טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אמריקה זה CAN


   24-12-2017, תומר וולף    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: יאיר אבלסון

MAVERICK X3 MAX X RS עם 4 מושבים, כל אחד עם הסכום הדרוש יכול בקלות להיות נהג שטח, שהופך להיות הרבה יותר נעים קל ומפנק. מבחן שטחבדרכי דרומה לכיוון רמת חובב, משום מה התנגן לי השיר על ליפא העגלון, מעניין מה הוא היה חושב אם מישהו היה מציע לו לרגע לקפוץ מהעגלה ולהצטרף לסיבוב על ה- MAVERICK X3 MAX X RS ? אמת, אני חושב שאני בעצמי הרגשתי קצת כמו ליפא העגלון, לא שלא יצא לי להיות שותף לאבולוציה המדהימה שחלה בשנים האחרונות בסגמנט של רכבי side by side אבל עדיין, הידיעה שאני הולך לנהוג בכלי, שנכון להיום נמצא בפסגת הטכנולוגיה של רכבי השטח, בעלות של למעלה מ- 200,000 ש"ח גרמה לי להרגיש פלאח קשיש.

אביזרים יעודיים למאבריק

אני, (וילדיי יעידו על כך ) בעל נטיה חזקה להעניק לחפצים עם מנוע וגלגלים רגש ונשמה, כאשר אני אמור לבחון כלי סופר טכנולוגי, אני קצת חושש לשאלה, האם לכלי יש גם "נשמה" או שמא הכלי הוא רובוט קר ומנוכר??

אז נפגשנו, אין שום ספק שהעיצוב של ה-MAVERICK X3 MAX X RS לא פחות ממדהים. לאן שלא מסתכלים הוא חתיך, עם אמירה ברורה של כלי מרוצים אצילי שעוטף את היושבים בו וגורם להם להיות חלק אינטגרלי ממנו.

הכניסה למושב הנהג קצת מאולצת, בדומה לכניסה לרכב מרוץ שהנדסת האנוש שלו היא בעיקר לטובת תנוחת נהיגה אופטימלית , רצוי להשתדל לדאוג שהכיסא יהיה במצב האחורי שלו וההגה מורם כלפי מעלה, זה בהחלט משפר את המצב.

לעוד מבחני שטח

בזכות האפשרות להזיז את הכיסא וההגה ניתן לכל אחד למצוא את תנוחת הנהיגה הנוחה לו, הדוושות נמצאות עמוק קדימה וגם אני, עם גובה של 184ס"מ מצאתי את עצמי לוקח את הכיסא קדימה בשביל להרגיש בטוח בתפעול של הגז והברקס. מה שכן קצת הפריע לי זה הפלסטיקה שמעל לברכיים, לא פעם הברכיים שלי פגעו בפלסטיקה במהלך הנסיעה.

הראות קדימה מצוינת ,הפרונט הגדול נוסך תחושת בטחון והרגשה שיש כאן חבר שמוכן לטרוף כל שטח. הדגם מגיע ללא מגן רוח, אבל, למעט כמה פעמים שהגחון גירד את החול וחטפנו מקלחת של חול, לא נראה לי שיש צורך במגן רוח.

ה - MAVERICK X3 MAX X RS מגיע עם שני סוגי מפתחות ניהול המנוע, זאת אומרת של- can-am היה ברור שאסור לשחרר כלי עם 172 כ"ס שמגיע בפחות מ-5 שניות ל-100 קמ"ש ומהירות סופית של קרוב ל -140 קמ"ש ללא איזה שהוא אמצעי בטחון והגנה מפני אלו שרק רוצים סיבוב קטן.. חברים ה-
MAVERICK X3 MAX X RS הוא לא צעצוע !! הוא מאוד קל לתפעול , והקלות שהוא צובר מהירות עלולה להטעות את נהגי ה-רק רוצים סיבוב קטן..

לאחר תדריך קצר של ליאור – תיזהר הכלי מאוד רחב ( 1.83 ס"מ וארוך כללי מעל 4 מ' ) - יצאנו לדרך, שמתי לב שבהתחלה ליאור לחץ על מצב economy , לא לקחתי את זה כמשהו אישי.. גם אני עדיין הייתי במצב economy .

הסאונד של המנוע משכר ומאוד מתאים לחדשנות שהכלי משדר. הקילומטרים הראשונים חלפו בשטח שברמה העקרונית ממש לא "הלחם והחמאה" של- MAVERICK X3 MAX X RS גבעות אדמה תלולות ומעברי קפלי קרקע מהודקים, למרות זאת מהר מאוד מתרגלים לגודל ובזכות זויות גישה ונטישה מצויינות של הגלגלים הקידמים והאחוריים ה- X3 MAX X RS מתגלגל בקלות גם במעברים תלולים, במקומות שבהם האורך דואג שהגחון יגרד את הקרקע, צריך להיות מודע וזהיר מפיצוצים אבל אפשר להחליק עם הגחון ללא בעיות מיוחדות.

