טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נראה את שמשון הגיבור עם עלייה כזאת


   12-11-2017, תומר וולף    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונג שישי במירוץ האנדורו צרעה, עם חגיגת רוכבים מילדים ועד בוגרים,עליות למקצוענים בלבד וענן גדול של אבק. תומר וולף ראה מירוץ ונהנה בסך הכל

אני בטוח שמאז שנולד שמשון הגיבור, (למרגלות תל צרעה) ומלחמותיו עם הפלישתים, לא היה ריכוז כזה של לוחמים ולא נשמעו כאלו קולות קרב. אני מודה שלמרות שאני כבר שנים רבות שותף ומעורב בספורט המוטרי בארץ הופתעתי מאוד ביום שישי במירוץ האנדורו צרעה. זו בעצם הפעם הראשונה שצפיתי מקרוב במרוץ אינדרו וזאת בזכות העובדה שהמרוץ התקיים ביום שישי ולא בשבת.

ההתחלה הייתה בדיוק כמו שדמיינתי, רחבה מאורגנת, ציליה גדולה לקהל, תצפית מצויינת לקטע מפותל שיאפשר לקהל לראות את כל הרוכבים עוברים פעמים רבות, רחבת פיטס מדוגמת וחגיגה של למעלה מ 160 רוכבים מכל הגילים המינים והסוגים. גם אני התמקמתי טוב, פתחתי גזיבו על הטנדר (סילבר), פתחתי שולחן והתכוננתי לחגיגה.

והחגיגה החלה, מרוץ הקפות של הג'וניורס והסופר ג'וניורס, אשכרה היו שם ילדים קטנים על אופנועים עוד יותר קטנים שכל רגע נפלו וקמו נפלו וקמו... והלב שלי נפל אחרי כל נפילה שלהם. ממש שימשונים, גיבורים קטנים. לאחר שסיימו הילדים החלו להזניק גלים של רוכבים לפי הרמות והקטגוריות. הזינוק הוביל לעליה מדגם המחצבות , כבר בעליה הראשונה נרשמו נפילות ראשונות אבל, כולם קמו התאוששו ונעלמו ביער צרעה.

אני באמת לא ממש יכולתי לעקוב אחרי הרוכבים עצמם , אבל השמות מוכרים היו אלו שסיימו את ההקפה הראשונה (זיו כרמי, תומר שמש, יוני לוי..) והגיעו לקטע הספיישל מתחת לקהל. אבל, מהמקום שישבתי נשמעו צרחות וצווחות מנועים כולל ענן אבק שהתמר דווקא מתוך יער צרעה והייתה לי הרגשה שאני חייב להכנס ליער בשביל לראות מה לכל הרוחות קורה שם.

קיפלתי את הגזיבו הנעתי את סילבר ונכנסתי ליער.

צילום: תומר וולף

מה שניגלה לי שם היה מחזה "מהגיהנום" ענן אבק סמיך שמתוכו נשמעו צרחות של מנועים צעקות של רוכבים וריח של עשן מנועים. עשרות רוכבים נלחמים בעליה זרועת סלעים ואבנים, אחד דוחף את השני, רבים מנסים לאתר שבילים חלופיים, רבים נופלים וקמים, מנסים למצוא אחיזה ולייצר תנופה חדשה וזו הייתה רק עליה אחת מיני רבות שהיו בהקפה.. ולחשוב שהם עשו בין 4 ל 10 הקפות.. פשוט דרגת קושי מטורפת (שימשונים גיבורים כבר אמרתי?).

ביקרתי בעליה שהוגדרה למקצוענים בלבד, באמת עליה שצריך להיות "רוכב על" בשביל לטפס אותה אבל, גם העליות של הקטגורית הפחות מקצועניות לא נפלו ברמת הקושי שלהן. הייתי בטוח שמה שאני רואה זו פשלה של המארגנים וכל הרוכבים יצאו מאוכזבים וכועסים מהסבל שהמסלול גרם להם. אבל להפתעתי הרבה, רוב התגובות ששמעתי היו מפרגנות. לא הצלחתי ממש להבין ממה הם כל כך נהנו..? אני חושב שיש שתי אפשריות , או שהם לא באמת נהנים ורק לא נעים להם להודות... או שאני פשוט לא מבין את הקטע( זקן אשמאי).

בכל מקרה, מהצד,נראה שהתחום של מרוצי אינדו (הארד אינדו) מושכים הרבה רוכבים וגם הרבה קהל, ליגת האינדורו צוברת תאוצה ומתמקמת במקום מאוד מכובד. כמו שהדברים נראים יש לקוות שגם בארץ שלנו יתקיים מרוץ סטייל ארצברג עם טובי הרוכבים בעולם.. וכן תל צרעה זה מקום מציין למרוץ כזה.. לא סתם שם נולד שמשון הגיבור.

צילום: תומר וולף

ב-E1 ניצח תומר שמש, שני דן מיה ושלישי רון קדשאי. ב-E2 ניצח זיו כרמי, שני יוני לוי ושלישי נמרוד חמו. ב-E3 ניצח טל אייזנבד, שני גיל קינן ושלישי צחי בן גיגי. ב-C1 ניצח אמיר ויצמן, שני גל יעקב ושלישי דניאל ליטווק. ב-C2 ניצח תומר ברבי, שני ברק פולקמר ושלישי גיל לוי. ב-C3 ניצח קובי חמד, שני שלומי אסרף ושלישי יוסי גוטמן.

מדידת זמנים מלאה באדיבות "תנועה" מדידת זמנים.

בג'וניורס ניצח גיל זרקו, במתחילים משה אלקיים, בסניורים רונן מדיאל.

צילום: תומר וולףתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:46-24.