרסיבי מדי ולא עדין מדי , לכאורה רוכב מושלם עם סגנון רכיבה מאוד יפה ונקי אך למוסקין עדיין חסר משהו בכדי לקחת אליפות למרות שסיים במרחק של 11 נקודות בלבד מאנדרסון. עושה רושם שמוסקין הולך לתת בראש בעונת המוטוקרוס, או לפחות כך זה מרגיש ומי יודע אולי המשהו הזה שחסר לו הוא בדיוק שיגיע בעוד כשבוע כאשר עונת המוטוקרוס תפתח.
והגענו למפסיד הכי גדול של השנתיים האחרונות, אילי טומאק. טומאק סיים במיקום השלישי באליפות , מיקום מאכזב מאוד עבורו ואני אסביר. טומאק הוא הרוכב המהיר בקטגוריה, הוא טוב מכולם ובהפרש אך הוא לא עקבי. במרוצים שטומאק מנצח איש לא יכול לעצור אותו אך לרוב טומאק נוטה להתרסק תחת לחץ או לפתוח מרוצים לא טוב וכן בהרבה רגעים בקריירה שלו הוא היה פצוע. בכדי שטומאק יקח אליפות סופרקרוס הוא חייב להגיע בריא בגוף ונפש מכיוון שעד כה טומאק לא הצליח מעולם לתת עונה מעולה מתחילתה ועד סופה וכאשר טומאק חזק על הגז אף פעם אי אפשר לחזות האם יתרסק או ינצח. עצם העובדה שטומאק הוא הרוכב הטוב באליפות ושהוא לא מצליח להביא את הכתר לקאוואסאקי בטוח משגעת אותו ויוצרת עליו לחץ וכמו בעונה שעברה בה טומאק סיים עם מירב הנצחונות אך ללא אליפות גם השנה הוא עשה זאת כך שהתחושה הזו שבעונה הבאה טומאק מגיע ולוקח את האליפות כי הוא כל כך הרבה יותר טוב מכולם היא תחושה מוכרת אך המציאות היא שטומאק חייב להתחיל להתגבר על אותן הטעויות שהוא מבצע כל הזמן בכדי לקחת אליפות ואם יש משהוא שאנו יודעים על עולם הסופרקרוס המודרני הוא שאליפות לוקחים גם עם נצחונות וגם עם עקביות. מעבר לשלושת התותחים של האליפות צריך להזכיר גם את קן רוקזן שפתח את העונה כאשר הוא עוד מחלים מפציעה ויצא ממנה לאחר שנפצע שוב אך היה נראה בדרך הנכונה להשיג נצחון ראשון מאז אותה פציעה באנהיים 2017כמו גם את בלייק באגת שציפינו ממנו להאבק על נצחונות ולא קיבלנו ומצד שני ראינו את ג'סטין ברייטון על הונדה פרטית לחלוטין נותן בראש, מנצח וגם מסיים את העונה במיקום החמישי והמאוד מאוד מרשים.

אגב רוקזן הוא אמור לחזור להתחרות, רמת המחוייבות שלו מטורפת ולא יאמן שאחרי שנשאר נכה במידה מסויימת כנראה לכל חייו הוא עדיין מאמין בעצמו ובמוטוקרוס וצריך לשמש דוגמה ומופת לספורטאי אמיתי.
אליפות הסופרקרוס תמה ואליפות המוטוקרוס מתחילה בעוד כשבוע, יהיה מעניין לראות את אנדרסון ללא כל הלחץ חוזר לתת בראש, את טומאק נותן בראש כמו שהוא בוודאות יתן ואת מוסקין מנסה להתמודד עם שני אלו וכמובן שאסור לשכוח שישנם עוד רוכבים דוגמת קופר ווב שיכול להפתיע, גסטין ברייטון שנראה שמשתפר וכמובן שגם שאר הרוכבים בעשירייה הראשונה אשר יכולים להפתיע עם פודיום או נצחון אך את עיקר הנצחונות יקחו טומאק אנדרסון ומוסקין ולפי דעתי אפילו בסדר בו כתבתי את שמותיהם.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:28-24.