טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אין סוף לסופה


   11-11-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל


הסבב החמישי של ליגת המוטוקרוס העלה אותנו לצפון הרחוק.
במסלול ספסופה הרטוב, הבנו שגשם קליל ועננים שחורים, לא משפיעים על סופות האקשן.

שישי בבוקר, עוד בטרם השמש הצליחה לשחרר איזה קרן קטנה מבעד למיסוך העננים נכנסתי עם הרכב לכביש 6, כיוון כללי צפון וגז פתוח לרווחה. בדרך אספתי שני חברים ויחדיו אל ההר עלינו. מעבר לפיתולי העליות בדרך למושב ספסופה, בין מטעי התפוחים מוסלק לו מסלול מוטוקרוס קטן ואיכותי. המסלול שעבר השקיה נדיבה בשילוב השלטים, הסככות, הקהל והשמיים הקודרים נראה כמצע יפיפה לתצוגת האקשן הממשמשת ובאה.

כל כך רציתי לכתוב "כמו באירופה" אבל יש לא מעט נקודות שעוד זקוקות לשיפור.
עקב תקנון לא ברור של העמותה, תקרית של אי הבנה כמעט גרמה לאליקו אוחנה להשאיר את הRMZ 250, שראה אור יום לראשונה בחייו יום קודם למרוץ, מדומם מנוע. אוחנה ביקש מהעמותה אישור לעבור קטגוריה מאחר וקיומה של ה'פתוחה' הייתה בספק. מאחר וכמות המשתתפים הייתה גדולה. הוחלט בעמותה כי הקטגוריה לא מבוטלת ואוחנה שרכש כלי חדש, יאלץ להתחרות איתו בקטגוריה הנוכחית, אף על פי שהוא נחות משאר הכלים מולם הוא מתמודד.
לאחר אין ספור וויכוחים ורגע לפני הפתיחה, היו אלו שאגות המנועים שיצאו לחימום מוקדם שהצליחו לחמם את אוחנה ולהחזירו למוטב.
המסקנה: דיבורים לא תמיד מועילים, בשביל אחד כמו אוחנה רעש צליל מנוע טהור יעשה את העבודה בכל מצב...

הכרוז קורא לרוכבי הפתוחה להתמקם לפתיחת המקצה הראשון, רגע לפני שזה מתחיל לדרישתו של דדי אברהמי, מזניק המרוץ, יוצאים הרוכבים בזה אחר זה לתרגולת פתיחה.

פתוחה, מקצה 1

שלט השלושים שניות מתחלף בשלט החמש, כל הרוכבים דרוכים לקראת ההתפרצות.
הגריד יורד והחבורה מתעופפת קדימה. שלום אוחיון (5) מזנק ראשון, עידו כרמון (27) אליקו אוחנה (4) ומתן ניר (55) דולקים אחריו. אחרי הקפה אוחנה, חם מאוד על הגז עוקף את כרמון וזה בשלב מאוחר יותר מאבד אחיזה לרגע ומוצא עצמו על הרצפה. מתן ניר רוכב על גבי KTM 450, אופנוע אנדורו לכל דבר כולל פנס להאיר את הדרך, מנצל את הנפילה ועובר למקום השלישי. הסדר נמשך עד לסיום. כשרביעי מסיים אליעד גז (1), כרמון, יריב לוי (5 רקע צהוב), איתמר כהן (23) ויוסף דורני (25).

פתוחה, מקצה 2

החבורה מזנקת קדימה, עם הכניסה לסיבוב הראשון, אוחיון מאבד שליטה ונזרק לרצפה. בנפילה הזו הוא כמעט ונפרד משתי אצבעות שמאוחר יותר יאובחנו כחשש לשבר. מן הסיבוב יוצא ראשון אוחנה, כשאחריו כרמון וגז במקום השלישי. אוחיון שפרט לרוח לחימה בועט בקיק ונכנס לרצף עקיפות מטורף, כל זאת כשידו כאמור לא בקו הבריאות.
אוחיון מתקדם ועובר את הרוכבים כאילו מדובר בליגה אחרת . הבוס של הקרוס מצמצם טווח ותוך שלוש הקפות הוא מתמקם על הזנב של אוחנה. אבל האחרון כאמור משעות הבוקר המוקדמות מרכז את כל זעמו במצערת. לא ניתן לעקיפה.
שלישי מסיים כרמון ואחריו ניר ,גז , כהן ויריב לוי .

