טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סבב מס' 17 ואחרון לעונת 2018.


   07-05-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב האחרון הגיע וכמו בכל שנה אליפות הסופרקרוס חותמת עונה בלאס ווגאס והפעם קיבלנו שני מרוצים מותחים ומעניינים שבסופם הוכרעו אלופי עונת 2018.

250 מזרח+מערב:

ג'ואי סבטג'י לוקח את ההולשוט אך יוצא רחב ואת המקום הראשון תופס שיין מקלרף לפני ג'רמי מרטין בזמן שהמתמודדים על כתר האליפות במזרח/מערב מדשדשים מאחור. אוזבורן נזרק אל מחוץ לעשרייה הראשונה אך הצליח להדהים את כולם כאשר עקף לא פחות מעשרה רוכבים בהקפה הראשונה, אצל אוזבורן זה או פול גז והצלחה או כלום, ובדרך כלל מדובר בהצלחה. אדם סיניסירולו רוצה את הניצחון היום, הוא מתחיל לתת בגז ועובר את ג'ורדן סמית', אחר כך את סבטג'י וממשיך לתת בגז עד למרטין אשר מצידו בכלל עסוק בלנסות לעבור את מקלרף ובתוך הקרב הזה בין מרטין למקלרף סיניסירולו מצליח להשתחל למקום השני בצורה מרשימה שמזכירה במעט את עונת הבכורה שלו שם נתן לכולם בראש עד להתרסקות שנגמרה בפריקת כתף אכזרית. סיניסירולו הכי מהרי היום והוא עובר את מקלרף בלי בעיה בזמן שהרוכב עימו הוא מתחרה על כתר האליפות הוא פלסינג'ר אשר נמצא בכלל במקום השמיני שביעי באופן קבוע לאורך כל המרוץ כך שכל מה שנותר לסיניסירולו לעשות הוא לנצח את המרוץ ולקוות שפלסינג'ר יתרסק וזה כמעא וקורה אך פלסינג'ר משתלט על האופנוע ושומר על הגלגלים. באליפות השניה שגם מתחרה היום זאק אוזבורן הוריד קצב והוא שביעי לפני פלסינג'ר שזה כל מה שהוא צריך בכדי לסגור את אליפות הסופרקרוס 250 השניה שלו ברציפות, רוכב מרשים אשר יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות. סיניסירולו מנצח לראשונה העונה עם ג'ורדן סמית' מאחוריו במקום השני , מקלרף שלישי, סבטג'י רביעי לאחר שעבר את מרטין שסוגר את החמישייה הראשונה אך העיקר הוא שני האלופים החדשים לעונה זו, ארון פלסינג'ר שהרשים מאוד העונה וזאק אוזבורן שנראה כמי שהתואר היה שייך לו עוד לפני שהעונה בכלל התחילה. עונה משובחת ומוצלחת הסתיימה לה אך בקרוב מאוד חיות הסופרקרוס הופכות לחיות מוטוקרוס ואז נראה את רוכבים אליפות המזרח והמערב מתאחדים לאליפות מוטוקרוס 250 אחת ולאחר 12 סבבים ו-24 מקצי מרוץ יצא לו אלוף אחד יחיד ומיוחד

450

טומאק ומוסקין נחושים לנצח וטומאק מזנק טוב מכולם ולוקח את ההולשוט כאשר מוסקין מבין את המצב ומנסה בכל כוחו לעבור את רוכב קאוואסאקי ללא הצלחה, חבל מאוד שאנחנו לא רואים את טומאק נותן בראש בתחילת כל עונה אלא רק בסופה ואז הקרב על תואר האליפות יראה אחרת. מוסקין היה צריך לנצח ולקוות שאנדרסון יפשל אך אנדרסון מבין טוב מאוד את המצב, רכב בצורה זהירה וסיים את המרוץ במיקום החמישי אשר נותן לו את התואר בוודאות, בכל זאת זה תואר ה-450 הראשון שלו והראשון של הוסקוורנה והלחץ עליו עצום אך הוא החזיק מעמד ולקח את תואר. מוסקין מצידו באמת שניסה לעשות הכל כולל הכל אך היום הזה היה שייך לטומאק אשר הצליח כל הזמן להשאר ראשון וגבר על מוסקין בעיקר כאשר הם עקפו סמנים אחוריים ובכל זאת טומאק לא הצליח לנער את מוסקין מעליו. המקום השלישי הולך לבלייק באגת לפני כריסטיאן קרייג המרשים ואנדרסון שכאמור סיים בדיוק איפה שהיה צריך לסיים ולקח את תואר האליפות. כמו בקטגורית ה-250 גם אליפות ה-450 תחזור לפעילות בקרוב במתכונת אליפות המוטוקרוס האמריקאית ונראה אם טומאק יוכל השנה לקחת את התואר כאשר מוסקין בכושר שיא ואנדרסון מגיע עם בטחון מלא ותואר אליפות סופרקרוס בכיס, מה שבטוח הוא שהעונה הזו הולכת להיות מעניינת עד מאוד וכמו בכל עונה אי אפשר לחזות מי יקח את התואר אך ניתן לנחש שטומאק אנדרסון ומוסקין יאבקו עליו לאורך כל הדרך.

תוצאות:

250 מזרח + מערב

1. אדם סיניסירולו
2. ג'ורדן סמית'
3. שיין מקלרף
4. ג'ואי סבטג'י
5. ג'רמי מרטין
450

1. אילי טומאק
2. מרווין מוסקין
3. בלייק באגת
4. כריסטיאן קרייג
5. ג'ייסון אנדרסון

אליפות סופית לאחר 17 סבבים:

250 מערב

1. ארון פלסינג'ר-(ימאהה) 211נק'
2. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 209נק'
3. שיין מקלרף- (ק.ט.מ) 193נק'
4. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 193נק'
5. צ'ייס סקסטון- (הונדה)

250 מזרח

1. זאק אוזבורן-(הוסקוורנה) 196נקי
2. ג'ורדן סמית'- (ק.ט.מ) 188נק'
3. ג'רמי מרטין- (הונדה) 175נק'
4. אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 137נק'
5. לוק רנזלנד- (ימאהה) 118נק'

450

1. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 356נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 347נק'
3. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 318נק'
4. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 285נק'
5. ג'סטין ברייטון-(הונדה) 275נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:55-24.