ככל שהקלומטרים נצברו, ביקשתי מליאור שיהדק עוד ועוד את הבולמים גם בכיווץ וגם בהחזר, הפערים בין המצבים מאוד גדולים ומורגשים וממש רצוי להתאים את הכיוון לתא השטח, סיגנון הנהיגה וכמות היושבים בכלי. ( אנחנו ישבנו שלושה אנשים וציוד נוסף) מהלכי המתלה העצומים, גם מקדימה וגם מאחורה מטפלים בקלות בכל חריץ או באמפ מזדמן, אין כמעט דבר כזה של סגירת מהלך מתלה, מה שכן יש זה ירידה של הגחון ממש עד לקרקע, רצוי להכיר את העניין ולהשתדל להמנע ממנו.

כוח

(ליאור שיחרר לי את מצב ה- economy ) אני לא מאלה שחושבים שכוח זה הדבר הכי חשוב, כי אם אין מה שיאפשר לתרגם את הכוח לקצב נסיעה גבוה אז אין לא ערך. ה- X3 MAX XRS חזק, מאוד חזק , לא חושב שהיה רגע שחיפשתי עוד כוח או עוד מהירות ולא קיבלתי.

בחולות רמת חובב הרגשתי ש ה- X3 MAX XRS נמצא בשטח המחייה הטבעי שלו, הגודל והאורך אפילו הפכו ליתרון, ההיגוי מצוין , קל מאוד להגיע עם ההגה מקצה לקצה ותמיד לתת קונטרה לזנב, המתלים בולעים הכל והאורך הורג את הסיכוי לקבל זוגיה מיותרת, המצב הלא יאמן בו כמעט כל נהג יכול לנהוג את ה- X3 MAX XRS (כלי ששוקל עם ארבעת נוסעיו סביב ה-1 טון) ,במהירויות של אופנוע שטח נהוג ע"י רוכב מאוד מיומן היא ממש בלתי נתפסת.
כמובן שצריך תמיד לזכור שאת כל הדבר המדהים הזה מניעה הרצועה. הרבה מילים נשפכו בנושא, אמין או לא אמין בעליל.. יתרון או חיסרון.
קבלו את "האני מאמין" הקצר שלי. רצועה יכולה להחזיק בקושי שעה ויכולה להחזיק גם 100 שעות. הכל,אבל הכל תלוי בנהג.

קחו טיפ קטן בנושא. מכיוון שהרצועה עצמה היא סתם עצם דומם שנאלץ להיסחט בין שני "גופים נעים" שנלחמים מלחמת חורמה האחד בשני. הרגל שלכם על הגז יכולה להיות החבר המגשר בין הניצים או החבר שמסכסך ביניהם. אם אתם מאלו שברגע אחד לוחצים על הגז עד הסוף ולאורך כל הנסיעה שוב ושוב בועטים בגז.. אז אתם החבר המסכסך. אם אתם מאלו שהלחיצות שלהם על הגז הם לינאריות ( מתמשכות ) וגם השחרור של הגז, הוא לא זריקת הדוושה אלה שחרור.
אתם הגורם המגשר ומובטח לכם שהרצועה תודה לכם ותישאר איתכם תקופה מאוד ארוכה.

אני חושב שבגדול זה הסיפור, ה- MAVERICK X3 MAX X rs מפרגן לנהג ובאמת עושה בשבילו כמעט הכל. כן צריך להסתגל , צריך קצת כשרון אבל ממש לא הרבה יותר מזה.

כל אחד שיש בכיסו את הסכום הדרוש יכול בקלות להיות נהג שטח, שמושג "שטח" הופך להיות הרבה יותר נעים קל ומפנק.


לאוהבי המפרטים הטכנים:
•מנוע רוטקס טורבו ACE כולל מצנן ביניים המפיק 172 כ"ס
•תמסורת חדשה מדגם QRS-X
•מהלך מתלה אחורי הטוב ביותר בתחום 55.9 ס"מ (22 אינץ)
•מהלך מתלה קדמי הטוב ביותר בתחום 55.9 ס"מ (22 אינץ)
•בלמים עוצמתיים בקוטר 262 מ"מ קדימה ו 248 מ"מ אחורה
•בסיס גלגלים של 342.9 ס"מ ליציבות כיוונית גבוהה
•זרועות עוקבות מסוג TTX
•זרימת אוויר דינמית מתקדמת
•תא נהג ארגונומי מתקדם
•ישיבה נמוכה ונוכחות בולטת
•שילדה וכלוב התהפכות קשיחים כיחידה אחת
•חישוקים 14 אינץ וצמיגים בקוטר 30 אינץ
•מקדימה בולמי פוקס פודיום 2.5 המתקדמים ביותר כוללים מעקפים
•מאחור בולמי פוקס פודיום 3.0 המתקדמים ביותר כוללים מעקפים
•מצערת גז אלקטרונית חכמה iTC כולל מצב ספורט/חסכוני
•הגה מתוגבר חשמלי דינמי בעל שלושה מצבים
•לוח שעונים רב שימושי אנלוגי ודיגיטלי מפואר
•מפתח אימובילייזר למניעת גניבה
•פנסי לד ראשיים ופנסי לד אחוריים
• רמת גימור ואיכות חומרים של CAN AM
•סופר ספורטיבי בכל פרמטר

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:09-24.