לייטס, מקצה ראשון

שלט החמש באוויר, שבריר שנייה לפני שיורד הגריד, מזנק דן מיה (7) כמו פנתר ועולה על הגריד, בעוד זה יורד והחברה יוצאת קדימה, 20 מטר מאוחר יותר, בעוד החבורה כולה נכנסת לסיבוב מתהפך מיה ואחריו כמו דומינו ראלי מתקבץ לו מגדל אופנועים הפוכים זה על זה. תודות לערנות של המשקיף אלי אוחיון, ההזנקה נפסלת והחברים נעמדים מחדש...
דן מיה שוב מזנק ראשון, הפעם בצורה חלקה, עומרי פוקס (4) ונמרוד דור (8) דולקים אחריו. חיים אוחנה (1) מתחיל במסכת עקיפות לאחר שפתח לא טוב, ומתיישב על הזנב של מיה לאורך כל הדרך עד קו הסיום. בסיום, דור שלישי, נדב שוורץ (23), אסף בן אהרון (17). עומרי פוקס, גל חסון (32), כפיר חלואה (122), אריאל דדיה (22) וגיא דנינו (2).

לייטס, מקצה שני

נדב שוורץ , הוותיק שבחבורת הרכובים על המסלול היום, יוצא ראשון מהסיבוב.
אחריו חסון ודור. מיה ואוחנה כוכבי המקצה הקודם מתעכבים מעט מאחור כשאוחנה נפגש עם הקרקע ואילו מיה שפתח רביעי, הדליק את המבערים והחל לסגור טווח. עשרה רוכבים על המסלול ופתאום נראה שכולם מחולקים לקרבות של זוגות זוגות.
אריאל דדיה שעד בוקר המרוץ היה בספק עם ישתתף או לא מאחר ונפצע במהלך השבוע רכב בצורה זהירה ואחראית גם במקצה הקודם. רק שבמקצה הזה חוסר מזל ואיבוד שליטה לרגע על רצף הבמפים השליך את דדיה בעוצמה אל האדמה. זה קם והתעשט ורצה לחזור למסלול אך נדהם לגלות כי הגלגל הקדמי התעקם לחלוטין ואינו כשיר להמשך. אסף בן אהרון חטף תקר עם ההזנקה והתקשה לרכב כראוי והשתרך מאחור לאורך כל המקצה.
הקרב האימתני בין הרוכבים והמיקומים נמשך עד למטרים האחרונים של המרוץ.
כשקהל עומד על הרגליים בסמוך לקו הסיום. נדב שוורץ מסיים ראשון ובשניות האחרונות מגיח דור מאחורי דן מיה וקוטף את המקום השני.
אחריהם בזה אחר זה סיימו חסון, דנינו, חלואה, אוחנה, בן אהרון.

מתחילים, מקצה ראשון

בפתיחה לא זכינו לדרמות מיוחדות, אפי שטינבויים (7) מזנק כהלכה ומשאיר את כולם מאחוריו. יריב לוי (5) עייף עוד מהמקצה הקודם בו השתתף (פתוחה) נותן בגז ומנסה לשבת לשטינבויים על הזנב. אייל כהן (3) ואביתר עטיה (18) נופלים במהלך המרוץ ומאבדים מיקום. בסיום שטניבויים ראשון, לוי שני ,בר לוי (800) שלישי ואחריו רותם פחימה (14) , מוטי אלקיים (55), יונתן לוי (4) אייל כהן (3) ואביתר עטיה (18).

מתחילים, מקצה שני
בעל הבית, יריב לוי, לוקח את העניינים לידיים ומרביץ פתיחה כמו שכתוב בספר. לוי מאבד לרגע את הריכוז ויחד עם זאת את המיקום לאייל כהן שמסיים ראשון. מכאן והלאה זה עוקף את זה ושטנייבוים מסיים שני , בר לוי שלישי ואחריו יריב לוי, פחימה, גז, אלקיים, עטיה ויונתן לוי.

בסיום, חלוקת גביעים ושמפניות כרגיל , אליקו אוחנה מראה לקהל מקלחת של אלופים מהי...
תם ונשלם עוד פרק איכותי בסדרה של ליגת מוטוקורס 2007.

תוצאות:

פתוחה:

קטנה:

מתחילים:

1. אליקו אוחנה - 37 נקודות
2. שלום אוחיון - 37 נקודות
3. מתן ניר - 28 נקודות
1. דן מיה - 35 נקודות
2. נדב שוורץ - 33 נקודות
3. נמרוד דור - 32 נקודות
1. אפי שטיינבוים - 37 נקודות
2. בר לוי - 30 נקודות
3. יריב לוי - 30 נקודות
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:15-24.