טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אקשן מוטורי דו גלגלי משובח


   13-02-2018, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות הסופרקרוס הגיעה לסן דייגו ואיתה גם הטירוף של עונת 2018. ג'סטין היל הפציץ ב-250, והאם אנדרסון בדרך לסנסציית ענק ב-450?

אליפות הסופרקרוס הגיעה לסן דייגו ואיתה גם הטירוף של עונת 2018 אשר לא מפסיקה לספק אקשן מוטורי דו גלגלי משובח.


250 מערב

ג'ואי סבטג'י מזנק הכי טוב מהגייט כאשר בן קבוצתו אדם סיניסירולו מאחוריו ומאחורי סיניסירולו נמצא האלוף המכהן ג'סטין היל, אשר סוף סוף חוזר לכושר מרוץ מעולה ומראה שגם סוזוקי יכולים להיות תחרותיים. סיניסירולו אגרסיבי ומהיר, לא משאיר לסבטג'י שום צ'אנס ועובר אותו. סבטג'י בצרות וגם היל עובר אותו אך המזל שלו הוא שמוביל הטבלה ארון פלסינג'ר בכלל לא בתמונת הניצחון וממוקם 11 במרוץ, מה שאומר שהפערים בטבלת האליפות יכולים להיסגר בצורה משמעותית.

היל הולך וסוגר על סיניסירולו ומצד שני סבטג'י מאבד את המקום שלו גם לרוקי המבריק צ'ייס סקסטון. היל נכנס צמוד לסיניסירולו ועובר אותו אך סיניסירולו לא מוותר ומחזיר מלחמה וכך עושה גם היל והשניים נכנסים למאבק שנגמר עם ניצחון ראשון העונה לגס'טין היל במרוץ ששולח את אליפות ה-250 מערב לחופשה של כמה מרוצים בזמן שאליפות המזרח מחליפה אותה.

סיניסירולו מסיים שני עם סקסטון המרשים במקום השלישי, סבטג'י רביעי ושיין מקלרף סוגר את החמישיה הראשונה בזמן שמוביל הטבלה, ארון פלסינג'ר, מסיים את המרוץ במקום השמיני. פלסינג'ר עדיין מוביל את טבלת האליפות אך הפערים בינו לבין שאר המתמודדים על כתר האליפות נסגרו בצורה משמעותית ובין המקום הראשון של ארון לרביעי של סיניסירולו יש בסך הכל פער של 17נק', כלום בקטגוריה שבה רוכבים נפצעים ופורשים ממרוצים כל הזמן.

450

זינוק פסיכי ולפי מה שניתן היה לראות קן רוקזן מאבד את האופנוע בכניסה לפנייה הראשונה לאחר מגע בלתי נמנע בינו לבין אנדרסון ויוצר תגובת שרשרת בה כמה רוכבים מתרסקים כולל אילי טומאק שעובר עונה נוראית עד כה. כל ההתרחשויות האלו לא מפריעות לקול סילי לקחת את ההולשוט לפני מרווין מוסקין וצ'אד ריד (לא להתלהב ריד מיד התחיל להתדרדר אחורה) וגם ג'ייסון אנדרסון שניצל בנס מההתרסקות ההמונית הזו שנראה שהוא יצר.

אנדרסון מגיע עד למקום השני ונצמד לסילי עד שמצליח לעבור אותו. מאחורי שני אלו התחולל קרב בין מוסקין לבין בארשה ומוסקין מצליח לעבור את בארשה אשר מאבד עוד מקומות ובסופו של דבר במקום הרביעי מתמקום בלייק באגת שרעב לפודיומים. מוסקין מגיע לסילי ועובר אותו במהלך יפה כאשר גם באגת מגיע לסילי , עובר למקום השלישי וסילי לא מוותר והשניים נכנסים למלחמת עולם כאשר ברור שסילי עצבני ומלחמת העקיפות נגמרת עם סילי שמועף אל מחוץ למסלול על ידי באגת הנחוש.

בירכתי שדה הרוכבים נמצאים קופר ווב וקן רוקזן כאשר רוקזן נחוש מאוד, אפילו מדי, לעבור את ווב ונכנס לבלוק פס בלתי אפשרי על ווב, פותח יותר מדי גז והאופנוע נשלח קדימה, נכנס בווב שמתרסק גם הוא ויד ימין (היד הטובה) של רוקזן נתפסת על הגלגל של אופנועו של ווב ורוקזן שובר את היד. האמת נראה היה שרוקזן ניסה לפתוח גז בצורה מידתית וקיבל יותר מדי כוח מתפרץ שלא היה ניתן לשלוט בו, טירוף מוחלט וחבל שכך כיוון שרוקזן היה נראה מעולה עד כה העונה. רוקזן אגב יעבור/ עבר ניתוח לתיקון השבר ואין עדכונים נוספים מעבר לכך.

חזרה למרוץ, ומוסקין שנראה מעולה מתחיל לסגור על אנדרסון אך זה האחרון מגיב בצורה מעולה ופשוט שולט בקצב של המרוץ, מוריד זמנים כשצריך ושומר על פער קבוע של בין 2 ל-3 שניות ממוסקין. אנדרסון אגב נראה העונה כמי שיכול לקחת את תואר אליפות הסופרקרוס הראשון שלו, אם יעשה זאת בזמן שמוסקין טומאק ורוקזן עוד לא הצליחו זו תהיה סנסציה מארץ האגדות, ונא לא להתבלבל, אנדרסון רוכב מדהים, הכי טוב היום באליפות, אך לאורך כל הקריירה שלו היה נחשב למעין אנדרדוג ומי לא אוהב את האנדרדוג...אנדרסון מנצח בפעם הראשונה בקריירה שלו שני מרוצים ברציפות כאשר מוסקין מסיים שני, באגת שלישי וקול סילי רביעי לפני ברוק טיקל המפתיע.

תוצאות:

250 מערב:

1.ג'סטין היל
2.אדם סיניסירולו
3.צ'ייס סקסטון
4.ג'ואי סבטג'י
5.שיין מקלרף

450:

1.ג'ייסון אנדרסון
2.מרווין מוסקין
3.בלייק באגת
4.קול סילי
5.ברוק טיקל

אליפות לאחר 6 סבבים:

250 מערב:

1. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 133נק'
2. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 129נק'
3. שיין מקלרף- (ק.ט.מ) 117נק'
4. אדם סיניסירולו-(קאוואסאקי) 116נק'
5. צ'ייס סקסטון- (הונדה) 107נק'

450:

1. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 141נק'
2. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 113נק'
3. קול סילי- (הונדה) 106נק'
4. קן רוקזן- (הונדה) 102נק'
5. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 99נק'

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:47-24.